Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Nels είπε:

      Ο ενδοκρινολογος έδωσε και στον άντρα μου Q10, ίδια δόση, 400mg/μέρα, της Smile πήραμε και εμείς που είναι σχετικά οικονομικές. Επίσης στην ποιότητα των ωαρίων, σίγουρα σε περίπτωση πολυκυστικων αλλά και χωρίς όπως εγώ, βοηθάει μικρή δόση τύπου glucophage, και ο γυναικολόγος και ο ενδοκρινολογος μου τα σύστησαν, τα έκοψα όταν έμεινα έγκυος γιατί δεν είχα θέμα με το σακχαρο αλλά ο γυναικολόγος μου είχε πει ότι μπορούσα και να τα συνεχίσω.

      Από βιταμίνες μετά τις ακριβές για κάποιο διάστημα έψαξα για πιο οικονομική λύση και πήρα και εγώ τις wellwoman γιατί δεν έχουν ιώδιο που λόγω θυροειδη δεν κάνει και έχουν σχεδόν τα ίδια συστατικά με τις fertilimax κλπ

      Αχ ρε γμτ μόλις παρήγγειλα το q10 solgar(30mg 90καψουλες.) Σκέφτηκα να παίρνω μια ινοφερτ,ένα q10 και ένα μολερς τη μέρα και ο άντρας μου τα ίδια,απλά αντί για ινοφερτ,τις wellman. Για κάποιο λόγο αγχώθηκα τώρα,λες να έκανα βλακεία που παρήγγειλα αυτές τις βιταμίνες? Και σχετικά με το ιώδιο,οι ινοφερτ δεν έχουν μέσα απ' όσο είδα,βέβαια δεν έχω κάποιο θέμα με θυροειδή,παίζει ρόλο?

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, arous είπε:

κι εγω θα παω στο φαιναρετη, πας απο 7ο μηνα.

 

μου εχει πει μια φιλη μου οτι εχει διαφορα σεμιναρια κ πας. εγω λεω απτον εβδομο να αρχισω να το ψαχνω!!

πρίν από 2 λεπτά , ναντια δε είπε:

θα πρεπει να ανησυχησω και να το ψαξω να το ρωτησω? θεωρεις?

εγω ειχε φανει οτι εχω αντισωματα σε αυτα και μια χαρα

αλλα αναρωτιεμε αν ολοι κανουν καθε μηνα η δυο μηνες να ξερω.

κοιτα να ανυσηχησεις οχι τωρα μια γενικη ουρων κ αιματος θα επρεπε να κανεις πιο συχνα γιατι πχ μπορει να εμφανιστει καποια ουρολοιμωξη η να πεσει πολυ ο αιματοκριτης σου η το λευκωμα στα ουρα που πρεπει να ελενχετε συχνα για προεκλαμψια.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 7 λεπτά , linaa είπε:

μου εχει πει μια φιλη μου οτι εχει διαφορα σεμιναρια κ πας. εγω λεω απτον εβδομο να αρχισω να το ψαχνω!!

κοιτα να ανυσηχησεις οχι τωρα μια γενικη ουρων κ αιματος θα επρεπε να κανεις πιο συχνα γιατι πχ μπορει να εμφανιστει καποια ουρολοιμωξη η να πεσει πολυ ο αιματοκριτης σου η το λευκωμα στα ουρα που πρεπει να ελενχετε συχνα για προεκλαμψια.....

ουρων εκανα πριν μια εβδομαδα επειδη πηγαινα συνεχεια τουαλετα αλλα  πεντακαθαρη γι αιματος δεν εχω κανει καθολου


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ναντια δε είπε:

ουρων εκανα πριν μια εβδομαδα επειδη πηγαινα συνεχεια τουαλετα αλλα  πεντακαθαρη γι αιματος δεν εχω κανει καθολου

Ε αφου σου ειπε θα κανετε τωρα με την β επιπεδου μην ανχωνεσε για λιγες εβδομαδες δεν αλλαζει κατι. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

κοριτσια να ρωτησω μιλουσα με μια καπολα που ειναι και αυτη εγκυουλα

εσεις κανετε καθε μηνα εξετασεις αιματος ????? γτ εγω περα απο την αρχη δεν  και στην αυχενικη δεν εχω κανει αλλη εξεταση μηπως θα επρεπε να μου κανει πιο συχνα? μου ειεπε βεβαια τωρα στην β επιπεδου οτι θα κανουμε τα παντα παλι απο εξετασεις οπως ειχα κανει στον πρωτο μηνα. ειναι φυσιολογικο ? ο καθε γιατρος εχει την δικια του ροη θεωρειται?

 

Κάθε μήνα κάνω κι εγώ!

Καλό μήνα κορίτσια! Υγεία και ευτυχία στις οικογένειες σας!Να το καλό το νέο μέλος!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλό μήνα κορίτσια με το καλό τα νινακια μας!!! Είμαι καινούργια στην παρέα σας διαβάζω αρκετό καιρό.. Αύριο μπαίνω στην 19 εβδομάδα περιμένω το τρίτο μου παιδάκι. Θα ήθελα να σας ρωτήσω βρε κορίτσια μου πως πάτε με τα υγρά;; γιατί εγώ έχω πολλά υγρά λέγοντας σαν νερά και έχω αγχωθεί στις άλλες εγκυμοσύνες δεν είχα κάτι παρόμοιο σε εσάς συμβαίνει αυτό;; συγνώμη για το σεντόνι. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Eva28 είπε:

Καλό μήνα κορίτσια με το καλό τα νινακια μας!!! Είμαι καινούργια στην παρέα σας διαβάζω αρκετό καιρό.. Αύριο μπαίνω στην 19 εβδομάδα περιμένω το τρίτο μου παιδάκι. Θα ήθελα να σας ρωτήσω βρε κορίτσια μου πως πάτε με τα υγρά;; γιατί εγώ έχω πολλά υγρά λέγοντας σαν νερά και έχω αγχωθεί στις άλλες εγκυμοσύνες δεν είχα κάτι παρόμοιο σε εσάς συμβαίνει αυτό;; συγνώμη για το σεντόνι. 

καλο μηνα!!! εγω δεν εχω πολλα υγρα ελαχιστα θα ελεγα μηπως ειναι ουρα επειδη πιεζετε η κυστη?? . να μιλησεις με τον γιατρο σου κ να ζητησεις να σου μετρησουν τον τραχηλο κολπικα κ μονο κολπικα γιατι απο πανω δεν φαινετε καλα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου έχω 17 Μαΐου β επίπεδου και ζητήσω να κάνουν μέτρηση τραχήλου. Τώρα βασικά είμαι ξάπλα γιατί την προηγούμενη Δευτέρα μου έφυγε ποσότητα από υγρά και μου είπε ο γιατρό; ξάπλα ξάπλα και αντιβίωση γιατί πολύ πιθανό να τρύπησε ο σάκος και έχω παρά πολύ άγχος για αυτό θα ήθελα τις εμπειρίες σας!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Eva28 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου έχω 17 Μαΐου β επίπεδου και ζητήσω να κάνουν μέτρηση τραχήλου. Τώρα βασικά είμαι ξάπλα γιατί την προηγούμενη Δευτέρα μου έφυγε ποσότητα από υγρά και μου είπε ο γιατρό; ξάπλα ξάπλα και αντιβίωση γιατί πολύ πιθανό να τρύπησε ο σάκος και έχω παρά πολύ άγχος για αυτό θα ήθελα τις εμπειρίες σας!!! 

οποτε το αντιμετωπιζετε. να μην εχεις ανχος απτην στιγμη που το αντιμετωπιζετε. τα πολλα υγρα δειχνουν κ θεματακι με τον τραχηλο πραγμα που ειναι συνιθισμενο ειδικα αφου εχεις κανει ηδη δυο γεννες. υπομονη κ ξεκουραση ολα θα πανε καλα.! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, ntemiiiiii είπε:

Κάθε μήνα κάνω κι εγώ!

Καλό μήνα κορίτσια! Υγεία και ευτυχία στις οικογένειες σας!Να το καλό το νέο μέλος!

Καλο μηνα τι να πω ελπιζω να ειναι ολα καλα

  • Ευχαριστώ 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eva28 είπε:

Καλό μήνα κορίτσια με το καλό τα νινακια μας!!! Είμαι καινούργια στην παρέα σας διαβάζω αρκετό καιρό.. Αύριο μπαίνω στην 19 εβδομάδα περιμένω το τρίτο μου παιδάκι. Θα ήθελα να σας ρωτήσω βρε κορίτσια μου πως πάτε με τα υγρά;; γιατί εγώ έχω πολλά υγρά λέγοντας σαν νερά και έχω αγχωθεί στις άλλες εγκυμοσύνες δεν είχα κάτι παρόμοιο σε εσάς συμβαίνει αυτό;; συγνώμη για το σεντόνι. 

Καλησπερα και καλο μηνα.

Πεταγομαι απο αλλου να σου πω οτι και γω ειχα μονιμα απειρα υγρα. Σηκωνομουν και αφηνα και στην καρεκλα. Οπως βλεπεις ολα πανε τελεια...τα υγρα ειναι φυσιολογικα στην εγκυμοσυνη!!!

Με το καλο...


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...