Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

Αχ,ναι... Αυτές οι κορδέλες τρελαινουν! Και κάτι ιδιαίτερα καλτσακια που έχουν επίσης! Το πολύ πολύ να πάρουμε μόνο αξεσουάρ. 

Αύριο πάω γιατρό τελικά να με δει. Θεωρεί πλεον ότι είναι το έντερο όλο αυτό που νιωθω και ενοχλεί και δεν είναι συσπάσεις. Μακάρι! Να δει λίγο και τράχηλο. Αν είναι το έντερο θα σηκωθώ, αν τελικά είναι συσπάσεις θα συνεχίσω να έχω αγκαλιά τον καναπέ και το κρεβάτι.

Κορίτσια από αέρια πως πάτε; (Συγγνώμη αν είμαι ωμή)


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ μακάρι να σηκωθείς.... 

Κοίτα τώρα που είμαι ξάπλα πήγα τουαλέτα 1 στις 5 μέρες αλλά χωρίς πόνο μάλλον επειδή δεν κινουμαι και πίνω smoothie κάθε μέρα. Αλλά από αέρια πολλά, συνήθως αν φάω τηγάνητα δεν ξερω αν φταίει μόνο αυτό.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Λίγο σηκώθηκα να φτιάξω τα μαλλιά μου για αύριο και πέτρωσε αμέσως η κοιλιά μου, σφίχτηκε. Ξανά καναπέ αμέσως! 

Και γω πολύ αέρα βρε παιδάκι μου, σηκώνομαι συνέχεια να πάω τουαλέτα, δεν με αφήνουν και μόνη μου.... Χαχαχαχαχχα! Λες να φταίει η διατροφή; Η ξάπλα; Η να είναι φυσιολογικό από τώρα; 

Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί, αλλά το έντερο να κάνει πέτρωμα και σφίξιμο; Θα δούμε αύριο, κάτι παραπάνω θα ξέρει έτσι δεν είναι;


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

@ZiliHer ελπίζω όλα καλά με την καμπύλη.

Ναι και γω που είδα για pat pat πολύ ωραία σχέδια αλλά χάλια ποιότητα από κριτικές. Ίσως όταν μεγαλωσει. 

Αλλά έχω δει και κάτι υπέροχες κορδέλες με τεράστια λουλούδια και φιόγκους και τρελαίνομαι..

Το αν θα φορέσει φιογκους η μπέμπα θα το αποφασίσει η ίδια, πίστεψέ με... μιλάω εκ πέίρας. Πασχίζω να κρατήσει ένα τσιμπιδάκι στα μαλλιά...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

@ZiliHer  λες να μου την κάνει καο να μην θέλει ,???  Ο άντρας μου λέει δεν θα το βάζουμε κορδέλες και ροζ και φούστες το παιδί. Θα το μεγαλώσουμε με  unisex παιχνίδια και ρούχα  .,σαν αγόρι .Όχι ότι φοραω εγώ αλλά μου φαίνονται τόσο γλυκά.τουλαχιστον όταν είναι μωράκια..


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαχα η αλήθεια είναι κ εμένα δεν μου πολυαρεσουν τα φορεματάκια και οι κορδέλες θυμάμαι και γω μικρή δεν τα ήθελα καθόλου.. προτιμώ τζινακια thirts ωραία φουστιτσες και πάει λέγοντας.. θα δείξει όμως! Τελικά αύριο θα πάω στη γιατρό! Ελπίζω να είστε όλες καλά 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

μολις γυρισα απο το γιατρο. ο τραχηλος σταθερος γυρω στο 1εκ. θα παω Κυριακη στο νοσοκομειο για επανελεγχο και την αλλη Πεμπτη να με δει για να μου βαλει πεσσο. και μετα ξαπλα για οσο παει και ελπιζουμε τις 32 εβδομαδες :???:


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

@λιλιτο Μου εύχομαι να σου πάνε όλα καλά αισιοδοξία ξάπλα και υπομονή δεν μπορείς να κάνεις και τίποτα άλλο.. θα δεις που θα τις ξεπεράσεις και τις 32..

Και γω τώρα γυρίζω από τη γιατρό 24+2 σήμερα 677γραμμαρια η μικρή..όλα καλά.. Μου είπε λόγω του πετρώματος ξεκούραση γενικώς Αλλά και πως είναι οκ να το νιώθω 2 την ημέρα δεν είναι κάτι ανησυχητικό.. Της είπα πως έχω και έναν πόνο δεξιά μου είπε πως είναι μάλλον το έντερο και να τρώω πιο πολύ εύπεπτα και βραστά τρόφιμα ( λες και δεν το ξέραμε χαχα) 

Όσο για την καμπύλη κορίτσια μέσα στην ερχόμενη βδομάδα θα την κάνω μου έγραψε 75gr.. αυτααα!!


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

@ZiliHer  λες να μου την κάνει καο να μην θέλει ,???  Ο άντρας μου λέει δεν θα το βάζουμε κορδέλες και ροζ και φούστες το παιδί. Θα το μεγαλώσουμε με  unisex παιχνίδια και ρούχα  .,σαν αγόρι .Όχι ότι φοραω εγώ αλλά μου φαίνονται τόσο γλυκά.τουλαχιστον όταν είναι μωράκια..

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι το παιδί θα έχει τη δική του προσωπικότητα, θα έχει άποψη για όλα και θα σας καθοδηγήσει αυτό. :wub:


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλα αυτο το ξερω πολυ καλα... Προσεχα παιδακια 4 χρονια , το ενα μαλιστα το ειχα καθε μερα 8ωρο- απο 8 μηνων μεχρι 2,5 χρονων.

εμενα για καμπυλη και γενικες εξετασεις ενω μου τις εγραψε ,ειπε θα το δουμε εν καιρω.

α και το δικο μου ειναι 750γρ. 25+2


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

μολις γυρισα απο το γιατρο. ο τραχηλος σταθερος γυρω στο 1εκ. θα παω Κυριακη στο νοσοκομειο για επανελεγχο και την αλλη Πεμπτη να με δει για να μου βαλει πεσσο. και μετα ξαπλα για οσο παει και ελπιζουμε τις 32 εβδομαδες :???:

Μπράβο! Υπομονή και θα περάσει ο καιρος! 

Καμπύλη 26η εβδομάδα είπε να την κάνω.Επισης ειπε να σηκωθώ σιγά σιγα γιατί ο τράχηλος μου είναι καλός, αλλά πολύ ξεκούραση και να μην το παρακανω. Βέβαια δεν μου είπε μήκος και γω δεν ρώτησα, αλλά την άλλη βδομάδα θα ξαναπαω έτσι και αλλιως.  ... Όλο πέτρωμα νιώθω βέβαια αλλά ψηλά από το στομάχι και σε όλη τη κοιλιά τράβηγμα,, και η μήτρα δεν έχει φτάσει τόσο ψηλά .... Άρα, αέρας έντερο κτλ,κτλ??? 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Μπράβο! Υπομονή και θα περάσει ο καιρος! 

Καμπύλη 26η εβδομάδα είπε να την κάνω.Επισης ειπε να σηκωθώ σιγά σιγα γιατί ο τράχηλος μου είναι καλός, αλλά πολύ ξεκούραση και να μην το παρακανω. Βέβαια δεν μου είπε μήκος και γω δεν ρώτησα, αλλά την άλλη βδομάδα θα ξαναπαω έτσι και αλλιως.  ... Όλο πέτρωμα νιώθω βέβαια αλλά ψηλά από το στομάχι και σε όλη τη κοιλιά τράβηγμα,, και η μήτρα δεν έχει φτάσει τόσο ψηλά .... Άρα, αέρας έντερο κτλ,κτλ??? 

ΑΦου σε είπε να σηκωθείς κάτι θα ξέρει παραπάνω..άντε με το καλό να πας για κάνα καφε. Αλλάζουν και θέση τα όργανα επειδή μεγαλώνει το μωρό.

Τα υπόλοιπα κορτσουδια τι κάνετε? Πως πάνε οι κοιλιτσες?

On 16/5/2018 at 12:59 ΠΜ, Sofaki91 είπε:

elenistam            1o    3/9  κορίτσι Παπαγεωργιου

loL*                               5/9

koutsouni10        2o    8/9 

lilito                       1o    11/9  κορίτσι   

kiki1986                2o   15/9   αγόρι       ΡΕΑ

Cristina85             2o   15-20/9 

sofaki91                1o   18/9   κορίτσι   ΡΕΑ

Eva28                     3o   19/9              Πτολεμαΐδα

sweetmommy      2ο    21/9  κορίτσι  Κεφαλονια

smile89                  2o    21/9

lenoutso                 1o    21/9

Freya                                22/9                   ΛΗΤΩ

Νάντια δε               1ο    24/9  αγόρι 

ntemii                               26/9  αγόρι   Ιωάννινα 

2angels                 1ο      28/9  κορίτσι 

arous                    2o       29/9  έκπληξη ΛΗΤΩ

ZiliHer                   2o       1/10  αγόρι 

 

Ναι μια υπενθύμιση για το πινάκακι μας.αν άλλαξε κάτι πρόσθεσε το η κάθε μία και ξαναανεβαστε το γτ έχω χαθεί..


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

elenistam            1o    3/9  κορίτσι Παπαγεωργιου

loL*                               5/9

koutsouni10        2o    8/9 

lilito                       1o    11/9  κορίτσι   

kiki1986                2o   15/9   αγόρι       ΡΕΑ

Cristina85             2o   15-20/9 

sofaki91                1o   18/9   κορίτσι   ΡΕΑ

Eva28                     3o   19/9              Πτολεμαΐδα

sweetmommy      2ο    21/9  κορίτσι  Κεφαλονια

smile89                  2o    21/9

lenoutso                 1o    21/9

Freya                               22/9 αγόρι       ΛΗΤΩ

Νάντια δε               1ο    24/9  αγόρι 

ntemii                               26/9  αγόρι   Ιωάννινα 

2angels                 1ο      28/9  κορίτσι 

arous                    2o       29/9  έκπληξη ΛΗΤΩ

ZiliHer                   2o       1/10  αγόρι 

  • Μου αρέσει 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι από τις μανουλες Οκτωβρίου! 19+6 σήμερα... Ήθελα να σας ρωτήσω αν έχει καμία παρόμοιο θέμα με εμένα... Έχουμε δει ότι έχω χαμηλο πλακούντα... Μέχρι το τέλος του 3ο μήνα έβλεπα συχνά καφέ υγρά και μια φορά κόκκινο... Χθες  ξανά είδα καφέ υγρά αρκετά και έχω και σήμερα... Συνέβη σε καμία;;; Ευχαριστώ!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι από τις μανουλες Οκτωβρίου! 19+6 σήμερα... Ήθελα να σας ρωτήσω αν έχει καμία παρόμοιο θέμα με εμένα... Έχουμε δει ότι έχω χαμηλο πλακούντα... Μέχρι το τέλος του 3ο μήνα έβλεπα συχνά καφέ υγρά και μια φορά κόκκινο... Χθες  ξανά είδα καφέ υγρά αρκετά και έχω και σήμερα... Συνέβη σε καμία;;; Ευχαριστώ!

Δεν γνωρίζω κατι, αλλά θέλω να σου ευχηθώ να είναι όλα καλά ! Που θα είναι..... Ο γιατρός σου τι είπε;


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...