Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

1 hour ago, Freya_1981 είπε:

Αγορακι τελικα! Το οποιο ολο μου πεταει κωλαρινο αυτες τις μερες, εχει πολλη πλακα! 

Ζαλαδες (να πεφτει η πιεση), εχει καμια? Ειχα 1-2 επεισοδια τελευταια αλλα μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο στη φαση αυτη. 

ΜΟΛΙς ξυπνησα και ειδα τη κοιλια μου ειχε πολυ πλακα ειχε μαζευτει σε μια ακρη το μωρο δεξια και ειχε κανει ενα μικρο εξογκομα! το εχετε παθει και εσεις?

  • Χαχα 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 hours ago, ναντια δε said:

ΜΟΛΙς ξυπνησα και ειδα τη κοιλια μου ειχε πολυ πλακα ειχε μαζευτει σε μια ακρη το μωρο δεξια και ειχε κανει ενα μικρο εξογκομα! το εχετε παθει και εσεις?

Ναι μου το κανει κι εμενα καθε μερα! Επισης πεταγεται κ βλεπω κ την μπλουζα μου να σηκωνεται χαχα. 

Ειναι ζωηρουλης γενικα το μαναρακι μου :-)

  • Μου αρέσει 1

YT9Xp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Freya_1981 είπε:

Αγορακι τελικα! Το οποιο ολο μου πεταει κωλαρινο αυτες τις μερες, εχει πολλη πλακα! 

Ζαλαδες (να πεφτει η πιεση), εχει καμια? Ειχα 1-2 επεισοδια τελευταια αλλα μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο στη φαση αυτη. 

Άντε με το καλό το αγόρι το σου.... 

Εγώ μια φορά που την μέτρησα στο άσχετο την βρήκα χαμηλή...ο γιατρός μια χαρά τη βρίσκει πάντα...ζαλάδες όχι προς το παρόν....

Από φάρμακα τι παιρνετε;;;


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Και μένα δεξιά μαζεύεται ( αν δεν είναι σύσπαση) , και κλωτσαει και δυναμωνει αρκετά μέρα με τη μέρα. Από ζαλαδιτσες ψιλοπραγματα, από πίεση και γω χαμηλή.... 

Με το καλό να έρθουν τα μπεμπακια μας!!! :D


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, kiki1986 said:

Άντε με το καλό το αγόρι το σου.... 

Εγώ μια φορά που την μέτρησα στο άσχετο την βρήκα χαμηλή...ο γιατρός μια χαρά τη βρίσκει πάντα...ζαλάδες όχι προς το παρόν....

Από φάρμακα τι παιρνετε;;;

Τιποτα απολυτως, δε χρειαστηκε μεχρι τωρα.

Αυτες τις εβδομαδες πηγαινει πολυ αιμα στη μητρα κ γι αυτο εχουμε ζαλαδες καποιες. 

Πηγα να σωριαστω κανονικα...

51 minutes ago, 2angels said:

Και μένα δεξιά μαζεύεται ( αν δεν είναι σύσπαση) , και κλωτσαει και δυναμωνει αρκετά μέρα με τη μέρα. Από ζαλαδιτσες ψιλοπραγματα, από πίεση και γω χαμηλή.... 

Με το καλό να έρθουν τα μπεμπακια μας!!! :D

Ποσο ακριβως εισαι? Τι συσπαση, κλωτσανε πολυ κ δε τις νιωθουμε κ ολες τις κινησεις. Το συνειδητοποιησα στη β επιπεδου που εφερνε τουμπες κ γω δεν ενιωθα τπτ. Σκεψου οταν το νιωθω τι ακροβατικα κανει!


YT9Xp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα και από μένα.. ήμουν εξωτερικό στους γονείς μου γύρισα σήμερα.. Κάθε μέρα έξω ήμουν για 2 3 ώρες το πολύ και έκανα ψώνια για το μικρούλι.. Την Τετάρτη πήγα τουαλέτα και πρέπει να έβγαλα εσωτερικές αιμορροΐδες.. το έχει καμία σας?Επίσης με έπιασε πόνος στην ουρίτσα μέση γοφούς μάλλον από το περπάτημα και ενώ υποχώρησε την Παρασκευή ξαφνικά είχα πόνο χαμηλά.. τώρα γύρισα πίσω στη βάση μου και από βδομάδα θα πάω στη γιατρό..

Πετρώματα έχω ακόμα παρόλο το μαγνήσιο που λαμβάνω κάθε μέρα.. Επίσης παίρνω σίδηρο 2x,1x ασβέστιο και 1x φυλικο 

Κλωτσιά ακόμα δεν έχω φάει.. ήσυχο το μικρούλι μου..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Sofaki91 said:

Κορίτσια καλησπέρα και από μένα.. ήμουν εξωτερικό στους γονείς μου γύρισα σήμερα.. Κάθε μέρα έξω ήμουν για 2 3 ώρες το πολύ και έκανα ψώνια για το μικρούλι.. Την Τετάρτη πήγα τουαλέτα και πρέπει να έβγαλα εσωτερικές αιμορροΐδες.. το έχει καμία σας?Επίσης με έπιασε πόνος στην ουρίτσα μέση γοφούς μάλλον από το περπάτημα και ενώ υποχώρησε την Παρασκευή ξαφνικά είχα πόνο χαμηλά.. τώρα γύρισα πίσω στη βάση μου και από βδομάδα θα πάω στη γιατρό..

Πετρώματα έχω ακόμα παρόλο το μαγνήσιο που λαμβάνω κάθε μέρα.. Επίσης παίρνω σίδηρο 2x,1x ασβέστιο και 1x φυλικο 

Κλωτσιά ακόμα δεν έχω φάει.. ήσυχο το μικρούλι μου..

Εισαι αιγουρη οτι ειναι πετρωματα? Μηπως απλα νοιωθεις τσιτα την κοιλια?

Οσο για τις κλωτσιες, οι παλιες θα σου ελεγαν οτι τα κοριτσια πολλες φορες απλα γλυστρανε στην κοιλια αντι να κλωτσανε. Η μαμα μου τουλαχιστον ετσι λεει. Αρα ο δικος μου ειναι λογικο που κλωτσοπηδαει χαχαχαχα


YT9Xp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Freya_1981 είπε:

 

Ποσο ακριβως εισαι? Τι συσπαση, κλωτσανε πολυ κ δε τις νιωθουμε κ ολες τις κινησεις. Το συνειδητοποιησα στη β επιπεδου που εφερνε τουμπες κ γω δεν ενιωθα τπτ. Σκεψου οταν το νιωθω τι ακροβατικα κανει!

Μπήκα 23η βδομάδα και είμαι ξάπλα με εντολή γιατρου, με συσπάσεις, το είχα αναφέρει άμα διαβάσεις τα προηγούμενα μηνύματα. Κουράστηκα παραπάνω; Αντανακλαστικό; Ποιος ξέρει;

 

3 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

 

Πετρώματα έχω ακόμα παρόλο το μαγνήσιο που λαμβάνω κάθε μέρα.. Επίσης παίρνω σίδηρο 2x,1x ασβέστιο και 1x φυλικο 

Σοφάκι, πάρε τη γιατρό. Εγώ πήγα και σε 2ο, και οι δύο μου είπαν ξάπλα.  Όσο για τις αιμορροΐδες κρύο νεράκι και καλή υπομονή...


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Freya_1981 είπε:

Εισαι αιγουρη οτι ειναι πετρωματα? Μηπως απλα νοιωθεις τσιτα την κοιλια?

Οσο για τις κλωτσιες, οι παλιες θα σου ελεγαν οτι τα κοριτσια πολλες φορες απλα γλυστρανε στην κοιλια αντι να κλωτσανε. Η μαμα μου τουλαχιστον ετσι λεει. Αρα ο δικος μου ειναι λογικο που κλωτσοπηδαει χαχαχαχα

Ναι τσίτα τη νιώθω,όταν της το είχα αναφέρει ότι έχω πετρώματα μου είχε πει ξεκούραση Αλλά μπορεί να ναι και το μωρό που επικεντρώνεται εκεί βέβαια..Άντε βγάλε άκρη! 

Ναι αυτό σαν να γλιστράει τη νιώθω χαχα.. πως είσαι εσύ καλά?? 

5 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Μπήκα 23η βδομάδα και είμαι ξάπλα με εντολή γιατρου, με συσπάσεις, το είχα αναφέρει άμα διαβάσεις τα προηγούμενα μηνύματα. Κουράστηκα παραπάνω; Αντανακλαστικό; Ποιος ξέρει;

 

Σοφάκι, πάρε τη γιατρό. Εγώ πήγα και σε 2ο, και οι δύο μου είπαν ξάπλα.  Όσο για τις αιμορροΐδες κρύο νεράκι και καλή υπομονή...

Και εγώ τώρα ξεκούραση και ξάπλα θα μαι πιο πολύ.. εκεί είχα και τις ανιψιες μου και καταλαβαίνεις μηδέν χρόνος για ξεκούραση.. βέβαια και η γιατρός μου μου είπε όταν νιώθω κάτι τέτοιο να ξαπλώνω Αλλά το παθαίνω και ξάπλα και δεν μπορώ να καταλάβω είναι πέτρωμα της μήτρας ή το μωρό..

Θα πάω από εκεί την Τρίτη να δω και το μωρό.. Ναι δεν με ενοχλούν οι αιμορροΐδες ευτυχώς.


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι να ξεκουράζεστε γτ μας βλέπω μια μια να πέφτουμε στο κρεββάτι κορίτσια.παντως τώρα που α συζητάω και με άλλες ,πολλές κοπέλες τι βγάζουν ξάπλα στην εγκυμοσύνη.τι γίνεται? παλιότερα δεν τους δίνανε σημάσια ? 'η είναι από τον τρόπο που ζούμε και από αυτά που τρώμε και αναπνέουμε...


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , λιλιτο είπε:

Ναι να ξεκουράζεστε γτ μας βλέπω μια μια να πέφτουμε στο κρεββάτι κορίτσια.παντως τώρα που α συζητάω και με άλλες ,πολλές κοπέλες τι βγάζουν ξάπλα στην εγκυμοσύνη.τι γίνεται? παλιότερα δεν τους δίνανε σημάσια ? 'η είναι από τον τρόπο που ζούμε και από αυτά που τρώμε και αναπνέουμε...

Δεν ξέρω τι και πώς..... Αυτό που ξέρω είναι ότι ήδη πιάστηκε η μέση μου. Λες να είμαστε τόσο ευαίσθητες; :rolleyes:Το θέμα είναι να είναι καλά τα μωράκια μας... Υπομονή...


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

Kala όλες του σεπτεμβριου ξάπλα θα τη βγάλουμε;;; Είναι ο μήνας τέτοιος....;;;

Χτες ένιωσα την πρώτη μου σύσπαση....το βράδυ...ελπίζω να μην είναι συχνές όπως στην προηγούμενη αν κ δεν έπαιρνα μαγνήσιο δεν με είχε ξάπλα....τώρα με αγχωνει λογω.τραχηλου...


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , kiki1986 είπε:

Kala όλες του σεπτεμβριου ξάπλα θα τη βγάλουμε;;; Είναι ο μήνας τέτοιος....;;;

Χτες ένιωσα την πρώτη μου σύσπαση....το βράδυ...ελπίζω να μην είναι συχνές όπως στην προηγούμενη αν κ δεν έπαιρνα μαγνήσιο δεν με είχε ξάπλα....τώρα με αγχωνει λογω.τραχηλου...

Λόγω τραχήλου γιατί; Είναι κοντός;  Όλες εδώ, μαζί, παρειτσα να περνάει η ώρα.... 

Και γω φοβάμαι ώρες ώρες δεν θα πω ψέματα , προσπαθώ να είμαι ήρεμη όμως .


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Freya_1981 είπε:

Εισαι αιγουρη οτι ειναι πετρωματα? Μηπως απλα νοιωθεις τσιτα την κοιλια?

Οσο για τις κλωτσιες, οι παλιες θα σου ελεγαν οτι τα κοριτσια πολλες φορες απλα γλυστρανε στην κοιλια αντι να κλωτσανε. Η μαμα μου τουλαχιστον ετσι λεει. Αρα ο δικος μου ειναι λογικο που κλωτσοπηδαει χαχαχαχα

στην ουριτσα εχω και εγω ανα καιρους ενοχλησεις ειναι απο την εγκυμοσυνη ανοιγη η λεκανη ειναι λογικο οσο για αιμοραιδες εγω ειχα στην αρχη που ε=ημουν πολυ δυσκοιλια να μην ζοριζεσε πολυ..


...:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...