Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Λουλούδια 2

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

@2angels Χαχα οκ εφόσον είπε τα ίδια κάτι θα ξέρει.. σίγουρα θα παίζουν ρόλο κιαλλα πράγματα..

 

@Freya_1981 εμένα μου δείχνει στα ουρα λίγη λοίμωξη αλλά μου συνέστησε περισσότερο νερό να πίνω προσπαθώ όσο μπορώ.. έχεις και συμπτώματα,ενοχλήσε θέλω να πω..?φύλο γνωρίζετε? Με το καλό και η β επιπέδου λοιπόν :grin:


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ειχα κι εγω λοιμωξη στα ουρα αλλα πιο σοβαρη κι ετσι πηρα αντιβιωση. Ευτυχως καθαρισε εντελως κι απο τοτε δεν παω πουθενα χωρις πλαστικα ποτηρια για τα τσισα. Δλδ τα παιρνω μαζι μου στην τουαλετα (οταν προκειται για δημοσια σε μαγαζια κλπ), τα κανω εκει κ μετα τα αδειαζω στη λεκανη κ πεταω κ το ποτηρακι στα σκουπιδια.

Ναι εχω φαγουρα!!! 

Το φυλο μας το χουν αλλαξει 2 φορες οποτε τη Δευτερα θα μαθουμε στα σιγουρα!

Ξενυχτανε οι μανουλες βλεπω....προπονουνται ;-)


YT9Xp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Freya_1981 είπε:

Ειχα κι εγω λοιμωξη στα ουρα αλλα πιο σοβαρη κι ετσι πηρα αντιβιωση. Ευτυχως καθαρισε εντελως κι απο τοτε δεν παω πουθενα χωρις πλαστικα ποτηρια για τα τσισα. Δλδ τα παιρνω μαζι μου στην τουαλετα (οταν προκειται για δημοσια σε μαγαζια κλπ), τα κανω εκει κ μετα τα αδειαζω στη λεκανη κ πεταω κ το ποτηρακι στα σκουπιδια.

Ναι εχω φαγουρα!!! 

Το φυλο μας το χουν αλλαξει 2 φορες οποτε τη Δευτερα θα μαθουμε στα σιγουρα!

Ξενυχτανε οι μανουλες βλεπω....προπονουνται ;-)

Πρώτη φορά το ακούω αυτό για τα ποτήρια πολύ καλή συμβουλή.. αντιβίωση δεν μπορείς να πάρεις πάλι??

Ε ναι σιγουρα Δευτέρα ανυπομονείτε να το δείτε Ε?? 

Εγώ έτοιμη για ύπνο είμαι κουράστηκα λίγο σήμερα πονάει και η μεση μου πάλι.. ερείπιο χαχαχ και έχω γενέθλια που υπό άλλες συνθήκες μόνο που δε θα κοιμόμουν τώρα αλλά δε βαριέσαι :razz:


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

@2angels Χαχα οκ εφόσον είπε τα ίδια κάτι θα ξέρει.. σίγουρα θα παίζουν ρόλο κιαλλα πράγματα..

 

@Freya_1981 εμένα μου δείχνει στα ουρα λίγη λοίμωξη αλλά μου συνέστησε περισσότερο νερό να πίνω προσπαθώ όσο μπορώ.. έχεις και συμπτώματα,ενοχλήσε θέλω να πω..?φύλο γνωρίζετε? Με το καλό και η β επιπέδου λοιπόν :grin:

Καλημερα κοριτσια απο εχθες ψαχνω για καροτσι 3 σε1 και εχω μπεεδευτει τι μου προτεινετε


...:-D

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Sofaki91 said:

Πρώτη φορά το ακούω αυτό για τα ποτήρια πολύ καλή συμβουλή.. αντιβίωση δεν μπορείς να πάρεις πάλι??

Ε ναι σιγουρα Δευτέρα ανυπομονείτε να το δείτε Ε?? 

Εγώ έτοιμη για ύπνο είμαι κουράστηκα λίγο σήμερα πονάει και η μεση μου πάλι.. ερείπιο χαχαχ και έχω γενέθλια που υπό άλλες συνθήκες μόνο που δε θα κοιμόμουν τώρα αλλά δε βαριέσαι :razz:

Γιατι να ξαναπαρω αντιβιωση αφου καθαρισα? 

Χρονια σου πολλα μελλουσα μανουλα!! Με το καλο μ' ενα υγιες μωρακι!!

2 hours ago, ναντια δε said:

Καλημερα κοριτσια απο εχθες ψαχνω για καροτσι 3 σε1 και εχω μπεεδευτει τι μου προτεινετε

Καλημερουδια! Προσωπικα δε τα προτιμω...συνηθως περα απο καροτσι εχουν πορτ μπεμπε που δεν ειναι τοσο χρησιμο αν εχεις λικνο π.χ. και μετα ειναι κ το καθισμα αυτοκινητου που συνηθως ειναι ααμφιβολου ποιοτητας/ασφαλειας. Ψαξτο καλα....Ενα που ψιλοκοιταζω ειναι 2 σε 1 με πορτ μπεμπε δλδ αλλα αν καταληξω σ αυτο, δε θα παρω και λικνο. Ενα σωρο πουλανε για τα μωρα και θελει μεθοδικοτητα στα ψωνια.


YT9Xp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 15 λεπτά , Freya_1981 είπε:

Γιατι να ξαναπαρω αντιβιωση αφου καθαρισα? 

Χρονια σου πολλα μελλουσα μανουλα!! Με το καλο μ' ενα υγιες μωρακι!!

 

Επειδή αναφέρθηκες σε μύκητες και υπέθεσα πως πρέπει να πάρεις αντιβίωση..

Σ ευχαριστώ πολύ εύχομαι το ίδιο και για σένα γερα να ναι τα παιδάκια μας..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Sofaki91 said:

Επειδή αναφέρθηκες σε μύκητες και υπέθεσα πως πρέπει να πάρεις αντιβίωση..

Σ ευχαριστώ πολύ εύχομαι το ίδιο και για σένα γερα να ναι τα παιδάκια μας..

Στους μυκητες τσεκαρεις ποιον ακριβως εχεις κ αν προκειται για την κλασσικη μορφη τους (δλδ candida καπως ετσι), τοτε ησυχαζεις οτι δε βλαπτουν το μωρο κ απο κει κ περα το πας συντηρητικα με κρεμουλες, υποθετα κλπ αλλα παντα με οδηγια γιατρου οπως κανουμε με οποιοδηποτε φαρμακο στην εγκυμοσυνη. Εχω κανει μια θεραπεια αλλα ησυχασα λιγο κ μετα ξαναγυρισαν. Κλασσικη εξελιξη δυστυχως. Δε φευγουν ευκολα οι ατιμοι!! Οποτε η φαγουρα παει κι ερχεται συνεχεια....


YT9Xp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σοφακι χρονια σου πολλα!!! Σε λιγους μηνες θα χεις στην αγκαλια σου το ωραιοτερο δωρο της ζωης σου! Και του χρονου θα ναι πολυ ομορφοτερα τα γενεθλια σου!!!

Καλά αποτελέσματα σε όλες τις μανούλες που θα κανουν β επιπεδου!

Μη βιαστειτε με την αγορά καροτσιου. Εμενα μου χαρισε μια φιλη μου περσυ με πορτμπεμπε..χωρις καθισματακι αυτ/του δυστυχως.Πήραμε κατευθειαν το πιο μεγαλο καθισμα που ειναι για 0-25 κιλα.

Αλλά πιστεύω το ''αυγό'' (0-13) βοηθάει πολύ στη μεταφορά των βρεφών..ειδικά αν κουμπώνει και πάνω στο καρότσι. 

Το πιο βασικο στο καροτσι ειναι να μην ειναι βαρυ!!! Εγω που χω μια δεκαρια σκαλια ν ανεβω καθε φορα για να βγουμε...το  πηρα το μαθημα μου.

Τώρα που  χει ξεχαρβαλωθει το καροτσι μας ,σκεφτομαι για ελαφρυ καροτσι περιπατου με ποδοσακο για το χειμωνα, αν ειναι κ 2 σε 1 θα ναι το ιδανικο. Το πορτ μπεμπε το χρησιμοποιουσαμε για να κοιμαται το μωρό ως 3 μηνών..και για βολτες ως 6 μηνών. Μετά το καρότσι πρέπει να ναι ελαφρύ! Τώρα που ο γιος είναι 14 μηνών θα του πάρουμε ποδηλατάκι με χερούλι να το οδηγούμε. αυτα τα λιγα... οτι θελετε ρωτατε με...

φιλακια πολλα! 


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

@sweet mommy Σ ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου να σαι καλά.. Ναι και μου φαίνεται απίστευτο..

 

Και εγώ καρότσι θα πάρω απ την αδερφή μου 3 σε 1 δεν το χρησιμοποίησε σχεδόν καθόλου διότι στο χωριό πόσο έξω να το βγάλεις το μωρό ενώ εδώ Αθήνα είναι διαφορετικά όσο να ναι είναι αναγκαίο μια βόλτα κάτι..

Γενικά πως είστε κορίτσια?? Κλωτσιές τρώτε ή ακόμα??


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω απο 3/5 και μετα επιτελους τα τρωω τα κλωτσιδακια μου!! Αλλες μερες ειναι πιο κινητικο κι αλλες λιγοτερο...με τα γλυκα αντιδραει παντα....:-))

Με το που εκλεισα την 20η εβδομαδα δηλαδη.


YT9Xp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


34 minutes ago, Sofaki91 said:

Α μια Χαρούλα.. η δικιά μου είναι ήσυχη δεν θέλει να πονέσει τη μανούλα χαχαχα 

Χαχα καλο κοριτσι!! Αραγε τι ειναι το δικο μου.... Στην αρχη παντως μοιαζει αρκετα με κινηση εντερου αλλα θα το καταλαβεις οτι ειναι το μωρο. Ή σαν να σκαει φουσκαλιτσα, καπως ετσι! Τωρα, 2 εβδ μετα, καποιες φορες το βλεπω να διαγραφεται στην κοιλια καθως κινειται! Φοβερη αισθηση! Εξεχει κιολας!

Οι υπολοιπες αραγε σας κλωτσανε?? 


YT9Xp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Freya_1981 είπε:

Χαχα καλο κοριτσι!! Αραγε τι ειναι το δικο μου.... Στην αρχη παντως μοιαζει αρκετα με κινηση εντερου αλλα θα το καταλαβεις οτι ειναι το μωρο. Ή σαν να σκαει φουσκαλιτσα, καπως ετσι! Τωρα, 2 εβδ μετα, καποιες φορες το βλεπω να διαγραφεται στην κοιλια καθως κινειται! Φοβερη αισθηση! Εξεχει κιολας!

Οι υπολοιπες αραγε σας κλωτσανε?? 

Τη νιώθω την έχω καταλάβει από 16η βδομάδα απλά δεν κλωτσάει μόνο κουνιέται..  όντως φοβερή αίσθηση να διαγράφεται.. 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

κλωτσαει και η δικια μου...οχι δυνατα ακομα...αλλα καταλαβαινω οτι κολυμπαει!!! 19+3 την καταλαβα 1η φορα!

Στην β επιπεδου δε καταφεραμε να την δουμε 3d καλα, γιατι ειχε πεσει με τα μουτρα πανω στον πλακουντα! τα ποδαρακια ειχαν πολυ ελευθερο χωρο για να κλωτσανε..μου πε ο γιατρος!

Ελπιζω να μου κανει τη χαρη τον αλλο μηνα..να ναι σε καλη σταση και να τη δουμε και να τη φωτογραφισουμε!!!

 

  • Χαχα 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...