Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , iwanna24 είπε:

Καλημερα....καθε ποτε δηλαδη κανετε εξετασεις?

Εγω καθε μηνα...για ολα.

Απο τοξοπλασμα μεχρι αιματοκριτη και ουρα.

Οι περισσοτερες κανουν ανα μηνα διοτι στην εγκυμοσυνη αλλαζουν πολλα.

εγω ειμαι 19 εβδομαδων και εχω κανει 3 φορες

 


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , iwanna24 είπε:

Ε περιπου ανα μηνα...

Αν ξεχναει ο γιατρος να του το λες και συ...

Γνωμη μου παντα...

τι να ξεχασει αφου εχει ολο το ιστορικο με τον φακελο μου  δεν ξερω εξαλου στις 15 εχω β επιπεδου και μου ειπε εκει θα κανουμε ολες τις εξετασει απο την αρχη οποτε θα φανει 


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ναντια δε είπε:

τι να ξεχασει αφου εχει ολο το ιστορικο με τον φακελο μου  δεν ξερω εξαλου στις 15 εχω β επιπεδου και μου ειπε εκει θα κανουμε ολες τις εξετασει απο την αρχη οποτε θα φανει 

Ενταξει 19 βδομαδων εισαι...εκανες ηδη 3 φορες...περιπου ανα 4 βδομαδες.Εφοσον εχεις και τη Β επιπεδου θα τα κανεις παλι ολα λογικα!

Εσυ να ρωτας και να θυμιζεις γενικα...δεν ειπα πως δεν εχει το φακελο αλλα εχει απο πισω αλλες ποσες εγκυες. 

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, ναντια δε είπε:

λες να το ξεχναει δλδ δεν το εχω σκεφτει ποτε. να σου πω την αληθεια

 

στους γιατρους ολα τα θυμιζουμε μπορει να εχει ολο τον φακελο σου μπροστα του αλλα κατι εκεινη την στιγμη να θελει να σου πει να χτυπησει μια πορτα ενα τηλεφωνο κ να το ξεχασει. κ τα φαρμακα που περνεις παλι θα τα θυμιζεις. 

δε σημαινει τιποτα ο φακελος μπροστα του εσυ πρεπει να εχεις τον απολυτο ελενχο στο τι κανεις κ τι οχι. 

ασχετο με τις εξετασεις που ρωτησες πρεπει να ρωτας κ για καθε τι που παρατηρεις καθε φορα γιατι στην εγκυμοσυνη κατι που θεωρεις οτι το εχετε πει κ πιο πριν σαν φυσιολογικο τον επομενο μηνα μπορει να μην θεωρητε φυσιολογικο.

κ για τους δεικτες που ειχες πει για προεκλαμψια παλι πρεπει να του το θυμισεις γιατι οσο προχωραει η κυηση τοτε οι εξετασεις σου πρεπει να ειναι πιο συχνες. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Έκανα χθες τη β επιπέδου.ολα εξελίσσονται φυσιολογικά .είναι ακριβώς στη μέση σε όλες τις καμπύλες.μας έβγαλε και φωτό 3d. Μας είπε ότι είναι πολύ ζωηρη. Αλλά με.ειπε ξεκούραση γτ μίκρυνε ο τράχηλος λίγο. Εγχειριστικε ο άντρας μου και ήμουν 4ερες στο νοσοκομείο και μου είπε ότι μάλλον έγινε λόγω κούρασης.

Επίσης με κάποιον κραμπες στο πόδι συνήθως στον ύπνο.το παθαίνετε κι εσείς?

Και τελικά θα αλλάξω γιατρό.γιατι αποφασίσαμε να βρούμε κάποιον σε νοσοκομείο λόγω οικονομικών.

Τι λέτε πρέπει να πάρω τον προηγούμενο να τον ενημερώσω ? Και τι να του πω?με αγχώνει πολύ αυτο.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , λιλιτο είπε:

Έκανα χθες τη β επιπέδου.ολα εξελίσσονται φυσιολογικά .είναι ακριβώς στη μέση σε όλες τις καμπύλες.μας έβγαλε και φωτό 3d. Μας είπε ότι είναι πολύ ζωηρη. Αλλά με.ειπε ξεκούραση γτ μίκρυνε ο τράχηλος λίγο. Εγχειριστικε ο άντρας μου και ήμουν 4ερες στο νοσοκομείο και μου είπε ότι μάλλον έγινε λόγω κούρασης.

Επίσης με κάποιον κραμπες στο πόδι συνήθως στον ύπνο.το παθαίνετε κι εσείς?

Και τελικά θα αλλάξω γιατρό.γιατι αποφασίσαμε να βρούμε κάποιον σε νοσοκομείο λόγω οικονομικών.

Τι λέτε πρέπει να πάρω τον προηγούμενο να τον ενημερώσω ? Και τι να του πω?με αγχώνει πολύ αυτο.

για τις κραμπες να μιλησεις αμεσα με το γιατρο σου να αυξησετε το μαγνησιο. οι κραμπες ειναι ελλειψη μαγνησιου κ κανουν συσπασεις κ στην μητρα πραγμα που μικραινει κ τον τραχηλο.

ενταξει δεν ξερω αν χρειαζετε να του το πεις αμεσα μην σε ανχωνει αυτο καποια στιγμη μπορεις να του πεις την αληθεια οτι λογο οικονομικων πας δημοσιο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , linaa είπε:

για τις κραμπες να μιλησεις αμεσα με το γιατρο σου να αυξησετε το μαγνησιο. οι κραμπες ειναι ελλειψη μαγνησιου κ κανουν συσπασεις κ στην μητρα πραγμα που μικραινει κ τον τραχηλο.

ενταξει δεν ξερω αν χρειαζετε να του το πεις αμεσα μην σε ανχωνει αυτο καποια στιγμη μπορεις να του πεις την αληθεια οτι λογο οικονομικων πας δημοσιο. 

Ευχαριστώ .δεν ήξερα ότι ήταν τόσο σημαντικές οι κράμπες.θα τον πάρω σήμερα κιολας


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@λιλιτοΕφόσον κυλούν ομαλά οι εξετάσεις του μωρού τέλεια.. πως ήταν η εμπειρία το να δείτε προσωπάκι?? Πιστεύω όταν έρθει η Τρίτη που θα την κάνω και Εγώ θα βαλω τα κλάματα χαχα..

Όσο για τις κράμπες συμφωνώ με την Λίνα.. Εγώ ξεκίνησα μαγνήσιο διότι άρχισε να πετρωνει η μήτρα..

 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

@Sofaki91 Ω ήταν πολύ τέλειο.εμοιαζε επιτέλους με μωράκι.με έχει ταράξει στις κλωτσιές αυτές τις μέρες κιολας. Επειδή έπαθα 2-3 φορές κράμπα θεωρούσα ότι δεν έγινε κατι.δεν παθαίνω κάθε μέρα.ουτε έχω πάθει στην κοιλιά κάτι.πως νιώθεις το πέτρωμα? Θα το καταλάβω αν συμβεί??


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Έκανα χθες τη β επιπέδου.ολα εξελίσσονται φυσιολογικά .είναι ακριβώς στη μέση σε όλες τις καμπύλες.μας έβγαλε και φωτό 3d. Μας είπε ότι είναι πολύ ζωηρη. Αλλά με.ειπε ξεκούραση γτ μίκρυνε ο τράχηλος λίγο. Εγχειριστικε ο άντρας μου και ήμουν 4ερες στο νοσοκομείο και μου είπε ότι μάλλον έγινε λόγω κούρασης.

Επίσης με κάποιον κραμπες στο πόδι συνήθως στον ύπνο.το παθαίνετε κι εσείς?

Και τελικά θα αλλάξω γιατρό.γιατι αποφασίσαμε να βρούμε κάποιον σε νοσοκομείο λόγω οικονομικών.

Τι λέτε πρέπει να πάρω τον προηγούμενο να τον ενημερώσω ? Και τι να του πω?με αγχώνει πολύ αυτο.

Καλησπερα κοπελα μου και με το καλο...κραμπες ειχα και γω στη μεση.. ειδικα στις εβδομαδες. Κανα μαγνησιο θα βοηθησει αρκετα. 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

@λιλιτο τι ωραία.. εμένα κλωτσιές ακόμα όχι μόνο που κουνιέται νιώθω και αυτό πιο πολύ όταν είμαι ξάπλα.. Ναι σφίγγεται εκείνο το σημείο μόνο κάτω απ τον αφαλό η μήτρα Δηλαδή.. θα το καταλάβεις 100%.. θα το καταλάβεις και στην υφή Δηλαδή θα πιάσεις εκείνο το σημείο και λίγο πιο πάνω ή δεξιά αριστερά και θα καταλάβεις την διαφορά.. μου σύστησε ξεκούραση όταν το παθαίνω αλλά εγώ το παθαίνω όταν είμαι ξάπλα πολύ παράξενο..

 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Έχουμε και μεις ΠΗΤ 28/9/18 και είναι κοριτσάκι. Αύριο πάμε για τη β επιπέδου και το άγχος είναι αρκετό.  Να είναι καλά τα μωράκια μας να τα πάρουμε στα χέρια μας γερά εύχομαι σε όλες μας.


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...