Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Lila ki είπε:

      Μακάρι να μην είναι εξωμητριο … αλλά εξωμητριο γιατί ;;; Τι τον οδήγησε σε αυτή την άτυπη διάγνωση ;;;; 

      Είπε ότι θέλει να αποκλείσει ακόμα και αυτη την μικρη πιθανότητα,γι αυτό και πρέπει να κάνω αύριο πάλι χοριακη.Δεν έκανε διάγνωση.Απλα υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο δυστυχώς..Μακαρι να πάω και να έχει μηδενιστεί,έχω κουραστεί..

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσαρες!εγώ Μόλις γύρισα από τα μαθήματα ανώδυνου τοκετού.... Πολύ μου άρεσαν μπορώ να πω ,μία διαφορετική εμπειρία. Μετάνιωσα που δεν τα έκανα στον γιο μου... Τώρα θα μου πείτε αφού θα κάνεις παλι καισαρική κοπελιά Τι το προσπαθείς; Μόνο για τις ασκήσεις χαλάρωσης και αυτοσυγκέντρωσης που κάνουνε αξίζει να πας και να χαλαρώσεις ένα δίωρο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα εγω σε 3 μερες μπενω στον μηνα μ νανναναναν και μετα εμειναν μολις 4 εβμ......δν ξερω για εσας αλλα εγω δν αντεχω νιωθω πολυ ζεστη μια φουντωση ...τι να πω ..απεριγραπτη...ασε για κραμπες και πονους....αντε με το καλο να γεννησουμε γτ δεν παει αλλο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Aggeliki22 είπε:

Καλησπερα εγω σε 3 μερες μπενω στον μηνα μ νανναναναν και μετα εμειναν μολις 4 εβμ......δν ξερω για εσας αλλα εγω δν αντεχω νιωθω πολυ ζεστη μια φουντωση ...τι να πω ..απεριγραπτη...ασε για κραμπες και πονους....αντε με το καλο να γεννησουμε γτ δεν παει αλλο...

Κράμπες!! Κι εγώ συνέχεια.  Στον ύπνο με πιάνουν. Στα πόδια. Προχθές είχε πλάκα με έπιασε μια πολύ δυνατή μέσα στη νύχτα και άρχισα να βογκαω και ο άντρας μου, μου θύμισε λίγο τρομαγμένη γάτα, αιλουροειδές.   Πετάχτηκε  (σχεδόν στο ταβανι) και για ποτέ βρέθηκε στην άλλη άκρη σε μένα να ρωτάει "τι έγινε τι εγινε" ούτε που κατάλαβα. Χαχαχα νόμιζε ότι γενναω  (που τέτοια τύχη ομως.....) τυχερή Αγγελική... μέχρι και αυτες οι 3 μέρες μπροστά που είσαι εσύ,  ζηλευτες είναι οι ατιμες. 

Κορίτσια ερώτηση.....

 

Εδώ και 3 μέρες έχει μειωθεί η κινητικότητα του μπεμπη.  Άλλες φορές με το που άγγιζα την κοιλιά μου κατευθείαν κουνιόταν τώρα μπορεί να πάρει και παααρα πολύ ώρα.  Να αγχωθω; απλά επειδή στο τέλος κουνιέται ησυχάζω. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Κράμπες!! Κι εγώ συνέχεια.  Στον ύπνο με πιάνουν. Στα πόδια. Προχθές είχε πλάκα με έπιασε μια πολύ δυνατή μέσα στη νύχτα και άρχισα να βογκαω και ο άντρας μου, μου θύμισε λίγο τρομαγμένη γάτα, αιλουροειδές.   Πετάχτηκε  (σχεδόν στο ταβανι) και για ποτέ βρέθηκε στην άλλη άκρη σε μένα να ρωτάει "τι έγινε τι εγινε" ούτε που κατάλαβα. Χαχαχα νόμιζε ότι γενναω  (που τέτοια τύχη ομως.....) τυχερή Αγγελική... μέχρι και αυτες οι 3 μέρες μπροστά που είσαι εσύ,  ζηλευτες είναι οι ατιμες. 

Κορίτσια ερώτηση.....

 

Εδώ και 3 μέρες έχει μειωθεί η κινητικότητα του μπεμπη.  Άλλες φορές με το που άγγιζα την κοιλιά μου κατευθείαν κουνιόταν τώρα μπορεί να πάρει και παααρα πολύ ώρα.  Να αγχωθω; απλά επειδή στο τέλος κουνιέται ησυχάζω. 

Αχχαχαχχαχαχαχα

Καθε φορα που σε διαβαζω σαν να με ακουω ρε παιδι μου.

Ποσο στραβα το χουμε παρει το θεμα?!? :confused:

  • Λυπημένη/-ος 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , iwanna24 είπε:

Αχχαχαχχαχαχαχα

Καθε φορα που σε διαβαζω σαν να με ακουω ρε παιδι μου.

Ποσο στραβα το χουμε παρει το θεμα?!? :confused:

Ελπίζω μετά να μην λέμε "καλά ήταν μέσα στη κοιλια" αχαχααχ


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσαρες Καλημέρα

Πριν λίγο γύρισα από το πρώτο μάθημα ανωδυνου. Λοιπόν είμαι η μόνη δευτερότοκη. Η μαια μας δίνει βίντεο με κάτι Ρωσίδα να γεννάνε μέσα στο νερό και να βογκανε, άσπρισε όλες οι κοπέλες! !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , katsif είπε:

Κοριτσαρες Καλημέρα

Πριν λίγο γύρισα από το πρώτο μάθημα ανωδυνου. Λοιπόν είμαι η μόνη δευτερότοκη. Η μαια μας δίνει βίντεο με κάτι Ρωσίδα να γεννάνε μέσα στο νερό και να βογκανε, άσπρισε όλες οι κοπέλες! !!!

Και εγω ειμαι δευτεροτοκη...αλλα καμια σχεση το πρωτο με το δευτερο... και.παρο ολο στο πρωτο εφαγα ολο το καλοκαιρι τετια γκρινια δν ειχα ...

πρίν από 42 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Ελπίζω μετά να μην λέμε "καλά ήταν μέσα στη κοιλια" αχαχααχ

Κοιτα οτι θα το πουμε θα το πουμε 100% αλλα αυτο με τις κραμπες και ολα τα σχετικα ειναι πολυ χειροτερο...και εγω εχω παθει γκραμπα μες στην νυχτα οκ σκετο εφιαλτις ...και να εχω και τον συζυγο να με τρελενει στις ερωτησεις και  απο τον πονο να.μην μπορω να απαντησω...οσο για τις κινισεις και εγω ειχα την απορια και πηγα για καρδιοτοκογραφημα ...απλα μεγαλωσε αρκετα και κοιματε περισσοτερο...αλλα αμα κανει δεκα κινεισης την ημερα η φας γλυκο και κουνηθει τοτε εισαι οκ...αλλιως μιλα με τον γιατρο σ..

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έχω τα γνωστά εξογκώματα σε ένα δύο σημεία στη κοιλιά (χέρια πόδια πουλί κτλ) αλλά μόλις το αγγίζω εξαφανίζονται κινείται δλδ απλά μέχρι πριν λίγες μέρες χόρευε κυριολεκτικά η κοιλιά μου, από τις κινήσεις του.  Αν δεν τον ένιωθα καθόλου θα ανησυχουσα!

@Aggeliki22 2 πράγματα με έχουν φτάσει στην κατάθλιψη.  ΓΟΠ ( όπου είμαι αγκαλιά με το gaviscon  που κυριολεκτικά ΤΟ ΣΙΧΑΊΝΟΜΑΙ ΤΈΡΜΑ. Έχει εμετική γεύση και μυρωδιά και όψη και όλα)  και 2. Τον μόνιμο πόνο πάνω δεξιά στην κοιλιά που είναι 24ωρες το 24ωρο. Οπότε χλωμό να πω ότι ήταν καλύτερα στην κοιλια κι εγώ :-P:-D 

Το ξενύχτι δεν παλεύεται και απλά εύχομαι να βγει σαν την κόρη μου . Κοιμάται σερί τα βράδια από ημερών. 

@chrimai εσύ πρέπει να έχεις διδακτορικό στο ξενύχτι με 3 παιδιά ή οχι;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια θελω περιποιηση να παω να βαψω μαλλια νυχια να αγορασω ωραια καλοκαιρινα ρουχα ...για περιποιηση πρωσοπου σωματος δν ξερω και εγω τι αλλο ...θελω να τα κανω ολαααάα...εχω γινει σαν αγελαδα να μην πω αυτη ειναι πιο ομορφη ...θελω να φτιαξω τα μαλλια αλλα που..εγω σκαω ειμαι τσιτσιδι μες στο σπιτι και παλι λεω δν αντεχω ...οκ ειναι  λιγο ταα προβληματα λιγο που τρεχω με τον μικρο μ...αλλα πως με θελει ακομα ο συζυγος μπραβο τ.. "οποια καταλαβε καταλαβε " .....

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Πριν λιγο ειχα ραντεβου με το γιατρο και μεσα σε 1 εβδομαδα το μηκος τραχηλου απο 34mm πηγε 28mm...επαθα ενα σοκ αλλα  μου ειπε οτι δεν μας ανησυχει απλα μπορει να γεννησω νωριτερα..ξερει καμια παλια να μου πει εκ πειρας αν αυτο σημαινει οτι πλησιαζει ο τοκετος?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

 

εσύ πρέπει να έχεις διδακτορικό στο ξενύχτι με 3 παιδιά ή οχι;

Εχω οντως διδακτορικο....βασικα τα 2 πρωτα με παιδεψαν πολυ....ο μικρος νορμαλ κατασταση.....στο πρώτο ειχα γινει ζομπι απο την αυπνια....μολις σαραντισε αυξησε τον υπνο του.....πριν μεχρι 2ωρο κοιμοταν και τεταρτακια...η κορη κοιμοταν απο νεογεννητο μετα τις 2 κι ακομα αν δεν παει 12 δε κοιμαται....


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα! 

Μου φαίνεται ότι αυτόν τον μήνα θα γεννήσουν πολλές από εδώ εεεεεε? Πάει ο καιρος πέρασε!  Και μετά θα αναζητάμε τις κοιλαρες μας να το δείτε!  

Θα πιάσετε τον Μάη σήμερα?  Εμείς δύσκολο!  Λείπει ο άντρας μου, εγώ χωρίς αυτοκίνητο, δύσκολα πράγματα! Μας έδωσε χτες και το πρόγραμμα του ανωδυνου και έχω σχεδόν κάθε μέρα μαθημα, ρε που έμπλεξα!  Ασε που καθόμαστε σε κάτι καρεκλες που παίρνει φωτιά ο κ@λος σου.....

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Aggeliki22 είπε:

Κοριτσια θελω περιποιηση να παω να βαψω μαλλια νυχια να αγορασω ωραια καλοκαιρινα ρουχα ...για περιποιηση πρωσοπου σωματος δν ξερω και εγω τι αλλο ...θελω να τα κανω ολαααάα...εχω γινει σαν αγελαδα να μην πω αυτη ειναι πιο ομορφη ...θελω να φτιαξω τα μαλλια αλλα που..εγω σκαω ειμαι τσιτσιδι μες στο σπιτι και παλι λεω δν αντεχω ...οκ ειναι  λιγο ταα προβληματα λιγο που τρεχω με τον μικρο μ...αλλα πως με θελει ακομα ο συζυγος μπραβο τ.. "οποια καταλαβε καταλαβε " .....

Κι εγώ τα ίδια θα φτιάξω μαλλί την άλλη βδομάδα θα κάνω και πεντικιούρ γιατί σιγά σιγά θα σκάσουν μύτη τα πεδιλακια  (των χεριών θα τα αφήσω χωρίς μανο για την καισαρική) 

Τώρα για τα καλοκαιρινά ασε... σαν αγελάδα νιώθω κι εγώ παρ'όλο που δεν έχω πάρει κιλα (6 περιπου) αλλά νιώθω πως μόλις γεννήσω θα τα βάλω σύντομα τα σορτσάκια μου. Τώρα με Σορτ και την κοιλουμπα είμαι γελοίο θέαμα!!! Στην κόρη 8 κιλσ πήρα και όταν γύρισα από μαιευτήριο ήμουν όπως πριν την εγκυμοσύνη. Να δω αν τα καταφέρω πάλι έτσι. 

3 ώρες πρίν, chrimai είπε:

Εχω οντως διδακτορικο....βασικα τα 2 πρωτα με παιδεψαν πολυ....ο μικρος νορμαλ κατασταση.....στο πρώτο ειχα γινει ζομπι απο την αυπνια....μολις σαραντισε αυξησε τον υπνο του.....πριν μεχρι 2ωρο κοιμοταν και τεταρτακια...η κορη κοιμοταν απο νεογεννητο μετα τις 2 κι ακομα αν δεν παει 12 δε κοιμαται....

Τεταρτακι υπνου... εφιαλτης Θεε μου!!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλο μηνα κοριτσια!!Με το καλο τα μωρακια μας!

Και εμενα για Μάϊο με κοβω..μου εχει πει ο γιατρος οτι λογω των αντιπηκτικων πρεπει να προγραμματιστει ο τοκετος για να τις κοψω μια μερα νωριτερα. Αφηστε που το μωρο ειναι ακομα ισχιακο και αν μεινει ετσι παω βουρ για καισαρικη και δεν θα πιασω την Πητ που ειναι 1/6.

Δεν εχω συνειδητοποιησει τιποτα ακομα!Μονο που αρχισα να αγχωνομαι για τον τοκετο, ειδικα για την αναισθησια και το χειρουργειο.Δεν εχω ξανακανει εγχειριση..

Ο μπεμπης εχει μειωσει και σε εμενα τις κινησεις, δεν κλωτσαει πια αλλα τον νιωθω να κινειται αργα που και που και αισθανομαι και τον λοξυγγα του. 

Ακομα δεν εχω ετοιμασει βαλιτσα!Λεω απο αυριο να αρχισω σιδερωμα, τα εχω πλυνει τα ρουχαλακια και τα δικα μου. 

Farmakotriftena μπραβο! Ουτε μοντελο 6 κιλα!!!Εγω μετα τα 13 σταματησα να μετρω, τη Δευτερα που θα παω στον γιατρο η επομενη λυπητερη με τα κιλα!!

katsif εγω δεν εχω κανει τιποτα απο μαθηματα ανωδυνου. Αν τυχει και γεννησω φυσιολογικα που χλωμο το κοβω πια, ελπιζω να με βοηθησει η μαια του γιατρου μου.. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια που ειστε;;;; 

Εγώ εδώ υποφέρω όπως κάθε μέρα. Πόνους και σήμερα..  24 μέρες για το μωρό λέει το app μου. 

Εντωμεταξύ ζεσταίνομαι τρομερά. Έχω φουντωματα. Έχω και νεύρα εξ' αιτίας όλων αυτών.  Όλο λέω να πάω να αγοράσω τα τελευταία για μένα και τον γιο και δεν την παλεύω ρε κορίτσια.  Θέλω να πάω Σύνταγμα για κανένα νυχτικο  (στα oysho) που είναι και λίγο  κομψά (έχει και κάτι σουτιενακια χωρίς μπανελα σεξουλιαρικα να ξερετε) και φοβάμαι ότι θα αφήσω τα κόκαλα μου στο κέντρο της πλατείας με τόση ζέστη.  Δλδ στους 40 τι θα παθω;; απ την άλλη με έχει πιάσει μια υστερία με το βάρος μου. Ειμαι σταθερά στα 6 κιλά εδώ και δύο μήνες αλλά θέλω να το διατηρήσω αυτό  (όνειρα θερινής νυκτός) μπας και μόλις γεννήσω νιώσω ξανά θηλυκό ρε κορίτσια!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...