Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ


Recommended Posts

Χρόνια πολλά και Καλή Χρονιά.

Υπάρχει κάποια συμπασχουσα που βιώνει την εγκυμοσύνη σε κατάκλιση με αγωνία και άγχος όπως εγώ? Λόγω επείγουσας περιδεσης τραχήλου την 17η βδομάδα, πήγαινα ολοταχώς για αποβολή, από 27/10 είμαι κρεβάτι με φαρμακευτική αγωγή και πολύ αγωνία....

Υπάρχει κάποια κοπέλα να μοιραστούμε παρόμοια αγωνία; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα κορίτσι! και εγώ με έκτακτη περίδεση 22η εβδομάδα από μέσα οκτώβρη αλλά κατάκλιση αποκλειστικά δεν είχα,ξαπλα μεν αλλά μέσα στο σπίτι κλωθογυριζα και μετά από λίγες εβδομάδες πήρα το οκ για βόλτες. πλέον στην 34+ πάω παντού. δεν έδεσε ο τράχηλος; δεν ανέβηκε σε χιλιοστά; φαρμακευτική αγωγή τι εννοείς; είχες μικρόβιο και στον άνοιξε τον τράχηλο ή απλά δεν άντεχε το βάρος; πάντως περνάει γρήγορα ο καιρός θα το έχεις καταλάβει! πόσο είσαι τώρα;

  • Μου αρέσει 1

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Ευχαριστω για την αποκριση. 

Εγω ειχα και διαστολη.

Λογικα εδεσε ο τραχηλος γιατι προς το παρον ειναι ικανοποιημενος ο γιατρος που με παρακολουθει εβδομαδιαια, ειναι λιγο πανω απο 2,5 μου ειπε.

Απο φαρμακα παιρνω μαγνησιο,  adalat  και  utrogestan.

Το θεμα προεκυψε 27/10 , στη 17η βδομαδα, ειδα αιμα, πηγα κλινικη κι ειχα ανεπαρκεια και διαστολη τραχηλου, πηγαινα για αποβολη. Τωρα διανυω την 28η. Οι οδηγιες του γιατρου ειναι ξαπλα και να σηκωνομαι για φαγητο και τουαλετα. Φρικη......Ο καιρος περναει μεν αλλα με πολυ αγωνια, αγχος, στενοχωρια, κλαμα.......

Στην κλινικη που εγινε η περιδεση μου βρηκαν ανεβασμενη τη crp που σημαινει φλεγμονη και πηρα αντιβιωση. Ισως οφειλεται εκει....Επισης ταλαιπωρουμαι κι απο εντεροκοκκο και παιρνω συνεχεια αντιβιωσεις.

 

Εσυ πως το επαθες?

Ειχες φλεγμονη?

Μετα απο ποσες βδομαδες σε σηκωσε ο γιατρος?

Τωρα στη βδομαδα που εισαι πιστευω ξαλαφρωσες......

1 hour ago, λουκουμαδακι said:

καλημέρα κορίτσι! και εγώ με έκτακτη περίδεση 22η εβδομάδα από μέσα οκτώβρη αλλά κατάκλιση αποκλειστικά δεν είχα,ξαπλα μεν αλλά μέσα στο σπίτι κλωθογυριζα και μετά από λίγες εβδομάδες πήρα το οκ για βόλτες. πλέον στην 34+ πάω παντού. δεν έδεσε ο τράχηλος; δεν ανέβηκε σε χιλιοστά; φαρμακευτική αγωγή τι εννοείς; είχες μικρόβιο και στον άνοιξε τον τράχηλο ή απλά δεν άντεχε το βάρος; πάντως περνάει γρήγορα ο καιρός θα το έχεις καταλάβει! πόσο είσαι τώρα;

Καλημερα. Ευχαριστω για την αποκριση. 

Εγω ειχα και διαστολη.

Λογικα εδεσε ο τραχηλος γιατι προς το παρον ειναι ικανοποιημενος ο γιατρος που με παρακολουθει εβδομαδιαια, ειναι λιγο πανω απο 2,5 μου ειπε.

Απο φαρμακα παιρνω μαγνησιο,  adalat  και  utrogestan.

Το θεμα προεκυψε 27/10 , στη 17η βδομαδα, ειδα αιμα, πηγα κλινικη κι ειχα ανεπαρκεια και διαστολη τραχηλου, πηγαινα για αποβολη. Τωρα διανυω την 28η. Οι οδηγιες του γιατρου ειναι ξαπλα και να σηκωνομαι για φαγητο και τουαλετα. Φρικη......Ο καιρος περναει μεν αλλα με πολυ αγωνια, αγχος, στενοχωρια, κλαμα.......

Στην κλινικη που εγινε η περιδεση μου βρηκαν ανεβασμενη τη crp που σημαινει φλεγμονη και πηρα αντιβιωση. Ισως οφειλεται εκει....Επισης ταλαιπωρουμαι κι απο εντεροκοκκο και παιρνω συνεχεια αντιβιωσεις.

 

Εσυ πως το επαθες?

Ειχες φλεγμονη?

Μετα απο ποσες βδομαδες σε σηκωσε ο γιατρος?

Τωρα στη βδομαδα που εισαι πιστευω ξαλαφρωσες......

σορι για το ιδιο μηνυμα 2 φορες

Link to comment
Share on other sites

α όχι κορίτσι το δικό σου ήταν πιο δύσκολο! εγώ διαστολή δεν είχα απλά έφτασε 15mm με εσωτερική χοάνη,ας το πούμε κατασκευαστικό λάθος του τραχήλου  από το βάρος του εμβρύου χωρίς φλεγμονή! πέρασες πολύ πιο μεγάλη δοκιμασία! εγω μόλις έκλεισε η χοάνη και έφτασε 35mm σηκώθηκα εσένα τι σου λένε; ποιά είναι η κατάσταση τώρα ξέρεις; πάντως πλέον το έμβρυο είναι βιώσιμο και αν περάσεις και τις 31 32 εβδομάδες δεν θα έχεις τίποτα μα τίποτα να φοβάσαι! δες που εφτασες! για 3  4 εβδομάδες τώρα ουυυυ θα περάσουν γρήγορα γρήγορα και θα σου φύγει το άγχος και η στεναχώρια ναι; μετά απλά θα περιμένεις άφοβα πότε θα αποφασίσει αυτό να βγει! όλα θα πάνε τέλεια! ένα μικρό μικρό κουράγιο ακόμα!


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, λουκουμαδακι said:

α όχι κορίτσι το δικό σου ήταν πιο δύσκολο! εγώ διαστολή δεν είχα απλά έφτασε 1,5mm με εσωτερική χοάνη,ας το πούμε κατασκευαστικό λάθος του τραχήλου  από το βάρος του εμβρύου χωρίς φλεγμονή! πέρασες πολύ πιο μεγάλη δοκιμασία! εγω μόλις έκλεισε η χοάνη και έφτασε 3,5mm σηκώθηκα εσένα τι σου λένε; ποιά είναι η κατάσταση τώρα ξέρεις; πάντως πλέον το έμβρυο είναι βιώσιμο και αν περάσεις και τις 31 32 εβδομάδες δεν θα έχεις τίποτα μα τίποτα να φοβάσαι! δες που εφτασες! για 3  4 εβδομάδες τώρα ουυυυ θα περάσουν γρήγορα γρήγορα και θα σου φύγει το άγχος και η στεναχώρια ναι; μετά απλά θα περιμένεις άφοβα πότε θα αποφασίσει αυτό να βγει! όλα θα πάνε τέλεια! ένα μικρό μικρό κουράγιο ακόμα!

Κι εμενα εκανε χοανη. Δεν ηξερα οτι κλεινει η χοανη. Εμενα αυτο που μου ειπε την προηγουμενη βδομαδα στον υπερηχο ηταν οτι ο τραχηλος ηταν καλυτερα απο ποτε. Το εμβρυο ειναι οντως βιωσιμο? Σιγουρα θα μπει εντατικη και θερμοκοιτιδα απλως ανησυχω και για μελλοντικα προβληματα, κινητικα, νευρολογικα κτλ.

Εσένα από πόσο έφτασε 1,5?

Και έφτασε 3,5 πώς? Θρέφει ο τράχηλος?

Εμένα το μόνο που φοβάται ο γιατρός είναι να μην κάνω συσπάσεις για να μην επηρεαστεί ο τράχηλος.

Εσύ έκανες συσπάσεις? Φάρμακα σού έδωσε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 28 λεπτά , anneta82 είπε:

Κι εμενα εκανε χοανη. Δεν ηξερα οτι κλεινει η χοανη. Εμενα αυτο που μου ειπε την προηγουμενη βδομαδα στον υπερηχο ηταν οτι ο τραχηλος ηταν καλυτερα απο ποτε. Το εμβρυο ειναι οντως βιωσιμο? Σιγουρα θα μπει εντατικη και θερμοκοιτιδα απλως ανησυχω και για μελλοντικα προβληματα, κινητικα, νευρολογικα κτλ.

Εσένα από πόσο έφτασε 1,5?

Και έφτασε 3,5 πώς? Θρέφει ο τράχηλος?

Εμένα το μόνο που φοβάται ο γιατρός είναι να μην κάνω συσπάσεις για να μην επηρεαστεί ο τράχηλος.

Εσύ έκανες συσπάσεις? Φάρμακα σού έδωσε?

όχι δεν θρέφει αλλά κλείνει! σφίγγει. εμένα ήταν 35mm 25 σεπτεμβρη και 15mm 12 οκτωβρη, ειχε ραγδαία εξάλειψη μόλις πήρε βάρος η μήτρα.

 και εσένα έκλεισε αφού λες ότι έφτασε 25mm ενώ είχε διαστολή.  όσο για την χοάνη όσο μεγαλώνει το έμβρυο και δεν μπορεί να την επηρεάσει και έχει σφίξει και από κάτω επανέρχεται κλείνει το τριγωνακι παρασύρεται ο σάκος από μέσα. συσπάσεις όχι δεν κάνω μόνο τις προπαρασκευαστικές που κάνουν όλες οι μήτρες. εγώ νομίζω ο γιατρός σου δεν θέλει να σου σπάσουν τα νερά και αυτό γιατί σε ταλαιπωρούν μικρόβια. το ραμμα που σου έκανε δεν ανοίγει με την καμία,οταν έρθει ή ώρα θα στο κόψει για να γεννήσεις. όσο για την εβδομάδα που είσαι μη σκέφτεσαι τίποτα και μη διαβάζεις για προβλήματα! μία χαρά βιώσιμο και χωρίς θέματα έμβρυο θα έρθει στη ζωή! εδώ εφτασες από φλεγμονή και διαστολή 11 εβδομάδες μετά και όλα πηγαίνουν καταπληκτικά! ξέρω σου έχουν σπάσει τα νεύρα από τη στεναχώρια αλλά σου λέω. τελειώνει το θέμα. σου έμεινε πολύ λίγο τι είναι 15 20 μέρες για να κλείσεις τον 7o και να μπεις στον 8ο μήνα!  τίποτα! για θερμοκοιτιδα κλπ ΑΝΝΝΝ γεννήσεις πιο νωρίς και ΑΝΝΝΝ χρειαστεί θα είναι για σιτιση και βάρος!


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Αχ ωραια τα λες και μακαρι να πανε ολα καλα λλα οι μερες στο κρεβατι περνουν μαρτυρικα. Αν ημουνα στην 32η εστω βδομαδα θα ειχα καλυτερη ψυχολογια. Τωρα ακομη ψυχολογικα ειμαι στο κοκκινο.

Ταλαιπωρουμαι υπερβολικα κι απο φουσκωματα, καουρες και δυσπεψια κι ολο αυτο με κανει ακομη πιο χαλια.

Εσυ ποτε θα βγαλεις τα ραμματα? Και ποτε με το καλο γεννας? Στο ρωταω γιατι εισαι αρκετων εβδομαδων 35. Ας εφτανα κι εγω στις 35 και τι στον κοσμο........

9 minutes ago, λουκουμαδακι said:

όχι δεν θρέφει αλλά κλείνει! σφίγγει. εμένα ήταν 3,5mm 25 σεπτεμβρη και 1,5mm 12 οκτωβρη, ειχε ραγδαία εξάλειψη μόλις πήρε βάρος η μήτρα.

 και εσένα έκλεισε αφού λες ότι έφτασε 2,5mm ενώ είχε διαστολή.  όσο για την χοάνη όσο μεγαλώνει το έμβρυο και δεν μπορεί να την επηρεάσει και έχει σφίξει και από κάτω επανέρχεται κλείνει το τριγωνακι παρασύρεται ο σάκος από μέσα. συσπάσεις όχι δεν κάνω μόνο τις προπαρασκευαστικές που κάνουν όλες οι μήτρες. εγώ νομίζω ο γιατρός σου δεν θέλει να σου σπάσουν τα νερά και αυτό γιατί σε ταλαιπωρούν μικρόβια. το ραμμα που σου έκανε δεν ανοίγει με την καμία,οταν έρθει ή ώρα θα στο κόψει για να γεννήσεις. όσο για την εβδομάδα που είσαι μη σκέφτεσαι τίποτα και μη διαβάζεις για προβλήματα! μία χαρά βιώσιμο και χωρίς θέματα έμβρυο θα έρθει στη ζωή! εδώ εφτασες από φλεγμονή και διαστολή 11 εβδομάδες μετά και όλα πηγαίνουν καταπληκτικά! ξέρω σου έχουν σπάσει τα νεύρα από τη στεναχώρια αλλά σου λέω. τελειώνει το θέμα. σου έμεινε πολύ λίγο τι είναι 15 20 μέρες για να κλείσεις τον 7o και να μπεις στον 8ο μήνα!  τίποτα! για θερμοκοιτιδα κλπ ΑΝΝΝΝ γεννήσεις πιο νωρίς και ΑΝΝΝΝ χρειαστεί θα είναι για σιτιση και βάρος!

Αχ ωραια τα λες και μακαρι να πανε ολα καλα λλα οι μερες στο κρεβατι περνουν μαρτυρικα. Αν ημουνα στην 32η εστω βδομαδα θα ειχα καλυτερη ψυχολογια. Τωρα ακομη ψυχολογικα ειμαι στο κοκκινο.

Ταλαιπωρουμαι υπερβολικα κι απο φουσκωματα, καουρες και δυσπεψια κι ολο αυτο με κανει ακομη πιο χαλια.

Εσυ ποτε θα βγαλεις τα ραμματα? Και ποτε με το καλο γεννας? Στο ρωταω γιατι εισαι αρκετων εβδομαδων 35. Ας εφτανα κι εγω στις 35 και τι στον κοσμο........

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
On 5/1/2018 at 6:15 ΜΜ, λουκουμαδακι είπε:

όχι δεν θρέφει αλλά κλείνει! σφίγγει. εμένα ήταν 35mm 25 σεπτεμβρη και 15mm 12 οκτωβρη, ειχε ραγδαία εξάλειψη μόλις πήρε βάρος η μήτρα.

 και εσένα έκλεισε αφού λες ότι έφτασε 25mm ενώ είχε διαστολή.  όσο για την χοάνη όσο μεγαλώνει το έμβρυο και δεν μπορεί να την επηρεάσει και έχει σφίξει και από κάτω επανέρχεται κλείνει το τριγωνακι παρασύρεται ο σάκος από μέσα. συσπάσεις όχι δεν κάνω μόνο τις προπαρασκευαστικές που κάνουν όλες οι μήτρες. εγώ νομίζω ο γιατρός σου δεν θέλει να σου σπάσουν τα νερά και αυτό γιατί σε ταλαιπωρούν μικρόβια. το ραμμα που σου έκανε δεν ανοίγει με την καμία,οταν έρθει ή ώρα θα στο κόψει για να γεννήσεις. όσο για την εβδομάδα που είσαι μη σκέφτεσαι τίποτα και μη διαβάζεις για προβλήματα! μία χαρά βιώσιμο και χωρίς θέματα έμβρυο θα έρθει στη ζωή! εδώ εφτασες από φλεγμονή και διαστολή 11 εβδομάδες μετά και όλα πηγαίνουν καταπληκτικά! ξέρω σου έχουν σπάσει τα νεύρα από τη στεναχώρια αλλά σου λέω. τελειώνει το θέμα. σου έμεινε πολύ λίγο τι είναι 15 20 μέρες για να κλείσεις τον 7o και να μπεις στον 8ο μήνα!  τίποτα! για θερμοκοιτιδα κλπ ΑΝΝΝΝ γεννήσεις πιο νωρίς και ΑΝΝΝΝ χρειαστεί θα είναι για σιτιση και βάρος!

Καλησπερα,μετα απο καιρο βεββαια να σε ρωτησω κατι;Εκανα προληπτικη περιδεση λογω προηγουμενης απωλειας στον 6ο 13η εβδομαδα.Ηθελα να ρωτησω αν ο γιατρος σου εκανε καλλιεργειες ή αν επαιρνες αντινιωση

Link to comment
Share on other sites

On 23/10/2019 at 6:38 ΜΜ, Eleni 86 είπε:

Καλησπερα,μετα απο καιρο βεββαια να σε ρωτησω κατι;Εκανα προληπτικη περιδεση λογω προηγουμενης απωλειας στον 6ο 13η εβδομαδα.Ηθελα να ρωτησω αν ο γιατρος σου εκανε καλλιεργειες ή αν επαιρνες αντινιωση

Ελένη μου έκανε καλλιέργεια το βράδυ πριν την περίδεση (22η εβδομάδα) και ήταν αρνητική. Μου έδωσε αντιβίωση για μία εβδομάδα μετά την περίδεση προληπτικά (μία ευρέως δεν θυμάμαι ακριβώς). Αν δεν ξεχνάω κάτι νομίζω γύρω στην 26 εβδομάδα έκανα ξανά ,αρνητική, δεν πήρα αντιβίωση και δεν θυμάμαι αν ξαναέκανα πρέπει να ψάξω τα ποστ μου αν το έχω αναφέρει ξανά να δω για σιγουριά. 


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπερα.Ειμαι στο νοσοκομειο καθως παρα την περιδεση ο τραχηλος δεν ανταποκρινεται καλα.και κοντυνε εφτασε να τον κραταει μονο το ραμμα στο 1.3 κ εχει κ.χοανη. @λουκουμαδακιγνωριζεις αν κλεινει η χοανη κ μήπως μπορεις να μ πεος τη δικη σου εμπειρια?δεβ αντεχω να χασω κ αλλο μωρο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Eleni 86 είπε:

Καλησπερα.Ειμαι στο νοσοκομειο καθως παρα την περιδεση ο τραχηλος δεν ανταποκρινεται καλα.και κοντυνε εφτασε να τον κραταει μονο το ραμμα στο 1.3 κ εχει κ.χοανη. @λουκουμαδακιγνωριζεις αν κλεινει η χοανη κ μήπως μπορεις να μ πεος τη δικη σου εμπειρια?δεβ αντεχω να χασω κ αλλο μωρο

Ελένη πώς είσαι; Τι σου λέει ο γιατρός; Εγώ έτσι όπως είσαι τώρα περίπου έκανα περίδεση και μια εβδομάδα μετά (23η προς 24η) η χοάνη είχε αρχίσει να κλείνει και αργότερα γύρω στην (27η) εξαφανίστηκε. Η γιατρός μου είχε πει ότι όσο μεγαλώνει η μήτρα ο σάκος και το έμβρυο πέφτει το βάρος και στην υπόλοιπη κοιλότητα της μήτρας και όχι μόνο στο σημείο του τραχήλου και τύπου 'κλεινει' η χοάνη. (Σκέψου ένα τρίγωνο και ένα μισογεμάτο μπαλόνι το οποίο αν το ακουμπήσεις στο άνοιγμα θα πέσει μέσα στο τρίγωνο ενώ αν το μπαλόνι είναι παραπάνω φουσκωμένο ακουμπάει στο στόμιο του τριγώνου αλλά δεν πέφτει μέσα. Κάπως έτσι) Από όσα είχα διαβάσει τότε είναι από τα αναμενόμενα να σου κάνει χοάνη γιατί ουσιαστικά το δένουμε στο κάτω μέρος μόνο από τη μεριά του κόλπου και όχι στο σημείο δίπλα στο σάκο. Τι εβδομάδα είσαι; Σε έβαλαν σε ανάκλιση; 


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, λουκουμαδακι είπε:

Ελένη πώς είσαι; Τι σου λέει ο γιατρός; Εγώ έτσι όπως είσαι τώρα περίπου έκανα περίδεση και μια εβδομάδα μετά (23η προς 24η) η χοάνη είχε αρχίσει να κλείνει και αργότερα γύρω στην (27η) εξαφανίστηκε. Η γιατρός μου είχε πει ότι όσο μεγαλώνει η μήτρα ο σάκος και το έμβρυο πέφτει το βάρος και στην υπόλοιπη κοιλότητα της μήτρας και όχι μόνο στο σημείο του τραχήλου και τύπου 'κλεινει' η χοάνη. (Σκέψου ένα τρίγωνο και ένα μισογεμάτο μπαλόνι το οποίο αν το ακουμπήσεις στο άνοιγμα θα πέσει μέσα στο τρίγωνο ενώ αν το μπαλόνι είναι παραπάνω φουσκωμένο ακουμπάει στο στόμιο του τριγώνου αλλά δεν πέφτει μέσα. Κάπως έτσι) Από όσα είχα διαβάσει τότε είναι από τα αναμενόμενα να σου κάνει χοάνη γιατί ουσιαστικά το δένουμε στο κάτω μέρος μόνο από τη μεριά του κόλπου και όχι στο σημείο δίπλα στο σάκο. Τι εβδομάδα είσαι; Σε έβαλαν σε ανάκλιση; 

Όχι δεν με εβαλαν.Το θεμα ειναι οτι ανοιξε ο τραχγλος πανω απ το ραμμα σε χοανη κ κατω συγκραυει 1.3 ωφελιμο κομματι.Δεν εχω καταλαβει πώς ενω εκανα προληπτικη περιδεση ανοιξε χοανη απο πανω.Το κατω μερος κραταει καλα με το ραμμα?εσενα μερα τη ν περιδεση ποσο ήταν οντραχηλος σογ?

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Eleni 86 είπε:

Όχι δεν με εβαλαν.Το θεμα ειναι οτι ανοιξε ο τραχγλος πανω απ το ραμμα σε χοανη κ κατω συγκραυει 1.3 ωφελιμο κομματι.Δεν εχω καταλαβει πώς ενω εκανα προληπτικη περιδεση ανοιξε χοανη απο πανω.Το κατω μερος κραταει καλα με το ραμμα?εσενα μερα τη ν περιδεση ποσο ήταν οντραχηλος σογ?

Εκεί στο 1'κατι και όταν εβηχα πήγαινε στο 1'1 με χοάνη τύπου Υ. Ο γιατρός τι σου λέει; Γιατί πρότεινε νοσοκομείο; Για ξεκούραση; Παρακολούθηση; Καλλιέργεια; Το ράμμα συγκρατεί το κάτω μέρος μόνο για να μη γίνει διαστολή και ναι κρατάει γερά, το πάνω είναι άλλη ιστορία δλδ μπορεί να ανοίξει δεν είναι παράλογο όπως και μπορεί να κλείσει. 


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

On 31/12/2019 at 5:42 ΜΜ, λουκουμαδακι είπε:

@Eleni 86 πως είσαι; 

On 27/12/2019 at 11:17 ΠΜ, λουκουμαδακι είπε:

Εκεί στο 1'κατι και όταν εβηχα πήγαινε στο 1'1 με χοάνη τύπου Υ. Ο γιατρός τι σου λέει; Γιατί πρότεινε νοσοκομείο; Για ξεκούραση; Παρακολούθηση; Καλλιέργεια; Το ράμμα συγκρατεί το κάτω μέρος μόνο για να μη γίνει διαστολή και ναι κρατάει γερά, το πάνω είναι άλλη ιστορία δλδ μπορεί να ανοίξει δεν είναι παράλογο όπως και μπορεί να κλείσει. 

Επαιρνες τοκιλυτιξα?εμενα μ.δινει μαγνησιο κ προγεστερονη κολπικα.Φοβαμαι πολυ.καλυτερα ειμαινςλλα μ.εχει κυριευσει το αγχος κ η φοβια.Μπηκα για παρακολ8υθηση στο νοσοκομειο.Κινεδω  ομως πολλα μικροβια.Τωρα  με.πιανει φοβια αν δεν ακουω το μωρο.Ασε μ εχει βαρεσει η κλεισουρα στο.κεφαλι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...