Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, linaa είπε:

ε συνηθως τον μετρανε απο πανω γιατι ψιλοβαριουνται η αληθεια ειναι να σε γδυνουν κτλ. αν δεν δουν κατι περιεργο απο την κοιλια δεν κανουν κολπικο εκτος αν το ζητησεις εσυ. 

Χαχαχαχ ναι ποιος ξέρει!Θα σας πω την άλλη βδομάδα!!!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αποφασίσατε τι όνομα θα δώσετε στα μικρά σας. Εμείς είμαστε σε δίλημμα

Αμέλια (πεθερά Αμαλία )αλλά θέλει το ίδιο και η κουνιαδα μου όταν κάνει παιδιά

Μαρίνα (μαμά αλλά δεν τρελαίνομαι ιδιαίτερα)

Άρια

Ηλέκτρα

Ίρις

Φοίβη

Ρεα

Για πείτε ποια είναι η γνώμη σας?

 

 


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Αποφασίσατε τι όνομα θα δώσετε στα μικρά σας. Εμείς είμαστε σε δίλημμα

Αμέλια (πεθερά Αμαλία )αλλά θέλει το ίδιο και η κουνιαδα μου όταν κάνει παιδιά

Μαρίνα (μαμά αλλά δεν τρελαίνομαι ιδιαίτερα)

Άρια

Ηλέκτρα

Ίρις

Φοίβη

Ρεα

Για πείτε ποια είναι η γνώμη σας?

 

 

Αμέλια πολύ ωραία ακούγεται .. 

Από τα υπόλοιπα Ίρις (Ίριδα)πολύ όμορφο..

Εμείς αποφασίσαμε Βαλέρια.


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , λιλιτο είπε:

Ωωω υπέροχο όνομα.

Μου άρεσε το Διώνη πολύ αλλά όχι στον άντρα και γενικά στον περίγυρο και διωνη Δωδώνη και τι είναι αυτό και ένα σωρό.. Μετά λέγαμε για Υβόννη μας άρεσε επίσης πολύ αλλά μου ρθε και το βαλέρια του το ανακοίνωσα και ενθουσιάστηκε και έχει μείνει..

Πάντως και τα δικά σας πολύ ωραία.. βέβαια κλείνω στο Ίρις Α επίσης Αριάδνη πανέμορφο όνομα σκέψου το..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Sofaki91 κοίτα μετά από μια λιστα με καμία 25 ονόματα καταλήξαμε σε αυτά!! .που αρέσουν εξίσου και στους 2.για το Αμέλια δεν θέλω να θυμώσει η κουνιαδα μου γτ αυτή το ειπε ότι θα βγάλει έτσι το παιδί της. Οποτε μάλλον οχι.θα τη ρωτήσει  φυσικά ο άντρας  μου πρωτα.Το διωνη είναι πολύ ωραιο και το Υβόννη,τα είχαμε και αυτά στη λίστα αλλά δεν άρεσαν τους αντρος. Εμένα επειδή μας ρωτάνε και δεν έχουμε κατάληξει τους λέω ότι θα την πούμε Νυμφοδωρα και.μενουν όλοι κάγκελο. Οπότε ότι κ;ξ να διαλέξουμε μετά θα τους αρεσει πιστευω.χαχαχ αντίστροφη ψυχολογία. Αλλά ότι και να λένε αν το όνομα αρέσει σε σένα και στον άντρα σου θα το συνηθίσουν.

  • Χαχα 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , λιλιτο είπε:

@Sofaki91 κοίτα μετά από μια λιστα με καμία 25 ονόματα καταλήξαμε σε αυτά!! .που αρέσουν εξίσου και στους 2.για το Αμέλια δεν θέλω να θυμώσει η κουνιαδα μου γτ αυτή το ειπε ότι θα βγάλει έτσι το παιδί της. Οποτε μάλλον οχι.θα τη ρωτήσει  φυσικά ο άντρας  μου πρωτα.Το διωνη είναι πολύ ωραιο και το Υβόννη,τα είχαμε και αυτά στη λίστα αλλά δεν άρεσαν τους αντρος. Εμένα επειδή μας ρωτάνε και δεν έχουμε κατάληξει τους λέω ότι θα την πούμε Νυμφοδωρα και.μενουν όλοι κάγκελο. Οπότε ότι κ;ξ να διαλέξουμε μετά θα τους αρεσει πιστευω.χαχαχ αντίστροφη ψυχολογία. Αλλά ότι και να λένε αν το όνομα αρέσει σε σένα και στον άντρα σου θα το συνηθίσουν.

Καλημέρα,Ναι ειδικά το διωνη δεν του άρεσε καθόλου χαχα..δεν πειράζει.. σωστά ρωτήστε την και βλέπετε.. Όσο για το νυμφοδωρα καλά κάνεις και το λες εννοείτε μετά θα συμβιβαστούν με το ανάλογο όνομα.. εδώ Εγώ το είπα στα αδέρφια μου για το βαλέρια και με εκραζαν λες και όταν βάλανε ονόματα αυτοί στα παιδιά τους Εγώ πήρα θέση.. να πουν τη γνώμη τους όμορφα αλλά να μην επιβάλλουν.και αυτό ισχύει για όλους πιστεύω.. πως είσαι σήμερα?? 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Γεια σουυυ.. όλα καλά θα Ναι μην αγχώνεσαι.. πόσο είναι ο μικρός σου??κοντεύει και για μένα η β επιπέδου όπου θα την κάνω την Τρίτη.. Ανυπομονώ!

Γεια σου και σενα! ευχαριστώ για τη στήριξη. Είναι 14 μηνών ο μικρός. Εσένα το πρώτο σου είναι αυτό που περιμένεις? Θα χουμε νέα την Τρίτη....


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , sweet mommy είπε:

Γεια σου και σενα! ευχαριστώ για τη στήριξη. Είναι 14 μηνών ο μικρός. Εσένα το πρώτο σου είναι αυτό που περιμένεις? Θα χουμε νέα την Τρίτη....

Μικρούλι είναι μωρέ :) Ναι το πρώτο μου :x

  • Μου αρέσει 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Οσο για τα ονοματα που λετε... καθιστε να γεννηθουν τα μωρα σας και θα δειτε "παρτυ"  απο γονεις κλπ. Στη δικη μου περιπτωση δεν τους ενοιαζε για τ ονομα πριν γεννηθει...οταν γεννηθηκε αρχισαν να τον λενε που κ που με το ονομα του πεθερου!    Τους ειπαμε με τον αντρα μου ομως οτι τον ταξαμε στον Αγιο που γιορταζε τη μερα που γεννηθηκε ( Αγ. Αλεξιο 17/03)  κ ενω στην αρχη ξινησαν οοοολοι....τωρα το χουν καταπιει...και σε 2 μηνες παιρνει τ ονομα του ο Αλεξακης!!!

Οσο για το 2ο που περιμενω δε τολμαει κανεις να μιλησει για ονομα... ακομα δε το ειδαμε!!! Ουτε ξερουμε φυλο! 

  • Χαχα 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια! Κάναμε και εμείς τη β επιπέδου και δόξα τω θεώ όλα είναι καλά. Μετά από 2 ατυχείς κυήσεις εύχομαι τώρα να πάνε όλα καλά. 

Όσο για το όνομα... Μεγάλη υπόθεση. Ότι αρέσει στον σύζυγό δεν αρέσει σε μένα και το αντίστροφο. Τα ονόματα των γιαγιάδων δε, ας μη το συζητήσω! Το βλέπω για κλήρωση.... Χαχαχαχαχαχ!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

@sweet mommyΈχει ακούσει ο πεθερός το όνομα του?? Μπα εμείς δεν έχουμε τέτοιο κόλλημα οι γονείς μου το άκουσαν αλλά δεν είναι και άνθρωποι που θα έκαναν φασαρία.. Οι γονείς του άντρα μου απ την άλλη πρώτο εγγόνι και ο πεθερός πιστεύω πως θα θελε πολύ να ακούσει το όνομα του όπως και ο άντρας μου είναι αυτής της λογικής(εγω πάλι καθόλου) η πεθερά Ούτε κρύο Ούτε ζέστη.. 

Χαχα πως αντέχεις να μη γνωρίζεις φύλο??

 

@2angels σούπερ θα πάνε όλα καλά μην αγχεσαι.. χαχαχ κάποιο θα βρείτε.  Τι όνομα έχουν οι γιαγιάδες??


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλησπέρα!

:)

Εννοείται πάλι έμεινα πίσω στα διαβάσματα του φόρουμ. Τρέχω, τρέχω και η εβδομάδα περνάει σαν νερό.

Μπήκα να σας γράψω κάτι σοβαρό που με έχει φοβίσει και στεναχωρήσει. Το περασμένο σκ πήγαμε σε ένα οικογενειακό τραπέζι. Χθες μου τηλ η συννυφάδα μου και μου πε ότι η μικρή της 7χρ εκδήλωσε μια παιδική ασθένεια που λέγεται λοιμώδες ερύθημα ή παρβοιός. Είναι στην ίδια κατηγορία με την ιλαρά, ερυθρά, οστρακιά, παρωτίτιδα. Δυστυχώς, είναι αρκετά επικίνδυνη για εγκύους. Το μωρό, αν νοσήσω και δεν έχω αντισώματα, μπορεί να πάθει αναιμία, καρδριοπάθεια ή ακόμα και να πεθάνει.Σοκαρίστηκα μόλις το άκουσα κι έτρεχα σαν την τρελή να κάνω αιματολογικές.Τα αποτελέσματα θα βγουν σε μια βδομαδα και είμαι φουλ αγχωμένη. Για καλή μου τυχη το τραπέζι έγινε σε εξωτερικό χώρο και η μικρή παρότι γιόρταζε δεν ήρθε να την φιλήσω για να της ευχηθώ.

Πολλή πολλή προσοχή αν συναναστρέφεστε νήπια.


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ZiliHer είπε:

Κορίτσια, καλησπέρα!

:)

Εννοείται πάλι έμεινα πίσω στα διαβάσματα του φόρουμ. Τρέχω, τρέχω και η εβδομάδα περνάει σαν νερό.

Μπήκα να σας γράψω κάτι σοβαρό που με έχει φοβίσει και στεναχωρήσει. Το περασμένο σκ πήγαμε σε ένα οικογενειακό τραπέζι. Χθες μου τηλ η συννυφάδα μου και μου πε ότι η μικρή της 7χρ εκδήλωσε μια παιδική ασθένεια που λέγεται λοιμώδες ερύθημα ή παρβοιός. Είναι στην ίδια κατηγορία με την ιλαρά, ερυθρά, οστρακιά, παρωτίτιδα. Δυστυχώς, είναι αρκετά επικίνδυνη για εγκύους. Το μωρό, αν νοσήσω και δεν έχω αντισώματα, μπορεί να πάθει αναιμία, καρδριοπάθεια ή ακόμα και να πεθάνει.Σοκαρίστηκα μόλις το άκουσα κι έτρεχα σαν την τρελή να κάνω αιματολογικές.Τα αποτελέσματα θα βγουν σε μια βδομαδα και είμαι φουλ αγχωμένη. Για καλή μου τυχη το τραπέζι έγινε σε εξωτερικό χώρο και η μικρή παρότι γιόρταζε δεν ήρθε να την φιλήσω για να της ευχηθώ.

Πολλή πολλή προσοχή αν συναναστρέφεστε νήπια.

Πω πω κοριτσι μου...ευχομαι να ναι ολα καλα. Δεν εχει συμπτωματα?

Αν το χες κολλησει νομιζω κατι θα ειχες εμφανισει...τι να πω?!?

Και γω αυριο παιδικο παρτι εχω :?


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , ZiliHer είπε:

Κορίτσια, καλησπέρα!

:)

Εννοείται πάλι έμεινα πίσω στα διαβάσματα του φόρουμ. Τρέχω, τρέχω και η εβδομάδα περνάει σαν νερό.

Μπήκα να σας γράψω κάτι σοβαρό που με έχει φοβίσει και στεναχωρήσει. Το περασμένο σκ πήγαμε σε ένα οικογενειακό τραπέζι. Χθες μου τηλ η συννυφάδα μου και μου πε ότι η μικρή της 7χρ εκδήλωσε μια παιδική ασθένεια που λέγεται λοιμώδες ερύθημα ή παρβοιός. Είναι στην ίδια κατηγορία με την ιλαρά, ερυθρά, οστρακιά, παρωτίτιδα. Δυστυχώς, είναι αρκετά επικίνδυνη για εγκύους. Το μωρό, αν νοσήσω και δεν έχω αντισώματα, μπορεί να πάθει αναιμία, καρδριοπάθεια ή ακόμα και να πεθάνει.Σοκαρίστηκα μόλις το άκουσα κι έτρεχα σαν την τρελή να κάνω αιματολογικές.Τα αποτελέσματα θα βγουν σε μια βδομαδα και είμαι φουλ αγχωμένη. Για καλή μου τυχη το τραπέζι έγινε σε εξωτερικό χώρο και η μικρή παρότι γιόρταζε δεν ήρθε να την φιλήσω για να της ευχηθώ.

Πολλή πολλή προσοχή αν συναναστρέφεστε νήπια.

καλησπερα κοριτσι,ναι οι μερες περνανε πολυ γρηγορα.
μην στεναχωριεσαι οπως λεει και η Ιωαννα κατι θα ειχε εμφανιστει, εκτος αυτου στο τραπεζι μπορει να μη το ειχε εφοσον το εκδηλωσε τωρα..
οπως και να χει ναι θα πρεπει να προσεχουμε πολυ αν συναστρεφομαστε με νηπια..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...