Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , rapounzel_rapounzel είπε:

Εχτες ετρεχα στο ρέα γιατί είχα συσπάσεις!!!είχα πάρει αέρα τις τελευταίες μέρες με τις δουλειές του σπιτιού και το πληρωσα!τώρα μόνο μάζεμα και μαγείρεμα θα κάνω μέχρι να περάσει!δεν αντεχω τξν ακινησία!με την αποκόλληση εκατσα 2 βδομάδες στο κρεβάτι και είχα φρικαρει!

Οι παλιοσυσπασεις ειναι τοσο τρομαχτικες. Σκεψου εμενα πετρωνει και παει το μωρακι μου και χωνεται αλλου. Υποφερουν και αυτα με τις συσπασεις.

Μαγνησιο παιρνεις? Συγγνωμη που ρωταω αλλα με βοηθησε αρκετα. Παιρνω πλεον 3 τη μερα.


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 24 λεπτά , linaa είπε:

να σε ρωτησω τις συσπασεις πως τις νιωθεις? 

Τώρα είχα σαν πόνους περιόδου!συσπάσεις κάνουμε και οταν πετρώνει η κοιλιά και δεν συνοδεύεται από πόνο!

πρίν από 25 λεπτά , iwanna24 είπε:

Οι παλιοσυσπασεις ειναι τοσο τρομαχτικες. Σκεψου εμενα πετρωνει και παει το μωρακι μου και χωνεται αλλου. Υποφερουν και αυτα με τις συσπασεις.

Μαγνησιο παιρνεις? Συγγνωμη που ρωταω αλλα με βοηθησε αρκετα. Παιρνω πλεον 3 τη μερα.

Οταν πετρώνει είναι λίγο τρομακτικό!λες και κάτι στρίβει μέσα στην κοιλιά μου!τώρα δεν πέτρωνε όμως, είχα μόνο πόνους περιόδου!παίρνω πρωί -βράδυ μαγνήσιο!τρίτο θα πάρω αργότερα είπαμε με τον γιατρό!καλά κάνεις και Ρώτας,δεν εχω πρόβλημα!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Τώρα είχα σαν πόνους περιόδου!συσπάσεις κάνουμε και οταν πετρώνει η κοιλιά και δεν συνοδεύεται από πόνο!

Οταν πετρώνει είναι λίγο τρομακτικό!λες και κάτι στρίβει μέσα στην κοιλιά μου!τώρα δεν πέτρωνε όμως, είχα μόνο πόνους περιόδου!παίρνω πρωί -βράδυ μαγνήσιο!τρίτο θα πάρω αργότερα είπαμε με τον γιατρό!καλά κάνεις και Ρώτας,δεν εχω πρόβλημα!

Ε...ενταξει. 

Αν ειναι μονο πονοι χωρις πετρωματα εισαι οκ.

Εμενα πετρωνει η κοιλια και ποναω...για 10 με 20 δευτερολεπτα τα βλεπω ολα.


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, iwanna24 είπε:

Ε...ενταξει. 

Αν ειναι μονο πονοι χωρις πετρωματα εισαι οκ.

Εμενα πετρωνει η κοιλια και ποναω...για 10 με 20 δευτερολεπτα τα βλεπω ολα.

Πετρώματα δεν εχω συνέχεια!ευτυχώς!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΓΩ ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΗΣΑ ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΨΙΛΟΨΩΝΙΑ...ΚΑΤΙ ΚΟΡΜΑΚΙΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ, ΚΑΛΤΣΑΚΙΑ, ΓΑΝΤΑΚΙΑ ΣΚΟΥΦΑΚΙ, ΠΙΠΙΛΕΣ ΔΥΟ , ΔΥΟ ΣΕΛΤΕΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΑ ΠΑΝΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΓΟΥΛΙΕΣ...ΤΙ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 3

MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , elenistam είπε:

ΕΓΩ ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΗΣΑ ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΨΙΛΟΨΩΝΙΑ...ΚΑΤΙ ΚΟΡΜΑΚΙΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ, ΚΑΛΤΣΑΚΙΑ, ΓΑΝΤΑΚΙΑ ΣΚΟΥΦΑΚΙ, ΠΙΠΙΛΕΣ ΔΥΟ , ΔΥΟ ΣΕΛΤΕΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΑ ΠΑΝΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΓΟΥΛΙΕΣ...ΤΙ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

με γεια σας!!!! τι τελεια!!! ζηλευωωω αλλα δεν τολμω ακομα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

με γεια σας!!!! τι τελεια!!! ζηλευωωω αλλα δεν τολμω ακομα!!!

ΜΗ ΣΕ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΙΠΟΤΑ...Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΓΙΝΕΙ...ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΕΔΡΑΙΩΜΕΝΑ...


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , elenistam είπε:

ΜΗ ΣΕ ΚΡΑΤΑΕΙ ΤΙΠΟΤΑ...Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΓΙΝΕΙ...ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΕΔΡΑΙΩΜΕΝΑ...

σε ευχαριστω επισης!!!!! ολα μια χαρα θα  ειναι ναι!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Ουτε θα χεις ακομα...απο τον 7ο και μετα πυκνωνουν. Αν και καποιες δεν εχουν ΚΑΘΟΛΟΥ. 

Εγω θα εχω σίγουρα, αφού εχω από τώρα!ας πάνε όλα καλά και χαλαλι της!!!

πρίν από 56 λεπτά , elenistam είπε:

ΕΓΩ ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΗΣΑ ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΨΙΛΟΨΩΝΙΑ...ΚΑΤΙ ΚΟΡΜΑΚΙΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ, ΚΑΛΤΣΑΚΙΑ, ΓΑΝΤΑΚΙΑ ΣΚΟΥΦΑΚΙ, ΠΙΠΙΛΕΣ ΔΥΟ , ΔΥΟ ΣΕΛΤΕΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΑ ΠΑΝΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΓΟΥΛΙΕΣ...ΤΙ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τέλεια!!!!μονο μην παίρνεις πολλά πράγματα από τώρα που ίσως δεν σου χρειαστούν!καλοκαιρινά ας πούμε δεν ξέρεις αν θα προλαβει να φορέσει γιατί γεννάμε Αύγουστο και το πρώτο διάστημα πρέπει να είναι στα ζεστά!με μακρυμανικα, να είναι μέσα τα κορμακια τους!και οι πιπιλες αν θέλεις να θηλασεις δεν χρησιμοποιούμε!φοβερό οταν ξεκινας να παίρνεις τα πρώτα πράγματα!μεγάλη χαρά!!!

Περιμένω να έρθει ο Μάιος να κάνουμε και εμείς εξόρμηση για τα πρώτα πραγματακια!!!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 9 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Εγω θα εχω σίγουρα, αφού εχω από τώρα!ας πάνε όλα καλά και χαλαλι της!!!

Τέλεια!!!!μονο μην παίρνεις πολλά πράγματα από τώρα που ίσως δεν σου χρειαστούν!καλοκαιρινά ας πούμε δεν ξέρεις αν θα προλαβει να φορέσει γιατί γεννάμε Αύγουστο και το πρώτο διάστημα πρέπει να είναι στα ζεστά!με μακρυμανικα, να είναι μέσα τα κορμακια τους!και οι πιπιλες αν θέλεις να θηλασεις δεν χρησιμοποιούμε!φοβερό οταν ξεκινας να παίρνεις τα πρώτα πράγματα!μεγάλη χαρά!!!

Περιμένω να έρθει ο Μάιος να κάνουμε και εμείς εξόρμηση για τα πρώτα πραγματακια!!!

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥ....ΠΙΠΙΛΕΣ ΠΗΡΑ 0-6 ΜΗΝΩΝ...ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΜΗΝΑ ΙΣΩΣ ΤΙΣ ΑΡΧΙΣΩ....ΦΟΡΜΑΚΙΑ ΠΗΡΑ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΗΝ ΦΟΡΑΩ ΚΑΙ ΡΟΥΧΑ ΟΠΟΤΕ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΔΕ ΘΑ ΒΑΖΩ ΜΑΚΡΥΜΑΝΙΚΟ ΝΑ ΜΗ ΣΚΑΣΕΙ....Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΓΕΝΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΦΟΡΑΩ ΕΓΩ ΝΑ ΦΟΡΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ...ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΦΟΡΤΩΝΩ...ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΩΣ ΤΟΤΕ

  • Μου αρέσει 1

MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , elenistam είπε:

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥ....ΠΙΠΙΛΕΣ ΠΗΡΑ 0-6 ΜΗΝΩΝ...ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΜΗΝΑ ΙΣΩΣ ΤΙΣ ΑΡΧΙΣΩ....ΦΟΡΜΑΚΙΑ ΠΗΡΑ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΗΝ ΦΟΡΑΩ ΚΑΙ ΡΟΥΧΑ ΟΠΟΤΕ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΔΕ ΘΑ ΒΑΖΩ ΜΑΚΡΥΜΑΝΙΚΟ ΝΑ ΜΗ ΣΚΑΣΕΙ....Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΓΕΝΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΦΟΡΑΩ ΕΓΩ ΝΑ ΦΟΡΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ...ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΦΟΡΤΩΝΩ...ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΩΣ ΤΟΤΕ

Εσυ ξέρεις...είναι επιλογή της κάθε μαμας αν θέλει να δώσει πιπιλα!η θερμοκρασία η δική μας δεν έχει καμία σχέση με την θερμοκρασία του νεογέννητου!λίγο αργότερα σίγουρα δεν φορτωνεις το μωρό με ρούχα!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , elenistam είπε:

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥ....ΠΙΠΙΛΕΣ ΠΗΡΑ 0-6 ΜΗΝΩΝ...ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΜΗΝΑ ΙΣΩΣ ΤΙΣ ΑΡΧΙΣΩ....ΦΟΡΜΑΚΙΑ ΠΗΡΑ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΗΝ ΦΟΡΑΩ ΚΑΙ ΡΟΥΧΑ ΟΠΟΤΕ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΔΕ ΘΑ ΒΑΖΩ ΜΑΚΡΥΜΑΝΙΚΟ ΝΑ ΜΗ ΣΚΑΣΕΙ....Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΓΕΝΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΦΟΡΑΩ ΕΓΩ ΝΑ ΦΟΡΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ...ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΦΟΡΤΩΝΩ...ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΩΣ ΤΟΤΕ

Με γεια κοριτσάκι μου!!! Κ εγώ έχω μαζέψει αρκετουτσικα! Πανακια κ τέτοια κ εγώ.. Τα μεγάλα έξοδα καρότσια, κούνιες κτλ μάλλον τον Μάιο.

πρίν από 1 λεπτό , rapounzel_rapounzel είπε:

Εσυ ξέρεις...είναι επιλογή της κάθε μαμας αν θέλει να δώσει πιπιλα!η θερμοκρασία η δική μας δεν έχει καμία σχέση με την θερμοκρασία του νεογέννητου!λίγο αργότερα σίγουρα δεν φορτωνεις το μωρό με ρούχα!

Ναι ούτε κ εγώ θα δώσω όσο θηλάζω γιατί φοβάμαι την σύγχυση θηλών..

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , modena είπε:

Με γεια κοριτσάκι μου!!! Κ εγώ έχω μαζέψει αρκετουτσικα! Πανακια κ τέτοια κ εγώ.. Τα μεγάλα έξοδα καρότσια, κούνιες κτλ μάλλον τον Μάιο.

Ναι ούτε κ εγώ θα δώσω όσο θηλάζω γιατί φοβάμαι την σύγχυση θηλών..

Γι'αυτο το είπα στην Ελένη, αν θέλει να θηλασει δεν κανέι να δώσει πιπιλα!αν δεν θέλει δεν έχει πρόβλημα!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Γι'αυτο το είπα στην Ελένη, αν θέλει να θηλασει δεν κανέι να δώσει πιπιλα!αν δεν θέλει δεν έχει πρόβλημα!

ΞΕΡΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΙ ΓΩ...ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΘΑ ΔΩΣΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ...


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...