Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , 2angels είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Έχουμε και μεις ΠΗΤ 28/9/18 και είναι κοριτσάκι. Αύριο πάμε για τη β επιπέδου και το άγχος είναι αρκετό.  Να είναι καλά τα μωράκια μας να τα πάρουμε στα χέρια μας γερά εύχομαι σε όλες μας.

Καλησπέρα και σε σένα.. έχουμε 10 μερες διαφορά στη ΠΗΤ Εγώ 18.09..Επίσης κοριτσάκι.. β επιπέδου την Τρίτη.. από συμπτώματα κιλά πως είσαι?? Το πρώτο σου?


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Έκανα χθες τη β επιπέδου.ολα εξελίσσονται φυσιολογικά .είναι ακριβώς στη μέση σε όλες τις καμπύλες.μας έβγαλε και φωτό 3d. Μας είπε ότι είναι πολύ ζωηρη. Αλλά με.ειπε ξεκούραση γτ μίκρυνε ο τράχηλος λίγο. Εγχειριστικε ο άντρας μου και ήμουν 4ερες στο νοσοκομείο και μου είπε ότι μάλλον έγινε λόγω κούρασης.

Επίσης με κάποιον κραμπες στο πόδι συνήθως στον ύπνο.το παθαίνετε κι εσείς?

Και τελικά θα αλλάξω γιατρό.γιατι αποφασίσαμε να βρούμε κάποιον σε νοσοκομείο λόγω οικονομικών.

Τι λέτε πρέπει να πάρω τον προηγούμενο να τον ενημερώσω ? Και τι να του πω?με αγχώνει πολύ αυτο.

Πόσο εβδομάδων είσαι; Τον τράχηλο τον είδε με δακτυλική εξέταση ε; Πονάει;

Εμένα μου έκανε β επιπέδου στις 19 και 3 το Σάββατο που μας πέρασε δλδ κΙ θα επαναλάβει την άλλη βδομάδα που θα μπω στις 21 βδομάδες!Όλα καλά δόξα το Θεό!

Κράμπα στη γάμπα έπαθα εγώ μια φορά στον ύπνο και πονούσε παρά πολύ!

πρίν από 13 λεπτά , 2angels είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Έχουμε και μεις ΠΗΤ 28/9/18 και είναι κοριτσάκι. Αύριο πάμε για τη β επιπέδου και το άγχος είναι αρκετό.  Να είναι καλά τα μωράκια μας να τα πάρουμε στα χέρια μας γερά εύχομαι σε όλες μας.

Αντί με το καλό!!!Σε ποια βδομάδα είσαι;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Πόσο εβδομάδων είσαι; Τον τράχηλο τον είδε με δακτυλική εξέταση ε; Πονάει;

Εμένα μου έκανε β επιπέδου στις 19 και 3 το Σάββατο που μας πέρασε δλδ κΙ θα επαναλάβει την άλλη βδομάδα που θα μπω στις 21 βδομάδες!Όλα καλά δόξα το Θεό!

Κράμπα στη γάμπα έπαθα εγώ μια φορά στον ύπνο και πονούσε παρά πολύ!

Αντί με το καλό!!!Σε ποια βδομάδα είσαι;

Δαχτυλικη εξεταση κανουν μονο για να δουν αν εχεις διαστολη αφου εχεις μπει στο μηνα σου...

Μην δεχτεις νωριτερα και απο κανεναν!


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Καλησπέρα και σε σένα.. έχουμε 10 μερες διαφορά στη ΠΗΤ Εγώ 18.09..Επίσης κοριτσάκι.. β επιπέδου την Τρίτη.. από συμπτώματα κιλά πως είσαι?? Το πρώτο σου?

Το πρώτο τρίμηνο δεν μπορούσα να περπατήσω από τους εμετούς, χαλια μαύρα ημουνα. Πλέον έχω πάρει 5 κιλά. Εγκυμοσύνη είναι η τρίτη αλλά μωράκι (εύχομαι να πάνε οοολα καλα) θα είναι  το πρωτο. Λόγω ιστορικού θα κάνω 2 φορές τη β επιπέδου. 

Τρίτη εσυ,ε; Καλή επιτυχία!

πρίν από 6 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

 

Αντί με το καλό!!!Σε ποια βδομάδα είσαι;

Αύριο μπαίνω 21...  

 

 

  • Μου αρέσει 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

@2angels εφόσον σου πέρασαν και τρως είσαι τυχερή..όλα καλά θα πάνε θετικές σκέψεις να κάνεις και αφού βλέπεις πως προχωράει και κανονικά η εγκυμοσύνη και το μωράκι σας αναπτύσσεται καλά ένας λόγος παραπάνω να είσαι χαρούμενη.. Ναι Τρίτη. Καλή επιτυχία και σε σένα..

Που θα γεννήσεις??


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Sofaki91 είπε:

@2angels εφόσον σου πέρασαν και τρως είσαι τυχερή..όλα καλά θα πάνε θετικές σκέψεις να κάνεις και αφού βλέπεις πως προχωράει και κανονικά η εγκυμοσύνη και το μωράκι σας αναπτύσσεται καλά ένας λόγος παραπάνω να είσαι χαρούμενη.. Ναι Τρίτη. Καλή επιτυχία και σε σένα..

Που θα γεννήσεις??

Στο Έλενα είναι ο γιατρός μου. Ήθελα παντα δημόσιο . 

Εσύ; 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Δαχτυλικη εξεταση κανουν μονο για να δουν αν εχεις διαστολη αφου εχεις μπει στο μηνα σου...

Μην δεχτεις νωριτερα και απο κανεναν!

Πώς κοιτάνε τον τράχηλο;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, ntemiiiiii είπε:

Πόσο εβδομάδων είσαι; Τον τράχηλο τον είδε με δακτυλική εξέταση ε; Πονάει;

Εμένα μου έκανε β επιπέδου στις 19 και 3 το Σάββατο που μας πέρασε δλδ κΙ θα επαναλάβει την άλλη βδομάδα που θα μπω στις 21 βδομάδες!Όλα καλά δόξα το Θεό!

Κράμπα στη γάμπα έπαθα εγώ μια φορά στον ύπνο και πονούσε παρά πολύ!

Αντί με το καλό!!!Σε ποια βδομάδα είσαι;

Ειμαι 22+2 .με ενδοκολπικο υπέρηχο το μέτρησε για να είναι πιο ακριβής.το είδε και με κοιλιακό αλλά δεν έπαιρνε καλή μέτρηση. Ναι αυτό έπαθα και γω.την ώρα που κοιμομουν. Και άλλες 2 φορές την έπαθα όταν πήγα να τεντωθω στο πλάι της πατουσας.

@Sofaki91 μην ανησυχείς και γ αγχωνομουν και δνε καταλάβαινα αν σίγουρα είναι η μικρή αυτό που νιώθω .αλλά μετα από μια 2 εβδομάδες τη νιώθω να με κλωτσαει και προτιμα για κάποιο λόγο πάνω στην κύστη και με ενοχλεί φοβερά γτ αισθάνομαι ότι θέλω να κατουρήσω.εχω που έχω συχνοουρια.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανούλες! 

Και γω 15/05 έχω την β επιπέδου...έχω και καιρό να πάω στο γιατρό..και ανυπομονώ. Ενώ πήγαινα ανα 2 βδομάδες(σε δημόσιο νοσοκομείο), είπα να ξαναπάω μετά τη β' επ. για να του πάω κ τα αποτελέσματα και αφού είχα κ βιταμίνες! Ελπίζω να ναι όλα καλά.. και να μην έκανα βλακεία που δεν πήγα 1 μήνα! Εχω και τον μικρό ου..που για να τον αναλάβει κάποιος είναι δύσκολο. Δε έχω άνθρωπο κοντά. Μετά με τα δύο τι θα κάνω δε ξέρω.. αγχώνομαι!!!!!!!!


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, linaa είπε:

με υπερηχο βρε!! καλητερα κολπικο ειναι πιο ακριβειας αλλα το κοιτανε συνηθως απο την κοιλια. 

Α, γιατί στην κόρη μου δε μου είχε κάνει κολπικό στη β επιπέδου, ούτε τώρα! Εκτός αν μου κάνει την άλλη βδομάδα που θα ξαναπάω!

16 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Με κολπικο υπερηχο μεχρι και τον 8ο. 

Κατάλαβα... Ευχαριστώ!

  • Μου αρέσει 1

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ntemiiiiii είπε:

Α, γιατί στην κόρη μου δε μου είχε κάνει κολπικό στη β επιπέδου, ούτε τώρα! Εκτός αν μου κάνει την άλλη βδομάδα που θα ξαναπάω!

Κατάλαβα... Ευχαριστώ!

ε συνηθως τον μετρανε απο πανω γιατι ψιλοβαριουνται η αληθεια ειναι να σε γδυνουν κτλ. αν δεν δουν κατι περιεργο απο την κοιλια δεν κανουν κολπικο εκτος αν το ζητησεις εσυ. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

Γεια σας μανούλες! 

Και γω 15/05 έχω την β επιπέδου...έχω και καιρό να πάω στο γιατρό..και ανυπομονώ. Ενώ πήγαινα ανα 2 βδομάδες(σε δημόσιο νοσοκομείο), είπα να ξαναπάω μετά τη β' επ. για να του πάω κ τα αποτελέσματα και αφού είχα κ βιταμίνες! Ελπίζω να ναι όλα καλά.. και να μην έκανα βλακεία που δεν πήγα 1 μήνα! Εχω και τον μικρό ου..που για να τον αναλάβει κάποιος είναι δύσκολο. Δε έχω άνθρωπο κοντά. Μετά με τα δύο τι θα κάνω δε ξέρω.. αγχώνομαι!!!!!!!!

Γεια σουυυ.. όλα καλά θα Ναι μην αγχώνεσαι.. πόσο είναι ο μικρός σου??κοντεύει και για μένα η β επιπέδου όπου θα την κάνω την Τρίτη.. Ανυπομονώ!


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...