Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Καλημέρα κορίτσια να ρωτήσω κάτι τα χάπια μετά την εμβρυομεταφορα τα λαμβάνετε την ίδια ώρα η και να υπάρξει 1 ώρα διάφορα δεν υπάρχει θέμα. ( Καταλάβατε έμεινα χωρίς προγεστερόνη και περίμενα να ανοίξουν σήμερα τα φαρμακεία τελευταία προγεστερόνη 11 το βράδυ και τώρα 8:20 το πρωί)

      Εγώ έχω απόκλιση μισή με μια ώρα. Πως πηγε η επαναληπτική σας?

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

@2angels κι εμένα με πόνεσε η μέση και η πλάτη από την ξάπλα κιόλας.

Τις συσπάσεις πως τις νιώθετε?   Και εγω φοβάμαι λιγάκι αλλά προσπαθώ να είμαι θετική ότι όλα θα πάνε καλά.και θα αντέξω μέχρι τον 9.

Άρχισα ξανακοιταω για βρεφικά.γτ 2 μερες δεν ήθελα να τα κοιτάω και έφτιαξε η διάθεση μου. Παρήγγειλα και μαξιλάρι εγκυμοσύνης -θηλασμου ,μήπως βολεψει και δεν πιάνονται.και ένα μάρσιπο ρινγκ σλινγκ.για το μωρο


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλά έκανες @λιλιτο... Με υπομονή εννοείτε ότι θα φτάσεις τον 9ο. Εγώ δεν σηκώνομαι ούτε για φαγητό, μόνο για τουαλέτα και ντουζ. Αν είχες συσπάσεις πίστεψέ με θα τις καταλαβαινες . Πετρώνει και σφίγγει η κοιλιά. Αν και από ότι είδα την ίδια αγωγή πάνω κάτω παίρνουμε. Μαγνήσιο και προγεστερόνη. Θέλουμε ηρεμία πάνω απ' όλα! 

Από πού πήρες μαξιλάρι; Το ρινγκ σλινγκ τι είναι;


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

Just now, 2angels είπε:

Καλά έκανες @λιλιτο... Με υπομονή εννοείτε ότι θα φτάσεις τον 9ο. Εγώ δεν σηκώνομαι ούτε για φαγητό, μόνο για τουαλέτα και ντουζ. Αν είχες συσπάσεις πίστεψέ με θα τις καταλαβαινες . Πετρώνει και σφίγγει η κοιλιά. Αν και από ότι είδα την ίδια αγωγή πάνω κάτω παίρνουμε. Μαγνήσιο και προγεστερόνη. Θέλουμε ηρεμία πάνω απ' όλα! 

Από πού πήρες μαξιλάρι; Το ρινγκ σλινγκ τι είναι;

Και γω μόνο για τουαλέτα και ντουζ σηκώνομαι.τρωω συο κρεββάτι με αυτούς τους δίσκους με τα ποδαράκια. Το μαξιλάρι το παρήγγειλα από το όνειρα bebe στην Καλαμαριά., Θεσσαλονίκης αλλά έχει σε όλα τα μαγαζιά με βρεφικά. Το ρινγκ σλινγκ είναι μάρσιπος σαν σεντόνι πιάνει.και ειναι από νεογέννητο μέχρι 15 κιλα.κσι μπορείς να το θηλάσει κιόλας εκεί μέσα. Αν πατήσεις στο ιντερνέτ θα σου βγάλει πολλές εικόνες.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή κορίτσια και θα περάσει ο καιρός..καλή διάθεση όσο μπορείτε να έχετε γιατί σίγουρα δεν είναι πολύ ευχάριστο να σαι συνέχεια ξάπλα..

Το μάρσιπο με ενδιαφέρει και εμένα θα ρίξω μια ματιά.


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Λόγω τραχήλου γιατί; Είναι κοντός;  Όλες εδώ, μαζί, παρειτσα να περνάει η ώρα.... 

Και γω φοβάμαι ώρες ώρες δεν θα πω ψέματα , προσπαθώ να είμαι ήρεμη όμως .

Ναι είναι 25 mm κ μου είπε ο γιατρός ξεκούραση....κ στην πρώτη μου είχα συσπάσεις από νωρίς ;πο την 24 εβδομάδα αλλά είχα τράχηλο 41. Ήμουν άνετη όλο βόλτες.... Τώρα μάλλον μέσα.θα τη βγάλω...το παρά έκανα νομίζω....πήγαινα βόλτες με τον γιο μου περίπου 4 χμ τη μέρα μάλλον γ αυτό μου.κοντυνε. πολύ...

3 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Υπομονή κορίτσια και θα περάσει ο καιρός..καλή διάθεση όσο μπορείτε να έχετε γιατί σίγουρα δεν είναι πολύ ευχάριστο να σαι συνέχεια ξάπλα..

Το μάρσιπο με ενδιαφέρει και εμένα θα ρίξω μια ματιά.

Σοφάκι μάρσιπο με έσωσε mai tai αστεράκι baby wearing.... Απλά δεν το αλλάζω...μου είχαν δώσει κ απλό αλλά με πονούσε η μέση μου....αυτό το συστήνω ανεπιφύλακτα...

4 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Καλά έκανες @λιλιτο... Με υπομονή εννοείτε ότι θα φτάσεις τον 9ο. Εγώ δεν σηκώνομαι ούτε για φαγητό, μόνο για τουαλέτα και ντουζ. Αν είχες συσπάσεις πίστεψέ με θα τις καταλαβαινες . Πετρώνει και σφίγγει η κοιλιά. Αν και από ότι είδα την ίδια αγωγή πάνω κάτω παίρνουμε. Μαγνήσιο και προγεστερόνη. Θέλουμε ηρεμία πάνω απ' όλα! 

Από πού πήρες μαξιλάρι; Το ρινγκ σλινγκ τι είναι;

Πόση προγεστερόνη παίρνεις εσύ;;; Κ πόσο μαγνήσιο;;; Εγώ παίρνω πρωί βράδυ απο ένα φακελάκι...έχεις κ εσύ κοντό τράχηλο;;;; Πόσο;;;όλες καλέ με τον τράχηλο;;;


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , kiki1986 είπε:

Ναι είναι 25 mm κ μου είπε ο γιατρός ξεκούραση....κ στην πρώτη μου είχα συσπάσεις από νωρίς ;πο την 24 εβδομάδα αλλά είχα τράχηλο 41. Ήμουν άνετη όλο βόλτες.... Τώρα μάλλον μέσα.θα τη βγάλω...το παρά έκανα νομίζω....πήγαινα βόλτες με τον γιο μου περίπου 4 χμ τη μέρα μάλλον γ αυτό μου.κοντυνε.

Εμένα στη β επιπέδου ήταν 3.1 και προχθές 2.8.(βέβαια άλλος γιατρός άλλος υπέρηχος)  Σε 2 βδομάδες θα ξαναπάω να με δουν και θα δείξει ...  Για το περπάτημα όμως είχα ρωτήσει.... Μου είπαν δεν υπάρχει πρόβλημα. Οι συσπάσεις όμως δεν βοηθούν καθόλου..... Δόξα τω θεώ η ξεκούραση βοηθάει πάρα πάρα πολύ!

Όλες σπίτι θα τη βγάλουμε καλοκαιριατικα!!! :-D


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , 2angels είπε:

Εμένα στη β επιπέδου ήταν 3.1 και προχθές 2.8.(βέβαια άλλος γιατρός άλλος υπέρηχος)  Σε 2 βδομάδες θα ξαναπάω να με δουν και θα δείξει ...  Για το περπάτημα όμως είχα ρωτήσει.... Μου είπαν δεν υπάρχει πρόβλημα. Οι συσπάσεις όμως δεν βοηθούν καθόλου..... Δόξα τω θεώ η ξεκούραση βοηθάει πάρα πάρα πολύ!

Όλες σπίτι θα τη βγάλουμε καλοκαιριατικα!!! :-D

Όλα καλά θα πάνε...έχουν διαφορά οι μετρήσεις...βλέπω κ από μένα ο ίδιος γιατρός εξέτασε τον τράχηλο πόσες φορές η πιο μικρή ήταν 2.3 η πιο μεγάλη 2.8 κ δύο μετρήσεις 2.51 άρα τόσο έχω....απλώς επέμεινε πολλές φορές για να είναι σίγουρος με το μικρός....εσειςαθατε φίλο;;; Ξέρουμε όλες τελικά;;;


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , kiki1986 είπε:

 

Σοφάκι μάρσιπο με έσωσε mai tai αστεράκι baby wearing.... Απλά δεν το αλλάζω...μου είχαν δώσει κ απλό αλλά με πονούσε η μέση μου....αυτό το συστήνω ανεπιφύλακτα...

Για να ρίξω μια ματιά και σ'αυτό ευχαριστώ πολύ.. απλά ψάχνω κάτι (όχι τα κλασικά)για να μπορώ να το μεταφέρω και από τις σκάλες.. είναι μεζονέτα και φοβάμαι να το έχω στα χέρια μου


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Sofaki91 είπε:

Για να ρίξω μια ματιά και σ'αυτό ευχαριστώ πολύ.. απλά ψάχνω κάτι (όχι τα κλασικά)για να μπορώ να το μεταφέρω και από τις σκάλες.. είναι μεζονέτα και φοβάμαι να το έχω στα χέρια μου

Κ εγώ δεν έψαχνα τα κλασικά...αυτό σηκωνει μεχρι 18 κιλά κ είναι εύκολο στη χρήση...μου το είχε προτείνει μια φίλη μου κ είναι τα μοναδικά λεφτά που έκαναν απόσβεση κ δεν τα έκλαψα....


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, 2angels είπε:

Ρε κορίτσια , έφτιαξα το τικερακι.  Τα κατάφερα. Τι να επικόλλησω και που; Δεν βρίσκω που είναι η υπογραφή....

 

Για την υπογραφή πρέπει να πας πρώτα πάνω δεξιά μετά ρυθμίσεις λογαριασμού και λέει settings Area.. Εγώ βέβαια δεν τα έχω καταφέρει χαχα..

 

πρίν από 2 λεπτά , kiki1986 είπε:

Κ εγώ δεν έψαχνα τα κλασικά...αυτό σηκωνει μεχρι 18 κιλά κ είναι εύκολο στη χρήση...μου το είχε προτείνει μια φίλη μου κ είναι τα μοναδικά λεφτά που έκαναν απόσβεση κ δεν τα έκλαψα....

Σούπερ θα ρίξω μια ματιά! Ευχαριστώ και πάλι! 

 

Ντοπλερ Πότε θα κάνετε κορίτσια?


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους τα κατάφερα!!! Χαχαχαχαχαχ. Ευχαριστώ πολύ @Sofaki91!!! 

Εμείς θα κλείσουμε το ντοπλερ στον επόμενο έλεγχο. 

πρίν από 58 λεπτά , kiki1986 είπε:

...εσειςαθατε φίλο;;; Ξέρουμε όλες τελικά;;;

Κοριτσάκι, που μου το είπανε ζωηρό και τροφαντο. 

Θα κοιτάξω και γω για  αυτό το μάρσιπο. Μέχρι στιγμής έχω κλείσει μόνο το καρότσι. 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...