Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 5 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Κορίτσια Καλημέρα.  Έχει καμία άλλη κοπέλα πόνους περιόδου;

Β' επιπέδου εγώ έχω τη Δευτέρα. 

Όχι δεν έχω.  Συσπάσεις έχεις?  Δεν παίρνεις ένα τηλ τον γιατρό σου?

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, fani_ είπε:

 

"Αλλη παλι, ετων 33, που ειχει 1/5500 για Τ13 στον 7ο δυστυχως." Τί εννοεις? Το ειδαν στον 7ο μηνα και εκανε διακοπη?

 

Καλημερα!

Ειναι που σκεφτομαι γρηγορα και το χερι δεν προλαβαινει ...

Η κοπελα δεν εκανε διακοπη βεβαια, αλλα δυστυχως το βρεφος πεθανε, λογω του συνδρομου Τ13, και το γεννησε. Στο κοσμο υπαρχουν τοσα και τοσα δυστυχως! Χρειαζεται να εχουμε θετικη σκεψη και οπως ειπα οτι μας ερθει μπροστα θα το αντιμετωπισουμε οπως μπορουμε τοτε! Το αγχος για το τι θα γινει δεν λυνει το "θεμα" απλα μας "φορτωνει" περισσοτερο και ειμαστε χειροτερα!

14 ώρες πρίν, orianna είπε:

 

Αλλάξιερα σκέτη. Μονο το στρωματακι Για να το βάζω στο πλυντήριο πάνω ή στη συρταριερα. 

 

12 ώρες πρίν, Diana. είπε:

 

Κοριτσια ψαξτε το λιγο με το ρηλαξ, εγω πηρα ενα πολυ καλο της chicco και αργοτερα που πηρα καρεκλακι φαγητου ειδα και οτι το ιδιο το καρεκλακι γινεται ρηλαξ και μαλιστα μπορεις να βαλεις το μωρο εκει απο τη γεννηση! Τελικα τζαμπα πηγε το ρηλαξ!!

 

 

Αυτο που λες για το καρεκλακι φαγητου/ριλαξ αν ειναι απο 0+ βολευει ... βεβαια το μωρο ειναι σε ενα υψος σε σχεση με το απλο ριλαξ. Ειχαμε παρει δωρο στους κουμπαρους μας ενα το 14, Η τιμη του θα ελεγα ειναι οσο ενα ακριβο ριλαξ & ενα ακριβο καρεκλακι φαγητου. Αν δεν υπαρχει θεμα χρηματων νομιζω οτι ειναι ωραιο. 

 

Κι εγω ειχα παρει ενα στρωματακι απο ΙΚΕΑ αλλαξιερας και αρχικα το ειχα πανω στην συρταριερα ΙΚΕΑ που ηδη ειχαμε και το εβαζα και πανω στο πλυντηριο στο μπανιο οταν ηταν για το μπανιο του γιατι καταλαβα οτι κρυωνε οποτε τον ντυναμε αμεσα χωρις βολτες στο σπιτι με το μπουρνουζι :)

πρίν από 13 λεπτά , katsif είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

Τι κάνετε?  Εδώ όλα καλά,  η κοιλια φουσκώνει και πιέζει. Χτες δεν μπορούσα να βρω στάση να με βολεύει να κοιμηθώ.... Ένα δράμα! 

Σκέφτηκα το εξης, ότι είναι να ψωνίσουμε κορίτσια να το κάνουμε τώρα γιατί οι επόμενες εκπτώσεις είναι αυγουστο.....

Δες .. υπαρχουν και οι μικρες εκπτωσεις στην αρχες του Μαη αν θυμασαι ... και οι μεγαλες ξεκινουν Ιουλιο! Οποτε θα μπορουσες να παρεις καποια πραγματα τωρα ειναι αληθεια ... Κι εγω αν θυμαμαι ειχα παρει καποια πραγματα στις προηγουμενες εκπτωσεις απο την ΠΗΤ μου που ετυχε να ειναι οι καλοκαιρινες. Μπορεις να βρεις και χειμωνιατικα και καλοκαιρινα ρουχακια. Σκεψου ομως καλα τι θελεις να αγορασεις!

πρίν από 14 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Κορίτσια Καλημέρα.  Έχει καμία άλλη κοπέλα πόνους περιόδου;

Β' επιπέδου εγώ έχω τη Δευτέρα. 

Δες .... οταν ειχα συσπασεις στον γιο .... πονουσα σε ολη την κοιλια, εκει που ηταν η μητρα και ηταν σκληρη. Καλυτερα να μιλησεις με τον γιατρο σου! Μπορει να μην ειναι και τιποτα, αλλα μην το αφησεις θα σου ελεγα εγω. 

Link to comment
Share on other sites

Δε σκληραίνει η κοιλιά αλλά έχω κανονικοτατους πονους περιόδου.  Το πρωί που ξύπνησα ήταν πολύ έντονοι για κανένα μισάωρο μετά ηρέμησα, τώρα πάλι έχω αλλά όχι έντονους.  Είναι χαμηλά όπως ακριβώς όταν περιμένουμε περίοδο . Θα τον πάρω αλλά ξέρω τι θα μου . Ξεκουράσου... Αλλά δεν κουράζομαι αυτές τις μέρες. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Δε σκληραίνει η κοιλιά αλλά έχω κανονικοτατους πονους περιόδου.  Το πρωί που ξύπνησα ήταν πολύ έντονοι για κανένα μισάωρο μετά ηρέμησα, τώρα πάλι έχω αλλά όχι έντονους.  Είναι χαμηλά όπως ακριβώς όταν περιμένουμε περίοδο . Θα τον πάρω αλλά ξέρω τι θα μου . Ξεκουράσου... Αλλά δεν κουράζομαι αυτές τις μέρες. 

Μήπως ειναι οι συνδεσμοι της μητρας που τραβανε και πονάς...εμενα μου ειχε δωσει μαγνησιο για να μην εχω τετοιους πονους...το οποιο τελικα το εκοψα γιατι μαλλον αυτο μου ανεβαζε την sgpt (επεσε τελικα απο 59 στο 29 στις επαναληπτικες μου σημερα). Και εγω Δευτέρα εχω β επιπεδου!! Παρε παντως τηλ τον γιατρό σου και ρώτα τον για τους πονους...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Farmakotriftena κι εγω ποναω αλλα νομιζω ειναι μυικο.Στη μικρουλα μου πονουσα συνεχως πολυ περισσοτερο! Δεν νομιζω να ειναι κατι..!Κι εγω το μαγνησιο το εχω σε υψηλη προτεραιοτητα!!!Και σιγα που θα ξεκουραζεσαι! Αν εισαι πανω κατω σηκω κατσε στο φαρμακειο δε θες και τιποτε αλλο!:cool:

  • Μου αρέσει 1

ynwZp3.png nwg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγα από εκεί να με δει γιατί το φοβήθηκε.  Αλλά όλα οκ. Μου είπε το γνωστό.. . Να ξεκουράζομαι κι αν το νιώθω αυτό πολλές φορές μέσα στην ημέρα να πάω από εκεί.  Χθες δεν πήρα το μαγνήσιο αλλά δε νομιζω να έφταιξε αυτό.  

@aspa80 έχουμε και ίδια ΠΗΤ !! Δευτέρα θα μάθεις το φυλο;;; 

@Diana. στην κόρη σου δλδ είχες συνέχεια πόνους περιόδου;

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Τελικά πήγα από εκεί να με δει γιατί το φοβήθηκε.  Αλλά όλα οκ. Μου είπε το γνωστό.. . Να ξεκουράζομαι κι αν το νιώθω αυτό πολλές φορές μέσα στην ημέρα να πάω από εκεί.  Χθες δεν πήρα το μαγνήσιο αλλά δε νομιζω να έφταιξε αυτό.  

@aspa80 έχουμε και ίδια ΠΗΤ !! Δευτέρα θα μάθεις το φυλο;;; 

@Diana. στην κόρη σου δλδ είχες συνέχεια πόνους περιόδου;

Το φυλο το ξερουμε απο την αυχενικη...αγορακι και εμεις!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια!

Κι εδω ησυχια. Και ο καιρος ειναι μουντος χωρις ηλιο ... Δεν σε ξετρελαινει να βγεις εξω ... Σημερα ειμαι επισημως στη μεση της εγκυμοσυνης! 20 εβδομαδων ακριβως! Αλλες 2 και κανω την β επιπεδου ... οπως καταλαβατε μετρω τις μερες ακομη :)

Πινετε καφε ή τον έχετε κόψει; Τι οδηγιες διατροφης σας εχουν δωσει οι γιατροι σας;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, mamSof είπε:

Καλημερα κοριτσια!

Κι εδω ησυχια. Και ο καιρος ειναι μουντος χωρις ηλιο ... Δεν σε ξετρελαινει να βγεις εξω ... Σημερα ειμαι επισημως στη μεση της εγκυμοσυνης! 20 εβδομαδων ακριβως! Αλλες 2 και κανω την β επιπεδου ... οπως καταλαβατε μετρω τις μερες ακομη :)

Πινετε καφε ή τον έχετε κόψει; Τι οδηγιες διατροφης σας εχουν δωσει οι γιατροι σας;

Καλημέρα κορίτσια.εμένα μου είπε να μην πίνω τσάι μαύρο μόνο χαμομήλι κ του βουνού. Καφέ δεν έπινα πότε κ δεν ρώτησα αλλά ξέρω για έναν την μέρα κ ντεκαφεινε ακόμα καλύτερα. Όχι πολλά αλάτια,ζάχαρη αναψυκτικά. Όχι ξιφία,Σολωμό κ τόνο. Όχι τυριά κ γάλατα μη παστεριωμενς.


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

Εμένα δεν μου έχουν δώσει συγκεκριμένες οδηγίες.  Ούτε στην πρώτη εγκυμοσυνη είχα.  Μετά την καμπύλη σακχάρου είχα αυστηρές οδηγίες.  Πάντως καφέ πίνω,  ελληνικό γιατί ο γαλλικός που έπινα ως τώρα μου φέρνει αναγούλες. ....

Τα νεύρα μου έχουν σαλτάρει και αρπαζομαι με το παραμικρό. Εσείς?  Άσε που παρεξηγιέμαι πολύ εύκολα.  

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, orianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια.εμένα μου είπε να μην πίνω τσάι μαύρο μόνο χαμομήλι κ του βουνού. Καφέ δεν έπινα πότε κ δεν ρώτησα αλλά ξέρω για έναν την μέρα κ ντεκαφεινε ακόμα καλύτερα. Όχι πολλά αλάτια,ζάχαρη αναψυκτικά. Όχι ξιφία,Σολωμό κ τόνο. Όχι τυριά κ γάλατα μη παστεριωμενς.

Κι εμενα τις ιδιες οδηγιες μου εχει δωσει συν το οτι απαγορευεται το συκωτι (που ετσι κι αλλιως δεν το τρωω!) 

Οσο για τον καφε πριν την εγκυμοσυνη επινα και τρεις την ημερα οχι για να με κραταει ξυπνια κτλ αλλα γιατι μου αρεσουν παρα πολυ ολα τα ειδη..

Τωρα πινω εναν την ημερα ή καπουτσινο ή ελληνικο και τις περισσοτερες φορες ντεκαφεινε. Ομως εχω διαβασει οτι ολες οι μεθοδοι αφαιρεσης καφεινης, ακομα και αυτη με το νερο, χρησιμοποιουν χημικα και εχω λιγο προβληματιστει...μηπως τελικα ειναι καλυτερο να πινουμε κανονικο αλλα πιο ελαφρυ..

Επισης δεν εχω ρωτησει τον γιατρο μου αλλα πινω και κανενα ποτηρακι green cola μια φορα στις 10 ημερες και εχω ταραξει τις μπυρες χωρις αλκοολ. Βεβαια μονο η amstel δεν εχει καθολου, ολες οι αλλες παιζουν αναμεσα στο 0,3 - 0,5% και η heineken εχει 3% αλκοολ....

Μολις γεννησω και αποθηλασω με το καλο, θα πιω ενα μπουκαλι κρυο λευκο κρασι!!!χαχαχα!!!ειναι το μονο που μου εχει λειψει!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Μπα εγώ καμιά μπυριτσα πίνω.  Όσο για τα χημικά μην το πολύ σκέφτεσαι, υπάρχουν παντού.  Πως φιλτράρεται ο καφέ τώρα. ... Πολύ το ψάχνεις. .... Κάλυτερα να κλειστού με σε γυάλα!!!! 

Λευκό κρύο κρασί ε? Θα κάνει και ζεστή. .....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...