Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, modena είπε:

Κορίτσια τι κάνετε? Που χαθήκατε? Όλα καλά?

Καλησπέρα!! Εγώ όλα καλά! Ελπίζω κ οι υπόλοιπες! Μήπως μας έφαγε η δουλειά αυτή την εβδομάδα;!:-P  

Ωραία εμπειρία η καρδούλα ε @modena?? Εγώ αυχενική έχω επιτέλους την Παρασκευή και ανυπομονώ!:mad:


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Agusta είπε:

Καλησπέρα!! Εγώ όλα καλά! Ελπίζω κ οι υπόλοιπες! Μήπως μας έφαγε η δουλειά αυτή την εβδομάδα;!:-P  

Ωραία εμπειρία η καρδούλα ε @modena?? Εγώ αυχενική έχω επιτέλους την Παρασκευή και ανυπομονώ!:mad:

Απίστευτη εμπειρία! Εγώ έκανα προχτές τον Ταρζάν κ ξεστολισα μόνη μου το σπίτι.. Σήκωσα κ λίγο το δέντρο κ το βράδυ είδα λίγο αίμα και έπαθα σοκ. Ευτυχώς ήταν λόγω μεταφοράς πλακούντα μου είπε ο γιατρός γιατί ήταν παλιό καφέ αίμα κ με την ταλαιπωρία έκανα συσπασεις κ κατέβηκε. Με είδε όμως φρικαρισμενη κ με έβαλε πάλι για υπέρηχο. Νομίζω ότι χάρηκα πιο πολύ που το ειδα από οτι την πρώτη φορά . Ένιωθα τόσες τύψεις.. κουνούσε κ χεράκια κ ήταν ζωηρό κ ενθουσιάστηκα! 

Με το καλό!! Περιμένω νέα! Εγώ έχω στις 6 του μηνα! Ανυπομονώ!


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, modena είπε:

Απίστευτη εμπειρία! Εγώ έκανα προχτές τον Ταρζάν κ ξεστολισα μόνη μου το σπίτι.. Σήκωσα κ λίγο το δέντρο κ το βράδυ είδα λίγο αίμα και έπαθα σοκ. Ευτυχώς ήταν λόγω μεταφοράς πλακούντα μου είπε ο γιατρός γιατί ήταν παλιό καφέ αίμα κ με την ταλαιπωρία έκανα συσπασεις κ κατέβηκε. Με είδε όμως φρικαρισμενη κ με έβαλε πάλι για υπέρηχο. Νομίζω ότι χάρηκα πιο πολύ που το ειδα από οτι την πρώτη φορά . Ένιωθα τόσες τύψεις.. κουνούσε κ χεράκια κ ήταν ζωηρό κ ενθουσιάστηκα! 

Με το καλό!! Περιμένω νέα! Εγώ έχω στις 6 του μηνα! Ανυπομονώ!

Καλημέραααα!!

Ωωω πρέπει να προσέχουμε πολύ! Εγώ κάνω μόνο τα εύκολα στο σπίτι, για τα υπόλοιπα που πρέπει να ζοριστω βάζω τον άντρα μου! Αφού δν ήταν τπτ, όλα καλά! Σου βγήκε σε καλό αφού ξαναειδες το μπεμπάκι! 

Εγώ μετράω αντίστροφα για να το δω! Επιτέλους πλησιάζουν οι μέρες!:mad:


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Agusta είπε:

Καλημέραααα!!

Ωωω πρέπει να προσέχουμε πολύ! Εγώ κάνω μόνο τα εύκολα στο σπίτι, για τα υπόλοιπα που πρέπει να ζοριστω βάζω τον άντρα μου! Αφού δν ήταν τπτ, όλα καλά! Σου βγήκε σε καλό αφού ξαναειδες το μπεμπάκι! 

Εγώ μετράω αντίστροφα για να το δω! Επιτέλους πλησιάζουν οι μέρες!:mad:

Ναι πρέπει.. και μένα ο άντρας μου βοηθάει πολύ αλλά με έπιασε το ξεροκέφαλο μου εκείνη τη μέρα.. 4 μέρες και σήμερα τυχερουλα! Έχεις άγχος?


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, modena είπε:

Ναι πρέπει.. και μένα ο άντρας μου βοηθάει πολύ αλλά με έπιασε το ξεροκέφαλο μου εκείνη τη μέρα.. 4 μέρες και σήμερα τυχερουλα! Έχεις άγχος?

Αφού μας βοηθάνε πρέπει να το απολαύσουμε λοιπόν τώρα που μπορούμε! Χαχαχαχα:-P

Άγχος δν έχω για την αυχενική, περισσότερο ανυπομονησία! Πολύ αργά πέρασαν οι μέρες, στις 19/12 το είχα δει όταν ήταν σποράκι! Εσύ έχεις κλείσει επόμενο ραντεβού στο γιατρό σου; Εμένα μου είχε πει θα κλείσουμε μετά την αυχενική κ την Παρασκευή που θα πάω για την εξέταση θα πάρω να τη ρωτήσω και πότε θα πάω στο ιατρείο για να ηρεμήσω λίγο! Μου φαίνεται πολύ μεγάλο το διάστημα που πέρασε!


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Agusta είπε:

Αφού μας βοηθάνε πρέπει να το απολαύσουμε λοιπόν τώρα που μπορούμε! Χαχαχαχα:-P

Άγχος δν έχω για την αυχενική, περισσότερο ανυπομονησία! Πολύ αργά πέρασαν οι μέρες, στις 19/12 το είχα δει όταν ήταν σποράκι! Εσύ έχεις κλείσει επόμενο ραντεβού στο γιατρό σου; Εμένα μου είχε πει θα κλείσουμε μετά την αυχενική κ την Παρασκευή που θα πάω για την εξέταση θα πάρω να τη ρωτήσω και πότε θα πάω στο ιατρείο για να ηρεμήσω λίγο! Μου φαίνεται πολύ μεγάλο το διάστημα που πέρασε!

Εμένα θα μου κάνει την αυχενική διαφάνεια ο γιατρός μου. Οπότε θα τα πούμε όλα τότε μου είπε. Θα μου γράψει να κάνω κ τις προγεννητικες εξετάσεις την ιδια μερα. Μεγάλο κενό μεσολάβησε εσένα ε? Εγώ το τελευταίο προγραμματισμενο ραντεβού το είχα την τρίτη που πέρασε να φανταστεις. Οπότε είναι λιγότερη ή αναμονή. Θα σκάσω βέβαια νιώθω κ πάλι από την ανυπομονησία... Χαχαχα

Θα το δεις τώρα μεγαλωμένο κ να κουνάει χεράκια κ ποδαράκια κ θα τρελαθείς! :-D


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Καλέ οι υπόλοιπες πού είστε;; 

@modena αυτό περιμένω πώς κ πώς! Να το δω να κουνιέται! Έχω κ περιέργεια να μάθω το φύλο γιατί μου αρέσει η διαδικασία να χαζεύω ρουχαλάκια κ έπιπλα, αλλά αν φανεί καλώς! Αλλιώς θα περιμένουμε λίγο ακόμα!

Προγεννητικες δν σου έδωσε στο πρώτο ραντεβού; Θύμισέ μου είναι το πρώτο σου παιδάκι;;;


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Agusta είπε:

Καλημέρα!! Καλέ οι υπόλοιπες πού είστε;; 

@modena αυτό περιμένω πώς κ πώς! Να το δω να κουνιέται! Έχω κ περιέργεια να μάθω το φύλο γιατί μου αρέσει η διαδικασία να χαζεύω ρουχαλάκια κ έπιπλα, αλλά αν φανεί καλώς! Αλλιώς θα περιμένουμε λίγο ακόμα!

Προγεννητικες δν σου έδωσε στο πρώτο ραντεβού; Θύμισέ μου είναι το πρώτο σου παιδάκι;;;

Μακάρι να είναι σε καλή θέση! Κ εγώ θα το ήθελα πολύ! Και εγώ κοιτάζω τα πάντα.. Έχω επικεντρωθεί στα αγοριστικα.. χιχι Το έχω δεδομένο μέσα μου ότι είναι γιός! Το πρώτο μου είναι ναι. Ο γιατρός είπε να περιμένουμε την αυχενική κ τις κάνουμε τις εξετάσεις τότε. Δεν θα κάνει διαφορά πριν ή μετά.


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Εγώ νιώθω μεγάλη ατονία και έχω έντονη σιελόρροια η οποία είναι πραγματικά πολύ ενοχλητικό σύμπτωμα. Ραντεβού έχω μεθαύριο. Με αγχωνει πολύ ο θυρεοειδής μου ο οποίος ανακαλύψαμε στον προγεννητικο έλεγχο ότι ήταν πλήρως απορρυθμισμενος. Το TSH ήταν 19 με ανώτατο όριο το 5! Ο ενδοκρινολόγος μου βέβαια ήταν καθησυχαστικος ότι το προλάβαμε αλλά με όλα αυτά που διαβάζω στο ιντερνετ δεν παυω να ανησυχώ. :( Αντιμετωπίζει κάποια πρόβλημα με το θυρεοειδή της;


ZWS3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, Maraki2018 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Εγώ νιώθω μεγάλη ατονία και έχω έντονη σιελόρροια η οποία είναι πραγματικά πολύ ενοχλητικό σύμπτωμα. Ραντεβού έχω μεθαύριο. Με αγχωνει πολύ ο θυρεοειδής μου ο οποίος ανακαλύψαμε στον προγεννητικο έλεγχο ότι ήταν πλήρως απορρυθμισμενος. Το TSH ήταν 19 με ανώτατο όριο το 5! Ο ενδοκρινολόγος μου βέβαια ήταν καθησυχαστικος ότι το προλάβαμε αλλά με όλα αυτά που διαβάζω στο ιντερνετ δεν παυω να ανησυχώ. :( Αντιμετωπίζει κάποια πρόβλημα με το θυρεοειδή της;

Εγώ δεν έχω κάνει εξετάσεις ακόμη αλλά πριν την εγκυμοσύνη ήταν φυσιολογικές οι τιμές μου.. Αφού σου λέει ο ενδοκρινολόγος όλα καλά είναι κ εγώ θα σου έλεγα να μην ανησυχείς. Στο ιντερνέτ γράφει ο καθένας ότι θέλει. Άσε που δεν κάνει καλό για το μωρό σου το άγχος. Μεθαύριο που θα δεις ότι όλα πάνε καλά θα σου φύγουν όλα! :-D Πόσων εβδομάδων είσαι?


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!! Και εγώ Θεσσαλονίκη και μπήκα στην 9τη βδομάδα μου...όλα καλά σχετικά μόνο που το μωρό είναι πιασμένο λίγο χαμηλά προς τον τράχηλο αλλά είναι μεγάλος ο τραχηλός μου και μου είπαν ότι όλα είναι τζετ. αυχενική έχω 20 Φλεβάρη....μέχρι τότε ηρεμία και ελπίδα.....όλες μου τις εξετάσεις τις έχω κλείσει Παπαγεωργίου και θα γεννήσω και σε δημόσιο πρώτα ο Θεός.


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, modena είπε:

Εγώ δεν έχω κάνει εξετάσεις ακόμη αλλά πριν την εγκυμοσύνη ήταν φυσιολογικές οι τιμές μου.. Αφού σου λέει ο ενδοκρινολόγος όλα καλά είναι κ εγώ θα σου έλεγα να μην ανησυχείς. Στο ιντερνέτ γράφει ο καθένας ότι θέλει. Άσε που δεν κάνει καλό για το μωρό σου το άγχος. Μεθαύριο που θα δεις ότι όλα πάνε καλά θα σου φύγουν όλα! :-D Πόσων εβδομάδων είσαι?

@modena καλημέρα! Είμαι 10 εβδομάδων ακριβώς σήμερα. Και γω δεν είχα πριν την εγκυμοσύνη. Αλλά με το που μένει μια γυναίκα έγκυος  οι ορμόνες της μάλλον τρελαινονται!! Χαχχαχα.Ξέχασα να αναφέρω ότι έκανα μια μικρή αλλαγή στο όνομα μου. Το είχα Maraki86... :-)


ZWS3p3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, elenistam είπε:

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!! Και εγώ Θεσσαλονίκη και μπήκα στην 9τη βδομάδα μου...όλα καλά σχετικά μόνο που το μωρό είναι πιασμένο λίγο χαμηλά προς τον τράχηλο αλλά είναι μεγάλος ο τραχηλός μου και μου είπαν ότι όλα είναι τζετ. αυχενική έχω 20 Φλεβάρη....μέχρι τότε ηρεμία και ελπίδα.....όλες μου τις εξετάσεις τις έχω κλείσει Παπαγεωργίου και θα γεννήσω και σε δημόσιο πρώτα ο Θεός.

Καλημέρα! Καλώς ήρθες!! Τους πρώτους μήνες μου είχε πει ο γιατρός μου όλα τα μωράκια είναι χαμηλά στον τράχηλο γι'αυτό κ πρέπει να προσέχουμε. Οπότε είναι φυσιολογικό κ σε σένα! Καρδούλα έχετε ακούσει ε? 

@Maraki2018 Α ναι! Που είμαστε κοντά κοντά εμείς! Θυμήθηκα! Εμένα τα συμπτώματα τις τελευταίες μέρες έχουν μειωθεί αρκετά οπότε μπορεί κ σε σένα να σε αφήσουν λίγο να χαλαρώσεις.. Είχα αρχίσει να απελπίζομαι.. 

Στη δουλειά πότε σκέφτεστε να το πείτε κορίτσια? Έχω λέω στην αυχενική, αφού πρώτα ο Θεός όλα είναι καλά! 


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, elenistam είπε:

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!! Και εγώ Θεσσαλονίκη και μπήκα στην 9τη βδομάδα μου...όλα καλά σχετικά μόνο που το μωρό είναι πιασμένο λίγο χαμηλά προς τον τράχηλο αλλά είναι μεγάλος ο τραχηλός μου και μου είπαν ότι όλα είναι τζετ. αυχενική έχω 20 Φλεβάρη....μέχρι τότε ηρεμία και ελπίδα.....όλες μου τις εξετάσεις τις έχω κλείσει Παπαγεωργίου και θα γεννήσω και σε δημόσιο πρώτα ο Θεός.

Γεια σου @elenistam! Με το καλό να δεχτείς το μωράκι σου!!


ZWS3p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...