Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα κορίτσια να ρωτήσω κάτι τα χάπια μετά την εμβρυομεταφορα τα λαμβάνετε την ίδια ώρα η και να υπάρξει 1 ώρα διάφορα δεν υπάρχει θέμα. ( Καταλάβατε έμεινα χωρίς προγεστερόνη και περίμενα να ανοίξουν σήμερα τα φαρμακεία τελευταία προγεστερόνη 11 το βράδυ και τώρα 8:20 το πρωί)

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

αν σε εχει πιανουν συχνα πονοι να της το πεις αν απλα σε εχει πιασει μια φορα μπορει να ετυχε. αλλα οι συχνοι πονοι δεν ειναι καλο κ οσο προχωραει κ η εγκυμοσυνη μπορει να γινει χειροτερο. απλα εντοπισε φαγητα που σε πειραζουν να μην τα τρως. να πινεις πολυ νερο κ μιλα με τη γιατρο σου να δειτε μια διατροφη για το εντερο γενικα αυτα ρυθμιζονται οποτε μην ανχωνεσε απλα δεν πρεπει να τα προσπερνας. 

Δυνατός πόνος μια φορά αλλά κατά διάστηματα κι άλλοι πιο ηπιοι.. Ναι προσπαθώ να πίνω νερό αλλά με αναγουλιαζει πλέον πολύ, με το ζόρι ένα λίτρο.. Ναι θα της το αναφέρω την Τρίτη πάλι δεν γινεται να το αφήσω έτσι.. να σαι καλά για τις πληροφορίες και συμβουλές!


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Sofaki91 Στείλε μας να μας πεις τι σου είπε.... Εγώ την Τετάρτη θα τον βρω. Για διατροφή κτλ τα ξέρω , έχω χρόνια το πρόβλημα, απλά τώρα με τις ορμονες , τον διπλό σίδηρο, τις βιταμίνες και τα συμπληρώματα η κατασταση επιδεινώθηκε πολύ.

@linaa ευχαριστούμε πολυ για τις πληροφορίες.

  • Μου αρέσει 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , 2angels είπε:

@Sofaki91 Στείλε μας να μας πεις τι σου είπε.... Εγώ την Τετάρτη θα τον βρω. Για διατροφή κτλ τα ξέρω , έχω χρόνια το πρόβλημα, απλά τώρα με τις ορμονες , τον διπλό σίδηρο, τις βιταμίνες και τα συμπληρώματα η κατασταση επιδεινώθηκε πολύ.

@linaa ευχαριστούμε πολυ για τις πληροφορίες.

Για διατροφή και εγω γνωρίζω άλλο κεφάλαιο που δεν το τηρώ πάντα..  θα τη ρωτήσω και θα σας στειλω εννοείτε! Έχουμε και νέα αύριο να ανταλλάξουμε 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Για διατροφή και εγω γνωρίζω άλλο κεφάλαιο που δεν το τηρώ πάντα..  θα τη ρωτήσω και θα σας στειλω εννοείτε! Έχουμε και νέα αύριο να ανταλλάξουμε 

Είτε το τηρήσω είτε όχι όταν θέλει να με πιάσει θα με πιάσει. Έχω κάνει 2 φορές γαστρο-κολονοσκοπηση, έχω πάρει τα πάντα από σκευάσματα και φάρμακα για το ΣΕΕ και το μόνο που καταφέρνουν είναι να με κάνουν χειρότερα. Τώρα πήρα τα lactotune fiber(μου τα σύστησε ο γυναικολόγος) για το θέμα της δυσκοιλιότητας, εκπληκτικό σε αποδοτικοτητα, ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει θα έλεγα, αλλά φοβάμαι μην είναι και η κύρια αιτία των κολικών εντέρου της βδομάδας που πέρασε. Δεν έχω άλλη λύση... Δεν ξέρω!  

Τώρα που το σκέφτομαι όταν του είπα ότι ποναει πολύ το έντερο μου δεν τον είδα να ανησύχησε....ξέρει ότι έχω τεράστιο θέμα. Τι να πω;;;


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , 2angels είπε:

Είτε το τηρήσω είτε όχι όταν θέλει να με πιάσει θα με πιάσει. Έχω κάνει 2 φορές γαστρο-κολονοσκοπηση, έχω πάρει τα πάντα από σκευάσματα και φάρμακα για το ΣΕΕ και το μόνο που καταφέρνουν είναι να με κάνουν χειρότερα. Τώρα πήρα τα lactotune fiber(μου τα σύστησε ο γυναικολόγος) για το θέμα της δυσκοιλιότητας, εκπληκτικό σε αποδοτικοτητα, ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει θα έλεγα, αλλά φοβάμαι μην είναι και η κύρια αιτία των κολικών εντέρου της βδομάδας που πέρασε. Δεν έχω άλλη λύση... Δεν ξέρω!  

Τώρα που το σκέφτομαι όταν του είπα ότι ποναει πολύ το έντερο μου δεν τον είδα να ανησύχησε....ξέρει ότι έχω τεράστιο θέμα. Τι να πω;;;

Έτσι και εγω είτε το τηρήσω βασικά είτε όχι θα ξυπνήσω με πόνους τυμπανισμο μετά από φαί.. γενικώς όπως το περιέγραψες και εσύ όσον αφορά τα φάρμακα.. παράξενο και αυτό.. ρώτησε τον πάντως και εσύ αυτό για πρόωρο τοκετό.. 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

ρώτησε τον πάντως και εσύ αυτό για πρόωρο τοκετό.. 

Εννοείτε, πάντως στο ίντερνετ οσο έψαξα λέει ότι είναι ακίνδυνο ως προς την εγκυμοσύνη. Αυτοι όμως που θα εμπιστευτούμε είναι κατά κύριο λόγω οι γιατροί μας. 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γύρισα από β επιπέδου όλα καλά το μωρό και ο τράχηλος τέλεια..

@2angels ρώτησα την γυναικολόγο μου και μου είπε πως δεν έχει σχέση αυτό με το έντερο ότι πχ θα γεννησουμε πρόωρα.. την ενδιαφέρει να παίρνω τα φάρμακα και όταν δεν είμαι καλά να ξαπλώνω.. 

 

Αλήθεια κορίτσια ακρατεια έχετε? Πχ να φταρνιζεστε ή να γελάτε έντονα και να σας φεύγουν??


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sofaki91 είπε:

Κορίτσια γύρισα από β επιπέδου όλα καλά το μωρό και ο τράχηλος τέλεια..

@2angels ρώτησα την γυναικολόγο μου και μου είπε πως δεν έχει σχέση αυτό με το έντερο ότι πχ θα γεννησουμε πρόωρα.. την ενδιαφέρει να παίρνω τα φάρμακα και όταν δεν είμαι καλά να ξαπλώνω.. 

 

Αλήθεια κορίτσια ακρατεια έχετε? Πχ να φταρνιζεστε ή να γελάτε έντονα και να σας φεύγουν??

Συγχαρητηρια κορίτσι μου... 

Ούφ!!! Ανακουφιστηκα με την απάντηση της γυναικολόγου σου.  Θα ρωτήσω κ γω αύριο όμως για καλό και για κακο.

Ακράτεια όχι, συχνοουρια όμως ναι.... ! Πολύ!!! 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , 2angels είπε:

Συγχαρητηρια κορίτσι μου... 

Ούφ!!! Ανακουφιστηκα με την απάντηση της γυναικολόγου σου.  Θα ρωτήσω κ γω αύριο όμως για καλό και για κακο.

Ακράτεια όχι, συχνοουρια όμως ναι.... ! Πολύ!!! 

Να σαι καλά :grin:

Ναι ρωτα και γράψε μας..

Συχνοουρια και εγω.. αλλά της είπα και για την ακράτεια και μου λέει συνήθως στους τελευταίους μήνες συμβαίνει αυτό χαχα λέω Ε είμαι περίπτωση γτ και η μεση άρχισε από την 6η βδομάδα και τώρα τελευταία τα πετρώματα.. Τι να πεις..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου......

εκανα και γω τη  β επιπεδου σημερα! ολα τελεια! και ναι...... ειναι μπεμπουλα!!!

μεγάλη ανακούφιση και ευτυχία αυτή η εξέταση! 

εύχομαι καλά νέα σε όλες σας!  

τώρα τα βλέπω όλα ροζ!!! αγκαλιάζω το γιόκα μου και του λέω...''είσαι ο μοναχογιός μου''!!!

χαχα πάει τρελάθηκα απ τη χαρά μου!!!

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, sweet mommy είπε:

κοριτσια μου......

εκανα και γω τη  β επιπεδου σημερα! ολα τελεια! και ναι...... ειναι μπεμπουλα!!!

μεγάλη ανακούφιση και ευτυχία αυτή η εξέταση! 

εύχομαι καλά νέα σε όλες σας!  

τώρα τα βλέπω όλα ροζ!!! αγκαλιάζω το γιόκα μου και του λέω...''είσαι ο μοναχογιός μου''!!!

χαχα πάει τρελάθηκα απ τη χαρά μου!!!

Τέλειαααα.. Πολύ όμορφα..  Όπως το πες μεγάλη ανακούφιση και ευτυχία μαζί η εξέταση αυτή.. Και εμείς μπέμπα 100% γερά να ναι..

  • Μου αρέσει 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Τέλειαααα.. Πολύ όμορφα..  Όπως το πες μεγάλη ανακούφιση και ευτυχία μαζί η εξέταση αυτή.. Και εμείς μπέμπα 100% γερά να ναι..

γερά και τυχερά όλα τα μωράκια μας! να ενημερωθεί το πινακάκι μας παρακαλώ... ας ξαναπούν πητ και φύλο όσα κορίτσια δεν έχουν ενημερώσει!

καλο βράδυ σε όλες!


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

elenistam            1o    3/9  κορίτσι Παπαγεωργιου

loL*                               5/9

koutsouni10        2o    8/9 

lilito                       1o    11/9  κορίτσι   

kiki1986                2o   15/9   αγόρι       ΡΕΑ

Cristina85             2o   15-20/9 

sofaki91                1o   18/9   κορίτσι   ΡΕΑ

Eva28                     3o   19/9              Πτολεμαΐδα

sweetmommy      2ο    21/9  κορίτσι  Κεφαλονια

smile89                  2o    21/9

lenoutso                 1o    21/9

Freya                                22/9                   ΛΗΤΩ

Νάντια δε               1ο    24/9  αγόρι 

ntemii                               26/9  αγόρι   Ιωάννινα 

2angels                 1ο      28/9  κορίτσι 

arous                    2o       29/9  έκπληξη ΛΗΤΩ

ZiliHer                   2o       1/10  αγόρι 

 

  • Μου αρέσει 2

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν @Sofaki91 και ο γιατρός μου μια από τα ίδια μου είπε. Βασικά η ατακα του ήταν " μην ακούς βλακείες μωρέ". 

Προφανώς θα συντρέχουν και άλλοι λόγοι για να κάνει σπασμούς η μήτρα και πρόωρο τοκετό. 

Εύχομαι σε ολες μας γερά μωράκια και με το καλό!!!

 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

Συχνοουρια ναι, ακρατεια οχι.

Μυκητες επισης ναι!! Πφφφφφφφ τι θα κανω που δε τους αντεχω κι ας ειναι αβλαβης για το μπεμπακι...Μετα την αυχενικη ειχα κανει μια θεραπεια αλλα δεν επιασε δυστυχως.

Τη Δευτερα εχουμε κι εμεις β' επιπεδου!!

 

 


YT9Xp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...