Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Eva28 είπε:

Πεντεμιση χρόνια με τον μεγάλο και 3 με τον μικρό. Λόγω θέματος με τα μάτια δεν μου επέτρεψε ο οφθαλμίατρος να γεννήσω φυσιολογικά.ψώνια ξεκίνησες;; οπότε κοντά ήμαστε για β επίπεδου αντέ καλά αποτελέσματα να εχουμε

Σχετικά λίγα χρόνια δεν είναι πολλά.. απλά είναι πολύ κοντά χαρά στο κουράγιο σου χαχα..Α κατάλαβα Καλώς τότε τι να κάνεις ότι σου πει και σου επιτρέπει ο γιατρός.. ψώνια όχι ακόμα τα μισά θα τα πάρω από την αδερφή μου τα άλλα μισά μετά τη β επιπέδου όπου θα μας τα πάρουν τα πεθερικά.. οπότε ρούχα κρέμες και τα σχετικά θα αρχίσω από Ιούλιο Αύγουστο που θα ρθει και η μητέρα μου .. Εσύ να φανταστώ τα πολλά τα έχεις.. Ναι είμαστε κοντά εδώ θα μαστε να τα πούμε..

 

πρίν από 31 λεπτά , sweet mommy είπε:

Καλό μήνα κορίτσια!

Και γω ανα δύο μήνες κάνω εξετάσεις αίματος-ούρων.

Στην β επιπέδου ελέγχουν και τον τραχηλο ετσι κι αλλιως!

Για υγρά δεν ξέρω να πω.. δεν έχω! 

Άσχετο με τα παραπανω.... εχετε επαφες με τον συζυγο? Εγω φοβαμαι να μαι ειλικρινης..ουτε στην προηγουμενη εγκυμοσυνη,ουτε σ αυτην βρισκομαστε!

Και χω την απορια...μετα με τα δυο παιδια τι θα γινεται μ αυτο το θεμα?θα δινουμε ραντεβου?χαχα... οσες εχουν δυο παιδια ας απαντησουν! Οι υπολοιπες σκεφτειτε οτι ποτε πια δε θα χετε χρονο να κατσετε αγκαλια με τον αντρουλη σας οπως τωρα! Ισως οταν ενηλικιωθουν τα παιδια!  (Ισως υπερβαλω λιγακι)

Καλό μήνα και σε σένα κορίτσι..

Έχουμε επαφές 2 με 3 φορές το μήνα..δεν φοβάμαι και δεν φοβάται οπότε γιατί όχι.. τέτοια να μας λες να μας εμψυχώνεις χαχαχ

 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα τι να πω λογικα εξαρταται απο τον γιατρο θεωρω αν ειχε δει κατι ανησυχιτικο  θα μου εκανε θεωρω.ουτο συ αλλως λογο στιγμα αναιμιας ο αιματοκριτης μου ηταν πιο χαμηλος και επερνα ανεκαθεν φολικο οξυ και σιδηρο εδω και χρονια και μου εχει πει να μην τα σταματησω καθολου ουρα ειχα κανει μονο προσφατα γτ νομιζα οτι ειχα παθει οθρολοιμοξη αλλα βγηκαν καθαρα   οποτε λογικα τσαμπα ανησυχω

9 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Οχι...δεν εχουν καποια εντονη μυρωδια...ενταξει τα γνωστα υγρα απλα υπερβολικα πολλα.

Τον πρωτο καιρο φοβομουν υπερβολικα. Πλεον γινομαι μουσκεμα. Πεταω κανα λες να γενναω και παμε παρακατω.

 

δεν νομιζω να ειναι κατι ανησυχιτικο ρωτα και τον γιατρο σου βεβαια εμενα μου ειπε οτι ειναι πολυ φυσιολογικο και να μην ανησυχο καθολου  βεβαια ττι να σου πω δεν ειναι υπερβολικα πολλα ειναιι και λιγο πιολευκα ημιδιαφανα  αλλα εκανα ουρων και εδειξε μια χαρα.

  • Ευχαριστώ 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

καλημερα τι να πω λογικα εξαρταται απο τον γιατρο θεωρω αν ειχε δει κατι ανησυχιτικο  θα μου εκανε θεωρω.ουτο συ αλλως λογο στιγμα αναιμιας ο αιματοκριτης μου ηταν πιο χαμηλος και επερνα ανεκαθεν φολικο οξυ και σιδηρο εδω και χρονια και μου εχει πει να μην τα σταματησω καθολου ουρα ειχα κανει μονο προσφατα γτ νομιζα οτι ειχα παθει οθρολοιμοξη αλλα βγηκαν καθαρα   οποτε λογικα τσαμπα ανησυχω

δεν νομιζω να ειναι κατι ανησυχιτικο ρωτα και τον γιατρο σου βεβαια εμενα μου ειπε οτι ειναι πολυ φυσιολογικο και να μην ανησυχο καθολου  βεβαια ττι να σου πω δεν ειναι υπερβολικα πολλα ειναιι και λιγο πιολευκα ημιδιαφανα  αλλα εκανα ουρων και εδειξε μια χαρα.

Οχι...δεν ανησυχω...εχει συζητηθει εκτενως με το γιατρο...δεν ειναι προβλημα.

Σε μια κοπελα που ανησυχει απαντουσα οτι ειναι απολυτα φυσιολογικο...


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω δυστυχως ειναι δυσκολο να μετακινηθω ακομα.  Ασε που χθες πηγα να παρω κανενα ρουχο δεν ειχα τπτ και πηρα κατι παντελονες για να φοραω τωρα που ανοιξε ο καιρος παλι καλα που ηταν ο αντρας μου μαζι γυρισα σπιτι κ ενιωθα οτι ειχα τρεξει σε μαραθωνιο


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 2/5/2018 at 1:01 ΠΜ, linaa είπε:

χα χα χα παρτην στο γαμο σου να σου πει κ του χρονου!!! μην μας χαλας το ονειρο!!! εμεις δεν εχουμε επαφες λογο απαγορευσης αλλα νομιζω δεν θα ηθελα κ χωρις απαγορευση λιγο ο φοβος λιγο οτι δεν βολευομαι πουθενα!!! 

 σ αρεσε το καλαμπουράκι μου ε?χαχαχα.. 

Ανυπομονώ για τη β επιπέδου τώρα!

Στον γιο μου είχα ξεχάσει να ζητήσω το dvd. Τούτη τη φορά θα το πάρω για ενθύμιο. Ρωτήστε το γιατρό που θα σας κάνει την εξέταση αν μπορεί να τη γράψει για να σας τη δώσει! 


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , sweet mommy είπε:

 σ αρεσε το καλαμπουράκι μου ε?χαχαχα.. 

Ανυπομονώ για τη β επιπέδου τώρα!

Στον γιο μου είχα ξεχάσει να ζητήσω το dvd. Τούτη τη φορά θα το πάρω για ενθύμιο. Ρωτήστε το γιατρό που θα σας κάνει την εξέταση αν μπορεί να τη γράψει για να σας τη δώσει! 

Και εγώ Ανυπομονώ.. εμένα μου τα είχαν στείλει φεύγοντας από το ιατρείο στο e-mail και φωτογραφίες και βίντεο 

  • Μου αρέσει 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sweet mommy είπε:

 σ αρεσε το καλαμπουράκι μου ε?χαχαχα.. 

Ανυπομονώ για τη β επιπέδου τώρα!

Στον γιο μου είχα ξεχάσει να ζητήσω το dvd. Τούτη τη φορά θα το πάρω για ενθύμιο. Ρωτήστε το γιατρό που θα σας κάνει την εξέταση αν μπορεί να τη γράψει για να σας τη δώσει! 

οοο την εκανα σημερα δεν το ηξερα οτι γινετε για dvd!!! ουτε φωτο καταφεραμε να βγαλουμε κρυβοταν!!! αλλα ολα καλα κ αυτο εχει σημασια αντε να περασει ο καιρος μετραω !!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 1/5/2018 at 12:28 PM, ναντια δε said:

κοριτσια να ρωτησω μιλουσα με μια καπολα που ειναι και αυτη εγκυουλα

εσεις κανετε καθε μηνα εξετασεις αιματος ????? γτ εγω περα απο την αρχη δεν  και στην αυχενικη δεν εχω κανει αλλη εξεταση μηπως θα επρεπε να μου κανει πιο συχνα? μου ειεπε βεβαια τωρα στην β επιπεδου οτι θα κανουμε τα παντα παλι απο εξετασεις οπως ειχα κανει στον πρωτο μηνα. ειναι φυσιολογικο ? ο καθε γιατρος εχει την δικια του ροη θεωρειται?

 

Εγω εκανα μια για ενα σωρο στην αρχη και αλλη μια για τα πιο βασικα ενα μηνα μετα την αυχενικη κ λιγο παραπανω. Μην αγχωνεσαι! 

Επισης δε παιρνω το παραμικρο συμπληρωμα. 


YT9Xp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα α οκ κ εγω το ιδιο απο συμπληρωματα περνω μονο φολικο οξυ και σιδηρο λογο αναιμιας που εχω χρονια τπτ αλλο δεν μου εχει δωσει.απλα με οποια μιλουσα μου ελεγε οτι κανει εξετασεις καθε μηνα.


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ναντια δε είπε:

καλημερα α οκ κ εγω το ιδιο απο συμπληρωματα περνω μονο φολικο οξυ και σιδηρο λογο αναιμιας που εχω χρονια τπτ αλλο δεν μου εχει δωσει.απλα με οποια μιλουσα μου ελεγε οτι κανει εξετασεις καθε μηνα.

Καλημερα....καθε ποτε δηλαδη κανετε εξετασεις?

Εγω καθε μηνα...για ολα.

Απο τοξοπλασμα μεχρι αιματοκριτη και ουρα.

Οι περισσοτερες κανουν ανα μηνα διοτι στην εγκυμοσυνη αλλαζουν πολλα.


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...