Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

Εμένα μου έγραψε καμπύλη σακχάρου και ένα σωρό άλλες εξετάσεις αλλά θα τον ρωτήσω αύριο πότε να τις κάνω.που θα μιλησουμε και για  ραντεβού. Αν είναι μηπως η μικροβιολος  έρθει σπίτι να τις κάνω . 


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Εγώ το πρώτο τρίμηνο υπέφερα από εμετούς, είχα πάθει αφυδάτωση και έβγαζα μέχρι και αίμα κάποιες φορές. Είχε γδαρθεί ο οισοφάγος. Τώρα θέλω να φάω τον κόσμο όλο και κυρίως γλυκά, παγωτά, τα πάντα βασικά αν γινότανε. Λυσαω!!! Χαχαχα..

@Sofaki91 ούτε εγώ βλέπω το δικό σου τικερακι ενώ τα βλέπω οοολα! Ποιος ξέρει;

Χαχα σε χαίρομαι αλήθεια καλά κάνεις.. Και εγώ τα βλέπω όλα δεν έχω ιδέα γιατί γίνεται αυτό..

 

@λιλιτο και εγώ αύριο θα ρωτήσω για να δούμε.. 

  • Μου αρέσει 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, kiki1986 είπε:

Πότε σας είπαν.κοριτσια για καμπύλη.ζαχαρου;;; Εγώ που είμαι 24 εβδομάδες μου ειπε περίπου 2 Ιουνίου...άρα λογικά 27 με 28 εβδομάδων...

Την άλλη βδομάδα που εχουμε ραντεβού λογικά θα μου πει και πότε να την κάνουμε. Υπάρχει όριο  εβδομάδας ή την κάνεις οπότε κρίνει ο γιατρός; Δεν το έχω κοιτάξει...


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Εγώ το πρώτο τρίμηνο υπέφερα από εμετούς, είχα πάθει αφυδάτωση και έβγαζα μέχρι και αίμα κάποιες φορές. Είχε γδαρθεί ο οισοφάγος. Τώρα θέλω να φάω τον κόσμο όλο και κυρίως γλυκά, παγωτά, τα πάντα βασικά αν γινότανε. Λυσαω!!! Χαχαχα..

@Sofaki91 ούτε εγώ βλέπω το δικό σου τικερακι ενώ τα βλέπω οοολα! Ποιος ξέρει;

Μια από τα ίδια στο πρώτο τρίμηνο.!18η εβδομαδα σταμάτησαν τα συμπτώματα όλα και ξεκίνησα να τρώω και να πίνω νερό σαν άνθρωπος.Τώρα είμαι 24η εβδομάδα και έχω πάρει 9 κιλά αλλά δεν φαίνονται.Τώρα ζητάω γλυκό πολύ, πατατάκια,φρούτα και παγωτό!! 

  • Μου αρέσει 1

hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νομίζω σε συγκεκριμένο χρονικό διάστημα.την κάνουμε.την καμπύλη... Τον ρώτησα αν μπορώ να την κάνω όταν επιστρέψω Αθήνα 30 Ιούνη κ μου είπε 22 το πολυ ν την έχεις κάνει...ρωτά κ εσύ θα σου.πει πότε πρέπει...


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πως είστε; Κλωτσανε τα μπεμπακια μας; Είναι μερικές φορές που γελάω μόνη μου.... Κωλοτουμπες κάνει; Δεν ξέρω τι κάνει , τινάζεται όλη μου η κοιλιά. Απίστευτο γέλιο. Μόνο που βαριομαστε όλη μέρα ξάπλα... Πόση τηλεόραση; Πόσο ίντερνετ; Μη μου πείτε για βιβλίο.... Διάβασα ένα και με έκανε χάλια και δεν θέλω να πιάσω άλλο στα χέρια μου. Τι το ήθελα; Πολύ ωραίο αλλά όχι για την κατάσταση μας. Από ρουχαλακια ψωνισατε τίποτα;


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα ταρακούνιεταιν όλη η κοιλιά μου. Αφού πλέον φαίνεται απο μακρια ότι κλωτσαει. Τουλαχιστον ξέρω ότι το μπεμπακι είναι μια χαρά και δυνατό. Και γω διαβάζω ιντερνέτ φβ γκρινιάζω λίγο.προσπαθω να ελέγχω τι τρώω και αυτό με νευριάζει ακόμα πιο πολύ. Άλλες φορές σκέφτομαι άσχημα και απλά κοιτάω το ταβάνι.

Πήγε η πεθερά μου Αγγλία και μου έφερε φορμακια και εσώρουχα 3-6 και 6-9 μηνων και εξωρουχα 0-3 και 6-9 από το primark και από το mothercare. Παμφηνα. Τα εσωρουχα -ζιπουνακια είχαν από 0,70λεπτα μέχρι 1 λίρα και είναι τέλεια. Και κουβέρτουλες και προίκα καλαθουνας από το mothrecare sto 1/3 της τιμής από Ελλάδα. Φανταστείτε τι περιθώριο κέρδους έχουν...

  • Μου αρέσει 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

@λιλιτο μου ας προσπαθήσουμε να ελέγξουμε τις αρνητικές σκέψεις και να επανερχόμαστε στη πραγματικότητα. Όλα θα πάνε καλά...από νευρακια είναι λίγο λογικό να έχουμε, τι να πω; υπομονή.

Είσαι πολύ τυχερή που σε γέμισε δώρακια η πεθερά σου.... Τα primark δεν παίζονται από τιμές όντως! Και είναι και όμορφα! Όσο για τη διαφορά τιμων θα συμφωνήσω μαζί σου! Έχω βρει διάφορα site στο ίντερνετ αλλά φοβάμαι λίγο τη ποιότητα για τα νεογέννητα. Για πιο μετά δεν το συζητώ...θα πάρω άνετα!


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι προσπαθώ να το καταπολεμήσω αλλά οσο περνάνε οι μέρες είμαι πιο θετική. Ναι είμαι τυχερή μένει και από πάνω και έχει αναλάβει την φροντίδα μου αποκλειστικά .μας μαγειρεύει μας καθαρίζει,μας ψωνίζει από σούπερ  μάρκετ. Α και σήμερα ξαναπήγε ο άντρας μου στο νοσοκομείο και θα αφήσει τις πατερίτσες σε ένα μήνα:| τουλάχιστον θα μαστε παρέα μέσα στο σπίτι . 

.ξέρω ότι τα next στην Αγγλία έχουν καλή ποιότητα και στέλνουν και Ελλάδα. Και γω έχω δει κάτι πολυ ομορφα σετ στο wish kai Αλιεξπρες αλλά δεν εμπιστεύομαι τα κινέζικα,για τόσο μωρό.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! 

Καιρό έχω να γράψω. 

Ειμαι στο μικροβιολογικό και κάνω την καμπύλη σακχάρου 23η εβδ. Έχω ιστορικό διαβήτη κύησης κι έτσι είναι η 2η που κάνω και μάλλον θς ξανακάνω τις επόμενες εβδομάδες.

Ο μπέμπης κάνει τα μακροβούτια του όσο χωράει ακόμα και μετά θα ξεκινήσει το γερό κλωτσίδι. :)

Από next να πάρετε. Είχα πάρει στην 1η εγκυμοσύνη. Πολύ καλή ποιότητα και παράδοση λίγων ημερών. Ποιοτικά είναι και του m&s και των mothercare. Zara μακριά, αν και είναι ωραία. Από κινέζικα, είχα παραγγείλει από Pat Pat αλλά ήταν χάλια.

Σας φιλώ


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, λιλιτο said:

Ναι προσπαθώ να το καταπολεμήσω αλλά οσο περνάνε οι μέρες είμαι πιο θετική. Ναι είμαι τυχερή μένει και από πάνω και έχει αναλάβει την φροντίδα μου αποκλειστικά .μας μαγειρεύει μας καθαρίζει,μας ψωνίζει από σούπερ  μάρκετ. Α και σήμερα ξαναπήγε ο άντρας μου στο νοσοκομείο και θα αφήσει τις πατερίτσες σε ένα μήνα:| τουλάχιστον θα μαστε παρέα μέσα στο σπίτι . 

.ξέρω ότι τα next στην Αγγλία έχουν καλή ποιότητα και στέλνουν και Ελλάδα. Και γω έχω δει κάτι πολυ ομορφα σετ στο wish kai Αλιεξπρες αλλά δεν εμπιστεύομαι τα κινέζικα,για τόσο μωρό.

Τα next ειναι πολυ ωραια οντως αλλα εχουν και στην Ελλαδα καταστηματα, στην Αθηνα δηλαδη σιγουρα, στον Πειραια και στα Riverwest διπλα στα ΙΚΕΑ. Πολυ καλη ποιοτητα!


YT9Xp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, ZiliHer είπε:

Καλημέρα! 

Καιρό έχω να γράψω. 

Ειμαι στο μικροβιολογικό και κάνω την καμπύλη σακχάρου 23η εβδ. Έχω ιστορικό διαβήτη κύησης κι έτσι είναι η 2η που κάνω και μάλλον θς ξανακάνω τις επόμενες εβδομάδες.

Ο μπέμπης κάνει τα μακροβούτια του όσο χωράει ακόμα και μετά θα ξεκινήσει το γερό κλωτσίδι. :)

Από next να πάρετε. Είχα πάρει στην 1η εγκυμοσύνη. Πολύ καλή ποιότητα και παράδοση λίγων ημερών. Ποιοτικά είναι και του m&s και των mothercare. Zara μακριά, αν και είναι ωραία. Από κινέζικα, είχα παραγγείλει από Pat Pat αλλά ήταν χάλια.

Σας φιλώ

Εύχομαι όλα να πάνε καλά με τη καμπύλη και να μην κάνεις διαβήτη αυτή τη φορά. 

Τα Pat pat κινέζικα είναι; Δεν είχα ιδέα...και είναι τόσο όμορφα!!! Κρίμα. Στο τσακ ήμουν να παραγγείλω


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

@ZiliHer ελπίζω όλα καλά με την καμπύλη.

Ναι και γω που είδα για pat pat πολύ ωραία σχέδια αλλά χάλια ποιότητα από κριτικές. Ίσως όταν μεγαλωσει. 

Αλλά έχω δει και κάτι υπέροχες κορδέλες με τεράστια λουλούδια και φιόγκους και τρελαίνομαι..

  • Μου αρέσει 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...