Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

15 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Τυχαίνει,γι Αυτό άλλωστε πρέπει να κάνουμε και την εξέταση αυτή να δούμε που βρισκόμαστε.. δεν πειράζει με λίγη Διατροφή επιπλέον όλα θα στρώσουν..

Πάντως και εγώ δεν τρώω πολύ λόγω του ΣΕΕ.. να υποθέσω δεν έχεις πάρει και πολλα κιλά Ε?

 

Έχω πάρει 10 κιλα αλλά γενικά παραμένω αδύνατη.Ξεκινησα 52 κιλά.Μου έδωσε διατροφή ο ενδοκρινολόγος και το μηχανήματακι για να μετραω το ζαχαρο.Θελει συχνα γευματα.Γενικα ήταν καθησυχάστικος.Μου είπε ότι ο διαβήτης κύησης συνδέεται με την έλλειψη βιταμίνης D που έχω.Κουνια έχετε πάρει;Εμείς δεν ξέρουμε ποια να πάρουμε!ΙΚΕΑ βγαίνουν καλές;


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 15 λεπτά , lenoutso είπε:

Έχω πάρει 10 κιλα αλλά γενικά παραμένω αδύνατη.Ξεκινησα 52 κιλά.Μου έδωσε διατροφή ο ενδοκρινολόγος και το μηχανήματακι για να μετραω το ζαχαρο.Θελει συχνα γευματα.Γενικα ήταν καθησυχάστικος.Μου είπε ότι ο διαβήτης κύησης συνδέεται με την έλλειψη βιταμίνης D που έχω.Κουνια έχετε πάρει;Εμείς δεν ξέρουμε ποια να πάρουμε!ΙΚΕΑ βγαίνουν καλές;

Καλημέρα και εγώ 52 ξεκίνησα έπεσα στα 50 και τώρα είμαι 55 κοντά.. με έχει ρίξει ψυχολογικά το όλο θέμα με το στομάχι έκλεισα ραντεβού με γιατρό για την άλλη βδομάδα ..

Οπότε θα παίρνεις και βιταμίνη d Ε?

Κούνια μου έχει δώσει η αδερφή μου Αλλά έχω ακούσει και από ΙΚΕΑ καλές κριτικές.. αλλαξιερα αγόρασα από εκεί και συρταριερα για το παιδικό!


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, lenoutso είπε:

Έχω πάρει 10 κιλα αλλά γενικά παραμένω αδύνατη.Ξεκινησα 52 κιλά.Μου έδωσε διατροφή ο ενδοκρινολόγος και το μηχανήματακι για να μετραω το ζαχαρο.Θελει συχνα γευματα.Γενικα ήταν καθησυχάστικος.Μου είπε ότι ο διαβήτης κύησης συνδέεται με την έλλειψη βιταμίνης D που έχω.Κουνια έχετε πάρει;Εμείς δεν ξέρουμε ποια να πάρουμε!ΙΚΕΑ βγαίνουν καλές;

Κούνια όχι θα πάρουμε αφού γεννηθεί από το ΙΚΕΑ την πιο απλή. Είναι κοροϊδία πιστεύω να δώσουμε 300 € για βρεφικό κρεββάτι.μεχρι τοτε έχουμε μια κάλαθουνα που μας έδωσαν.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

Καλημέρα και εγώ 52 ξεκίνησα έπεσα στα 50 και τώρα είμαι 55 κοντά.. με έχει ρίξει ψυχολογικά το όλο θέμα με το στομάχι έκλεισα ραντεβού με γιατρό για την άλλη βδομάδα ..

Οπότε θα παίρνεις και βιταμίνη d Ε?

Κούνια μου έχει δώσει η αδερφή μου Αλλά έχω ακούσει και από ΙΚΕΑ καλές κριτικές.. αλλαξιερα αγόρασα από εκεί και συρταριερα για το παιδικό!

Αυτό το στομάχι είναι θέμα.Κι εμένα πάλι με έπιασε.Σε ρίχνει όντως ψυχολογικα.Βιταμίνη d δεν θα πάρω.Μου γραψε να κάνω κι εξετάσεις για να δω σε τι επίπεδα βρίσκεται.Όταν το χα πει στη γυναικολογο μου  στις αρχες της εγκυμοσυνης μου είπε να μην παρω.Ένα σωρό ετοιμασιες έχουμε κοριτσια.Εμεις τα βασικα θα παρουμε γιατί δεν χωραμε κιολας.Πήραμε συρταριερα απο ΙΚΕΑ κι ενα στρωματακι αλλαξιερα για να το βαλουμε πανω.Η κουνια και το καροτσι μας λειπουν.Δεν παιρνουμε τίποτα αλλο.


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, lenoutso είπε:

Αυτό το στομάχι είναι θέμα.Κι εμένα πάλι με έπιασε.Σε ρίχνει όντως ψυχολογικα.Βιταμίνη d δεν θα πάρω.Μου γραψε να κάνω κι εξετάσεις για να δω σε τι επίπεδα βρίσκεται.Όταν το χα πει στη γυναικολογο μου  στις αρχες της εγκυμοσυνης μου είπε να μην παρω.Ένα σωρό ετοιμασιες έχουμε κοριτσια.Εμεις τα βασικα θα παρουμε γιατί δεν χωραμε κιολας.Πήραμε συρταριερα απο ΙΚΕΑ κι ενα στρωματακι αλλαξιερα για να το βαλουμε πανω.Η κουνια και το καροτσι μας λειπουν.Δεν παιρνουμε τίποτα αλλο.

Μεγάλο θέμα θα έλεγα και αντί να γίνω καλύτερα έγινα χειρότερα.. εκεί που έπινα μέχρι την 6η βδομάδα εγκυμοσύνης 3 λίτρα νερό έφτασα σε σημείο να πίνω 500ml με το ζόρι.. θα της ζητήσω και γω να μου γράψει για βιταμίνη d αν και παίρνω όποτε το θυμηθώ βέβαια γτ πίνω γάλα και τρώω φέτα σχεδόν καθημερινά..

Ότι χρειαζόμαστε πραγματικά για αρχή τα υπόλοιπα έχουμε καιρό 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ πίνω περίπου 3 λίτρα τη μέρα. αλλά διψάω συνεχεια, δεν  πίνω με το ζορι.

Γιατί έχουμε μείνει τόσες λίγες στα άλλα γκρουπ έχουν φτάσει τις 200 σελίδες με τα Μπούρου μπουρού. Αν και δε ξέρω πόσες είναι ενεργές.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ελπίζω να είναι καλά με τα μωράκια τους. Ήρθε σήμερα η γιαγιά μου σπίτι που ήταν μαία. Έπιασαν στην κοιλιά μου και μου είπε που είναι το κεφάλι- το πόδι  και ήταν φανταστικό .εμένα ειναι μέσα μου και δεν καταλαβαίνω που ακριβως ειναι το καθετι .χαχαχα και χάρηκα πολυ.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, λιλιτο said:

Τι να πω ελπίζω να είναι καλά με τα μωράκια τους. Ήρθε σήμερα η γιαγιά μου σπίτι που ήταν μαία. Έπιασαν στην κοιλιά μου και μου είπε που είναι το κεφάλι- το πόδι  και ήταν φανταστικό .εμένα ειναι μέσα μου και δεν καταλαβαίνω που ακριβως ειναι το καθετι .χαχαχα και χάρηκα πολυ.

Εμενα μου πεταει κωλινο ή και κεφαλι καποιες φορες οποτε καταλαβαινω οτι ειναι εγκαρσια δλδ πλαγια. Πλακα εχει!

Απο καροτσια τι πηρατε κοριτσια? 

Εγω γενικα δεν δχω ετοιμασει κ πολλα πραγματα ακομα, τωρα ξεκιναω. Θα μπουνε κ οι εκπτωσεις σε καποια φαση τον Ιουλιο...


YT9Xp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Freya_1981 είπε:

Εμενα μου πεταει κωλινο ή και κεφαλι καποιες φορες οποτε καταλαβαινω οτι ειναι εγκαρσια δλδ πλαγια. Πλακα εχει!

Απο καροτσια τι πηρατε κοριτσια? 

Εγω γενικα δεν δχω ετοιμασει κ πολλα πραγματα ακομα, τωρα ξεκιναω. Θα μπουνε κ οι εκπτωσεις σε καποια φαση τον Ιουλιο...

Εμεις πηραμε της camarelo το αvenger πολυ ωραιο!

πρίν από 5 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Και εγώ δεν καταλαβαίνω που βρίσκεται τι.. 

από καρότσι έχω δύο που μου δώσανε ένα stokke xplory και Orbit baby 

Εγώ τα πήρα σχεδόν όλα πολύ λίγα μου έμειναν

Εμενα μου εμειναν ρουχα πανες αφρολουτρα ψαλιδακι και τετοια ..

. Και για δικα μου δν εχω παρει ακομα τπτ ποτε λετε να φτιαξετε βαλιτσα


...:-D

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κάτι λίγα έμειναν. Μπανάκι, σελτεδακια, ψαλιδακι ,ε και κάνα χαζό τύπου κορδέλα φορέματακι για να τη βγάλω μετά τη γέννα και τέτοια

Και μετά  τη γέννα θέλω να πάρω υπνοσακο και τις σαλιαρες που μοιάζουν με μπαντάνες για τις εξοδους μας:)

Μου εδωσαν το stokke scoot που είναι απο νεογέννητο.-15 κιλα.

 


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Freya_1981 είπε:

Απο τωρα βαλιτσα??

Εγω λεω καπου στις 34 εβδομαδες να ξεκινησω καλα δν ειναι τοτε

πρίν από 2 λεπτά , λιλιτο είπε:

Εμένα κάτι λίγα έμειναν. Μπανάκι, σελτεδακια, ψαλιδακι ,ε και κάνα χαζό τύπου κορδέλα φορέματακι για να τη βγάλω μετά τη γέννα και τέτοια

Και μετά  τη γέννα θέλω να πάρω υπνοσακο και τις σαλιαρες που μοιάζουν με μπαντάνες για τις εξοδους μας:)

Μου εδωσαν το stokke scoot που είναι απο νεογέννητο.-15 κιλα.

 

Με μπανακι θα παρετε... εγω εχω ντουζιερια και το μπανιο δν εινΙ μεγαλο δν κξερω τι να καμω με αυτο το θεμ


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , ναντια δε είπε:

Εγω λεω καπου στις 34 εβδομαδες να ξεκινησω καλα δν ειναι τοτε

Με μπανακι θα παρετε... εγω εχω ντουζιερια και το μπανιο δν εινΙ μεγαλο δν κξερω τι να καμω με αυτο το θεμ

Κοίτα η θα πάρω σπαστό έχει η stokke μαζί με βασούλα για νεογέννητο, η' θα την κάνω μπάνιο σ εμια μεγάλη λεκάνη που έχω ήδη για τα ρούχα .γτ και εγώ  έχω μικρό μπάνιο με.ντουζιερα και θα την κρατάωε το χέρι μου την ώρα του μπάνιου.αν και δεν ξέρω αν θα είναι βολικό.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...