Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Μου αρέσει 1
      • Λουλούδια 2

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

On 11/5/2018 at 8:29 ΜΜ, λιλιτο είπε:

Αποφασίσατε τι όνομα θα δώσετε στα μικρά σας. Εμείς είμαστε σε δίλημμα

Αμέλια (πεθερά Αμαλία )αλλά θέλει το ίδιο και η κουνιαδα μου όταν κάνει παιδιά

Μαρίνα (μαμά αλλά δεν τρελαίνομαι ιδιαίτερα)

Άρια

Ηλέκτρα

Ίρις

Φοίβη

Ρεα

Για πείτε ποια είναι η γνώμη σας?

 

 

Πολύ όμορφα ονόματα όλα!!!Και γλυκά!!!

On 12/5/2018 at 12:08 ΠΜ, Sofaki91 είπε:

Αμέλια πολύ ωραία ακούγεται .. 

Από τα υπόλοιπα Ίρις (Ίριδα)πολύ όμορφο..

Εμείς αποφασίσαμε Βαλέρια.

Ωραίο και το Βαλέρια!!!

On 12/5/2018 at 1:18 ΠΜ, Sofaki91 είπε:

Μου άρεσε το Διώνη πολύ αλλά όχι στον άντρα και γενικά στον περίγυρο και διωνη Δωδώνη και τι είναι αυτό και ένα σωρό.. Μετά λέγαμε για Υβόννη μας άρεσε επίσης πολύ αλλά μου ρθε και το βαλέρια του το ανακοίνωσα και ενθουσιάστηκε και έχει μείνει..

Πάντως και τα δικά σας πολύ ωραία.. βέβαια κλείνω στο Ίρις Α επίσης Αριάδνη πανέμορφο όνομα σκέψου το..

Αριάδνη υπέροχο!!!

9 ώρες πρίν, ZiliHer είπε:

Κορίτσια, καλησπέρα!

:)

Εννοείται πάλι έμεινα πίσω στα διαβάσματα του φόρουμ. Τρέχω, τρέχω και η εβδομάδα περνάει σαν νερό.

Μπήκα να σας γράψω κάτι σοβαρό που με έχει φοβίσει και στεναχωρήσει. Το περασμένο σκ πήγαμε σε ένα οικογενειακό τραπέζι. Χθες μου τηλ η συννυφάδα μου και μου πε ότι η μικρή της 7χρ εκδήλωσε μια παιδική ασθένεια που λέγεται λοιμώδες ερύθημα ή παρβοιός. Είναι στην ίδια κατηγορία με την ιλαρά, ερυθρά, οστρακιά, παρωτίτιδα. Δυστυχώς, είναι αρκετά επικίνδυνη για εγκύους. Το μωρό, αν νοσήσω και δεν έχω αντισώματα, μπορεί να πάθει αναιμία, καρδριοπάθεια ή ακόμα και να πεθάνει.Σοκαρίστηκα μόλις το άκουσα κι έτρεχα σαν την τρελή να κάνω αιματολογικές.Τα αποτελέσματα θα βγουν σε μια βδομαδα και είμαι φουλ αγχωμένη. Για καλή μου τυχη το τραπέζι έγινε σε εξωτερικό χώρο και η μικρή παρότι γιόρταζε δεν ήρθε να την φιλήσω για να της ευχηθώ.

Πολλή πολλή προσοχή αν συναναστρέφεστε νήπια.

Τι ασθένεια είναι αυτή;;; Θέλει προσοχή ναι!Εγώ έχω νήπιο στο σπίτι και από Σεπτέμβρη θα πάει πρώτη και θαχουμε και το μωρό!; Εκεί να δείτε!!!

Χρόνια μας πολλά μανούλες!!!Με το καλό τα μωράκια μας! Ναχουμε υγεία!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 10/5/2018 at 4:52 ΜΜ, Sofaki91 είπε:

Καλησπέρα και σε σένα.. έχουμε 10 μερες διαφορά στη ΠΗΤ Εγώ 18.09..Επίσης κοριτσάκι.. β επιπέδου την Τρίτη.. από συμπτώματα κιλά πως είσαι?? Το πρώτο σου?

καλημερα εγω παλι εχω 24 /9 πητ. και την τριτη β επιπεδου

 

On 11/5/2018 at 8:29 ΜΜ, λιλιτο είπε:

Αποφασίσατε τι όνομα θα δώσετε στα μικρά σας. Εμείς είμαστε σε δίλημμα

Αμέλια (πεθερά Αμαλία )αλλά θέλει το ίδιο και η κουνιαδα μου όταν κάνει παιδιά

Μαρίνα (μαμά αλλά δεν τρελαίνομαι ιδιαίτερα)

Άρια

Ηλέκτρα

Ίρις

Φοίβη

Ρεα

Για πείτε ποια είναι η γνώμη σας?

 

 

αρια και ηλεκτρα

 


...:-D

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μανουλες και χρόνια μας πολλά!

Sofaki91 μη τα θυμαμαι και συγχυζομαι με τα ονοματα καλυτερα! Τι φταιω εγω αν δεν εχει ακουστει το ονομα? Πρωτο εγγονι και απ τις δυο πλευρες ειναι....εχει δικο του ονομα...δε χρειαζεται να παρει τις "χαρες" κανενος! Ουτε και η λυση των δυο ονοματων μ αρεσει! Να φωναζουν οι μισοι το παιδι ετσι κ οι αλλοι μισοι αλλιως! Αλλωστε αφου ταχθηκε σε  Αγιο πρεπει να σεβαστει απ ολους! Τωρα στο 2ο ειτε αγορι, ειτε κοριτσι δεν εχω  θεμα να βγει τ ονομα. των πεθερικων.  Γενικα να μην μου επιβαλλουν οι αλλοι τη γνωμη τους οσον αφορα το παιδι μου...δε θελω!

Όσο αφορά το φύλο...τι να κάνω που δε μου λέει ο γιατρόςως τώρα? Να τον πιάσω από τον γιακά και να τον απειλήσω? χαχχαχα

Σε 2 μέρες θα μάθουμε...άλλωστε όταν έχεις ήδη  αυτό που χεις ζητήσει απ το θεό (τον γιοκα μου)...ότι και να ρθει μετά...είσαι πλήρης!!!!

φιλιά σε όλες!!!

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλες τις μανούλες να χαίρεστε και να σας χαίρονται τα μικρούλια Σας!

@sweet mommy ασπάζομαι απόλυτα την άποψη σου. Της ίδιας λογικής είμαι, το κάθε παιδάκι πρέπει να χει το δικό του όνομα.

Κατάλαβα πως εσείς δε θέλετε να ξέρετε το φύλο σόρι χαχα..

 

@ναντια δε σούπερ αρα είμαστε 3 μέχρι στιγμής για β επιπέδου την Τρίτη.. όμορφα!

 

@ntemiiiiii εσείς αποφασίσατε για όνομα? Ναι θελει λίγο προσοχή τώρα με το παιδί που θα πάει σχολείο θα σας καθοδηγήσει και ο παιδίατρος και θα προσέχετε και λίγο παραπάνω για αρχή..

Φιλιά καλή Κυριακή!

 

 

  • Μου αρέσει 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

καλησπερα κοριτσι,ναι οι μερες περνανε πολυ γρηγορα.
μην στεναχωριεσαι οπως λεει και η Ιωαννα κατι θα ειχε εμφανιστει, εκτος αυτου στο τραπεζι μπορει να μη το ειχε εφοσον το εκδηλωσε τωρα..
οπως και να χει ναι θα πρεπει να προσεχουμε πολυ αν συναστρεφομαστε με νηπια..

Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη.

Συναντηθήκαμε Κυριακή και η κοκκινίλα βγήκε την Τρίτη. Είναι μια ασθένεια χωρίς συμπτώματα εμφανή. Η κοκκινίλα βγαίνει όταν αρχίζει να αμύνεται ο οργανισμός και από εκείνο το σημείο και ΜΕΤΑ δεν είναι μεταδοτική. Πριν μεταδίδεται.

Μακάρι να την έχω περάσει κάποια στιγμή πριν μέίνω έγκυος...


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλες τις μανούλες να χαίρεστε και να σας χαίρονται τα μικρούλια Σας!

@sweet mommy ασπάζομαι απόλυτα την άποψη σου. Της ίδιας λογικής είμαι, το κάθε παιδάκι πρέπει να χει το δικό του όνομα.

Κατάλαβα πως εσείς δε θέλετε να ξέρετε το φύλο σόρι χαχα..

 

@ναντια δε σούπερ αρα είμαστε 3 μέχρι στιγμής για β επιπέδου την Τρίτη.. όμορφα!

 

@ntemiiiiii εσείς αποφασίσατε για όνομα? Ναι θελει λίγο προσοχή τώρα με το παιδί που θα πάει σχολείο θα σας καθοδηγήσει και ο παιδίατρος και θα προσέχετε και λίγο παραπάνω για αρχή..

Φιλιά καλή Κυριακή!

 

 

καταλαβα την τριτη θα εχουμε να πουμε πολλα

τελικα χθες καταλαβα οτι με πειραζουν και τα φασολακια

ποναγε η κοιλια μου και σημερα τπτ να δω τι θα τρωω οχι οσπρια οχι πρασιναδες αμαν !


...:-D

Link to comment
Share on other sites

@ZiliHer κατάλαβα λοιπόν.. υπομονή μια βδομάδα για να βγουν οι εξετάσεις.. αν και εφόσον δεν ήρθες σε επαφή και το πάρτυ έγινε σε εξωτερικό χώρο πιστεύω οι πιθανότητες του να μην κόλλησες κάτι είναι τεράστιες.. γράψε μας πάντως για τα αποτελέσματα.. 

 

@ναντια δε Ναι πολλά νέα θα έχουμε την Τρίτη.. είχες πει πως έχεις και εσύ ευερεθιστο έντερο? Γτ Εγώ έχω και όλα αυτά που προανέφερες με ενοχλούν.


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ναντια δε είπε:

ναι σωστα και τι κανεις τα εχεις κοψει ολα και εσυ?

Χαχα άσε εγώ μυαλό δεν βάζω .. ορισμένα τα χω κόψει αλλά πχ ενώ ξέρω πώς με ενοχλεί το αγγούρι σήμερα ξαναεφαγα και μου χει κάτσει στο λαιμό 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια έχω και γω μεγάλο θέμα με το έντερο. Πάντα είχα ευερέθιστο αλλά τώρα στην εγκυμοσύνη τα πράγματα είναι δραματικά. Χθες και προχθές δεν μπορούσα να περπατήσω από τον πόνο. Παταγα το αριστερό πόδι και με έσφαζε η δεξιά μου πλευρά σε όλη τη κοιλιά. Σαν να με σφάζανε. Αφήστε που είναι φορές που νιώθω σαν να κάθομαι σε ξύλο με αγκάθια (ναι, τόσο χάλια) όσο για την τουαλέτα; Δράμα! Μου έδωσε ένα φυτικο ο γιατρός για να πηγαίνω τουαλέτα, αποτελεσματικό μεν με έκανε χειρότερα όμως. Σήμερα είναι κάπως καλύτερα. Ξέρει καμία αν είναι επικίνδυνο όλο αυτό για τα μωρά μας;


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , 2angels είπε:

Ρε κορίτσια έχω και γω μεγάλο θέμα με το έντερο. Πάντα είχα ευερέθιστο αλλά τώρα στην εγκυμοσύνη τα πράγματα είναι δραματικά. Χθες και προχθές δεν μπορούσα να περπατήσω από τον πόνο. Παταγα το αριστερό πόδι και με έσφαζε η δεξιά μου πλευρά σε όλη τη κοιλιά. Σαν να με σφάζανε. Αφήστε που είναι φορές που νιώθω σαν να κάθομαι σε ξύλο με αγκάθια (ναι, τόσο χάλια) όσο για την τουαλέτα; Δράμα! Μου έδωσε ένα φυτικο ο γιατρός για να πηγαίνω τουαλέτα, αποτελεσματικό μεν με έκανε χειρότερα όμως. Σήμερα είναι κάπως καλύτερα. Ξέρει καμία αν είναι επικίνδυνο όλο αυτό για τα μωρά μας;

ξερω οτι μπορει να δημιουργησει συσπασεις στην μητρα κ προωρο τοκετο γιαυτο ζητα διατροφη απο το γιατρο ζητα να σου πει κ ειδικοτητα γιατρου που μπορεις να απευθυνθεις για να το ρυθμισετε. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, linaa είπε:

ξερω οτι μπορει να δημιουργησει συσπασεις στην μητρα κ προωρο τοκετο γιαυτο ζητα διατροφη απο το γιατρο ζητα να σου πει κ ειδικοτητα γιατρου που μπορεις να απευθυνθεις για να το ρυθμισετε. 

Αυτό στο έχει πει ο γιατρός σου ή το έχεις διαβάσει κάπου; Το έχεις ψάξει δλδ;;;


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , 2angels είπε:

Αυτό στο έχει πει ο γιατρός σου ή το έχεις διαβάσει κάπου; Το έχεις ψάξει δλδ;;;

ναι δεν δεν θελουν να κανει σπασμους το εντερο γιατι προκαλει σπασμους κ στη μητρα . εχω φιλη που νοσηλευτηκε στον 8ο εξαιτιας του ευερεθιστου εντερου ευτυχως την επιασε στο τελος της εγκυμοσυνης κ ετσι δεν ειχε προβλημα το μωρακι. ρυθμιζετε με διατροφη πρεπει να μιλησεις με τον γιατρο σου να σου πει κ που θα απευθυνθεις να σου δωσουν διατροφη δεν κανει να πονας τοσο πολυ στην εγκυμοσυνη. 

Link to comment
Share on other sites

@linaa @2angels αγχώθηκα λίγο με όλα αυτά γιατί πριν κανα μήνα με επιασε ένας δυνατός πόνος δεξιά και πήρα τη γυναικολόγο και πήγα κατευθείαν στο ιατρείο της φοβήθηκε μην είναι σκωληκοειδιτιδα αλλά τελικά ήταν το έντερο ενώ δεν ειχα φάει και τίποτα.. Άλλα κατά διάστηματα ξυπνάω από πόνους και τυμπανισμο νιώθω, επίσης ξεκίνησαν πετρώματα στη μήτρα και άρχισα να παίρνω μαγνήσιο.. θα το συζητήσω μαζί της για το ενδεχόμενο διατροφής αλλά δεν τρώω που δεν τρώω τι θα τρώω μετά δεν ξερω.. ουφ.. 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Sofaki91 είπε:

@linaa @2angels αγχώθηκα λίγο με όλα αυτά γιατί πριν κανα μήνα με επιασε ένας δυνατός πόνος δεξιά και πήρα τη γυναικολόγο και πήγα κατευθείαν στο ιατρείο της φοβήθηκε μην είναι σκωληκοειδιτιδα αλλά τελικά ήταν το έντερο ενώ δεν ειχα φάει και τίποτα.. Άλλα κατά διάστηματα ξυπνάω από πόνους και τυμπανισμο νιώθω, επίσης ξεκίνησαν πετρώματα στη μήτρα και άρχισα να παίρνω μαγνήσιο.. θα το συζητήσω μαζί της για το ενδεχόμενο διατροφής αλλά δεν τρώω που δεν τρώω τι θα τρώω μετά δεν ξερω.. ουφ.. 

αν σε εχει πιανουν συχνα πονοι να της το πεις αν απλα σε εχει πιασει μια φορα μπορει να ετυχε. αλλα οι συχνοι πονοι δεν ειναι καλο κ οσο προχωραει κ η εγκυμοσυνη μπορει να γινει χειροτερο. απλα εντοπισε φαγητα που σε πειραζουν να μην τα τρως. να πινεις πολυ νερο κ μιλα με τη γιατρο σου να δειτε μια διατροφη για το εντερο γενικα αυτα ρυθμιζονται οποτε μην ανχωνεσε απλα δεν πρεπει να τα προσπερνας. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...