Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , Katerina.84 είπε:

Εμεις δλδ που εχουμε πητ 15/8 μπαινουμε στον μηνα μας 15/7 σωστα?

Ναι, γιατί θεωρητικά από 15/7 και μετά οποιαδήποτε ημερομηνία είναι πιθανή.

Για αυτό αν γεννήσει κάποια πχ μετά τις 15/8, λέμε ότι "πήρε μέρες κι απ' τον 10ο" ή κάτι τέτοιο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γυρίσαμε και εμείς! Όλες οι μετρήσεις καλές! Είμαστε 422 γραμμάρια!

Τρελάθηκα που το είδα έτσι αναλυτικά , έχει κάνει μπουτακια για φαγωμα!

υπερηχογραφικα πάλι ειμαι 28/8 αλλά μου ειπε δεν μου αλλάζει ΠΗΤ. Οποτε συνεχίζω να υπολογίζω την κανονική 31/8.... 

  • Μου αρέσει 6

8pRep2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Elfs είπε:

Γυρίσαμε και εμείς! Όλες οι μετρήσεις καλές! Είμαστε 422 γραμμάρια!

Τρελάθηκα που το είδα έτσι αναλυτικά , έχει κάνει μπουτακια για φαγωμα!

υπερηχογραφικα πάλι ειμαι 28/8 αλλά μου ειπε δεν μου αλλάζει ΠΗΤ. Οποτε συνεχίζω να υπολογίζω την κανονική 31/8.... 

συνχαρητηρια λοιπον ολα καλα καλη συνεχεια!!! για δυο μερες δεν αλλαζει η πητ μην ξεχνας οτι υπαρχει κ περιθωριο λαθους στις μετρησεις λιγες μερες!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , elenistam είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΣΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΕ 3 ΜΗΝΕΣ (ΜΗ ΡΩΤΗΣΕΤΕ ΓΙΑΤΙ 3) ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ ΑΓΚΑΛΙΑ!!!! ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

Να σου πω την αμαρτία μου κ εγώ έτσι κάπως το μετράω ... λέω ο Απρίλης πάει πέρασε  Ο Αύγουστος άντε να είναι 15 20 μερες !!! Κόβω από εδώ κ απο εκεί!

 

Με το καλό και σε εσένα Καλά αποτελέσματα!

  • Μου αρέσει 1

8pRep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Elfs είπε:

Να σου πω την αμαρτία μου κ εγώ έτσι κάπως το μετράω ... λέω ο Απρίλης πάει πέρασε  Ο Αύγουστος άντε να είναι 15 20 μερες !!! Κόβω από εδώ κ απο εκεί!

 

Με το καλό και σε εσένα Καλά αποτελέσματα!

ΠΕΣ ΤΑ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΝΙΩΘΑ ΜΙΑ ΜΟΝΑΞΙΑ......ΚΟΨΕ ΡΑΨΕ ΘΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΠΟΛΥΠΟΘΗΤΗ ΣΤΙΓΜΗ

  • Μου αρέσει 2

MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Εγώ γύρισα από το καθιερωμένο υπέρηχο είχα να πάω ένα μήνα σχεδόν. Με το που είδε τη κοιλιά μου λέει κανεις συσπάσεις όχι του λέω δε πονάω. Εν τω μεταξύ έιναι επειδή σήμερα κ χτες εκανα δουλειές γιατί δεν έχω πάει κ πουθενά αλλού. Έπλυνα μπαλκόνια μαζεψα χειμωνιάτικα έβαλα πλυντήρια τι να κάνω ποιος θα μου τα κάνει. Μου αύξησε το μαγνήσιο από 3 την ημέρα σε 6. Ο μικρουλης 830γρ.μου γράψε τισ καθιερωμένες εξετάσεις αίματος ούρων τοξοπλάσμα κ τη μεγάλη τη καμπύλη αφήστε τα 3 ώρες θα μαι αύριο στο μικρόβιολογικο κ νηστικη. 


zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , gogouli88 είπε:

Εγώ γύρισα από το καθιερωμένο υπέρηχο είχα να πάω ένα μήνα σχεδόν. Με το που είδε τη κοιλιά μου λέει κανεις συσπάσεις όχι του λέω δε πονάω. Εν τω μεταξύ έιναι επειδή σήμερα κ χτες εκανα δουλειές γιατί δεν έχω πάει κ πουθενά αλλού. Έπλυνα μπαλκόνια μαζεψα χειμωνιάτικα έβαλα πλυντήρια τι να κάνω ποιος θα μου τα κάνει. Μου αύξησε το μαγνήσιο από 3 την ημέρα σε 6. Ο μικρουλης 830γρ.μου γράψε τισ καθιερωμένες εξετάσεις αίματος ούρων τοξοπλάσμα κ τη μεγάλη τη καμπύλη αφήστε τα 3 ώρες θα μαι αύριο στο μικρόβιολογικο κ νηστικη. 

κοριτσι μην ανησυχεις οσο για τις βαριες δουλειες μπαλκονια γενικη κτλ παρε κ καμια γυναικα δεν εγινε κ τιποτα να εχεις μια βοηθεια για αυτα για κανενα μηνα ακομα μετα δεν θα εχεις θεμα !!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@samiam όλα θα πάνε καλά!!! Μείνε ήρεμη κ ξάπλα αυτές τις μέρες!! 

@Caty & @Elfs καλώς μας ήρθατε!! Γερά κ τελειομηνα μωράκια σας εύχομαι!!! 

@elenistam τώρα θα βάλεις τα όρια σου σε όλους!!!! Γιατί όταν θα γεννηθεί το μωρο τοοοοτε να δεις πως θα κάνουν για το όνομα... όποτε πες ότι έχεις να πεις τώρα, βάλε τον καθένα στην θέση του κ μετά ηρέμησε κ απόλαυσε τους υπόλοιπους μήνες!!! Κ απ'εξω παρατήρησε τους "αγαπημένους" μας που λειτουργούν χειριστικά κ πιστεύουν ότι θα τους περάσουν τα θέλω τους... μακριά κ αγαπημένα, αυτό έχω να πω!!!! 

@vaclia πολύ ωραία νέα!!! Εμένα μου έβγαλε καποιες φωτό 3D αλλά όχι πολύ καθαρες γιατί ήταν ανήσυχα κ τα δυο :) 

@Heidelberg Ουαου!! Μεγάλο μωρο κ εσένα, ωραία!!! Καλά όσο για τον τράχηλο, μας τρως όλες χαχαχαχχαχαχαχχαα 

@iwanna24 είχα ημερολογιακή ΠΗΤ 13/8 κ υπερηχογραφικα βγήκε 8/8... κ ο γυναικολόγος κ ο εμβρυολογος μου είπαν ότι κρατάμε την δεύτερη ημερομηνία. 

@Elfs συγχαρητήρια κ για τα δικά σας νέα!!! Καλή συνέχεια :) 

@gogouli88 γιατί τόσα πολλά μαγνήσιο;;; μπορείς να μου πεις ποιο σκεύασμα παίρνεις; Αχ πολύ χάρηκα τα 830 γρ χαχαχαχαχαχα μου αρέσουν πολύ τα μεγάλα μωρά :) σε ποια εβδομάδα είσαι;; με τις δουλειές, παρτο λόγο χαλαρά!!! Δεν έχουμε τις ίδιες δυνάμεις/αντοχεσ με πριν!!! Σιγά σιγά μην θέλεις να τα τελειώσεις όλα σε μη μέρα!!! 

@rapounzel_rapounzel που είσαι;; σήμερα δεν είχε β επιπέδου;;; όλα καλά;;;

 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Sam13 είπε:

@samiam όλα θα πάνε καλά!!! Μείνε ήρεμη κ ξάπλα αυτές τις μέρες!! 

@Caty & @Elfs καλώς μας ήρθατε!! Γερά κ τελειομηνα μωράκια σας εύχομαι!!! 

@elenistam τώρα θα βάλεις τα όρια σου σε όλους!!!! Γιατί όταν θα γεννηθεί το μωρο τοοοοτε να δεις πως θα κάνουν για το όνομα... όποτε πες ότι έχεις να πεις τώρα, βάλε τον καθένα στην θέση του κ μετά ηρέμησε κ απόλαυσε τους υπόλοιπους μήνες!!! Κ απ'εξω παρατήρησε τους "αγαπημένους" μας που λειτουργούν χειριστικά κ πιστεύουν ότι θα τους περάσουν τα θέλω τους... μακριά κ αγαπημένα, αυτό έχω να πω!!!! 

@vaclia πολύ ωραία νέα!!! Εμένα μου έβγαλε καποιες φωτό 3D αλλά όχι πολύ καθαρες γιατί ήταν ανήσυχα κ τα δυο :) 

@Heidelberg Ουαου!! Μεγάλο μωρο κ εσένα, ωραία!!! Καλά όσο για τον τράχηλο, μας τρως όλες χαχαχαχχαχαχαχχαα 

@iwanna24 είχα ημερολογιακή ΠΗΤ 13/8 κ υπερηχογραφικα βγήκε 8/8... κ ο γυναικολόγος κ ο εμβρυολογος μου είπαν ότι κρατάμε την δεύτερη ημερομηνία. 

@Elfs συγχαρητήρια κ για τα δικά σας νέα!!! Καλή συνέχεια :) 

@gogouli88 γιατί τόσα πολλά μαγνήσιο;;; μπορείς να μου πεις ποιο σκεύασμα παίρνεις; Αχ πολύ χάρηκα τα 830 γρ χαχαχαχαχαχα μου αρέσουν πολύ τα μεγάλα μωρά :) σε ποια εβδομάδα είσαι;; με τις δουλειές, παρτο λόγο χαλαρά!!! Δεν έχουμε τις ίδιες δυνάμεις/αντοχεσ με πριν!!! Σιγά σιγά μην θέλεις να τα τελειώσεις όλα σε μη μέρα!!! 

@rapounzel_rapounzel που είσαι;; σήμερα δεν είχε β επιπέδου;;; όλα καλά;;;

 

 

Εμενα δεν μου ειπε ποια κραταω...απλα οτι βγαινει πιο μεγαλη και οτι λογικα γυρω στις 20 θα εμφανιστει...οποτε δεν εχω ιδεα...το βασικο ειναι οτι σε 40 μερες μπαινω στο μηνα μουυυυυ :mad:


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Sam13 παρων!!!Κορίτσια μου η γοργόνα μου είναι μια χαρά!!!όλες οι μετρήσεις πολύ καλές και πολύ καλή η κίνηση της μας είπε!οταν μας έκανε απεικόνηση 4D παθαμε πλάκα!!!εμένα τρεχανε τα δάκρυα!!!είναι τόσο όμορφη!!!!και ο γιατρός μας είπε είναι ομορφουλα ε;;;θα μου την κλέψουν!!!Χαχαχα

Δυστυχως Ο τράχηλος όμως μίκρυνε!είναι 2,5 εκατοστά!μου έγραψε κρέμα προγεστερόνης που θα βάζω κολπικά μέχρι την 36η!πολύ ξεκούραση, όχι περπάτημα, όχι ορθοστασία!με την κρέμα και αν κάνω αυτά που μου είπε, μου είπε οτι δεν θα γέννησω πριν την 36η!

Ααα!!!470 γραμμάρια είναι!!!

  • Μου αρέσει 7

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

@Sam13 παρων!!!Κορίτσια μου η γοργόνα μου είναι μια χαρά!!!όλες οι μετρήσεις πολύ καλές και πολύ καλή η κίνηση της μας είπε!οταν μας έκανε απεικόνηση 4D παθαμε πλάκα!!!εμένα τρεχανε τα δάκρυα!!!είναι τόσο όμορφη!!!!και ο γιατρός μας είπε είναι ομορφουλα ε;;;θα μου την κλέψουν!!!Χαχαχα

Δυστυχως Ο τράχηλος όμως μίκρυνε!είναι 2,5 εκατοστά!μου έγραψε κρέμα προγεστερόνης που θα βάζω κολπικά μέχρι την 36η!πολύ ξεκούραση, όχι περπάτημα, όχι ορθοστασία!με την κρέμα και αν κάνω αυτά που μου είπε, μου είπε οτι δεν θα γέννησω πριν την 36η!

Ααα!!!470 γραμμάρια είναι!!!

Μπράβο κοριτσάρα!!!! Τέλεια νέα!!!!!!Υπομονή κανε ότι σου είπανε και όλα θα πάνε καλά!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

@Sam13 παρων!!!Κορίτσια μου η γοργόνα μου είναι μια χαρά!!!όλες οι μετρήσεις πολύ καλές και πολύ καλή η κίνηση της μας είπε!οταν μας έκανε απεικόνηση 4D παθαμε πλάκα!!!εμένα τρεχανε τα δάκρυα!!!είναι τόσο όμορφη!!!!και ο γιατρός μας είπε είναι ομορφουλα ε;;;θα μου την κλέψουν!!!Χαχαχα

Δυστυχως Ο τράχηλος όμως μίκρυνε!είναι 2,5 εκατοστά!μου έγραψε κρέμα προγεστερόνης που θα βάζω κολπικά μέχρι την 36η!πολύ ξεκούραση, όχι περπάτημα, όχι ορθοστασία!με την κρέμα και αν κάνω αυτά που μου είπε, μου είπε οτι δεν θα γέννησω πριν την 36η!

Ααα!!!470 γραμμάρια είναι!!!

μπραβο κοριτσι μου!!!!! αντε να μαζευονται οι νυφες γιατι εχουμε κ τους γαμπρους πολλους κ δεν ξερω τι θα κανουν!!!! μην ανησυχεις για τιποτα ξαπλα κ ηρεμα κ ολα θα πανε καλα!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Elfs @Heidelberg τέλεια τα νέα!!!!! @rapounzel_rapounzel Η γοργονιτσα σας θέλει να ξεκουραστεί η μανούλα γιατί της ετοιμάζει ξενύχτια μου φαίνεται κ στο λέει με τρόπο! 

Εγώ κορίτσια σήμερα ανάπηρη! Κατέβηκα κέντρο για να κάνω εξετάσεις κ άνοιξε η μέση κ με το ζόρι πατάω το αριστερό πόδι.. Θα γελάσουμε όταν γίνω σαν σαμπρέλα!

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , modena είπε:

@Elfs @Heidelberg τέλεια τα νέα!!!!! @rapounzel_rapounzel Η γοργονιτσα σας θέλει να ξεκουραστεί η μανούλα γιατί της ετοιμάζει ξενύχτια μου φαίνεται κ στο λέει με τρόπο! 

Εγώ κορίτσια σήμερα ανάπηρη! Κατέβηκα κέντρο για να κάνω εξετάσεις κ άνοιξε η μέση κ με το ζόρι πατάω το αριστερό πόδι.. Θα γελάσουμε όταν γίνω σαν σαμπρέλα!

Λες;;;μάλλον κατι τέτοιο συμβαίνει!!!!

Άστο, πονεμένη κατάσταση η μέση!εμένα με έχει πιάσει μια βδομάδα και την μισή μέρα κουτσαινω!σε λίγο καιρό με βλέπω να μην μπορώ να κουνηθω!ο ορθοπεδικός μου είχε πει στην εγκυμοσύνη να πάρω μέχρι 6 κιλά αλλιώς θα εχω πρόβλημα!άλλο ενα μου μένει δηλαδή!!!Χαχαχαχα οπωσδήποτε!!!

πρίν από 24 λεπτά , linaa είπε:

μπραβο κοριτσι μου!!!!! αντε να μαζευονται οι νυφες γιατι εχουμε κ τους γαμπρους πολλους κ δεν ξερω τι θα κανουν!!!! μην ανησυχεις για τιποτα ξαπλα κ ηρεμα κ ολα θα πανε καλα!!! 

Έτοιμες και οι νύφες!!!το μόνο που εύχομαι είναι να με βοηθήσει η αλοιφή και να μην χρειαστεί να μείνω σε ακινησία!

πρίν από 44 λεπτά , Melissoula27 είπε:

Μπράβο κοριτσάρα!!!! Τέλεια νέα!!!!!!Υπομονή κανε ότι σου είπανε και όλα θα πάνε καλά!!!!! 

Μακάρι!!!ελπίζω να μην βιαστεί το κορίτσι μου!εγώ θα είμαι έτοιμη λίγο νωρίτερα βέβαια!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...