Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Κοπελες καλημερα...μια που ειστε πολλες να ρωτησω...

Καθε που τρωω λαχανικα και οσπρια ποναω τρελα χαμηλα αριστερα. Σαν νευροπονος. Πιθανολογω πως ειναι το εντερο. Το χει παθει καμια?

Δεν θελω να κοψω και τελειως οσπρια και λαχανικα. Τι θα τρωω? :?

η εγκυμοσύνη προκαλεί μετεωρισμό. Αποφύγε την κατανάλωση τροφίμων που είναι οι συνήθεις ύποπτοι για το φούσκωμα όπως είναι για παράδειγμα τα όσπρια (φασόλια, ρεβίθια) και τα σταυρανθή λαχανικά (μπρόκολο, λαχανάκια Βρυξελλών, λάχανο, κουνουπίδι).

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , vaclia είπε:

Εγω ναι το σκεφτομαι!!!! Στο ιπποκρατειο εχει δωρεαν!!!! Καλα που μου το θυμησες!!!!!

ΚΑΙ ΓΩ ΘΕΛΩ!!!!!!!!! ΑΜΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΠΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΝΑ ΕΡΧΟΜΑΙ


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Katerina.84 είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα!!!!!θελω να ρωτησω θα παρακολουθησετε μαθηματα ανωδυνου τοκετου? Κι αν ναι που? το εχετε ψαξει καθολου?

Εγω θα πάω!!!σκεφτόμουν να παω στο Έλενα που κάνουν δωρεάν μαθήματα ανωδυνου!και για τα μαθήματα θηλασμού θα παω!αρκεί να με αφήσει ο γιατρός!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, gogouli88 είπε:

Γύρισα σπίτι μετά από αυτή τη 3ωρη ταλαιπωρία στο μικροβιολογικο τη πρώτη με δεύτερη ώρα νύσταζα πάρα πολύ μετά μου πέρασε 2 γεμάτα πλαστικά ποτήρια γλυκόζη ήπια με τη μία για να τελειώνω τώρα θα φάω γιατί πεινάω σα λύκος 

Δεν έχω καταλάβει καλά. Εμένα μου έγραψε 60 λεπτών (75ml) δηλαδή μου πήραν αίμα, ήπια ένα ποτηράκι γλυκόζη και μου ξαναπήραν αίμα. Και τέλος. Γιατί υπάρχει και 120 λεπτά κλπ ; Από τι εξαρτάται;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Melissoula27 είπε:

Δεν έχω καταλάβει καλά. Εμένα μου έγραψε 60 λεπτών (75ml) δηλαδή μου πήραν αίμα, ήπια ένα ποτηράκι γλυκόζη και μου ξαναπήραν αίμα. Και τέλος. Γιατί υπάρχει και 120 λεπτά κλπ ; Από τι εξαρτάται;

ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΓΙΝΕΤΑΙ 2ΩΡΑ 'Η 3ΩΡΗ......ΓΙΑ ΜΙΑ ΩΡΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΑΚΟΥΩ....ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΕΓΚΥΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΜΠΥΛΗ......ΣΙΓΟΥΡΑ Η ΕΞΕΤΑΣΗ ΤΩΝ 2 ΩΡΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ 3 ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΣΦΑΙΡΙΚΗ ΑΛΛΑ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΘΕΜΑ ΕΦΟΣΟΝ ΤΟ ΖΑΧΑΡΟ ΝΗΣΤΕΙΑΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 90 (ΠΡΙΝ ΠΙΕΙΣ ΤΗ ΓΛΥΚΟΖΗ) ΚΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 170 ΜΙΑ ΩΡΑ ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΠΙΕΙΣ


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Katerina.84 είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα!!!!!θελω να ρωτησω θα παρακολουθησετε μαθηματα ανωδυνου τοκετου? Κι αν ναι που? το εχετε ψαξει καθολου?

Εδώ στο ηρακλειο κάνουν στο κέντρο μάνας και παιδιού που είναι στο ΙΚΑ. Ειναιμδωρεαν κ εδώ από ότι ξέρω κ γίνονται από τον 7ο μέχρι τον 9ο, τον άλλο μήνα θα πάρω τηλ να γ ραφτω.

Επίσης τα καταστήματα λητω κατά περιόδους κάνουν σεμινάρια θηλασμού και εχω αφήσει το τηλ μου όταν γίνουν να με παρουν

  • Μου αρέσει 1

8pRep2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elenistam είπε:

ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΓΙΝΕΤΑΙ 2ΩΡΑ 'Η 3ΩΡΗ......ΓΙΑ ΜΙΑ ΩΡΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΑΚΟΥΩ....ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΕΓΚΥΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΜΠΥΛΗ......ΣΙΓΟΥΡΑ Η ΕΞΕΤΑΣΗ ΤΩΝ 2 ΩΡΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ 3 ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΣΦΑΙΡΙΚΗ ΑΛΛΑ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΘΕΜΑ ΕΦΟΣΟΝ ΤΟ ΖΑΧΑΡΟ ΝΗΣΤΕΙΑΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 90 (ΠΡΙΝ ΠΙΕΙΣ ΤΗ ΓΛΥΚΟΖΗ) ΚΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 170 ΜΙΑ ΩΡΑ ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΠΙΕΙΣ

Ελένη μου υπάρχει 60 λεπτών δεν ξέρω όμως γιατί δε μου εγραψε παραπανω.  Επειδή ο άντρας μου είναι διαβητικός έχω μετρήσει το σάκχαρο μου πολλές φορές νηστικη όμως έχω 75 με 90. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Melissoula27 είπε:

Ελένη μου υπάρχει 60 λεπτών δεν ξέρω όμως γιατί δε μου εγραψε παραπανω.  Επειδή ο άντρας μου είναι διαβητικός έχω μετρήσει το σάκχαρο μου πολλές φορές νηστικη όμως έχω 75 με 90. 

ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ ΓΩ ΤΟ ΜΕΤΡΑΩ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ.....ΟΣΟ ΕΙΣΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 92 ΤΑ ΠΡΩΙΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ......ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΜΕΤΡΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ ΝΥΣΤΙΚΗ ΝΑ ΔΕΙΣ ΑΝ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 90 ΚΑΙ ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΙΣΑΙ ΚΟΜΠΛΕ

ΠΗΡΑ ΠΑΓΩΤΟ....ΘΑ ΤΟ ΦΑΩ ΣΕ ΛΙΓΟ ΝΑ ΜΕ ΠΙΑΣΕΙ ΚΑΛΑ Η ΕΞΑΡΤΗΣΗ....ΣΗΜΕΡΑ Η ΜΙΚΡΗ ΚΙΧ ΔΕ ΚΑΝΕΙ....ΛΕΩ ΙΣΩΣ ΜΕ ΤΟ ΚΡΥΟ ΤΟ ΠΑΓΩΤΟ ΞΥΠΝΗΣΕΙ.....ΜΑΛΛΟΝ ΠΗΡΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΑΜΠΑ ΤΗΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΗΣΥΧΟΣ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΔΕΟΝΤΟΣ....


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Melissoula27 είπε:

Δεν έχω καταλάβει καλά. Εμένα μου έγραψε 60 λεπτών (75ml) δηλαδή μου πήραν αίμα, ήπια ένα ποτηράκι γλυκόζη και μου ξαναπήραν αίμα. Και τέλος. Γιατί υπάρχει και 120 λεπτά κλπ ; Από τι εξαρτάται;

Εμένα ήταν 100ml κ ηταν 3 ωρη όχι 2ωρη μετά από μια ώρα έκανα στο 1ο τρίμηνο 


zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , elenistam είπε:

giati sto prvto 3mhno?

Δε ξέρω πάντως κ από φιλες μου είπαν ότι την έκαναν στο 3ο μήνα ήταν  λιγότερα γρ η γλυκοζη κ μετά από 1 ώρα μου πήρε αίμα 


zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , gogouli88 είπε:

Δε ξέρω πάντως κ από φιλες μου είπαν ότι την έκαναν στο 3ο μήνα ήταν  λιγότερα γρ η γλυκοζη κ μετά από 1 ώρα μου πήρε αίμα 

ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΣΟ ΝΩΡΙΣ.....ΟΠΩΣ ΥΠΕΡΒΑΡΗ, ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΔΙΑΒΗΤΗ, ΖΑΧΑΡΟ ΣΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 100...ΙΣΩΣ ΜΩΡΑΚΙ ΠΟΙΟ ΜΕΓΑΛΟ......ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΕΙ ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΚΑΛΕΣ.....ΕΚΕΙ ΜΕΝΟΥΜΕ....ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΞΕΡΟΥΝ....ΟΛΑ ΤΖΕΤ....ΕΦΑΓΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΓΩΤΟ

  • Μου αρέσει 1

MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , elenistam είπε:

ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΣΟ ΝΩΡΙΣ.....ΟΠΩΣ ΥΠΕΡΒΑΡΗ, ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΔΙΑΒΗΤΗ, ΖΑΧΑΡΟ ΣΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 100...ΙΣΩΣ ΜΩΡΑΚΙ ΠΟΙΟ ΜΕΓΑΛΟ......ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΕΙ ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΚΑΛΕΣ.....ΕΚΕΙ ΜΕΝΟΥΜΕ....ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΞΕΡΟΥΝ....ΟΛΑ ΤΖΕΤ....ΕΦΑΓΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΓΩΤΟ

Όχι δεν είχα τπτ από αυτά  


zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...