Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σε ταλαιπώρησαν πολλές μέρες..φαντάζομαι τον πόνο που πέρασες και ειλικρινά δεν αξίζει σε καμία γυναίκα να το περάσει όλο αυτό.

      Μην κοιτάς τα συμπτώματα,δεν υπάρχει στάνταρ.Μια ερχονται,μια φεύγουν..Ευχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να είσαι έγκυος και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο❤️  Πότε πας για χοριακη είπαμε?

      Ναι μ είπε μια κοπέλα ουι είναι και τα χάπια που παίρνουμε και ότι ο οργανισμός συνηθίζει … όποτε για αυτό .. καιι φυσικά ότι πάνω από 500 μονάδες υπάρχουν συμπτώματα … όπως και μα έχει σε ευχαριστω βαθιά ! Θα τα λέμε εδώ και μην πτοείσαι …. Ευτυχώς να λες είναι σχετικά χαμηλή η χοριακη και δεν θα καταλάβεις τίποτα μέχρι να πέσει είσαι τυχερή μέσα σε όλο αυτό … και επίσης εψεις μια βλαστοκύστη σα να κρύα τα νερά  χαχαχα

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , iwanna24 είπε:

Τωρα τη Δευτερα θα παω...αν δεν μου το πει θα το πω εγω. Νιωθω και το μωρο τοσο πολυ χαμηλα... λεω τωρα θα βγει κανα ποδι κανα χερι. 

Το καλο ειναι πως δεν εχει παρει θεση με το κεφαλι...οποτε δεν πιεζει τον τραχηλο.

Νιωθω και ιδιαιτερους πονους εδω και 2 μηνες...τελος παντων τη Δευτερα θα ξερουμε...ας παει εστω 2 κιλακια η βιαστικουλα μου. 

Λες να ζητησω τις ενεσεις αυτες?

Ξερεις ποσες ειναι και ποτε γινονται?

ναι να τις ζητησεις αν κοντυνε ο τραχυλος ξερω οτι μετα την 24 εβδομαδα μπορουν να τις κανουν ειναι νομιζω δυο δοσεις αναλογα την εβδομαδα κυησης βεβαια. θυμαμαι η αδερφη μου ειχε κανει στις 32 εβδομαδες λογω του οτι το μωρο δεν επερνε βαρος κ θελαν να το παρουν πιο νωρις τελικα βγηκε κοντα στις 36 εβδομαδες  35.5 για την ακριβεια κ δεν χρειαστηκε θερμοκοιτιδα καθολου πιστευω βοηθησαν οι ενεσουλες. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 3 λεπτά , iwanna24 είπε:

Τωρα τη Δευτερα θα παω...αν δεν μου το πει θα το πω εγω. Νιωθω και το μωρο τοσο πολυ χαμηλα... λεω τωρα θα βγει κανα ποδι κανα χερι. 

Το καλο ειναι πως δεν εχει παρει θεση με το κεφαλι...οποτε δεν πιεζει τον τραχηλο.

Νιωθω και ιδιαιτερους πονους εδω και 2 μηνες...τελος παντων τη Δευτερα θα ξερουμε...ας παει εστω 2 κιλακια η βιαστικουλα μου. 

Λες να ζητησω τις ενεσεις αυτες?

Ξερεις ποσες ειναι και ποτε γινονται?

Τις ένεσης να της κανεις αν κινδυνευεις για πρόωρο!δεν έχουν συγκεκριμένη βδομάδα, ο γιατρός κρίνει πότε θα τις κάνεις ανάλογα με την επικινδυνότητα!κανείς 2-3 νομίζω!να τις κάνεις όμως για να είναι έτοιμα τα πνευμονακια σας!αχ!αυτά τα κορίτσια μας που είναι βιαστηκα!!!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

ναι να τις ζητησεις αν κοντυνε ο τραχυλος ξερω οτι μετα την 24 εβδομαδα μπορουν να τις κανουν ειναι νομιζω δυο δοσεις αναλογα την εβδομαδα κυησης βεβαια. θυμαμαι η αδερφη μου ειχε κανει στις 32 εβδομαδες λογω του οτι το μωρο δεν επερνε βαρος κ θελαν να το παρουν πιο νωρις τελικα βγηκε κοντα στις 36 εβδομαδες  35.5 για την ακριβεια κ δεν χρειαστηκε θερμοκοιτιδα καθολου πιστευω βοηθησαν οι ενεσουλες. 

Ποσο γεννηθηκε η μικρη? 

Θα τις ζητησω...ξερεις αν πρεπει να χουν μεγαλη αποσταση χρονικα?

Πολλα ρωταω :-P


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, iwanna24 είπε:

Ποσο γεννηθηκε η μικρη? 

Θα τις ζητησω...ξερεις αν πρεπει να χουν μεγαλη αποσταση χρονικα?

Πολλα ρωταω :-P

δεν θυμαμαι ποση αποσταση πρεπει να εχουν χρονικα αλλα αν παρεις μια δοση σε καλυπτει για αρκετο διαστημα δηλαδη η επαναληψη ειναι σιγουρα μετα απο ενα μηνα. ο μικρος γεννηθηκε 2400 κ δεν χρειαστηκε τιποτα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Τις ένεσης να της κανεις αν κινδυνευεις για πρόωρο!δεν έχουν συγκεκριμένη βδομάδα, ο γιατρός κρίνει πότε θα τις κάνεις ανάλογα με την επικινδυνότητα!κανείς 2-3 νομίζω!να τις κάνεις όμως για να είναι έτοιμα τα πνευμονακια σας!αχ!αυτά τα κορίτσια μας που είναι βιαστηκα!!!

Μα τι βιαζονταιιιι?

Οχι οτι εγω δεν βιαζομαι...αλλα θα χει πλακα να μην βγαινουν μετα!

Δεν ξερω τελικα αν κινδυνευω για προωρο. Δεν εχω ακομα καταλαβει...στις 22 βδομαδες ειχαμε αγχωθει... τωρα τον βλεπω λιγο πιο χαλαρο επειδη παραμενει σταθερος και η μικρη παιρνει καλο βαρος. 

πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

δεν θυμαμαι ποση αποσταση πρεπει να εχουν χρονικα αλλα αν παρεις μια δοση σε καλυπτει για αρκετο διαστημα δηλαδη η επαναληψη ειναι σιγουρα μετα απο ενα μηνα. ο μικρος γεννηθηκε 2400 κ δεν χρειαστηκε τιποτα. 

Μια χαρα...ναι μου παν γυρωστα 2.5 κιλα ειμαστε οκ.

Θα το ρωτησω τη Δευτερα να δω!

Παλι θα με κοροιδευει που διαβαζω ολο στο ιντερνετ...ετσι ομως καταλαβα για τις συσπασεις και ξεκινησα μονη μου να προσεχω.


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , iwanna24 είπε:

Μα τι βιαζονταιιιι?

Οχι οτι εγω δεν βιαζομαι...αλλα θα χει πλακα να μην βγαινουν μετα!

Δεν ξερω τελικα αν κινδυνευω για προωρο. Δεν εχω ακομα καταλαβει...στις 22 βδομαδες ειχαμε αγχωθει... τωρα τον βλεπω λιγο πιο χαλαρο επειδη παραμενει σταθερος και η μικρη παιρνει καλο βαρος. 

Μια χαρα...ναι μου παν γυρωστα 2.5 κιλα ειμαστε οκ.

Θα το ρωτησω τη Δευτερα να δω!

Παλι θα με κοροιδευει που διαβαζω ολο στο ιντερνετ...ετσι ομως καταλαβα για τις συσπασεις και ξεκινησα μονη μου να προσεχω.

χα χα ναι καλα κανεις γιατι κ οι γιατροι ανθρωποι ειναι κ καποια πραγματα τα ξεχνανε. κ εμενα δεν μου ειχαν μετρησει τον ταχηλο ποτε κολπικα πηγα το ζητησα κ τελικα καμια σχεση η κολπικη μετρηση.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , iwanna24 είπε:

Μα τι βιαζονταιιιι?

Οχι οτι εγω δεν βιαζομαι...αλλα θα χει πλακα να μην βγαινουν μετα!

Δεν ξερω τελικα αν κινδυνευω για προωρο. Δεν εχω ακομα καταλαβει...στις 22 βδομαδες ειχαμε αγχωθει... τωρα τον βλεπω λιγο πιο χαλαρο επειδη παραμενει σταθερος και η μικρη παιρνει καλο βαρος. 

Ελα ντε!!!να κάτσουν εκεί που κάθονται!και εμένα μου έχει πει οτι θέλουμε να μείνει μέχρι την 34η, μετά δεν μας πειράζει!εμένα είναι στο 3 από την 18η βδομάδα!οταν παραμένει σταθερός δεν υπάρχει πρόβλημα!μοθ είπε οτι περίπου στην 28η θα μικρύνει κι αλλο και τότε θα πάρω αγωγή!προς το παρόν όχι πολλά πολλά!την πέμπτη εχω β'επιπεδου οπότε θα δούμε και για προωρότητα τι θα μας πει ο εμβρυολογος!και εγώ βιαζομαι άλλα θελω να βγει στην ώρα της!γυναίκες παιδί μου, βιασύνη από την κοιλιά!!!!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , rapounzel_rapounzel είπε:

Ελα ντε!!!να κάτσουν εκεί που κάθονται!και εμένα μου έχει πει οτι θέλουμε να μείνει μέχρι την 34η, μετά δεν μας πειράζει!εμένα είναι στο 3 από την 18η βδομάδα!οταν παραμένει σταθερός δεν υπάρχει πρόβλημα!μοθ είπε οτι περίπου στην 28η θα μικρύνει κι αλλο και τότε θα πάρω αγωγή!προς το παρόν όχι πολλά πολλά!την πέμπτη εχω β'επιπεδου οπότε θα δούμε και για προωρότητα τι θα μας πει ο εμβρυολογος!και εγώ βιαζομαι άλλα θελω να βγει στην ώρα της!γυναίκες παιδί μου, βιασύνη από την κοιλιά!!!!

Οσο ειναι σταθερος καλα πας. Ωστοσο, μην παιρνεις αερα. Εγω οποτε παιρνω αερα μετα εχω τρελες συσπασεις. Διοτι θα ξεκινησουν και αυτες οι καταραμενες.

Υπομονη. Μεσα θα κατσουν. 

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

χα χα ναι καλα κανεις γιατι κ οι γιατροι ανθρωποι ειναι κ καποια πραγματα τα ξεχνανε. κ εμενα δεν μου ειχαν μετρησει τον ταχηλο ποτε κολπικα πηγα το ζητησα κ τελικα καμια σχεση η κολπικη μετρηση.

Απλα εχουν τοσους ασθενεις...

Εμενα στο τηλ οταν του πα εχω 2.8 τραχηλο λεει οχι επαφες και περπατημα. Μολις πηγα στο ιατρειο λεει 2.8? Ακινησια.

Τελικα τον μετραει και βγαινει 3...και παλι το ιδιο. Οχι επαφες -αχ αυτες οι επαφες-, οχι περπατημα...

Μετα ξαναπηγα και ηταν σταθερος οποτε και ηρεμησε...επιμενοντας στο ιδιο χουι!

Προσεχω μωρε τοσο πολυ. 

Καταθλιψαρα θα παθω σε λιγο καιρο. Εχω σιχαθει το ταβανι!...

Και μετα μου λενε αυτο το κλασικο ξεκουρασου τωρα γιατι μετα δεν θα μπορεις και θελω να τους σπασω το κεφαλακι :mad:

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , iwanna24 είπε:

Οσο ειναι σταθερος καλα πας. Ωστοσο, μην παιρνεις αερα. Εγω οποτε παιρνω αερα μετα εχω τρελες συσπασεις. Διοτι θα ξεκινησουν και αυτες οι καταραμενες.

Υπομονη. Μεσα θα κατσουν. 

Απλα εχουν τοσους ασθενεις...

Εμενα στο τηλ οταν του πα εχω 2.8 τραχηλο λεει οχι επαφες και περπατημα. Μολις πηγα στο ιατρειο λεει 2.8? Ακινησια.

Τελικα τον μετραει και βγαινει 3...και παλι το ιδιο. Οχι επαφες -αχ αυτες οι επαφες-, οχι περπατημα...

Μετα ξαναπηγα και ηταν σταθερος οποτε και ηρεμησε...επιμενοντας στο ιδιο χουι!

Προσεχω μωρε τοσο πολυ. 

Καταθλιψαρα θα παθω σε λιγο καιρο. Εχω σιχαθει το ταβανι!...

Και μετα μου λενε αυτο το κλασικο ξεκουρασου τωρα γιατι μετα δεν θα μπορεις και θελω να τους σπασω το κεφαλακι :mad:

 

πω πω ναι ειναι σπαστικο αυτο το μεσα!! κ εγω προσεχω για αλλο λογο ειναι χαμηλα ο πλακουντας κ περιμενουμε μπας κ ανεβει.... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

πω πω ναι ειναι σπαστικο αυτο το μεσα!! κ εγω προσεχω για αλλο λογο ειναι χαμηλα ο πλακουντας κ περιμενουμε μπας κ ανεβει.... 

Και μενα ηταν χαμηλαααα...ειχα και αιματακι μια φορα. 

Περπαταγα 5 λεπτα και ποναγα πολυ. Ανεβηκε στη Β επιπεδου. Ευτυχως :-P

Γενικ να ξερεις σχεδον παντα ξεκιναει απο χαμηλα και ανεβαινει...

Εγω δουλευα κανονικα και εκανα και δρομολογια με το αμαξι και βολτες και ανεβηκε. Απλα δεν σηκωνα βαρος. Μας επετρεπε τοτε και επαφη και τα παντα αλλα βεβαια με μετρο :-)


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , iwanna24 είπε:

Και μενα ηταν χαμηλαααα...ειχα και αιματακι μια φορα. 

Περπαταγα 5 λεπτα και ποναγα πολυ. Ανεβηκε στη Β επιπεδου. Ευτυχως :-P

Γενικ να ξερεις σχεδον παντα ξεκιναει απο χαμηλα και ανεβαινει...

Εγω δουλευα κανονικα και εκανα και δρομολογια με το αμαξι και βολτες και ανεβηκε. Απλα δεν σηκωνα βαρος. Μας επετρεπε τοτε και επαφη και τα παντα αλλα βεβαια με μετρο :-)

ωραια να κανω λιγο υπομονη λοιπον!!! ευτυχως εφυγε κ ο αντρας μου κ γενικα δεν εχω δουλειες να κανω οποτε ξεκουραζομαι κ περιμενω την β σε 20 μερες να δουμε τι θα δουμε!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

ωραια να κανω λιγο υπομονη λοιπον!!! ευτυχως εφυγε κ ο αντρας μου κ γενικα δεν εχω δουλειες να κανω οποτε ξεκουραζομαι κ περιμενω την β σε 20 μερες να δουμε τι θα δουμε!! 

Ναι ναι...λιγη υπομονη και θα ανεβει. Μην σε αγχωνει καθολου. Εμενα ηταν και κολλημενος καπου!

Δεν θυμαμαι που:?

Ξεκολλησε ομως :cool:

  • Ευχαριστώ 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , iwanna24 είπε:

Οσο ειναι σταθερος καλα πας. Ωστοσο, μην παιρνεις αερα. Εγω οποτε παιρνω αερα μετα εχω τρελες συσπασεις. Διοτι θα ξεκινησουν και αυτες οι καταραμενες.

Υπομονη. Μεσα θα κατσουν. 

Απλα εχουν τοσους ασθενεις...

Εμενα στο τηλ οταν του πα εχω 2.8 τραχηλο λεει οχι επαφες και περπατημα. Μολις πηγα στο ιατρειο λεει 2.8? Ακινησια.

Τελικα τον μετραει και βγαινει 3...και παλι το ιδιο. Οχι επαφες -αχ αυτες οι επαφες-, οχι περπατημα...

Μετα ξαναπηγα και ηταν σταθερος οποτε και ηρεμησε...επιμενοντας στο ιδιο χουι!

Προσεχω μωρε τοσο πολυ. 

Καταθλιψαρα θα παθω σε λιγο καιρο. Εχω σιχαθει το ταβανι!...

Και μετα μου λενε αυτο το κλασικο ξεκουρασου τωρα γιατι μετα δεν θα μπορεις και θελω να τους σπασω το κεφαλακι :mad:

 

Εχτες ετρεχα στο ρέα γιατί είχα συσπάσεις!!!είχα πάρει αέρα τις τελευταίες μέρες με τις δουλειές του σπιτιού και το πληρωσα!τώρα μόνο μάζεμα και μαγείρεμα θα κάνω μέχρι να περάσει!δεν αντεχω τξν ακινησία!με την αποκόλληση εκατσα 2 βδομάδες στο κρεβάτι και είχα φρικαρει!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , rapounzel_rapounzel είπε:

Εχτες ετρεχα στο ρέα γιατί είχα συσπάσεις!!!είχα πάρει αέρα τις τελευταίες μέρες με τις δουλειές του σπιτιού και το πληρωσα!τώρα μόνο μάζεμα και μαγείρεμα θα κάνω μέχρι να περάσει!δεν αντεχω τξν ακινησία!με την αποκόλληση εκατσα 2 βδομάδες στο κρεβάτι και είχα φρικαρει!

να σε ρωτησω τις συσπασεις πως τις νιωθεις? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...