Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Diana. είπε:

Δεν υπαρχει innohep 0.4!!!Σου το εγραψε σε ηλ.συνταγη η χαρτακι;Μετα το 0,45  το πιο μικρο ενεσιμο ειναι το 0,35!Κοιτα λιγο αν γραφει 0,4iu η 0,4ml!

Τις πηρα το απογευμα απο το φαρμακειο..ρε συ ακριβουλι φαρμακο, μονο η συμμετοχη για ενεσεις 2 μηνων ειναι 115 ευρω..τελικα ειναι των 0.4 ml. Περιττο να πω οτι μολις συνηλθα απο τα νευρα μου. Το "καλο" ειναι οτι μαζι μου συγχυστηκε και ο μπεμπης και για πρωτη φορα ενιωσα κλωτσια και διεκρινα και μια κινηση στην κοιλια μου!!

Πηρα τηλ αρχικα τον γυναικολογο ο οποιος ειναι ο τελευταιος με τον πρεπει να συγχυστω καθως δεν ειναι αμεση αρμοδιοτητα του..μετα πηρα την αιματολογο και μιλησα με τη γραμματεα της καθως η ιδια δεν ηταν διαθεσιμη και με λιγα λογια και οι 2 θεωρησαν οτι ειχα κανει την αιματος!!! Χωρις ποτε να μου την πει κανενας εννοειται, ο, τι ξερω ειναι απο τα φορουμς και το google!!! Στο τελος ειπε να την κανω σε καμια 20αρια μερες αφου ξεκινησω τη νεα δοση και οτι δεν παιζουν ρολο τοσο οι  anti- Xa οσο η ηλικια της κυησης και τα κιλα...

Ο θεος βοηθος λεω εγω.

 

πρίν από 36 λεπτά , katsif είπε:

Στην κοιλιά φιλενάδα.  Αν σου βγάζει αιματακι μάλλον σου σπάει κάποιο αγγειακι. Δεν μπορώ να την συνήθισω με τιποτα. Δεκτό με το λαϊκό μην έρθεις.  Αλλά την εξεταση ρώτα τον αιματολογο σου. Πες του το διάβασε κάπου βρε αδελφέ. Το πιο εκνευριστικό είναι ότι τις κάνουμε χωρίς λόγο,  αλλά αφού μπήκαμε στον χορό....

Μαλλον αγγειακι ειναι, σημερα πχ δεν ματωσε. Αστα φιλεναδα, πηρα τηλ τους γιατρους και..αλαλουμ.. 

Οπως τα λες, μπηκαμε στον χορο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, fani_ είπε:

Τις πηρα το απογευμα απο το φαρμακειο..ρε συ ακριβουλι φαρμακο, μονο η συμμετοχη για ενεσεις 2 μηνων ειναι 115 ευρω..τελικα ειναι των 0.4 ml. Περιττο να πω οτι μολις συνηλθα απο τα νευρα μου. Το "καλο" ειναι οτι μαζι μου συγχυστηκε και ο μπεμπης και για πρωτη φορα ενιωσα κλωτσια και διεκρινα και μια κινηση στην κοιλια μου!!

Πηρα τηλ αρχικα τον γυναικολογο ο οποιος ειναι ο τελευταιος με τον πρεπει να συγχυστω καθως δεν ειναι αμεση αρμοδιοτητα του..μετα πηρα την αιματολογο και μιλησα με τη γραμματεα της καθως η ιδια δεν ηταν διαθεσιμη και με λιγα λογια και οι 2 θεωρησαν οτι ειχα κανει την αιματος!!! Χωρις ποτε να μου την πει κανενας εννοειται, ο, τι ξερω ειναι απο τα φορουμς και το google!!! Στο τελος ειπε να την κανω σε καμια 20αρια μερες αφου ξεκινησω τη νεα δοση και οτι δεν παιζουν ρολο τοσο οι  anti- Xa οσο η ηλικια της κυησης και τα κιλα...

Ο θεος βοηθος λεω εγω.

 

Μαλλον αγγειακι ειναι, σημερα πχ δεν ματωσε. Αστα φιλεναδα, πηρα τηλ τους γιατρους και..αλαλουμ.. 

Οπως τα λες, μπηκαμε στον χορο.

Ρε φίλη δεν τις γράφεις?  Είναι 0 η συμμετοχή. Μπορεί και ο γυναικολόγος σου!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

@katsif Χρονια σου πολλα και καλα! Με το καλο να ερθει το μωρακι σας! Σε 8 μηνες θα ειμαστε συνομιλικες :) 

Σημερα, τελευταια ημερα προθεσμιων και τρεχω και δεν φτανω ...

Οι μερες τελικα ειναι τοσο γεματες και περνουν τοσο γρηγορα οταν το σκεφτεσαι μετα ... Μονο μερικες φορες οι στιγμες αργουν, ειδικα αν ειναι δυσκολες, να περασουν ...

Εχω αρχισει να γινομαι πολυ πρωινος τυπος, με την εννοια οτι απο το απογευμα και μετα δεν εχω διαθεση να κανω πραγματα ... 

Εχει καποιες μερες που οταν ξαπλωνω αισθανομαι δυσφορια! Ειτε ανασκελα, ειτε στα πλαγια ... Χρειαζεται να ειμαι σε μια θεση σαν καθιστη/ξαπλωτη για να πω οτι ειμαι καλα. Το παθαινετε κι εσεις; Και μια δυο φορες σα να ειχα και μια ισχιαλγια και λιγο τρομαξα μην εχουμε και χειροτερα ... δεν ειμαι τωρα για να εχω και τετοια θεματα ...

 

@Cristina 85 ... με το καλο η εγκυμοσυνη σου! Οσο για την κυηση, αυτο νομιζω οτι μπορει να σου το επιβεβαιωση μονο ενας υπερηχος! Σε λιγο θα το κανεις και αυτο! 

Link to comment
Share on other sites

On 26/1/2018 at 9:09 ΜΜ, Diana. είπε:

Θυμαμαι να ποναω συνεχως και μετα γυρω στον 6ο αρχισαν οι συσπασεις κι αυτες με πονο... Ηταν που δεν εβαζα κ... κατω! Ολα ομως σταματησαν ως δια μαγειας τον 9ο!!!

Μίλησα με τον εμβρυολογο γι αυτό και θα το ελέγχω από δω και πέρα.. 

On 28/1/2018 at 10:03 ΜΜ, KarMar84 είπε:

Γειά σας κορίτσια, καλή εβδομάδα να έχουμε! 

@Farmakotriftena η ΓΟΠ σου προέκυψε τώρα στην εγκυμοσύνη ή την είχες και πριν; 

Την είχα και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη.  Αλλά μόνο εκεί. Γενικά δεν έχω πρόβλημα.  Τώρα μου δημιουργήθηκε πάλι και φαντάζομαι όσο μεγαλώνει η κοιλιά θα μεγαλώσει  και το πρόβλημα.  Έχεις κι εσυ;

@fani_ καλύφθηκες από @Diana. ! Κάνε και την εξετάσει όπως λένε όλες αλλά σίγουρα οι αιματολογοι γνωρίζουν αν πρέπει πόσο πρεπει ή δεν πρέπει.  Αν έχεις πάει σε 2 και οι δύο σου είπαν τα ίδια για εμένα εμπιστεψου τους.  Εισαι ακόμα στο κρεββάτι; 

Κι εμένα η β' επιπέδου σούπερ! Καλά αποτελέσματα και σε όλες τις υπόλοιπες κορίτσια!!!!

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις


πρίν από 36 λεπτά , Diana. είπε:

Αγορακι κι εγω,ναι!!! Μια χαρα μεγαλος!!!!

@katsif εγω το φανταζομαι σαν κατι σε κρεατικο!!!!

Όχι ρε συ είναι του στυλ, πόσο θέλετε? Μισό κιλό

468 να το αφήσω? Χοχοχο

Εγώ μπήκα 21 εβδομάδα. Τώρα είμαι καρότο!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...