Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 21 λεπτά , modena είπε:

Σύσπαση το νεφρό λόγω κούρασης κ αυτό?

Όλα καλά θα πάνε, μην ανησυχείς! Θα επανέλθεις στο 3 κ θα σταματήσεις να κάνεις δουλειές. Δυο μηνακια μείνανε τρία το πολύ.

Ναι δεν το συζητώ! Άντε κ στις υπόλοιπες με το καλό!!

Δεν ξέρω γιατί!!!επηρεάζονται και τα νεφρά στην εγκυμοσύνη!3 μήνες σίγουρα!δεν θέλουμε νωρίτερα!!!

πρίν από 17 λεπτά , linaa είπε:

κοριτσι περαστικα!!! οι πονοι στα νεφρα ειναι συνιθισμενοι στην εγκυμοσυνη συνηθως ειναι αμμος που με την εγκυμοσυνη κανει την παρουσια της!!! πολυ νερο κ θα φυγει!!

Είχα και ελάχιστη άμμο πριν την εγκυμοσύνη αλλά μου είχε πει τότε ο ουρολόγος οτι αν είναι από το νεφρό ο πόνος θα το καταλάβω γιατί  θα εχω διπλωθει στα δύο δεν θα ποναω απλά!θα περάσει και αυτό!!!αν εναν μήνα δεν μου συμβεί κάτι δεν γίνεται!!!πολύ νερό μου είπε και ο γιατρός και buscopan!οι συσπάσεις με νοιάζει να περάσουν!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 5 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Δεν ξέρω γιατί!!!επηρεάζονται και τα νεφρά στην εγκυμοσύνη!3 μήνες σίγουρα!δεν θέλουμε νωρίτερα!!!

Είχα και ελάχιστη άμμο πριν την εγκυμοσύνη αλλά μου είχε πει τότε ο ουρολόγος οτι αν είναι από το νεφρό ο πόνος θα το καταλάβω γιατί  θα εχω διπλωθει στα δύο δεν θα ποναω απλά!θα περάσει και αυτό!!!αν εναν μήνα δεν μου συμβεί κάτι δεν γίνεται!!!πολύ νερό μου είπε και ο γιατρός και buscopan!οι συσπάσεις με νοιάζει να περάσουν!

θα φυγει με το νερακι το εχει παθει κ μια καλη μου φιλη. να πινεις κ εμφιαλωμενο νερο εχει λιγοτερα αλατα κ βοηθαει. θα περασουν οι συσπασεις δεν σου διπλασιασε το μαγνησιο βεβαια με το νεφρο δεν ξερω αν κανει αλλα το μαγνησιο τις εξαφανιζει τις συσπασεις. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Δεν ξέρω γιατί!!!επηρεάζονται και τα νεφρά στην εγκυμοσύνη!3 μήνες σίγουρα!δεν θέλουμε νωρίτερα!!!

Είχα και ελάχιστη άμμο πριν την εγκυμοσύνη αλλά μου είχε πει τότε ο ουρολόγος οτι αν είναι από το νεφρό ο πόνος θα το καταλάβω γιατί  θα εχω διπλωθει στα δύο δεν θα ποναω απλά!θα περάσει και αυτό!!!αν εναν μήνα δεν μου συμβεί κάτι δεν γίνεται!!!πολύ νερό μου είπε και ο γιατρός και buscopan!οι συσπάσεις με νοιάζει να περάσουν!

Δύο το λέω με την έννοια ότι μπαίνουμε στον έκτο μήνα τώρα κ τα νερά μπορεί να σπάσουν αρχές ένατου. 


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , modena είπε:

Δύο το λέω με την έννοια ότι μπαίνουμε στον έκτο μήνα τώρα κ τα νερά μπορεί να σπάσουν αρχές ένατου. 

Γι'αυτο σου λέω τρεις!σε τρεις μήνες θα  μπούμε στον ένατο και ας βγουν και στην αρχή!

πρίν από 30 λεπτά , linaa είπε:

θα φυγει με το νερακι το εχει παθει κ μια καλη μου φιλη. να πινεις κ εμφιαλωμενο νερο εχει λιγοτερα αλατα κ βοηθαει. θα περασουν οι συσπασεις δεν σου διπλασιασε το μαγνησιο βεβαια με το νεφρο δεν ξερω αν κανει αλλα το μαγνησιο τις εξαφανιζει τις συσπασεις. 

Πίνω και εμφιαλωμένο και βρύσης μέσα στην ημέρα!οχι,μου είπε να συνεχίσω να πίνω 2 την ημέρα!είπαμε αν χρειαστεί αργότερα θα πίνω παραπάνω!

Πήγαινα κάθε τρεις και λίγο στην τουαλέτα, τώρα πηγαίνω κάθε μισή ώρα!!!πολύ συχνοουρια ρε κορίτσια!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Γι'αυτο σου λέω τρεις!σε τρεις μήνες θα  μπούμε στον ένατο και ας βγουν και στην αρχή!

Πίνω και εμφιαλωμένο και βρύσης μέσα στην ημέρα!οχι,μου είπε να συνεχίσω να πίνω 2 την ημέρα!είπαμε αν χρειαστεί αργότερα θα πίνω παραπάνω!

Πήγαινα κάθε τρεις και λίγο στην τουαλέτα, τώρα πηγαίνω κάθε μισή ώρα!!!πολύ συχνοουρια ρε κορίτσια!

καλα ναι αλλα καθαριζει το νεφρο ετσι!!! ετσι ειμαι κ εγω συνεχεια τουαλετα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 50 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Γι'αυτο σου λέω τρεις!σε τρεις μήνες θα  μπούμε στον ένατο και ας βγουν και στην αρχή!

Πίνω και εμφιαλωμένο και βρύσης μέσα στην ημέρα!οχι,μου είπε να συνεχίσω να πίνω 2 την ημέρα!είπαμε αν χρειαστεί αργότερα θα πίνω παραπάνω!

Πήγαινα κάθε τρεις και λίγο στην τουαλέτα, τώρα πηγαίνω κάθε μισή ώρα!!!πολύ συχνοουρια ρε κορίτσια!

Κ εγώ δεν την παλεύω με το θέμα τουαλέτας! Εν τω μεταξύ όλο πίνω νερό κ νιώθω ώρες ώρες τα χείλη μου κ τα χέρια μου αφυδατωμένα.. 


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, modena είπε:

Καλημέρα!! Έτρεχα χτες όλη μέρα κ δεν πρόλαβα να σας γράψω.

Όλα μια χαρά!! Είναι αντράκι με τη βούλα και είδαμε ένα ένα όλα τα οργανακια του, τα χεράκια του, τα πατουσακια του. Ειναι λέει από τα μικρά μωράκια με φυσιολογική ανάπτυξη στα 400γρ. Σαν διάρκεια περίπου είναι 30-40 λεπτά. Εμας μας πήρε λίγο παραπάνω γιατί κάναμε και κολπικό γιατί δεν φαινόταν καλά ο τράχηλος με τον κοιλιακό. Δεν ξέρω αν είναι στάνταρ διαδικασία αλλά είχε μεγάλη απόκλιση από τον κοιλιακό η μέτρηση.

Μου έγραψε ξανά εξετάσεις γενικές κ μου είπε την καμπύλη ζαχάρου λίγο αργότερα 24η με 25η εβδομάδα περίπου να την κάνουμε. 

Το μαϊμουνακι μας εννοείται ότι κοιμόταν και σε δύσκολη θέση. Θέλει να με στείλει στο τρελοκομείο, δεν εξηγείται αλλιώς.. Μια φωτογραφία με το ζόρι κατάφερε να βγάλει το φατσακι του κ όχι πολύ καθαρή. Ελπίζω σε 15 μέρες που θα πάω να τον δούμε να φαίνεται καλύτερα, θα ναι κ πιο μεγάλος..

Μιλησαμε για τον τοκετό κ μου είπε ότι όλο τον Αύγουστο δεν θα πάει πουθενά κ πάμε για φυσιολογικό απτή στιγμή που δεν έχουμε κανένα πρόβλημα κ το σωματότυπο μου θα βοηθήσει να έχω εύκολο τοκετό. 

Κατά τα άλλα ήρθαν κάτι αυτοκόλλητα που πήρα από το sticky για το παιδικό κ ειμαι ολοχαρη!! Εσείς τι κάνετε?? Πολλή ησυχία βλέπω αυτές τις μέρες.

Μπραβο ρε κοριτσι!! Ολα τελεια! Στειλε ενεργεια για τη Δευτερα!

3 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου!!!πολύ χαίρομαι!!!μια χαρά το αντρακι σου!τώρα ψώνια!!!!!400 γραμμάρια μια χαρά είναι!!!

Δεν είναι η στάνταρ διαδικασία για τον τράχηλο είναι η σωστή διαδικασια όμως!!!γιατί κοιλιακά δεν μετριέται σωστα!και είναι πολύ σημαντικός ο τράχηλος!ποσό σου είπε οτι είναι;;;

Γιατί εγώ Εχτες ετρεχα πάλι!!!με έχει πιάσει ένας πόνος στο δεξί νεφρό μου 3 μέρες τώρα!μου είπε ο γιατρός να κάνω μια γενική ούρων αλλά βγήκε καθαρή!και επειδή μαζί με πιασανε και πόνοι περιόδου ετρεχα στο ρέα για υπέρηχο γιατί ο γιατρός μου είναι στην Γερμανία!κανω κάποιες συσπάσεις πάλι και θα είμαι ξάπλα για κάποιες μέρες!λόγω συσπάσεων μου έκαναν και κολπικό για να μετρήσουν τον τράχηλο και είναι 2,8!ο γιατρός μου όμως μου είπε να μην ανησυχω γιατί 3,00 ήταν και οταν τον είχαμε μετρήσει μαζί!Και σημασία έχει ότι είναι σταθερός!οταν φτάσει 2,5 θα πάρω αγωγή!οπότε τώρα ξεκούραση πάλι!η μπεμπα είναι 400 γραμμάρια και μας είχε γυρισμένη πλάτη!βαρέθηκε κάθε τρεις και λίγο με έναν υπέρηχο!

Θα μας πεθανει αυτος ο τραχηλος. Παντως 2 χιλιοστα δε νομιζω οτι ειναι σοβαρη αποκλιση ή μειωση.Κ νομιζω οτι δε θα χεις προβλημα εως τελος... Σου πε ξεκουραση κ ακινησια ή ολα με μέτρο?


poWsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα.

Να πω για τον τραχηλο οτι οσες ειστε κοντα στο 3 ξεκουραστειτε τρελα. Το λεω διοτι 2.5 πας ακινησια. Ειστε ακομα στον 5ο ή 6ο. Που σημαινει οτι ειναι τα μωρακια 400-500 γρ. Οταν πανε 1.5 και 2 κιλα?

Προσοχη ιδιαιτερη θελει. Μετα τις 32 βδομαδες αν ειστε σταθερα στο 3 καντε οτι θελετε. 

Εμενα με 3 στην 28η βδομαδα μου απαγορεψε επαφη, περπατημα και φυσικα δουλειες απο την 22η βδομαδα που εκανα τη β επιπεδου. Ειναι κριμα να μενετε μετα ακινητες για 3 μηνες.

Οποτε προσοχη. Οσες ειδικα ειστε σπιτι και μπορειτε.

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , iwanna24 είπε:

Κοριτσια καλησπερα.

Να πω για τον τραχηλο οτι οσες ειστε κοντα στο 3 ξεκουραστειτε τρελα. Το λεω διοτι 2.5 πας ακινησια. Ειστε ακομα στον 5ο ή 6ο. Που σημαινει οτι ειναι τα μωρακια 400-500 γρ. Οταν πανε 1.5 και 2 κιλα?

Προσοχη ιδιαιτερη θελει. Μετα τις 32 βδομαδες αν ειστε σταθερα στο 3 καντε οτι θελετε. 

Εμενα με 3 στην 28η βδομαδα μου απαγορεψε επαφη, περπατημα και φυσικα δουλειες απο την 22η βδομαδα που εκανα τη β επιπεδου. Ειναι κριμα να μενετε μετα ακινητες για 3 μηνες.

Οποτε προσοχη. Οσες ειδικα ειστε σπιτι και μπορειτε.

 

ο ναι ευχαριστουμε!!!! τελικα στις ποσες εβδομαδες γεννησες? 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, modena είπε:

Κ εγώ δεν την παλεύω με το θέμα τουαλέτας! Εν τω μεταξύ όλο πίνω νερό κ νιώθω ώρες ώρες τα χείλη μου κ τα χέρια μου αφυδατωμένα.. 

Αφου ο άντρας μου, μου λέει πάλι για κατουρημα πας;;;χαχαχαχα

Όσο ζητάει ο οργανισμός νερό να πινεις!ζάχαρο δεν έχεις κάνει;;;


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

ο ναι ευχαριστουμε!!!! τελικα στις ποσες εβδομαδες γεννησες? 

Ακομα δεν γεννησα...ευτυχως. 29η βδομαδα ειμαι...

Τωρα τα περναω και γω ολα. Ωστοσο, εχω ενα γιατρο που τα λεει ολα χυμα. Μου ειπε μεχρι 34 βδομαδες δεν θελουμε να βγει το μωρο. Ενας τραχηλος στο 3 τι δειχνει?

Αν εχεις 3 παιδια και εργαζεσαι...ειναι τελειο το 3. Αλλα αν εισαι πρωτοτοκη και εισαι σπιτι δειχνει οτι δεν θα πας και 40 βδομαδων...καπου στις 36 θα βγουν τα σκατουλια!!!

πρίν από 3 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Αφου ο άντρας μου, μου λέει πάλι για κατουρημα πας;;;χαχαχαχα

Όσο ζητάει ο οργανισμός νερό να πινεις!ζάχαρο δεν έχεις κάνει;;;

Ποσο σε καταλαβαινω?

Το πρωτο και τελευταιο θεμα σκεψης ειναι...

Αλλες δεν εχουν καθολου...τυχερεεεεες. 

Και να δεις οσο περναει ο καιρος που κλωτσανε εκει κατω και δεν προλαβαινεις ουτε τουαλετα να πας :?


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , samiam είπε:

Μπραβο ρε κοριτσι!! Ολα τελεια! Στειλε ενεργεια για τη Δευτερα!

Θα μας πεθανει αυτος ο τραχηλος. Παντως 2 χιλιοστα δε νομιζω οτι ειναι σοβαρη αποκλιση ή μειωση.Κ νομιζω οτι δε θα χεις προβλημα εως τελος... Σου πε ξεκουραση κ ακινησια ή ολα με μέτρο?

Άστα!!!ναι, αυτά τα δύο χιλιοστά δεν μας νοιαζουν γιατί μου εξήγησε ο γιατρός μου οτι ο κάθε γιατρός κάνει αλλιώς την μέτρηση του τραχήλου!αν στην β'επιπεδου μου πουν 3,2 δεν σημαίνει οτι μεγάλωσε αλλά μετράνε διαφορετικά!μας νοιάζει ότι είναι σταθερός προς το παρόν!όχι ακινησία γιατί και πριν ενα μήνα τόσος ηταν!πολύ ξεκούραση μου είπε!

  • Μου αρέσει 2

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , iwanna24 είπε:

Ακομα δεν γεννησα...ευτυχως. 29η βδομαδα ειμαι...

Τωρα τα περναω και γω ολα. Ωστοσο, εχω ενα γιατρο που τα λεει ολα χυμα. Μου ειπε μεχρι 34 βδομαδες δεν θελουμε να βγει το μωρο. Ενας τραχηλος στο 3 τι δειχνει?

Αν εχεις 3 παιδια και εργαζεσαι...ειναι τελειο το 3. Αλλα αν εισαι πρωτοτοκη και εισαι σπιτι δειχνει οτι δεν θα πας και 40 βδομαδων...καπου στις 36 θα βγουν τα σκατουλια!!!

ααα με το καλο λοιπον νομιζα οτι τα ειχες περασει γιαυτο τα λες!!!! ενταξει αφου φτασατε 29 τωρα μπαινεις τελικη ευθεια.!!! δεν εμεινε κ πολυ σου ειπε κ για ενεσεις κορτιζονης για τα πνευμονακια? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

ααα με το καλο λοιπον νομιζα οτι τα ειχες περασει γιαυτο τα λες!!!! ενταξει αφου φτασατε 29 τωρα μπαινεις τελικη ευθεια.!!! δεν εμεινε κ πολυ σου ειπε κ για ενεσεις κορτιζονης για τα πνευμονακια? 

Τωρα τη Δευτερα θα παω...αν δεν μου το πει θα το πω εγω. Νιωθω και το μωρο τοσο πολυ χαμηλα... λεω τωρα θα βγει κανα ποδι κανα χερι. 

Το καλο ειναι πως δεν εχει παρει θεση με το κεφαλι...οποτε δεν πιεζει τον τραχηλο.

Νιωθω και ιδιαιτερους πονους εδω και 2 μηνες...τελος παντων τη Δευτερα θα ξερουμε...ας παει εστω 2 κιλακια η βιαστικουλα μου. 

Λες να ζητησω τις ενεσεις αυτες?

Ξερεις ποσες ειναι και ποτε γινονται?


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , iwanna24 είπε:

Ακομα δεν γεννησα...ευτυχως. 29η βδομαδα ειμαι...

Τωρα τα περναω και γω ολα. Ωστοσο, εχω ενα γιατρο που τα λεει ολα χυμα. Μου ειπε μεχρι 34 βδομαδες δεν θελουμε να βγει το μωρο. Ενας τραχηλος στο 3 τι δειχνει?

Αν εχεις 3 παιδια και εργαζεσαι...ειναι τελειο το 3. Αλλα αν εισαι πρωτοτοκη και εισαι σπιτι δειχνει οτι δεν θα πας και 40 βδομαδων...καπου στις 36 θα βγουν τα σκατουλια!!!

Ποσο σε καταλαβαινω?

Το πρωτο και τελευταιο θεμα σκεψης ειναι...

Αλλες δεν εχουν καθολου...τυχερεεεεες. 

Και να δεις οσο περναει ο καιρος που κλωτσανε εκει κατω και δεν προλαβαινεις ουτε τουαλετα να πας :?

Ώρες ώρες νομίζω ότι θα κατουρηθω!νιώθω τέτοια πίεση που δεν κρατιέμαι! Μα κλωτσαει χαμηλά και με πιέζει!

Εμένα ο τράχηλος είναι σταθερός στο 3!και μου είπε να μην ανησυχω από την στιγμή που είναι σταθερός!αλλά σε λίγο καιρό που θα μικρύνει, οταν φτάσει στο 2,5 θα πάρω αγωγή!ξεκούραση μου έχει πει αλλά όχι ακινησία!εχω σταματήσει την δουλειά γιατί είχα και αποκόλληση!όχι περπάτημα αλλά περπάτημα βόλτας!να πάω σούπερ μάρκετ μπορώ!γενικά κουραζομαι πολύ εύκολα και με πιάνουν πονακια οπότε με σταματάει το ίδιο μου το σώμα οταν κάνω κάτι παραπάνω!

  • Μου αρέσει 2

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...