Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Eflenew είπε:

      Εγώ νόμιζα το εξωμητριο δίνει πολύ υψηλές τιμές στη χοριακη. Αλλά ο γιατρός ξερει καλύτερα. Μακάρι να μηδενιστεί άμεσα...

      Εγώ πάλι δεν έχω ιδέα από εξωμητρια κύηση και λόγω του ότι έχω κλειστές σάλπιγγες, πιστευα πως είναι αδύνατον να μου συμβεί.Ο γιατρός είπε πως το έμβρυο κινείται και προσπαθεί να κολλήσει κάπου,οπότε υπάρχει πιθανότητα να πάει στη σάλπιγγα..Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο,μιλάμε για την υπέρτατη γκαντεμια

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

36η βδομάδα μπαίνουμε στον μήνας κόρες όχι 37η! 

Η εφαρμογή μου λέει 29μερες για το μωρό! Επιτέλους μπήκε το 2 μπροστά στο νούμερο!!! 

Όσο για βιβλία εγώ (ξανα)διαβάζω το "ο φύλακας στη σίκαλη" το είχα διαβάσει πριν πολλά χρόνια.  Απ'τα βιβλία που πρέπει να διαβαστούν  (κυρίως σε νεαρή ηλικια) είναι πολύ ωραίο και έχει πλάκα η γραφή του!

Διαβάστε τώρα που προλαβαίνετε χαχαχα

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κοριτσια εγω εκλησα 35 και βαδιζω στο 36 σιγα σιγα 3/5 μπενω επισιμα στον μηνα μ εχθες ημουν στον γιατρο 2.350 η μικρη εχει παρει θεση ...αλλα δεν εχω χρονο για τπτ τρεχω με τον μικρο που ειναι αρρωστος εδω και ενα μηνα απο γιατρο σε γιατρο τρεχω ...τρεχω και με κατι αλλα πρωσοπικα θεματα ...ειμαι πτωμα θελω να γραψω αλλα οταν ειμαι χαλια ψυχολογικα κουρασμενη φουλ και δν βρισκω χρονο να γραψω με την ησυχια μ ...οσο για το μωρο του εχω παρει σχεδον τα παντα τα εχω πληνη ..μονο σιδερομα εμεινε και οτι αλλο χρειαζομε ..τα πηρα...οσο για τους πονους αστο δν μιλαω η για την ζεστη..παλι καλα.που η γκρινια ειναι τσαμπα και δν χρεωνετε γτ αλλιως....στο κελι 33 θα μασταν ...απο την τοση γκρινια ουτε εγω με αντεχω με αποτελεσμα να γκρινιαζω περισσοτερο.....απ ολα αυτα το μονο καλο ειναι οτι εχω βοηθεια ...αλλιως δν ξερω τι θα εκανα...να πω τη  αληθεια αμα δν ειχα βοηθεια και τοσο πολυ ..δν νομιζω να εκανα δευτερο τοσο γρηγρορα.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Farmakotriftena είπε:

36η βδομάδα μπαίνουμε στον μήνας κόρες όχι 37η! 

Η εφαρμογή μου λέει 29μερες για το μωρό! Επιτέλους μπήκε το 2 μπροστά στο νούμερο!!! 

Όσο για βιβλία εγώ (ξανα)διαβάζω το "ο φύλακας στη σίκαλη" το είχα διαβάσει πριν πολλά χρόνια.  Απ'τα βιβλία που πρέπει να διαβαστούν  (κυρίως σε νεαρή ηλικια) είναι πολύ ωραίο και έχει πλάκα η γραφή του!

Διαβάστε τώρα που προλαβαίνετε χαχαχα

Ορμηξες που σου φαγαν βδομαδα ε?

29 μερες λεει και μιλαει. 

Δεν θελω αλλο!

Αυριο θα κανω ντοπλερ...τι βλεπουμε?

  • Χαχα 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Ορμηξες που σου φαγαν βδομαδα ε?

29 μερες λεει και μιλαει. 

Δεν θελω αλλο!

Αυριο θα κανω ντοπλερ...τι βλεπουμε?

Ε μα κάτσε δηλαδή, εδώ μετράμε μια.μια τις μέρες σαν τους φαντάρους και μας κλέβουν μια ολοκληρη βδομάδα ;;;;

15 ώρες πρίν, Diana. είπε:

@Farmakotriftena σε ζηλευω!!!!! Πως κ πως περιμενω να μπω στον εννατο! Προς το παρον εμεις αρρωσταινουμε ολοι κυκλικα!:mad:Δεν εχω σηκωσει κεφαλι!!!!

Ακόμα κολλάς ιώσεις εσυ;; είναι τα άτυχα του επαγγέλματος... Σου έχει ρίξει και την άμυνα όσο να'ναι και η εγκυμοσύνη...

Βέβαια πλέον είναι η εποχή του αντιισταμινικου και του αδυνατιστικου! Ξαφνικα ολοι υποφερουν απο κατακράτηση. 

  • Χαχα 3

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια πλησιάζει η ώρα μας σιγά-σιγά Εγώ Είμαι 33 και 1 σήμερα, νομίζω το μωρό προσπαθεί να κλωτσήσει προσπαθεί να Να αλλαξει πλευρο θα σας γελάσω αλλά κάτι προσπαθεί να κάνει. Όχι τίποτα άλλο αρχίζει και γίνεται η επώδυνη κατάσταση. Αύριο θα ξεκινήσουν τα μαθήματα ανώδυνου τοκετού στο ΙΚΑ της περιοχής. Είμαι πολύ περίεργη για το τι θα συναντήσω δεν έχω ξανακάνει μαθήματα ανώδυνου τοκετού το πρώτο μου το είχαν πάρει με καισαρική προγραμματισμένη οπότε δεν ξέρω τώρα τι με περιμένει και δεν ξέρω και κατά πόσο θα αντέξω γιατί έχω αρκετά πονάκια πολλές συσπάσεις ρε κορίτσια .Για πείτε πως είναι στα μαθήματα ανώδυνου τοκετού? Δεν πιστεύω να σε βάζουν να κάνεις ασκήσεις που να κουράζεσαι?

πρίν από 3 λεπτά , katsif είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

Να ρωτήσω, συνήθως τις βραδυνές ώρες η κοιλια μου γίνεται τριγωνική και βλέπω έναν ποπο να με πιέζει,  αυτό είναι το πέτρωμα?????

Από ότι μου είπε ο γιατρός Κatsif πέτρωμα είναι όταν είναι σε όλη την κοιλιά (ιδίως από τον ομφαλό και κάτω) αλλά όχι στο σημείο που το μωρό κάνει κάποια εμβρυϊκή κίνηση. Βέβαια δεν παίρνω και όρκο!(Αυτό με τον ποπό το βλέπω κ σε μένα :)) Εν τω μεταξύ ο άντρας μου δεν μπορεί να το βλέπει ανατριχιάζει... χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! 34+4 Και πραγματικά έχουν αρχίσει οι πολύ δύσκολες μέρες.. αφόρητος πόνος στο κοκκαλα (δεν μου έχει δώσει ο γιατρός μαγνήσιο-παιρνω ένα trofocard όταν δεν αντέχω τον πόνο), τραβήγματα στις κλειδώσεις, στα ισχυα και φυσικά πλάτη+μέση!! Εχτές είπα να κάνω και τις τελευταίες δουλειές γιατί θα φύγουμε για Αθήνα σε μια εβδομάδα, με πήρε από το πρωί ως το απόγευμα  (!), μετά πήγαμε για φαγητό σε φίλους  κανένα 4ωρο και όταν γύρισα ένιωθα σα σπασμένη κούκλα της Μπάρμπι.. τις περίμενα πιο εύκολες αυτές τις τελευταίες εβδομάδες δεν σας κρύβω...

 

 

On 27/4/2018 at 10:46 ΠΜ, evaki_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Εγώ απο πετρώματα δεν έχω πολυκαταλάβει τπτ..μήπως πρέπει να ανησυχήσω;;;

Απο βάρος πάλι..τι πράγμα είναι αυτό..δεν έχω κουράγιο και όρεξη για τπτ.. μέσα στο σπίτι θέλω να αράζω..πρέπει να κάτσω κι εγώ να διαβάσω @annaefin κανένα μυθιστόρημα να περάσει η ώρα..παλιά ημουν βιβλιοφάγος..τώρα έχω να πιάσω λογοτεχνικό βιβλίο απο πέρσι το καλοκαίρι..μάλλον παίζει ρόλο οτι έκαψα εγκεφαλικά κύτταρα και με το μεταπτυχιακό πέρσι και που ορεξη να ξαναπιάσω βιβλίο στα χέρια μου..αν έχεις να προτείνεις κανένα βιβλιαράκι πες μου!! Επίσης πως τα κατάφερες βρε θηρίο και οδήγησες και το σκούτερ; να προσέχεις και όσο μπορείς απέφυγε την οδήγηση.. ! εγώ πριν κανα δυο βδομάδες σταμάτησα να παίρνω το αυτοκίνητο..με το ζόρι!! το βλέπω παρκαρισμένο και θέλω να το πάρω να πάω μια βόλτα βρε αδερφέ..αλλα πουυυ...:/

Ταλαιπωρείται καμια άλλη με αιμορροΐδες;; και εάν ναι πως την παλεύετε;;; τα χω δει όλα κορίτσια αυτες τις 2 εβδομάδες..πάνω που είχαν αρχίσει να υποχωρούν, χειροτέρεψε η κατάσταση..όσο μεγαλώνει και το μωρό και η πίεση προς τα κάτω..ένα χάλι...έπεσε στα χέρια μου ένα δείγμα της frezyderm που είναι για αυτο το σκοπό..λέω να το δοκιμάσω μηπως κάνει δουλειά..γιατί εάν από τώρα είμαι χάλια τι θα γίνει μετά τη γέννα;;;;;;; :?

Επίσης για κάποιο λόγο πιστεύω θα έρθει νωρίτερα ο μικρός..αλλά απο την άλλη λένε ότι οι πρωτότοκες παίρνουν όλο τον 9ο..εσείς τι λέτε;;

αν πάρω όλο τον 9ο θα βγεί 4 κιλά το παιδί...εκτός εάν έχει τόσο φοβερή απόκλιση ο υπέρηχος..

Αχ βρε κορίτσια πως περνάει ο καιρός έτσι... από τη μία μου φαίνεται μακρινό ακόμα..από την άλλη πότε κάναμε β' επιπέδου πότε καμπύλη, πότε doppler..θα περάσει νεράκι ο καιρός πιστεύω...

Καλό Σαββατοκύριακο σε όλες!!

 

 

Σου γράφω παρακάτω μερικά βιβλία που είχα διαβάσει παλιά κ μου άρεσαν 

"το τελευταίο αντίο " - Πασχαλία Τραυλού, "το σπίτι δίπλα στο ποτάμι" - "έρωτας σαν βροχή" Λένα Μαντά - "δίδυμα φεγγάρια" Ρένα Ρωσση Ζαΐρη 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, annaefin είπε:

Σου γράφω παρακάτω μερικά βιβλία που είχα διαβάσει παλιά κ μου άρεσαν 

"το τελευταίο αντίο " - Πασχαλία Τραυλού, "το σπίτι δίπλα στο ποτάμι" - "έρωτας σαν βροχή" Λένα Μαντά - "δίδυμα φεγγάρια" Ρένα Ρωσση Ζαΐρη 

Εντάξει Λένα Μαντά τα χω διαβάσει όλα, όπως και της Ζαϊρη!!! Η Μαντά ήταν απο τις πιο αγαπημένες μου σε αυτού του είδους τα μυθιστορήματα..και η Δημουλίδου μέχρι ένα διάστημα..

την ΠΑσχαλία Τραυλού δεν την έχω ακουστά! θα το κοιτάξω μήπως και προλάβω να διαβάσω αυτη την εβδομάδα!!

Όσο για την κατάσσταση που περιγράφεις σε νιώθω..κι εγώ τις τελευταίες 10 μέρες έχω αρχίσει να ταλαιπωρούμαι..πολλές κράμπες..σταμάτησα και το μααγνήσιο και μέχρι και στα χέρια πιάνομαι...υπομονή!!! Τελειώνουμε!!! 

 

Κορίτσια επειδή εγώ έχω μπερδευτεί...35+1 διανύουμε 36η εβδομάδα άρα έχουμε μπεί στο μήνα μας;;

Οχι τπτ αλλο αλλά μου είπε ο γιατρός να κανονίσω να πάω στο μαιευτήριο όταν μπω στο μήνα μου και εγώ νόμιζα την άλλη εβδομάδα.....:/


tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

Γειαααααα,

Εγώ από βιβλία έχω να προτείνω μάρκαρη, αστυνομική λογοτεχνία απλά φανταστικά έχει βγάλει αρκετά,  δεν το αφήνεις κάτω.  Είχε γυριστεί και σήριαλ στην ερτ. 

Evaki νομίζω μπαίνεις στον μηνα σου όταν πατήσεις 36. Σε μια εβδομάδα.  Αχ βαχ διαβάζω τι περνάτε και τρεεεεμω!!!!

Melody στα μαθηματα που είχα κάνει εγώ προ αιώνων για την κόρη μου σου λένε διάφορα, δηλαδή πως να θηλάζεις, πως να το κάνεις μπάνιο,  πως να σπρωξεις  (πολύ χρήσιμο), ποια είναι τα σημάδια ότι γεννάς κλπ. Εμένα με βοήθησαν πολύ κυρίως το σπρώξιμο και η φροντίδα του μωρου! Και εγώ αύριο ξεκινάω μαθήματα στο μαιευτήριο ανωδυνου....

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, katsif είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

Να ρωτήσω, συνήθως τις βραδυνές ώρες η κοιλια μου γίνεται τριγωνική και βλέπω έναν ποπο να με πιέζει,  αυτό είναι το πέτρωμα?????

Χμμμ... Τώρα με μπέρδεψες.  Εκεί που σε είχα για κόρη, αυτό με τη τριγωνική κοιλιά σκέφτηκα μήπως δεν είναι ο ποπος αλλά το πουλί του! :-D:-D:):-P

  • Χαχα 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Χμμμ... Τώρα με μπέρδεψες.  Εκεί που σε είχα για κόρη, αυτό με τη τριγωνική κοιλιά σκέφτηκα μήπως δεν είναι ο ποπος αλλά το πουλί του! :-D:-D:):-P

Λες ρε φιλε τόσο????!!!!!

Έχει και την πλάκα του πάντως να μην το μάθεις! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κανετε;; Αύριο επιτέλους μπαίνει ο Μάιος!!!!! Αυτή τη βδομάδα θα πάω και στον doc και θα μάθω ημερομηνία.  Σε μια βδομάδα μπαίνω στον μήνα μου. Πώς είναι οι κοιλιτσες σας;;

Χθες πέρασα πάλι ένα εφιαλτικό βράδυ. Έντονος στομαχοπονος σε σημείο να γυρίζει το δωμάτιο από τον πόνο και πολλές επισκέψεις στην τουαλέτα. Σήμερα ειμαι πάλι μέσα στην κατάθλιψη.  Έκατσα σπίτι και μου τη δίνει αυτό. Ίσως όμως ξεκινήσω να κάνω καμία δουλειά στο παιδικό δωμάτιο καθώς δεν έχω φτιάξει τπτ. 

Φανταστείτε πως ξεχώρισα κάποια ρούχα  (ζιπουνακια κτλ) της μικρής που είναι unisex τα έβαλα πλυντήριο και χθες τελικά τα σιδερωνε ο άντρας μου.  Προκομμενος..

  • Μου αρέσει 2

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας συν εγκυουλες....μια απο τα ιδια κι εγω....πονοι σε ολο το σωμα ....ειδικα απο κατω...μεση και ισχια....εγω αν μενω πολυ ωρα καθιστη η ξαπλωμενη τοσο πιο πολυ ποναω οταν σηκωνομαι.....δυσφορια καουρες....και η μπουμπου να κανει τις βολτες της....περπαταω κιολας για να ριχνω το ζαχαρο...34 μπηκα σημερα εγω


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρεα!

Εγω 35 εβδομαδων ακριβως σημερα...να μη με ματιασω σωματικα ειμαι πολυ καλα μονο λιγο κατα το τελος της ημερας αισθανομαι να πρηζονται τα δαχτυλα των χεριων, αλλα γενικα ειμαι καλα!

Η προικα του μωρου ειναι ετοιμη ,βολεμενη στα συρταρια και σιγα σιγα εχω ξεκινησει να φτιαχνω και τη βαλιτσα για το νοσοκομειο. Ψιλολεπτομερειες μου εχουν απομεινει...οσο απο αγχος και αγωνια αυτα ειναι στο φουλ καθως περνανε οι μερες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...