Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

Εμένα παλι με έχει ταράξει στις κλωτσιές.ειδικα τα  βραδια.αρχισα να τη νιώθω ισα ίσα τέλος 19ης βδομαδας.τωρα κάνα 2 φορές ταρακούνηθηκε και η κοιλιά μου από την κλωτσιά.αλλα έχει ένα συνήθειο να χτυπάει σχεδόν πάνω στην κύστη. Και είναι πολύ εκνευριστικο διότι έτσι κι αλλιώς έχω συχνοουρια.και με αυτό ξανά κατουριεμαι. Αλλά είναι γενικά πολύ τέλειο συναίσθημα. Αμ και τρολαρει πολυ τον άντρα μου γτ κάθε φορά που βάζει το χέρι του σταματάει...χαχχα


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, Freya_1981 είπε:

 

Ηρθε καμια σας σημερα στο σεμιναριο θηλασμου στα Μελισσια?

Όχι και ήθελα πολύ να έρθω Αλλά πετούσα για εξωτερικό .. είχα πάει όμως στην προετοιμασία τοκετού και ο πρώτος θηλασμός είχες έρθει εκεί?? Επίσης, το σημερινό πως σου φάνηκε?? 

 

3 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Εμένα παλι με έχει ταράξει στις κλωτσιές.ειδικα τα  βραδια.αρχισα να τη νιώθω ισα ίσα τέλος 19ης βδομαδας.τωρα κάνα 2 φορές ταρακούνηθηκε και η κοιλιά μου από την κλωτσιά.αλλα έχει ένα συνήθειο να χτυπάει σχεδόν πάνω στην κύστη. Και είναι πολύ εκνευριστικο διότι έτσι κι αλλιώς έχω συχνοουρια.και με αυτό ξανά κατουριεμαι. Αλλά είναι γενικά πολύ τέλειο συναίσθημα. Αμ και τρολαρει πολυ τον άντρα μου γτ κάθε φορά που βάζει το χέρι του σταματάει...χαχχα

Χαχα και εμένα όταν πάει ο άντρας μου να την νιώσει σταματάει.. ατιμουτσικα!


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου τους εχει κλωτσησει ολους να μην εχουν παραπονο χα χα! 

Σοφακι που εγινε το σεμιναριο που λες κ ποιος το διοργανωνε?

Το χθεσινο ηταν πολυ ενδιαφερον γιατι η εισηγητρια ηταν παιδιατρος αναπτυξιολογος κ σε γενικες γραμμες παρα πολυ χρησιμο. Ερωτηματικα μενουν παντα αλλα δεν εχω να πω κατι αρνητικο. Πριν 2 εβδ ειχα παει κ σ ενα αλλο που γινοταν απο μια μαια κ μια ψυχολογο, επισης πολυ βοηθητικο κ μεταξυ τους (τα 2 σεμιναρια) ειχαν πολλα κοινα απλα αυτο ηταν μονο θεωρητικο. 

Σε λιγο καιρο θα ξεκινησω κ τα ψυχοπροφυλακτικης του Ελενα στα οποια συμπεριλαμβανονται και τα ανωδυνου τοκετου και η φροντιδα μωρου κ γενικα εχω ακουσει τα καλυτερα. Ειναι κ δωρεαν.


YT9Xp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!
εγω δεν ειμαι μελουσσα μανουλα,αλλα ηδη μανουλα Σεμπτεμβριου 2017! ειδα το θεμα και μου ηρθε μια συγκινηση...
ο μπεμπης μου ειναι 8 μηνων (22/9/2017)και σχεφτομαι πως σαν χτες ηταν που γεννηθηκε..
Ηθελα απλα να ευχηθω σε ολες σας με το καλο και να αγκαλιασετε τα μπουμπουκακια σας που ειναι καθ'οδον!

 

  • Μου αρέσει 5

c6xsp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια βαλτε τικερακι να βλεπουμε ποτε γενναει η καθεμια..τι μωρο περιμενει..κ γενικως να σας αναγνωρισω σιγα σιγα.

μπερδευομαι με τοσες σκορπιες πληροφοριες. πατηστε πανω σ ενα δικο μου κ φτιαχτε το δικο σας με τα στοιχεια σας.

Μετά πατε πανω δεξια που λεει ''ρυθμισεις λογαριασμου''..μετα ''υπογραφή'' και κανεις επικολληση την διευθυνση που φτιαξες για τα foroums- 


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 hours ago, jane.austen said:

γεια σας κοριτσια!
εγω δεν ειμαι μελουσσα μανουλα,αλλα ηδη μανουλα Σεμπτεμβριου 2017! ειδα το θεμα και μου ηρθε μια συγκινηση...
ο μπεμπης μου ειναι 8 μηνων (22/9/2017)και σχεφτομαι πως σαν χτες ηταν που γεννηθηκε..
Ηθελα απλα να ευχηθω σε ολες σας με το καλο και να αγκαλιασετε τα μπουμπουκακια σας που ειναι καθ'οδον!

 

Ευχαριστουμε γλυκια μανουλα! Να σου ζησει το αγορακι σου και να ναι τυχερο σε ολους τους τομεις!

Εδω πρωτοτοκη!!


YT9Xp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Freya_1981 το σεμινάριο που αναφέρθηκα έγινε στο κατάστημα lapin στα μελίσσια..  Πότε ξεκινάνε αυτά στο Έλενα? 

@jane.austen σ ευχαριστούμε πάρα πολύ για τις ευχές να χαίρεσαι και εσύ το αγοράκι σου!


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κορίτσια χάθηκα....πήγα το Σάββατο για.β επιπέδου κ μου.βρηκε οριακά κοντό τράχηλο....ξεκούραση.κ την άλλη.βδομαδα θα ξαναπάω....έχω αγχωθεο πολύ γτ.μου είπε.οτι υπάρχει περίπτωση προοροτητας αν συνεχίσει να μικρενει...το κάνετε εσείς;;;; Πώς.πανε οι κλοτσιες;;;


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, kiki1986 είπε:

Τι κάνετε κορίτσια χάθηκα....πήγα το Σάββατο για.β επιπέδου κ μου.βρηκε οριακά κοντό τράχηλο....ξεκούραση.κ την άλλη.βδομαδα θα ξαναπάω....έχω αγχωθεο πολύ γτ.μου είπε.οτι υπάρχει περίπτωση προοροτητας αν συνεχίσει να μικρενει...το κάνετε εσείς;;;; Πώς.πανε οι κλοτσιες;;;

Όταν λες οριακά κοντό;πόσο; Δεν είναι απαραίτητο να κοντύνει. Το είχες ξαναμετρησει και έχετε μέτρο σύγκρισης; 

On 20/5/2018 at 4:18 ΜΜ, sweet mommy είπε:

κοριτσια βαλτε τικερακι να βλεπουμε ποτε γενναει η καθεμια..τι μωρο περιμενει..κ γενικως να σας αναγνωρισω σιγα σιγα.

 

Δεν μπορώ με τίποτα να το καταφέρω..... :(

 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

On 5/20/2018 at 4:18 PM, sweet mommy said:

κοριτσια βαλτε τικερακι να βλεπουμε ποτε γενναει η καθεμια..τι μωρο περιμενει..κ γενικως να σας αναγνωρισω σιγα σιγα.

μπερδευομαι με τοσες σκορπιες πληροφοριες. πατηστε πανω σ ενα δικο μου κ φτιαχτε το δικο σας με τα στοιχεια σας.

Μετά πατε πανω δεξια που λεει ''ρυθμισεις λογαριασμου''..μετα ''υπογραφή'' και κανεις επικολληση την διευθυνση που φτιαξες για τα foroums- 

Καλημερα! Το καταφερα ή μπα?? 

  • Μου αρέσει 1

YT9Xp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 5/20/2018 at 7:33 PM, Sofaki91 said:

@Freya_1981 το σεμινάριο που αναφέρθηκα έγινε στο κατάστημα lapin στα μελίσσια..  Πότε ξεκινάνε αυτά στο Έλενα? 

@jane.austen σ ευχαριστούμε πάρα πολύ για τις ευχές να χαίρεσαι και εσύ το αγοράκι σου!

Καλημερα! Αναλογα με τη φαση εγκυμοσυνης σε βαζει και σε αντιστοιχο γκρουπ και ενδεχεται να εχεις 1-2 επιλογες. Παρε στο Ελενα και θα σε κατατοπισουν.

http://www.hospital-elena.gr/klinikes/psyco.html

Κατα τ' αλλα ολα καλα με τη β' επιπεδου!! Τελικα περιμενουμε αγοραρο! 

  • Μου αρέσει 1

YT9Xp3.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Όταν λες οριακά κοντό;πόσο; Δεν είναι απαραίτητο να κοντύνει. Το είχες ξαναμετρησει και έχετε μέτρο σύγκρισης; 

Δεν μπορώ με τίποτα να το καταφέρω..... :(

 

25 χιλιοστα...στην αυχαινικη ήταν φυσιολογικές οι μετρήσεις...αν φανταστώ από την πρώτη μου εγκυμοσύνη πάνω από 40....


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , kiki1986 είπε:

25 χιλιοστα...στην αυχαινικη ήταν φυσιολογικές οι μετρήσεις...αν φανταστώ από την πρώτη μου εγκυμοσύνη πάνω από 40....

Κάθε εγκυμοσύνη είναι και διαφορετικη, ακόμα και το μήκος τραχήλου. Με ξεκούραση μπορεί να αυξηθεί; Το σου είπαν; Το θετικό είναι ότι είσαι εντός ορίων και χωρίς χοάνη

 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , 2angels είπε:

Κάθε εγκυμοσύνη είναι και διαφορετικη, ακόμα και το μήκος τραχήλου. Με ξεκούραση μπορεί να αυξηθεί; Το σου είπαν; Το θετικό είναι ότι είσαι εντός ορίων και χωρίς χοάνη

 

Δεν μου είπαν κάτι για αύξηση....σταθερό θέλουμε να μείνει απ' ότι μου είπαν...για.χοανη.δεν μου είπε κάτι αλλά για περίδεση σε περίπτωση που μικρύνει κιαλλο....τι να πω...


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, kiki1986 said:

Δεν μου είπαν κάτι για αύξηση....σταθερό θέλουμε να μείνει απ' ότι μου είπαν...για.χοανη.δεν μου είπε κάτι αλλά για περίδεση σε περίπτωση που μικρύνει κιαλλο....τι να πω...

Αρα 2,5 εκατοστα. Νομιζω κι εγω τοσο ειχα αλλα δεν το καναμε θεμα. Να κανω λαθος? Θα ρωτησω τον αντρα μου αν θυμαται καλυτερσ. Ποσο "πρεπει" να 'ναι, σου ειπε?

Καλα θα κανεις παντως να εισαι θετικη κ ψυχραιμη! Ολα καλα θα πανε!!


YT9Xp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...