Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Κορίτσια μια ερώτηση !!!

      αν έρθει η περίοδος πρωί πρωί αλλά όλη μέρα κατεβάζεις λίγο λίγο και πολύ κατεβάσεις τ βράδυ τα χάπια ποτέ τα ξεκινάς ; 

      Εγώ τα ξεκινουσα 2η μέρα περιόδου...φορες ομως που η περίοδος μου ερχοταν πολύ λίγη ή πολύ απόγευμα προς βράδυ ...πρώτη μέρα περιόδου θεωρούνταν η επόμενη που υπήρχε κανονική ροή. Καλύτερα όμως ρώτα τον γιατρό σου.

      .....

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

Κοριτσια οι περισσοτρες περιπτωσεις με κακες αιματολογικες βγαλαν μια χαρα παιδακια! Πιστευω οτι ο υπερηχος εχει μεγαλυτερη βαρυτητα! @nene εγω στη θεση σου θα εκανα το τεστ με το αιμα που ειναι μη επεμβατικο!

@Farmakotriftena σημερα δεν εχεις β?

  • Μου αρέσει 1

ynwZp3.png nwg7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κοριτσια.νομιζω μερικες κοπελες εχουν σημερα β επιπεδου;

καλη επιτυχια και να μας πειτε.

και ευχομαι να πανε ολα καλα στις υπολοιπες γιατι δεν γνωριζω για τα ποσοστα.

εγω 15/2 εχω ραντεβου

με τον γιατρο μ.

α κ εχω μερες που εχω νιωσει το μικρουλι μ.ελαχιστα.εβαλα και το αγορι μ κ το ενιωσε και αυτος 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια καλη επιτυχια σε ολες με την β επιπεδου εγω εχω κλεισει για την 1/2 σημερα εκανα και τις αιματος αυριο θα παρω τα αποτελεσματα και με επιασε απο χθες ημικρανια πηρα ενα ντεπον και τπτ δεν κανει κοιμηθηκα μια πετσετα δροσερη μονο ετσι βρηκα ηρεμια αγχωθηκα με αυτα που διαβαζω ευχομαι ολα να πανε καλα κοριτσια...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!Εκανα τη β επιπεδου χθες και ολα καλα μας ειπε ο γιατρος, σε 4 εβδομαδες παλι θα με ξαναδει. Με ενημερωσε για το μη επεμβατικο τεστ αν θελω να το κανω (δεν το ηξερα οτι υπαρχει τετοια εξεταση), αλλα το κοστος του ειναι λιγο μεγαλο και τα οικονομικα μου δεν το επιτρεπουν, οποτε αφου ολες οι εξετασεις βγαινουν καλες μαλλον θα το αφησω . Πιστευω να κανω καλα δεν ξερω....

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια, ειστε ολες καλα;

Farmakotriftena και Diana, λογω του επαγγελματος σας θα ηθελα τα φωτα σας παρακαλω.... Εχω προβληματιστει σχετικα με την αντιπηκτικη θεραπεια που λαμβανω και εχω αλλαξει 3 αιματολογους. Απ' ο,τι εχω καταλαβει δεν εχω συγκεκριμενο προβλημα θρομβοφιλιας (εχω κανει εξετασεις) αλλα μαλλον λογω μιας βιοχημικης κυησης που ειχα την ανοιξη του 2017, ολοι μου ειπαν να παρω φαρμακακι προληπτικα. Στην αρχη ολοι και ο γυναικολογος συμφωνησαν για salospir, το οποίο μετα την αποκολληση που επαθα μου το εκοψε και αρχισα τις innohep των 0,45. Χθες πηγα σε αλλον αιματολογο και μου ειπε καλυτερα να συνεχισω με innohep αλλα αλλαξε τη δοση σε Innohep των 0,4.. σημειωτεον οτι εχω παρει απο την αρχη της εγκυμοσυνης 4,5 κιλα. Η ερωτηση μου ειναι οι ενεσεις των 0,4 ειναι μεγαλυτερη δοση απο των 0,45? Οταν αυξανονται τα κιλα αυξανεται και η δοση απ' ο,τι μου ειπε αλλα πώς γινεται αυτο οταν μειωνεται η δοσολογια;  :confused:  Θα παρω και τον αιματολογο να ρωτησω αλλα δισταζω μηπως ειναι λιγο χαζη η ερωτηση!χαχα! Δεν ξερω βρε κοριτσια, δε φτανει που δεν εχω τσεκαρισμενο προβλημα, μου αυξανουν και τη δοση για 4,5 κιλα που πηρα;;;  Επισης κανενας δεν μου ειπε να κανω αυτην την περιφημη anti-Xa για να δουμε τί πραγματικα εχω αναγκη....τις κανω προληπτικα....

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, fani_ είπε:

Καλημερα κοριτσια, ειστε ολες καλα;

Farmakotriftena και Diana, λογω του επαγγελματος σας θα ηθελα τα φωτα σας παρακαλω.... Εχω προβληματιστει σχετικα με την αντιπηκτικη θεραπεια που λαμβανω και εχω αλλαξει 3 αιματολογους. Απ' ο,τι εχω καταλαβει δεν εχω συγκεκριμενο προβλημα θρομβοφιλιας (εχω κανει εξετασεις) αλλα μαλλον λογω μιας βιοχημικης κυησης που ειχα την ανοιξη του 2017, ολοι μου ειπαν να παρω φαρμακακι προληπτικα. Στην αρχη ολοι και ο γυναικολογος συμφωνησαν για salospir, το οποίο μετα την αποκολληση που επαθα μου το εκοψε και αρχισα τις innohep των 0,45. Χθες πηγα σε αλλον αιματολογο και μου ειπε καλυτερα να συνεχισω με innohep αλλα αλλαξε τη δοση σε Innohep των 0,4.. σημειωτεον οτι εχω παρει απο την αρχη της εγκυμοσυνης 4,5 κιλα. Η ερωτηση μου ειναι οι ενεσεις των 0,4 ειναι μεγαλυτερη δοση απο των 0,45? Οταν αυξανονται τα κιλα αυξανεται και η δοση απ' ο,τι μου ειπε αλλα πώς γινεται αυτο οταν μειωνεται η δοσολογια;  :confused:  Θα παρω και τον αιματολογο να ρωτησω αλλα δισταζω μηπως ειναι λιγο χαζη η ερωτηση!χαχα! Δεν ξερω βρε κοριτσια, δε φτανει που δεν εχω τσεκαρισμενο προβλημα, μου αυξανουν και τη δοση για 4,5 κιλα που πηρα;;;  Επισης κανενας δεν μου ειπε να κανω αυτην την περιφημη anti-Xa για να δουμε τί πραγματικα εχω αναγκη....τις κανω προληπτικα....

Έχω ακριβώς το ίδιο με σενα φιλενάδα.  Δεν έχω θρομβοφιλια επιβεβαιώνει με τεστ dna παρόλα αυτά κάνω τις ενέσεις και κάθε μήνα μου ανεβάζουν την δόση.  Όμως κάνω την anti xa κάθε μήνα. Μου κάνει εντύπωση που δεν στη ζητανε. Την τελευταία φορά που πήγα στην αιματολογο μου είπε θα τις κόψεις σταδιακά όταν μπεις στο τρίτο τρίμηνο.  Εγώ κάνω τις 0,5. Δεν έχουν σχέση με τα κιλά,  έτσι πιστεύω. Αν είσαι Αθήνα θα σου έλεγα να έρθεις στο λαϊκό, εμένα εκεί με παρακολουθουν! 

Πάντως γενικά έχω ακούσει ότι μετά από αποβολές συστήνονται, εγώ είχα δύο. .....

Κορίτσιααααααα

Είμαι σε κατάθλιψη σήμερα.  Έχω γενέθλια. Και είναι πολλααααααα..... 41!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@fani_ μηπως σου εδωσε τις clexane 0.4;Η δοση αυξανεται αναλογα με το βαρος αλλα ολα αυτα σε συνδυασμο με την anti-xa που πρεπει να την κανεις για να δεις πως θα αυξομοιωσεις τις δοσεις...Απορω γιατι οι αιματολογοι δε σου δωσαν την εξεταση!

@katsif χρονια πολλαααα!!!! Μια χαρα ειναι τα χρονια σου,γερες να ειμαστε εμεις και τα παιδακια μας!!!Οταν παμε 80 τοτε θα ειναι αρκετα!!!!


ynwZp3.png nwg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Diana. είπε:

@fani_ μηπως σου εδωσε τις clexane 0.4;Η δοση αυξανεται αναλογα με το βαρος αλλα ολα αυτα σε συνδυασμο με την anti-xa που πρεπει να την κανεις για να δεις πως θα αυξομοιωσεις τις δοσεις...Απορω γιατι οι αιματολογοι δε σου δωσαν την εξεταση!

@katsif χρονια πολλαααα!!!! Μια χαρα ειναι τα χρονια σου,γερες να ειμαστε εμεις και τα παιδακια μας!!!Οταν παμε 80 τοτε θα ειναι αρκετα!!!!

Ευχαριστώ πολύ.... Έχεις δίκιο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια..περιοδο στις 29/12/17 .εμαθα την πεμπτη οτι ειμαι εγκυος κ η χοριακη μου ηταν 706.εκανα κ εχθες δευτερα μια χοριακηκ βγήκε 4440.υπαρχει περίπτωση για δίδυμη κύηση?δεν εχω παει στον γιατρο ακομα.εχω ραντεβου την Δευτέρα κ κοντεύω να σκάσω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Diana. είπε:

@fani_ μηπως σου εδωσε τις clexane 0.4;Η δοση αυξανεται αναλογα με το βαρος αλλα ολα αυτα σε συνδυασμο με την anti-xa που πρεπει να την κανεις για να δεις πως θα αυξομοιωσεις τις δοσεις...Απορω γιατι οι αιματολογοι δε σου δωσαν την εξεταση!

@katsif χρονια πολλαααα!!!! Μια χαρα ειναι τα χρονια σου,γερες να ειμαστε εμεις και τα παιδακια μας!!!Οταν παμε 80 τοτε θα ειναι αρκετα!!!!

Diana σε ευχαριστω! Μου εγραψε innohep..

Των 0,4 ειναι οντως μικροτερη δοση απο των 0,45? Ειδα τις μοναδες πανω στα κουτια και μπερδευτηκα...θα παρω τηλ αυριο να ρωτησω για την εξεταση αιματος. Τί να πω και να φανταστεις οτι εχω παει και στα δυο μεγαλα ονοματα αιματολογων κυησης στην Αθηνα κανεις κουβεντα για την αιματος. Εχει να κανει αρα με το οτι δεν εχω θεμα θρομβοφιλιας? Αλλα και παλι στα κουτουρου ενεσεις?????

4 ώρες πρίν, katsif είπε:

Έχω ακριβώς το ίδιο με σενα φιλενάδα.  Δεν έχω θρομβοφιλια επιβεβαιώνει με τεστ dna παρόλα αυτά κάνω τις ενέσεις και κάθε μήνα μου ανεβάζουν την δόση.  Όμως κάνω την anti xa κάθε μήνα. Μου κάνει εντύπωση που δεν στη ζητανε. Την τελευταία φορά που πήγα στην αιματολογο μου είπε θα τις κόψεις σταδιακά όταν μπεις στο τρίτο τρίμηνο.  Εγώ κάνω τις 0,5. Δεν έχουν σχέση με τα κιλά,  έτσι πιστεύω. Αν είσαι Αθήνα θα σου έλεγα να έρθεις στο λαϊκό, εμένα εκεί με παρακολουθουν! 

Πάντως γενικά έχω ακούσει ότι μετά από αποβολές συστήνονται, εγώ είχα δύο. .....

Κορίτσιααααααα

Είμαι σε κατάθλιψη σήμερα.  Έχω γενέθλια. Και είναι πολλααααααα..... 41!!!

Katsif να τα εκατοστησεις!!!!!

Με το Λαϊκο ειχα αρνητικη εμπειρια σε αλλο αιματολογικο θεμα που εχω και μαλλον δεν θελω να ξαναπερασω απο εκει! Πού κανεις τις ενεσεις? Εγω ακομα στην κοιλια αλλα τις τελευταιες φορες βγαζει λιγο αιμα ( μια σταγονιτσα) και ποναει ενω μεχρι τωρα δεν καταλαβαινα τιποτα. Ισως φταιει που εχει φουσκωσει η κοιλια και δεν μπορω να πιασω αρκετο δερμα. Και εχω αρχισει και φοβαμαι μην τρυπησω τιποτα αλλο, χαχα!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, fani_ είπε:

Diana σε ευχαριστω! Μου εγραψε innohep..

Των 0,4 ειναι οντως μικροτερη δοση απο των 0,45? Ειδα τις μοναδες πανω στα κουτια και μπερδευτηκα...θα παρω τηλ αυριο να ρωτησω για την εξεταση αιματος. Τί να πω και να φανταστεις οτι εχω παει και στα δυο μεγαλα ονοματα αιματολογων κυησης στην Αθηνα κανεις κουβεντα για την αιματος. Εχει να κανει αρα με το οτι δεν εχω θεμα θρομβοφιλιας? Αλλα και παλι στα κουτουρου ενεσεις?????

Katsif να τα εκατοστησεις!!!!!

Με το Λαϊκο ειχα αρνητικη εμπειρια σε αλλο αιματολογικο θεμα που εχω και μαλλον δεν θελω να ξαναπερασω απο εκει! Πού κανεις τις ενεσεις? Εγω ακομα στην κοιλια αλλα τις τελευταιες φορες βγαζει λιγο αιμα ( μια σταγονιτσα) και ποναει ενω μεχρι τωρα δεν καταλαβαινα τιποτα. Ισως φταιει που εχει φουσκωσει η κοιλια και δεν μπορω να πιασω αρκετο δερμα. Και εχω αρχισει και φοβαμαι μην τρυπησω τιποτα αλλο, χαχα!

Στην κοιλιά φιλενάδα.  Αν σου βγάζει αιματακι μάλλον σου σπάει κάποιο αγγειακι. Δεν μπορώ να την συνήθισω με τιποτα. Δεκτό με το λαϊκό μην έρθεις.  Αλλά την εξεταση ρώτα τον αιματολογο σου. Πες του το διάβασε κάπου βρε αδελφέ. Το πιο εκνευριστικό είναι ότι τις κάνουμε χωρίς λόγο,  αλλά αφού μπήκαμε στον χορό....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...