Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

Εγώ σήμερα μπαίνω 23 βδομάδα, δεν ξέρω πόσο πρεπει να μείνω ξαπλωμένη. Να σταματήσουν αυτές οι συσπάσεις να ηρεμήσω και γω. Πήγα σήμερα για δεύτερη γνώμη και μου είπε τα ίδια. Ξάπλα και να μην κάνω τίποτα.... Οπότε... Καλή ταβανοθεραπεια σε όλες όσες το χρειαζόμαστε....


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μελλουσες μανουλες  κοιμηθειτε και κανετε οση ταβανοθεραπεια χρειαζεται...γιατι μετα ειναι τα δυσκολα! Ειναι 5.45 το χαραμα και μετα απο το " κλωτσομπουνιδι" που φαγα απο το γιο..δεν αντεξα και πηγα καναπε!Μου φυγε ο υπνος!

Λοιπον στο θεμα μας...δε σε κρατανε νοσοκομειο βρε κοριτσι μου 2-3μηνες λογω τραχηλου, μη παει κ γεννησεις! Η περαιτερω ενεργεια που υπονοησε ο γιατρος σου ειναι η περιδεση τραχηλου.Στον δενουν και δεν κινδυνευεις για προωρο τοκετο! Μην αγχωνεσαι και ολα καλα θα πανε! Για τις ενεσεις που λες..πολλες γυναικες εχω ακουσει οτι τις κανουν..δεν ξερω τον λογο, παντως ειναι συχνο φαινομενο.Εννοω οτι δεν ευθυνεται ο κοντος τραχηλος παντα..υπαρχουν και αλλες αιτιες! Οπως και να χει..αραξε στο κρεβατακι σου,δες καμια ταινιουλα..χαζεψε πραγματακια για το μωρακι σου και δε θα καταλαβεις ποτε θα το χεις στην αγκαλια σου! Μετα θα λες..γιατι κλαιει,γιατι δε κοιμαται..μηπως εχει κολικους, ποσα μλ γαλα ηπιε..ποσα γραμμαρια πηρε, ποσα εκατοστα ειναι..γιατι δε τρωει..ποσα δοντια εχει..χιλιες δυο αποριες και αγχη για το μεγαλωμα του!!!

Ολα για καποιο λογο γινονται, οπως γινονται! Κουραγιο κ καλη δυναμη σε ολες!

καλο ξημερωμα!

 


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 22/5/2018 at 10:38 ΜΜ, Freya_1981 είπε:

Αρα 2,5 εκατοστα. Νομιζω κι εγω τοσο ειχα αλλα δεν το καναμε θεμα. Να κανω λαθος? Θα ρωτησω τον αντρα μου αν θυμαται καλυτερσ. Ποσο "πρεπει" να 'ναι, σου ειπε?

Καλα θα κανεις παντως να εισαι θετικη κ ψυχραιμη! Ολα καλα θα πανε!!

25 είχες κ εσύ;;; Σε ποια εβδομάδα το είδατε;; Εσένα.τι σου είπε.ο γιατρός;;;σου είπε να το βλέπετε;;; Να το παρακολουθείτε;;


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μόλις γύρισα από το Νοσοκομείο.μου είπαν ότι έχει παραμείνει σταθερός ο τράχηλος 10-15 χιλιοστα .και είναι κλειστός που είναι πολυ καλό σημάδι μαζι και το ότι δεν έχω συσπάσεις μια κάποιο άλλο προβλημα. Ξάπλα  και υπομονή από δω και πέρα και έχουμε σαν στόχο τις 32 βδομάδες αρχικά.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , λιλιτο είπε:

Μόλις γύρισα από το Νοσοκομείο.μου είπαν ότι έχει παραμείνει σταθερός ο τράχηλος 10-15 χιλιοστα .και είναι κλειστός που είναι πολυ καλό σημάδι μαζι και το ότι δεν έχω συσπάσεις μια κάποιο άλλο προβλημα. Ξάπλα  και υπομονή από δω και πέρα και έχουμε σαν στόχο τις 32 βδομάδες αρχικά.

Λιλιτό δεν σου έδωσε κάποια θεραπεία ο γιατρός;; Προγεστερόνη η.μαγνησιο ;;;πότε το είδατε πρώτη φορά ότι είναι τοσο κοντός;

Κ εσείς βρυκολακιαζετε ε;;; Όλες μάλλον...από τις 5

30 στριφογυρίζω στο κρεβάτι....βαριέμαι να σηκωθώ.απο το ξημέρωμα...


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

@kiki1986 ναι παίρνω μαγνήσιο 2χ ,προγεστερόνη 1 το πρωί 2 το βράδυ κολπικά , 3 glospir τη μέρα συν σίδηρο και φυλικο οξύ.το είδαμε προχθές ότι έπεσε τόσο πολύ στη β επιπέδου ήταν 30 χιλιοστά και έπεσε μέσα σε 2 βδομάδες. Δεν θα κάνουμε τίποτα επεμβατικο γτ είναι επικίνδυνο μου είπε προς το παρόν.και θα μιλήσουμε δευτέρα για ραντεβού.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , λιλιτο είπε:

@kiki1986 ναι παίρνω μαγνήσιο 2χ ,προγεστερόνη 1 το πρωί 2 το βράδυ κολπικά , 3 glospir τη μέρα συν σίδηρο και φυλικο οξύ.το είδαμε προχθές ότι έπεσε τόσο πολύ στη β επιπέδου ήταν 30 χιλιοστά και έπεσε μέσα σε 2 βδομάδες. Δεν θα κάνουμε τίποτα επεμβατικο γτ είναι επικίνδυνο μου είπε προς το παρόν.και θα μιλήσουμε δευτέρα για ραντεβού.

Λιλιτό εσύ ξέρεις το φύλο του μωρου;;


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, kiki1986 said:

25 είχες κ εσύ;;; Σε ποια εβδομάδα το είδατε;; Εσένα.τι σου είπε.ο γιατρός;;;σου είπε να το βλέπετε;;; Να το παρακολουθείτε;;

Ειχα 2,5 ή 3 δε θυμαμαι ρε γμτ. Κι αυτο γιατι ηταν ολα καθησυχαστικα. Στις 7/6 θα το ξαναδουμε κ θα σας πω ακριβως.


YT9Xp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Freya_1981 είπε:

Ειχα 2,5 ή 3 δε θυμαμαι ρε γμτ. Κι αυτο γιατι ηταν ολα καθησυχαστικα. Στις 7/6 θα το ξαναδουμε κ θα σας πω ακριβως.

Παντως σίγουρα γράφει στην β

επιπέδου αν δεις...γράφει μηκος τραχήλου....

Εσείς μάθατε φύλο;;;

Μάλλον για 3 είχες γτ κατι θα σου έλεγε αν ήσουν 2.5


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, kiki1986 said:

Παντως σίγουρα γράφει στην β

επιπέδου αν δεις...γράφει μηκος τραχήλου....

Εσείς μάθατε φύλο;;;

Μάλλον για 3 είχες γτ κατι θα σου έλεγε αν ήσουν 2.5

Αγορακι τελικα! Το οποιο ολο μου πεταει κωλαρινο αυτες τις μερες, εχει πολλη πλακα! 

Ζαλαδες (να πεφτει η πιεση), εχει καμια? Ειχα 1-2 επεισοδια τελευταια αλλα μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο στη φαση αυτη. 


YT9Xp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...