Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Καλημέρα κορίτσια να ρωτήσω κάτι τα χάπια μετά την εμβρυομεταφορα τα λαμβάνετε την ίδια ώρα η και να υπάρξει 1 ώρα διάφορα δεν υπάρχει θέμα. ( Καταλάβατε έμεινα χωρίς προγεστερόνη και περίμενα να ανοίξουν σήμερα τα φαρμακεία τελευταία προγεστερόνη 11 το βράδυ και τώρα 8:20 το πρωί)

      Εγώ έχω απόκλιση μισή με μια ώρα. Πως πηγε η επαναληπτική σας?

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 16 λεπτά , Freya_1981 είπε:

Μηπως αγχωνεσαι η κατι στη διατροφη σου σε πειραζει στο στομαχακι σου?

Δεν έχω ιδέα.... Ο γιατρός πάντως είπε ξεκούραση και μου αύξησε το μαγνήσιο. Μακάρι να είναι από το έντερο γιατί αλλιώς θα με πιάσει πανικός. 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Freya_1981 είπε:

Προσπαθησε να εισαι πιο ξεγνοιαστη τουλαχιστον γτ οσο κ να ξεκουραστεις δε θα περασει αν στρεσαρεσαι. Μαγνησιο γιατι παιρνεις?

Γιατί προφανώς κάνω συσπάσεις... Έχω ψιλοφοβηθει!!! 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 32 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Μαγνήσιο μου χορήγησε και εμένα πριν 2 3 βδομάδες επειδή πετρωνει η μήτρα και δεν ξέρω αν είναι το μωρό ή οι συσπάσεις που γίνονται.. 

@Freya_1981 εσύ δε παίρνεις?

Ετσι....Σαν να πετρώνει, σαν να σφίγγει... Σαν να κάνεις κοιλιακούς κάπως. Απλά είναι έντονο και φοβήθηκα πολύ. Όσο είμαι ξαπλωμένη είμαι καλά. @Sofaki91 εσένα δεν σου είπε για ξεκούραση η δεν είναι τόσο έντονα;


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , 2angels είπε:

Ετσι....Σαν να πετρώνει, σαν να σφίγγει... Σαν να κάνεις κοιλιακούς κάπως. Απλά είναι έντονο και φοβήθηκα πολύ. Όσο είμαι ξαπλωμένη είμαι καλά. @Sofaki91 εσένα δεν σου είπε για ξεκούραση η δεν είναι τόσο έντονα;

Ναι ακριβώς έτσι.. μου είπε να ξαπλώνω όταν το παθαίνω να μην κουράζομαι γενικώς Αλλά εγώ το παθαίνω συνήθως όταν είμαι ξάπλα.. άλλο και αυτό!


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sofaki91 είπε:

Ναι ακριβώς έτσι.. μου είπε να ξαπλώνω όταν το παθαίνω να μην κουράζομαι γενικώς Αλλά εγώ το παθαίνω συνήθως όταν είμαι ξάπλα.. άλλο και αυτό!

Μάλλον κουράζεσαι κ εσύ.... Εγω πάλι είχα τόση ενέργεια που κοίταξα να την εκμεταλλευτω όλη μαζί και τη πάτησα. Ξάπλα τώρα για να μάθω.... Ελπίζω να μην έκανα κανένα κακό! Πάντως η μπεμπουλα μου κουνιέται και δυναμώνει.


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Freya_1981 είπε:

Αρα 2,5 εκατοστα. Νομιζω κι εγω τοσο ειχα αλλα δεν το καναμε θεμα. Να κανω λαθος? Θα ρωτησω τον αντρα μου αν θυμαται καλυτερσ. Ποσο "πρεπει" να 'ναι, σου ειπε?

Καλα θα κανεις παντως να εισαι θετικη κ ψυχραιμη! Ολα καλα θα πανε!!

Για την πρώτη σου εγκυμοσυνη μιλάς ότι δεν θυμάσαι ;;; 


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Μάλλον κουράζεσαι κ εσύ.... Εγω πάλι είχα τόση ενέργεια που κοίταξα να την εκμεταλλευτω όλη μαζί και τη πάτησα. Ξάπλα τώρα για να μάθω.... Ελπίζω να μην έκανα κανένα κακό! Πάντως η μπεμπουλα μου κουνιέται και δυναμώνει.

Εντάξει κινουμε Αλλά μη φανταστείς τίποτα τρελό.. Αυτό είναι που μου κάνει εντύπωση..  εγώ Επειδή έκανα πρόσφατα και β επιπέδου όλα καλά με το μωρό και κουνιέται όπως λες και δυναμώνει και ο τράχηλος μια χαρά!


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα σήμερα στο γιατρό και ενώ η μικρή αναπτύσσεται τέλεια και όλα είναι φυσιολογικά.ο τραχηλος μίκρυνε σε πολύ επικίνδυνο βαθμό δεν μου είπε πόσο μάλλον για να μην φρικαρω.αλλα ξάπλα με ουτροτζεσταν μου έδωσε και ενέσεις για τα πνευμόνια του μωρού αν γεννήσω πρόωρα .γενικα έχω φρικαρει..το Σάββατοε είπε να πάω στο νοσοκομείο να με ξαναδεί .κι αν πέσει κι άλλο θα με κρατησει μέσα.και θα συζητήσουμε πωωςθα κινηθούμε.επισης μου άλλαξε σίδηρο .παίρνω και μαγνήσιο  και κάτι χάπια για συσπάσεις.αν και εγώ δεν νιώθω συσπασεις


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , λιλιτο είπε:

Εγώ πήγα σήμερα στο γιατρό και ενώ η μικρή αναπτύσσεται τέλεια και όλα είναι φυσιολογικά.ο τραχηλος μίκρυνε σε πολύ επικίνδυνο βαθμό δεν μου είπε πόσο μάλλον για να μην φρικαρω.αλλα ξάπλα με ουτροτζεσταν μου έδωσε και ενέσεις για τα πνευμόνια του μωρού αν γεννήσω πρόωρα .γενικα έχω φρικαρει..το Σάββατοε είπε να πάω στο νοσοκομείο να με ξαναδεί .κι αν πέσει κι άλλο θα με κρατησει μέσα.και θα συζητήσουμε πωωςθα κινηθούμε.επισης μου άλλαξε σίδηρο .παίρνω και μαγνήσιο  και κάτι χάπια για συσπάσεις.αν και εγώ δεν νιώθω συσπασεις

Λογικό να έχεις φρικάρει Αλλά θα έπρεπε να σου είχε πει πόσο μικρυνε,οφείλει να σε ενημερώσει και να ξέρεις.. πάντως Κάνε αυτά που σου λέει εννοείτε και όλα θα πάνε καλά..

Πώς και σου τον μέτρησε πάντως?? Εμένα μόνο ο εμβρυολογος στην Αυχενική και β επιπέδου τον έχει μετρήσει.. Πρέπει μετά την β επιπέδου να μας το μετράει και ο γιατρός μας Κάθε φορά??


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Sofaki91 said:

Λογικό να έχεις φρικάρει Αλλά θα έπρεπε να σου είχε πει πόσο μικρυνε,οφείλει να σε ενημερώσει και να ξέρεις.. πάντως Κάνε αυτά που σου λέει εννοείτε και όλα θα πάνε καλά..

Πώς και σου τον μέτρησε πάντως?? Εμένα μόνο ο εμβρυολογος στην Αυχενική και β επιπέδου τον έχει μετρήσει.. Πρέπει μετά την β επιπέδου να μας το μετράει και ο γιατρός μας Κάθε φορά??

Δικιο εχει το Sofaki91, οτι επρεπε να ξερεις ακριβως, και θα συμπληρωσω οτι μου ακουγεται λιγο τρομοκρατικο να σου μιλαει για ενεσεις κ προωρο τοκετο απο τωρα.

Κι εμενα στην αυχενικη τον τσεκαρε, τωρα εχουμε στις 7/6 ραντεβου οπου λογικα θα τον ξαναδει (λογω ιστορικου) αλλα νομιζω στο 3ο τριμηνο ειναι που πρεπει να ελεγχεται συχνοτερα.

Λιλιτο μου οπως κ να χει μη τρελαινεσαι οσο μπορεις κοριτσι μου κ μη φοβασαι, να εισαι θετικη. Μη ξεχναμε οτι η μπεμπα τα παει αψογα!


YT9Xp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...