Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

εγκυμοσυνη ή περιοδος


Recommended Posts

Καλησπερα....λοιπον εδω κ 2 μηνες κανουμε με τον αντρα μου λροσπαθειες για παιδι...εχω 7 μερες καθυστερηση κ χθες οταν σκουπηστηκα ειμαι κοκκινο κ σκεφτηκα πως μου ηρθε περιοδος...αλλα απο εκεινη την ωρα τιποτα...επιδης πριν 4 μερες περιπου πονουσε παρα πολυ υο στηθος μου εχει 2 μερες που δεν ποναει κ τωρα αυτη την στιγμη που σαε γραφω αρχισε παλι να ποναει...τι πυστευετε εσεις που ειστε κ εμπειρες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Vasso1990 είπε:

Καλησπερα....λοιπον εδω κ 2 μηνες κανουμε με τον αντρα μου λροσπαθειες για παιδι...εχω 7 μερες καθυστερηση κ χθες οταν σκουπηστηκα ειμαι κοκκινο κ σκεφτηκα πως μου ηρθε περιοδος...αλλα απο εκεινη την ωρα τιποτα...επιδης πριν 4 μερες περιπου πονουσε παρα πολυ υο στηθος μου εχει 2 μερες που δεν ποναει κ τωρα αυτη την στιγμη που σαε γραφω αρχισε παλι να ποναει...τι πυστευετε εσεις που ειστε κ εμπειρες;

Από τα λεγόμενα σ υπάρχει περίπτωση να είσαι έγκυος.. Αφού έχεις 7 μέρες καθυστέρηση ας κάνεις μία β χοριακη. Σ εύχομαι για 9 μήνες να μην σ ξανά έρθει περίοδος!! :)

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Vasso1990 είπε:

Καλησπερα....λοιπον εδω κ 2 μηνες κανουμε με τον αντρα μου λροσπαθειες για παιδι...εχω 7 μερες καθυστερηση κ χθες οταν σκουπηστηκα ειμαι κοκκινο κ σκεφτηκα πως μου ηρθε περιοδος...αλλα απο εκεινη την ωρα τιποτα...επιδης πριν 4 μερες περιπου πονουσε παρα πολυ υο στηθος μου εχει 2 μερες που δεν ποναει κ τωρα αυτη την στιγμη που σαε γραφω αρχισε παλι να ποναει...τι πυστευετε εσεις που ειστε κ εμπειρες;

Καλημερα κ απο μενα!!Πολυ πιθανόν να εισαι έγκυος με 7 μερες καθυστερηση οσο για το αιμα που ειδες μπορει να ειναι απο την σύλληψη.Απο δικη μου εμπειρία θα σου πω πως ειχα για 3 μερες απο λιγο αιμα..και τωρα ειμαι 5 μηνων έγκυος:) Κανε ενα τεστακι η μια χοριακη κ περιμενουμε νεα σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω κοριτσια για την αμεση απαντηση...απλως κ πριν δυο χρονια ετυχε να εχω καθυστερηση κ στην 15 μερα να μου ηρθε αλλα δεν καναμε προσπαθειες...κ σημερα παλι αρχισε να ποναει το στηθος μου...

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Vasso1990 είπε:

Ευχαριστω κοριτσια για την αμεση απαντηση...απλως κ πριν δυο χρονια ετυχε να εχω καθυστερηση κ στην 15 μερα να μου ηρθε αλλα δεν καναμε προσπαθειες...κ σημερα παλι αρχισε να ποναει το στηθος μου...

Εννοείται ότι χωρίς να κάνεις το τεστ δεν μπορείς να είσαι σίγουρη. Απ την στιγμή που έχεις καθυστέρηση κ κάνετε κ προσπάθειες υπάρχει μεγάλη περίπτωση να είσαι αλλά υπάρχει κ περίπτωση (που δεν στο εύχομαι) να είναι τυχαίο γεγονός.. Αν συνεχίσει η καθυστερηση καλό θα ήταν να κάνεις ένα τεστ για να σ φύγει το άγχος :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 54 λεπτά , mama16 είπε:

Εννοείται ότι χωρίς να κάνεις το τεστ δεν μπορείς να είσαι σίγουρη. Απ την στιγμή που έχεις καθυστέρηση κ κάνετε κ προσπάθειες υπάρχει μεγάλη περίπτωση να είσαι αλλά υπάρχει κ περίπτωση (που δεν στο εύχομαι) να είναι τυχαίο γεγονός.. Αν συνεχίσει η καθυστερηση καλό θα ήταν να κάνεις ένα τεστ για να σ φύγει το άγχος :)

πηρα τεστ και αυριο το πρωι θα κανω ελπιζω να ειναι θετικο το θελω πολυ αλλα φοβαμαι μην απογοητευτω...!!!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Vasso1990 είπε:

πηρα τεστ και αυριο το πρωι θα κανω ελπιζω να ειναι θετικο το θελω πολυ αλλα φοβαμαι μην απογοητευτω...!!!

Σου ευχομαι θετικο τεστακι αυριο!!!Αλλα κ να μην ειναι δεν πειραζει δεν απογοητευόμαστε...νεοτατο κοριτσι εισαι απο οτι βλεπω:)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Vasso1990 είπε:

Κοριτσια τελικα ειμαι εγκυος κ ολα καλα....ξερετε ακουσα πψς ο ΕΟΠΥΥ καλυπτει τους 3 υπερυχους....ξερει καμια αν ισχυει;κ ποσο τις κοστισε;

Αντε μια χαρά, σ εύχομαι να έχεις μία τελειομηνη εγκυμοσύνη χωρίς άγχος! Απ ότι νομιζω πρέπει να χορηγεί ένα ποσό αλλά έχει διαδικαστικά κ συνήθως αρχικά σ δίνουν περίπου 10 ευρώ αν δεν κάνω λάθος κ πρέπει να κάνεις ένσταση για να πάρεις το μεγαλύτερο μέρος του ποσού. Ψαξτο αν  είναι, εγώ στην εγκυμοσύνη μ δεν είχα ψαχτει οπότε δεν ξέρω πολλά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Vasso1990 είπε:

Κοριτσια τελικα ειμαι εγκυος κ ολα καλα....ξερετε ακουσα πψς ο ΕΟΠΥΥ καλυπτει τους 3 υπερυχους....ξερει καμια αν ισχυει;κ ποσο τις κοστισε;

Συγχαρητήρια καλη εγκυμοσύνη να εχεις,με το καλο να ερθει το μωρακι σου!!!Δυστυχώς δεν ξερω να σου πω γιατι ειμαι εξωτερικό..

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...