Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Βιοχημική κύηση?


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, Nansy29 είπε:

Κουράγιο κορίτσι μου..ειναι καλό το ότι ξεκίνησε..να τελειώνει..και είναι πολύ καλύτερα που γίνεται μόνο του.ο οργανισμός το αντιμετωπίζει ως περίοδο..δυστυχώς είμαστε φτιαγμένες από τη φύση μας να περνάμε τέτοιες καταστάσεις..σε λίγες μέρες θα είμαστε και οι δύο καλύτερα..

Σημερα εχω μονο καφε εκκρισεις.Η χοριακη επεσε στο 300 οποτε ειναι καλο στην παρουσα φαση.Δεν εχω στηριξη απο κανεναν εκτος των παιδιων μου.Νιωθω τοσο μονη σε ολο αυτο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Μπουλίτσα είπε:

Σημερα εχω μονο καφε εκκρισεις.Η χοριακη επεσε στο 300 οποτε ειναι καλο στην παρουσα φαση.Δεν εχω στηριξη απο κανεναν εκτος των παιδιων μου.Νιωθω τοσο μονη σε ολο αυτο.

Και τον άντρα σου φαντάζομαι..και τα παιδιά σου νομιζω ότι ειναι η καλύτερη στήριξη..φανταζομαι είναι παρηγορο να έχεις ήδη παιδάκια.χωρις να θέλω να πω οτι δεν ειναι παρα πολυ άσχημο αυτο που συμβαίνει. Απλά να πω την αλήθεια σε μας κυριαρχεί τώρα και λίγο ο φόβος μήπως δεν τα καταφέρουμε ποτέ τελικά.;;μιας που δεν έχουμε ακόμα παιδι.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Nansy29 είπε:

Και τον άντρα σου φαντάζομαι..και τα παιδιά σου νομιζω ότι ειναι η καλύτερη στήριξη..φανταζομαι είναι παρηγορο να έχεις ήδη παιδάκια.χωρις να θέλω να πω οτι δεν ειναι παρα πολυ άσχημο αυτο που συμβαίνει. Απλά να πω την αλήθεια σε μας κυριαρχεί τώρα και λίγο ο φόβος μήπως δεν τα καταφέρουμε ποτέ τελικά.;;μιας που δεν έχουμε ακόμα παιδι.

Εχεις απολυτο δικιο,αλλα θα ερθει καποια στιγμη το νινι!

Απο υποστηριξη αστο μην το ψαχνεις...απο κανεναν.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Χελπ!! Για εμπειρίες γυναίκες..μπορεί να μην είμαι εντός του θέματος αλλά θα ήθελα την πολύτιμη βοήθεια σας μιας που σας παρακολουθώ εδώ και καιρό και είτε αγχωνομαι με τα λόγια σας είτε όχι. .δεν θέλω καμιά ενθάρρυνση θέλω να ακούσω τα πράγματα όπως έχουν. .είμαι μικρή και θα θελα να σας πω τη δική μ ιστορία και να ακούσω τα λόγια σας όπως έχουν.. (και σορρυ για το μεγάλο κείμενο). Ο κύκλος μ δν είναι σταθερός μπορεί να ρθει και 21 μπορει και 35 .τελευταία έπάφή 16/Σεπτεμβρίου μου ρθε περίοδος 23-28 Σεπτεμβρίου πολύ αίμα βαριά λέω περίοδος. .μετά μου ρθε 18-23 Οκτωβρίου  ελαφριά περίοδος..και τώρα περιμένω..από της 16 Σεπτεμβρίου και τώρα δν είχα καμία επαφή και ούτε έχω σκοπό γτ μου έχει κολλήσει στο μυαλό ότι υπάρχει περίπτωση να είμαι. ..εντομεταξυ τόσο κόλλημα π έχω πήγα έκανα στς 8/Νοεμβρίου μια χοριακη η οποία βγήκε 0.4 δλδ αρνητικοτατη οπως μου είπαν..αμέσως μετά την χοριακη όταν πήγα σπίτι είδα λίγο αίμα στο σκούπισμα μετά τπτ Τώρα περιμένω να μου ρθει περίοδος..θέλω να σας ρωτήσω υπάρχει περίπτωση για καθυστέρηση εμφύτευσης  μετά από 1μισι μήνα  σύλληψης και 2 περιοδους;γτ αυτο το λίγο αίμα μου είπε ότι μπορεί να είναι εμφύτευσης άμα είχα επαφή μέχρι και πριν ένα μήνα ενώ από την μέρα π εοδα το αιματακι πέρασε 1μισι μήνας από την επαφή με κανονική περίοδο ...υπάρχει περίπτωση; γιατι είμαι μικρή και δν θέλω κάτι τέτοιο

Υ.Γ η μικροβιολόγος ήταν άλλη που μου είπε τα αποτελέσματα και προφανώς δν ήξερε ότι είχα περίοδο μάλλον νμζε ότι είχα καθυστέρηση 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Helena ki είπε:

Χελπ!! Για εμπειρίες γυναίκες..μπορεί να μην είμαι εντός του θέματος αλλά θα ήθελα την πολύτιμη βοήθεια σας μιας που σας παρακολουθώ εδώ και καιρό και είτε αγχωνομαι με τα λόγια σας είτε όχι. .δεν θέλω καμιά ενθάρρυνση θέλω να ακούσω τα πράγματα όπως έχουν. .είμαι μικρή και θα θελα να σας πω τη δική μ ιστορία και να ακούσω τα λόγια σας όπως έχουν.. (και σορρυ για το μεγάλο κείμενο). Ο κύκλος μ δν είναι σταθερός μπορεί να ρθει και 21 μπορει και 35 .τελευταία έπάφή 16/Σεπτεμβρίου μου ρθε περίοδος 23-28 Σεπτεμβρίου πολύ αίμα βαριά λέω περίοδος. .μετά μου ρθε 18-23 Οκτωβρίου  ελαφριά περίοδος..και τώρα περιμένω..από της 16 Σεπτεμβρίου και τώρα δν είχα καμία επαφή και ούτε έχω σκοπό γτ μου έχει κολλήσει στο μυαλό ότι υπάρχει περίπτωση να είμαι. ..εντομεταξυ τόσο κόλλημα π έχω πήγα έκανα στς 8/Νοεμβρίου μια χοριακη η οποία βγήκε 0.4 δλδ αρνητικοτατη οπως μου είπαν..αμέσως μετά την χοριακη όταν πήγα σπίτι είδα λίγο αίμα στο σκούπισμα μετά τπτ Τώρα περιμένω να μου ρθει περίοδος..θέλω να σας ρωτήσω υπάρχει περίπτωση για καθυστέρηση εμφύτευσης  μετά από 1μισι μήνα  σύλληψης και 2 περιοδους;γτ αυτο το λίγο αίμα μου είπε ότι μπορεί να είναι εμφύτευσης άμα είχα επαφή μέχρι και πριν ένα μήνα ενώ από την μέρα π εοδα το αιματακι πέρασε 1μισι μήνας από την επαφή με κανονική περίοδο ...υπάρχει περίπτωση; γιατι είμαι μικρή και δν θέλω κάτι τέτοιο

Υ.Γ η μικροβιολόγος ήταν άλλη που μου είπε τα αποτελέσματα και προφανώς δν ήξερε ότι είχα περίοδο μάλλον νμζε ότι είχα καθυστέρηση 

Θεωρω οτι δεν υπαρχει καμια περιπτωση να εισαι εγκυος, αφου εχουν μεσολαβησει 2 περιοδοι από την τελευταια επαφη που ειχες και εκανες και χοριακη η οποια ηταν αρνητικη. Το οτι δεν εχεις σταθερο κυκλο το εχεις κοιταξει? Μηπως εχεις πολυκυστικες? Επειδη εισαι μικρουλα οπως λες και ολες εχουμε περασει απο την φαση σου, θα σου ελεγα να προσεχεις παρα πολυ και οι επαφες σου να ειναι μονο με προφυλαξη. Δεν υπαρχει μονο ο κινδυνος της εγκυμοσυνης αλλα υπαρχουν και αλλα τοσα νοσηματα που μεταδιδονται με την σεξουαλικη πραξη. Φιλια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

με αρνητικη χοριακη πριν 5μερες δ νομιζω οτι εισαι εγκυος.δ ηταν αιμορραγια εγκυμοσυνης αλλα δυο κανονικες περιοδοι

καλο ειναι ομως εφοσον εισαι μικρη αλλα εχεις επαφες να μιλησεις για καποια πραγματα με εναν γιατρο.αντισυλληψη,κυκλος

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλησπέρα κοριτσια!επαναφερω το θέμα καθώς πριν λίγες μέρες πέρασα μια βιοχημικη κυηση. ..νιώθω περιεργα καθώς από τη μία δεν πρόλαβα να καταλάβω και πολλά. ..Από την άλλη όμως στεναχωρήθηκα γιατί το θέλαμε πολύ. ..

  • Λυπημένη/-ος 1

sQxAp2.png?acNuzqrobJxPp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...