Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , λιλιτο είπε:

@2angels εγς παίρνω το solumag 2 τη μέρα το κάθε μπουκάλακι λέει πάνω 243 mg. 

Και παίρνω και κάθε 8 ωρο χάπια glopir που μου τα έδωσε για συσπάσεις,ρίχνουν την πίεση. 

3 utrogestan  1 το πρωί από στόμα και 2 βράδυ κολπικά.

Και φυσικά  σίδηρο και φυλλικό οξύ πρωί βράδυ.

Να κάνω μια χαζή ερώτηση γιατί με έχουν μπερδέψει όλοι : σημερα έκλεισα τη 26 εβδομάδα αύριο 26+1,26+2 θα λέω 26 η' 27. Γτ εγώ μέχρι τώρα έλεγα τη βδομάδα που ημουν δηλαδη 26.και το ξέρω ότι στην 27 μπαίνουμε στον 7ο. 

Κορίτσι μου με το καλο!  Διανύεις την 27η εβδομάδα σου! Άντε τον έφαγες τον γάιδαρο!!! 27 η 28 μπαίνουμε στον 7ο; Δεν ξέρω....

 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 3 λεπτά , λιλιτο είπε:

@2angels εγς παίρνω το solumag 2 τη μέρα το κάθε μπουκάλακι λέει πάνω 243 mg. 

Και παίρνω και κάθε 8 ωρο χάπια glopir που μου τα έδωσε για συσπάσεις,ρίχνουν την πίεση. 

3 utrogestan  1 το πρωί από στόμα και 2 βράδυ κολπικά.

Και φυσικά  σίδηρο και φυλλικό οξύ πρωί βράδυ.

Να κάνω μια χαζή ερώτηση γιατί με έχουν μπερδέψει όλοι : σημερα έκλεισα τη 26 εβδομάδα αύριο 26+1,26+2 θα λέω 26 η' 27. Γτ εγώ μέχρι τώρα έλεγα τη βδομάδα που ημουν δηλαδη 26.και το ξέρω ότι στην 27 μπαίνουμε στον 7ο. 

δεν εισαι ακομα 27 . εισαι 26 μπηκες στην 26 δεν την εκλεισες. μολις πας 26+6 τοτε την κλεινεις. 

κ εγω το ιδιο μαγνησιο περνω νοστιμο!!! 

Link to comment
Share on other sites

Να είδατε υπάρχει πολύ μπέρδεμα με το θέμα .εγώ το μετρούσα όπως τα γενέθλια π.χ σβήνουμε 26 κεράκια αλλά για ολοεκεινο το χρόνο λέμε 26 όχι 27. Αν και διανύουμε τον 27 χρόνο ζωής.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ένα μπουκαλάκι την ημέρα πίνω από solumag.. συν ασβέστιο όποτε το θυμηθώ φυλικο εννοείτε κάθε μέρα και σίδηρο 2 φορές τη μέρα..

Όσο για τις εβδομάδες εγώ μπήκα σήμερα 25η άρα μέχρι τη Δευτέρα αυτό θα λέω.. 

Από 27η μπαίνεις 7ο..

  • Μου αρέσει 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Sofaki91 στην 26η μπαίνεις. Σκέψου όταν ήσουν 0 εβδομάδες + 4 ημερών. Σε ποια εβδομάδα ησουν; 0;;; Όχι! 1η! Άρα;  Και από μήνα τι λες ότι είσαι 5ο; 6ο είμαστε.... 

Άντε λίγο έμεινε!

 

  • Μου αρέσει 1

l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , 2angels είπε:

@Sofaki91 στην 26η μπαίνεις. Σκέψου όταν ήσουν 0 εβδομάδες + 4 ημερών. Σε ποια εβδομάδα ησουν; 0;;; Όχι! 1η! Άρα;  Και από μήνα τι λες ότι είσαι 5ο; 6ο είμαστε.... 

Άντε λίγο έμεινε!

 

Από μήνα λέω έκλεισα τον 5ο και είμαι στον 6ο :grin: ναι κορίτσια λίγο έμεινε .. Αύριο πρωί πάω να κάνω και την καμπύλη 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλα αποτελέσματα να έχεις! Να στείλεις να μας πεις! 

Την έχει κάνει καμία άλλη τη καμπύλη; Λιλιτο εσένα ήρθαν σπίτι να τη κανεις τελικά; 

Εγώ Δευτέρα η Τρίτη θα πάω....τη παραπάνω βδομάδα όμως!


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σαςςς.. 

Έκανα και την καμπύλη κορίτσια το μεσημέρι τα αποτελέματα.. 

Το φάρμακο ήταν με γεύση λεμόνι 75γρ. στην αρχή δεν ήταν τόσο κακό μετά όμως προς το τέλος και τώρα που το σκέφτομαι μου έρχεται να το βγάλω.. Στην πρώτη φάση εφόσον το ήπια ζαλιστηκα λίγο.. Μετά ημουν καπως καλύτερα όσο περνούσε η ώρα..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 15 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Καλημέρα σαςςς.. 

Έκανα και την καμπύλη κορίτσια το μεσημέρι τα αποτελέματα.. 

Το φάρμακο ήταν με γεύση λεμόνι 75γρ. στην αρχή δεν ήταν τόσο κακό μετά όμως προς το τέλος και τώρα που το σκέφτομαι μου έρχεται να το βγάλω.. Στην πρώτη φάση εφόσον το ήπια ζαλιστηκα λίγο.. Μετά ημουν καπως καλύτερα όσο περνούσε η ώρα..

Ωχ.... Είναι λίγο αηδιαστικό λένε όλοι. Μπράβο σου που το καταφερες. Η μπεμπουλα αντέδρασε; Της άρεσε;

Καλά αποτελέσματα να έχεις....


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

On 6/5/2018 at 3:15 AM, Sofaki91 said:

Άσε και τι δεν έχει..1.5 χρόνων έπαθε καλαζάρ με την θεραπεία δεν έγινε τίποτα ίσα ίσα που διπλασιάστηκε η τιμή.. κάποια στιγμή αναιμία με θεραπεία ήταν όλα καλά..τα Χριστούγεννα πρόβλημα στα πόδια του κάναμε ακτινογραφία μάλλον δυσπλασία και οστεοαρθρίτιδα και από εκείνη τη μέρα το σκυλί για 2 μήνες δεν μπορούσε να κατουρησει μας έλεγαν νευρολογικό πως είναι τον χαπακωναμε καθετήρα του βάζαμε ώσπου του κάναμε υπέρηχο και διακρίναμε πέτρες στην ουροδόχο κύστη οπότε μπήκε χειρουργείο χρειάστηκε να κάνει μεταγγίσεις.. Τώρα κατουράει έχουν μείνει όμως πετρουλες μέσα και πίνει πολύ νερό τα βράδια ήδη σηκώθηκα 2 φορές,χαμηλό αιματοκρίτη έχει ακόμα πάντως.. Και είναι μόλις 4 ετών .. Έχουμε και ένα Τζακ Ράσελ τρελό ως εκεί που δεν πάει.. 

Τι σκυλίτσα έχετε?

 

@λιλιτο καλά θα κάνετε κ σκέφτεστε να πάρετε ένα.. Είναι ωραία παρέα.. Εγώ κάνω ήδη όνειρα πως θα ναι ειδικά το μικρό σκυλί με το μωρό.. 

Μια ημιαιμη κουκλιτσα. Εσας ειναι ρατσας? Ανυπομονω να ερθει κ το μωρο κ να τα χω μαζι.

Μπραβο να το προσεχετε το ψυχουλακι το καημενο. Αν χρειαστειτε κτηνιατρο  για 2η γνωμη πες μου.....

21 hours ago, 2angels said:

Είναι μεγάλο πένθος να χάνεις ζωάκι.... δυστυχώς! Η να το έχεις και να ταλαιπωρείται. 

Δόντια και μύτη ναι φυσιολογικά στη κατάσταση μας. @linaa ποιο στοματικό διάλυμα βρήκες; 

@Sofaki91 χαχαχαχα, σε πατάει στη κύστη η μικρή κ ας είναι ήσυχη,ε; χαχαχαχαχαχ

Πήρα πάλι τηλ τον γιατρό, θα με βρίσει στο τέλος. Μου είπε να αυξήσω το μαγνήσιο αν και επιμένει ότι είναι το έντερο μου. Ρε κορίτσια όμως, σηκώθηκα να κόψω μια σαλάτα και να φάμε, πόση ώρα να έκανα; 4-5 φορές έσφιξε η κοιλιά μου... Και φοβάμαι και είναι χειρότερα έτσι! Είπε αν φοβάμαι να πάω να με δει, θα κανω υπομονή μέχρι τη Παρασκευή ομως που ούτως ή άλλως είναι να πάω να με δει. Ουφ,μήπως είμαι υπερβολική; 

 

 

Βρε συ πρεπει να χαλαρωσεις λιγο....το αγχος σου τα κανει ολα χειροτερα κ αν εχεις κ στη γεννα θα σε δυσκολεψει πολυ.

Σκεψου οτι ο γιατρος σου δινει μαγνησιο εξτρα επειδη εσυ αγχωνεσαι κ οχι γτ πιστευει οτι εχεις συσπασεις...

Αληθεια ποσες απο δω επιθυμειτε φυσιολογικο τοκετο?


YT9Xp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Καλημέρα σαςςς.. 

Έκανα και την καμπύλη κορίτσια το μεσημέρι τα αποτελέματα.. 

Το φάρμακο ήταν με γεύση λεμόνι 75γρ. στην αρχή δεν ήταν τόσο κακό μετά όμως προς το τέλος και τώρα που το σκέφτομαι μου έρχεται να το βγάλω.. Στην πρώτη φάση εφόσον το ήπια ζαλιστηκα λίγο.. Μετά ημουν καπως καλύτερα όσο περνούσε η ώρα..

Καλά αποτελέσματα στην καμπύλη σου. Κι εγώ την έκανα την περασμένη εβδομάδα και ηταν με γεύση πορτοκάλι- χάλια, πολύ χάλια.

Οι τιμές ήταν 91, 156 και 153- ευτυχώς γλιτώνω οριακά τον διαβήτη και συνεχίζω να είμαι προσεκτική με διατροφή. Είμαι βέβαια ακόμη στην 24 εβδομάδα και φυσιολογικά η αντίσταση στην ινσουλινη αναπτύσσεται μετά την 25η έως την 32η εβδομάδα ώστε να πάρει βάρος το μωρό. Μάλλον, λόγω ιστορικου σακχάρου στην εγκυμοσύνη θα κάνω κι άλλη καμπύλη στην πορεία (3η φορά).

 

Εγώ εδώ είμαι και παρακολουθώ αλλά δεν έχω πάντα κάτι να γράψω. Είναι καμιά φορά αυτό που λένε no news-good news... :)

  • Μου αρέσει 1

StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

οχι ακομαδεν την εκανα. ειπε ο γιατρος θα δουμε. αυριο εχω ραντεβου και για τον πεσσο οποτε θα τον ρωτησω. λογικα ηθελε να σταθεροποιηθει η κατασταση μου πρωτα και επειδη εινια 2ωρη εξεταση λογικα θα πρεπει να παω εγω εκει. δεν ξερω. παντως εχω να κανω  ενα σωρο εξετασεις και για θυροειδη , σιδηρο ,φεριτινηκαι γενικη αιματος ουρων


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!

Δε σας προλαβαινω στα θεματα!

Ο μικρος μου οπως λεει κ το τικερακι το 1ο ειναι ενος χρονου κ σχεδον 3ων μηνων!Γελασα κ γω απεξω μου με τη λιλιτο που περιμενει μωρο που θα κοιμαται 8-10 ωριτσες σερυ!

Εγω ελπιζω να ναι ησυχο το 2ο --οταν ειναι ξυπνιο..να μη θελει 24/24ωρο αγκαλια..οπως ηθελε ο γιος μου! Πιστευω εχω ρεαλιστικες προσδοκιες...χαχα!

Πονους, κραμπες, ρινιτιδες κλπ κλπ δεν εχω ευτυχως!

Χτες πηγα γιατρό...750γρ η μπουμπου!!! Η καμπύλη σακχαρου ειναι οντωως μπλιαξ! καλα αποτελεσματα sofaki91 που την εκανες ηδη!

Σκυλάκι εχω στο πατρικο μου...τη Λιλη, ενα μαλτεζακι, που δε θελει ουτε να τον βλεπει το γιο μου! Ζηλευει πολυ..Ειναι μεγαλη ευθυνη τα ζωα κ θελουν χρονο...θα θελα πολυ ενα μαλτεζακι...αλλα φανταζομαι αυτο θα γινει στα 50 μου που θα φυγουν τα παιδια απο το σπιτι! και παιδια κ σκυλια κ δουλεια...πολλα καρπουζια στην ιδια μασχαλη δε χωρανε!!!

 

 


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...