Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 29 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι η γιατρός δίνει στην γυναίκα μου σαλοσπιρ 100 mg η κουμπάρα μου μου λέει ότι σε μια από τις εγκυμοσύνες είχε θρομβοφιλια και το βρήκε από εξετάσεις. Το είπα στην γιατρό και μου λέει όχι όχι δεν υπάρχει λόγος και απλά της έγραψε εξετάσεις αίματος τα συχνά γενική αίματος ούρων και κάτι άλλα . Κα μετά από τόσα χρόνια ήρθε ένα μωρό δεν θα έπρεπε να κάνει ξανά και για θρομβοφιλια είχε κάνει αλλά πριν 2 χρόνια. Διαβάζω για την αποκόλληση και λέει ότι μπορεί να γίνει από μικρόβια από θρομβοφιλια. Δεν ξέρω αλήθεια. Της είπε την άλλη φορά να κάνει και τέστ Παπ μπορεί να κάνει έγκυος τέστ Παπ;;; Υπάρχει κίνδυνος;;;

      Κάτι δε. Μου πάει καλά με την αποκόλληση γιατί να γίνει αφού δύο εβδομάδες δεν είχαμε σχολείο την έβγαλε στο κρεβάτι όλα εγώ τα κάνω μέχρι και φαγητό στο κρεβάτι αποκόλληση δεν ξέρω φοβάμαι μην υπάρχει κάτι άλλο συγνώμη κορίτσια απλά το συζητάμε και έχουμε λίγο άγχος μέχρι τς 30 Μαίου που έχουμε ραντεβού 

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, elenistam είπε:

ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ ΓΩ ΤΟ ΜΕΤΡΑΩ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ.....ΟΣΟ ΕΙΣΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 92 ΤΑ ΠΡΩΙΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ......ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΜΕΤΡΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ ΝΥΣΤΙΚΗ ΝΑ ΔΕΙΣ ΑΝ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 90 ΚΑΙ ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΙΣΑΙ ΚΟΜΠΛΕ

ΠΗΡΑ ΠΑΓΩΤΟ....ΘΑ ΤΟ ΦΑΩ ΣΕ ΛΙΓΟ ΝΑ ΜΕ ΠΙΑΣΕΙ ΚΑΛΑ Η ΕΞΑΡΤΗΣΗ....ΣΗΜΕΡΑ Η ΜΙΚΡΗ ΚΙΧ ΔΕ ΚΑΝΕΙ....ΛΕΩ ΙΣΩΣ ΜΕ ΤΟ ΚΡΥΟ ΤΟ ΠΑΓΩΤΟ ΞΥΠΝΗΣΕΙ.....ΜΑΛΛΟΝ ΠΗΡΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΑΜΠΑ ΤΗΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΗΣΥΧΟΣ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΔΕΟΝΤΟΣ....

Κι εγώ τρώω παγωτάκι ενώ ποτέ δεν τα προτιμούσα! Μάλλον αρέσουν στο μωράκι μου!! Εγώ έχω πάρει 8 κιλά από τώρα ειμαι 22 εβδ. + 5 ημερ. Οπότε προσπαθώ να κρατιέμαι αλλά μάταια. Πεινάω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

 

21+1 με 22 είναι μια μέρα διαφορά!οι εβδομαδες της κυησης δεν αλλαζουν!στην αυχενική τι έγραφε σαν Πητ;;;  

Α!τώρα είδα το 22!δεν αλλάζει η πητ σε κάθε υπέρηχο!

 

Γι'αυτό έχω μπερδευτεί. Ο γιατρός μου είχε πει ότι βάζει πητ 20 Αυγούστου. Η Αυχενική 22 και η Β.επιπεδου 19. Τι κρατάμε εμείς. Να ξέρω και εγώ καταλαβαίνεις. Να σβήνω τις μέρες...


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΟΝΟ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΔΩ.....ΜΟΛΙΣ ΞΥΡΙΣΤΙΚΑ(ΣΤΑ ΑΠΟΚΡΥΦΑ)....ΕΝΑ ΣΑΣ ΛΕΩ!!! ΑΘΛΟΣ!!!!! ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΝΑ ΚΡΥΒΕΙ ΤΟ ΤΟΠΙΟ, ΤΟ ΒΥΖΙ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙ ΕΜΠΟΔΙΟ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Η ΚΟΙΛΙΑ ΣΚΑΜΠΟ ΒΑΛΕ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΙΣΙΑ ΚΙΛΑ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΜΕ ΔΥΣΚΟΛΕΥΑΝ ΣΤΗ ΔΥΣΠΡΟΣΙΤΗ ΠΕΡΙΟΧΗ....ΕΙΜΑΙ ΗΡΩΑΣ ΚΑΙ ΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΟΥ ΑΝΤΕΞΑΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΒΑΝΑΥΣΟΤΗΤΑ...ΔΕ ΠΗΓΑΙΝΕ ΑΛΛΟ

  • Χαχα 3

MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

@gogouli88 για μένα η σημερινή καμπύλη ηταν πιο εύκολη απ οτι περίμενα! Έκατσα 2 ώρες και έκανα 3 μετρήσεις. Το υγρό είχε γεύση λεμόνι και το ήπια κατευθείαν. Αυτο πάντως που μου έμεινε μια τεραααάστια πείνα!!! Άντε καλά μας αποτελέσματα τωρα...

Κοριτσια απο Θεσσαλονικη  @vaclia @elenistam αν βρείτε μαθηματα ανώδυνου στην πολη μας ενδιαφέρομαι κι εγώ. Μεθαύριο εχει στο hyatt μια εκδήλωση baby show και λέω να πάω μια βόλτα..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Caty είπε:

@gogouli88 για μένα η σημερινή καμπύλη ηταν πιο εύκολη απ οτι περίμενα! Έκατσα 2 ώρες και έκανα 3 μετρήσεις. Το υγρό είχε γεύση λεμόνι και το ήπια κατευθείαν. Αυτο πάντως που μου έμεινε μια τεραααάστια πείνα!!! Άντε καλά μας αποτελέσματα τωρα...

Κοριτσια απο Θεσσαλονικη  @vaclia @elenistam αν βρείτε μαθηματα ανώδυνου στην πολη μας ενδιαφέρομαι κι εγώ. Μεθαύριο εχει στο hyatt μια εκδήλωση baby show και λέω να πάω μια βόλτα..

Κι εγώ κατευθείαν το ήπια 2 ποτηράκια κ μένα με γεύση ήταν αλλα έκατσα 3 ώρες κ με έπιασε μια νυστα ένα μισάωρο αφότου το ήπια 

  • Μου αρέσει 1

zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγώ θα πάω !! Το Λητώ τα δημοσιεύει στο σάιτ τους όταν κάνουν. Στο ΙΚΑ θα πάω κ εγώ μαζί με τον άντρα μου λένε κ στο μητέρα θα κάνουν για το θηλασμό κ μου είπαν να πάρω στις αρχές του 8ου για να μου πουν πότε να πάω.

Σήμερα έβλεπα κάτι βιντεάκια στο youtube για το θηλασμό πολύ κατατοπιστικα. Γράψτε στην αναζήτηση "θηλασμός - οι πρώτες 40 μέρες - Άννα Πατσουρου". Είναι πολύ αναλυτικά κ είναι βιντεοσκοπημενα από μαθήματα θηλασμού.

2 ώρες πρίν, Melissoula27 είπε:

Κι εγώ τρώω παγωτάκι ενώ ποτέ δεν τα προτιμούσα! Μάλλον αρέσουν στο μωράκι μου!! Εγώ έχω πάρει 8 κιλά από τώρα ειμαι 22 εβδ. + 5 ημερ. Οπότε προσπαθώ να κρατιέμαι αλλά μάταια. Πεινάω 

Κ εμείς παρεούλα!! 22 + 5 σήμερα κ έχω 7.5 κιλά συν.. Κ εγώ πεινάω πολύ ορισμένες μέρες! Να δω αν θα καταφέρω να πάρω σύνολο 12 που μου είπε ο γιατρός.. Έχω αρχίσει να αμφιβάλλω.

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Γι'αυτό έχω μπερδευτεί. Ο γιατρός μου είχε πει ότι βάζει πητ 20 Αυγούστου. Η Αυχενική 22 και η Β.επιπεδου 19. Τι κρατάμε εμείς. Να ξέρω και εγώ καταλαβαίνεις. Να σβήνω τις μέρες...

Εντάξει, 2-3 μέρες διαφορά δεν είναι κάτι!φανταζομαι την τελευταία θα κρατήσεις της β'επιπεδου!τώρα δεν ξανα αλλάζει!

πρίν από 57 λεπτά , modena είπε:

Και εγώ θα πάω !! Το Λητώ τα δημοσιεύει στο σάιτ τους όταν κάνουν. Στο ΙΚΑ θα πάω κ εγώ μαζί με τον άντρα μου λένε κ στο μητέρα θα κάνουν για το θηλασμό κ μου είπαν να πάρω στις αρχές του 8ου για να μου πουν πότε να πάω.

Σήμερα έβλεπα κάτι βιντεάκια στο youtube για το θηλασμό πολύ κατατοπιστικα. Γράψτε στην αναζήτηση "θηλασμός - οι πρώτες 40 μέρες - Άννα Πατσουρου". Είναι πολύ αναλυτικά κ είναι βιντεοσκοπημενα από μαθήματα θηλασμού.

Κ εμείς παρεούλα!! 22 + 5 σήμερα κ έχω 7.5 κιλά συν.. Κ εγώ πεινάω πολύ ορισμένες μέρες! Να δω αν θα καταφέρω να πάρω σύνολο 12 που μου είπε ο γιατρός.. Έχω αρχίσει να αμφιβάλλω.

22+5 κι εγώ κορίτσια!!!το τικερακι μου από την αρχή με βγάζει μια μέρα παραπάνω αλλά δεν πειράζει!πριν 2 εβδομάδες ήμουν +4,5!εχω πάρει άλλο ενα όμως νομίζω!σε 2 βδομάδες που θα πάω στον γιατρό δεν ξέρω ποσό ακόμα θα εχω πάρει!πήρα ολο το πρώτο τριμηνο 2 κιλά και μετά μέσα σε 2 βδομάδες 2,5!εχω αρχίσει και ανησυχω που θα φτάσω!πιστεύω να μην ξεπεράσω τα 12 γιατί δεν έχει σημασία που ξεκίνησα στα 47,5!

Α!παγωτακι τρώω κάθε μερα!παντα ετρωγα παγωτά!

1 hour ago, gogouli88 είπε:

Κι εγώ κατευθείαν το ήπια 2 ποτηράκια κ μένα με γεύση ήταν αλλα έκατσα 3 ώρες κ με έπιασε μια νυστα ένα μισάωρο αφότου το ήπια 

Φέρνει υπνηλία η γλυκόζη;;;να προετοιμαστω ψυχολογικά αν και θα την κάνω την 25η βδομάδα!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

@rapounzel_rapounzel τελειααααα!!! Έχω κ έχω ένα γιο κοντά 5 χρονων κ έρχεται κ δεύτερο... για σκέψου το!! Σαν πεθερα πιστεύω θα ειμαι τέλεια ;) κολπικά βάζω κ εγώ από την αρχή, προληπτικά.. δεν είναι τίποτα!! Κ ξεκουρασηηηη!!

@elenistam μήπως να μιλήσεις με τον γιατρό σου να αλλάξεις σίδηρο;; εμένα μου έχει δώσει ένα πολύ καλό κ πάω κάθε μέρα τουαλέτα ενώ στα φυσιολογικά μου ειμαι δυσκοιλια.. όσο για το ξύρισμα.... ένα δραμα ζω κ εγώ κάθε φορά!! Με την κοιλιά που έχω δεν βλέπω τίποτα όποτε βάζω καθρέφτη απέναντι χαχαχαχαΧαχαχαχα

@modena πως είσαι με την μέση σου; 

@linaa μην υπολογίζεις σε αυτά τα όνειρα... πάντα στην εγκυμοσυνη συμβαίνει λόγο του άγχους που έχουμε. 

Κορίτσια αν πιστεύετε ότι κολικος εντέρου ενημερώστε τον γιατρό!!! Πονάει τρελα!!! Το έζησα πριν την πρώτη εγκυμοσύνη κ έχω να δηλώσω: "καλύτερα να γεννάς φυσιολογικά παρα κολικό εντέρου"!!! 

@Katerina.84 μπορείς να παρακολουθήσεις δωρεάν κάποια live σεμινάρια που κάνει η νουτριτσια κατα καιρούς... για ξαψτο!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Εντάξει, 2-3 μέρες διαφορά δεν είναι κάτι!φανταζομαι την τελευταία θα κρατήσεις της β'επιπεδου!τώρα δεν ξανα αλλάζει!

22+5 κι εγώ κορίτσια!!!το τικερακι μου από την αρχή με βγάζει μια μέρα παραπάνω αλλά δεν πειράζει!πριν 2 εβδομάδες ήμουν +4,5!εχω πάρει άλλο ενα όμως νομίζω!σε 2 βδομάδες που θα πάω στον γιατρό δεν ξέρω ποσό ακόμα θα εχω πάρει!πήρα ολο το πρώτο τριμηνο 2 κιλά και μετά μέσα σε 2 βδομάδες 2,5!εχω αρχίσει και ανησυχω που θα φτάσω!πιστεύω να μην ξεπεράσω τα 12 γιατί δεν έχει σημασία που ξεκίνησα στα 47,5!

Α!παγωτακι τρώω κάθε μερα!παντα ετρωγα παγωτά!

Είσαι πολύ καλά εσύ βρε! Μοντελακι! Από κοιλιτσα πως πας?

@Χαρά Τριανταφυλλακι. Εμένα μου είχε πει ότι αλλάζουμε ΠΗΤ μόνο στην αυχενική κ κρατάμε αυτήν σαν ημερομηνία.

πρίν από 1 λεπτό , Sam13 είπε:

@rapounzel_rapounzel τελειααααα!!! Έχω κ έχω ένα γιο κοντά 5 χρονων κ έρχεται κ δεύτερο... για σκέψου το!! Σαν πεθερα πιστεύω θα ειμαι τέλεια ;) κολπικά βάζω κ εγώ από την αρχή, προληπτικά.. δεν είναι τίποτα!! Κ ξεκουρασηηηη!!

@elenistam μήπως να μιλήσεις με τον γιατρό σου να αλλάξεις σίδηρο;; εμένα μου έχει δώσει ένα πολύ καλό κ πάω κάθε μέρα τουαλέτα ενώ στα φυσιολογικά μου ειμαι δυσκοιλια.. όσο για το ξύρισμα.... ένα δραμα ζω κ εγώ κάθε φορά!! Με την κοιλιά που έχω δεν βλέπω τίποτα όποτε βάζω καθρέφτη απέναντι χαχαχαχαΧαχαχαχα

@modena πως είσαι με την μέση σου; 

@linaa μην υπολογίζεις σε αυτά τα όνειρα... πάντα στην εγκυμοσυνη συμβαίνει λόγο του άγχους που έχουμε. 

Κορίτσια αν πιστεύετε ότι κολικος εντέρου ενημερώστε τον γιατρό!!! Πονάει τρελα!!! Το έζησα πριν την πρώτη εγκυμοσύνη κ έχω να δηλώσω: "καλύτερα να γεννάς φυσιολογικά παρα κολικό εντέρου"!!! 

@Katerina.84 μπορείς να παρακολουθήσεις δωρεάν κάποια live σεμινάρια που κάνει η νουτριτσια κατα καιρούς... για ξαψτο!! 

Καλύτερα είμαι! Μου κάνει λίγα νερά αλλά περπατάω.. βασικό! Χαχαχα αυτό είναι πού λένε να χαίρεσαι με τις μικρές χαρές της ζωής! Χαχαχα


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή στα βιβλία ή σεμινάρια θηλασμού κ στις συμβουλες που δίνουν γύρω γύρω!!! Η Άννα Πατσούρου που λέει η @modena είναι παιδίατρος κ πιστοποιημένη σύμβουλος θηλασμού. Εγγύηση!!!!!!!έχει θηλάσει δίδυμα κ έχει γράψει κάποια βιβλία για τον θηλασμό. Εάν είστε του βιβλίου σαν συστήνω το τελευταίο της "θηλασμος μια υπέροχη εμπειρία" που έχει κ cd. με στασεις θηλασμού αλλά τα λέει κ τοοοοσο ωραία μέσα. Απίστευτες πληροφορίες. Το δικό μου το χάρισα στην κολλητή μου που είναι Αφρική κ εκεί δεν μπορεί να βρει τέτοια βιβλία κ τώρα που χρειάζομαι να φρεσκάρω τα περί διδυμων δεν το 'χω χαχχαχαχαχα κ σκέφτομαι πολυυυυ σοβαρά να το ξαναγορασω!!! 

Οποια είναι του βιβλίου ας μου πει γιατί έχω να σας προτείνω κάποια ωραία..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Sam13 είπε:

Προσοχή στα βιβλία ή σεμινάρια θηλασμού κ στις συμβουλες που δίνουν γύρω γύρω!!! Η Άννα Πατσούρου που λέει η @modena είναι παιδίατρος κ πιστοποιημένη σύμβουλος θηλασμού. Εγγύηση!!!!!!!έχει θηλάσει δίδυμα κ έχει γράψει κάποια βιβλία για τον θηλασμό. Εάν είστε του βιβλίου σαν συστήνω το τελευταίο της "θηλασμος μια υπέροχη εμπειρία" που έχει κ cd. με στασεις θηλασμού αλλά τα λέει κ τοοοοσο ωραία μέσα. Απίστευτες πληροφορίες. Το δικό μου το χάρισα στην κολλητή μου που είναι Αφρική κ εκεί δεν μπορεί να βρει τέτοια βιβλία κ τώρα που χρειάζομαι να φρεσκάρω τα περί διδυμων δεν το 'χω χαχχαχαχαχα κ σκέφτομαι πολυυυυ σοβαρά να το ξαναγορασω!!! 

Οποια είναι του βιβλίου ας μου πει γιατί έχω να σας προτείνω κάποια ωραία..

Πες μας ναι!! Να έχουμε να διαβάζουμε το καλοκαίρι! Δεν θα πηγαίνουμε κ στη δουλειά θα χουμε πολλή χρόνο ελεύθερο. Δεν τα είδα όλα τα βίντεο της γτ είναι μεγάλα κ πολλά αλλά μου άρεσε πολύ ο τρόπος της. Θα τα δω σίγουρα σιγά σιγά .

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , modena είπε:

Καλύτερα είμαι! Μου κάνει λίγα νερά αλλά περπατάω.. βασικό! Χαχαχα αυτό είναι πού λένε να χαίρεσαι με τις μικρές χαρές της ζωής! Χαχαχα

Με μέτρο!!! Αφού ξέρεις το θέμα σου μην το επιβαρύνεις!! Κορίτσια κακά τα ψέματα χρειαζόμαστε ξεκούραση!! Οκ δεν είμαστε άρρωστες αλλά μετά με τον ερχομό του μωρου/ων δεν θα κοιμόμαστε το ίδιο, ούτε θα αραζουμε καναπέ όποτε κάνουμε κεφι.... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Sam13 είπε:

Με μέτρο!!! Αφού ξέρεις το θέμα σου μην το επιβαρύνεις!! Κορίτσια κακά τα ψέματα χρειαζόμαστε ξεκούραση!! Οκ δεν είμαστε άρρωστες αλλά μετά με τον ερχομό του μωρου/ων δεν θα κοιμόμαστε το ίδιο, ούτε θα αραζουμε καναπέ όποτε κάνουμε κεφι.... 

Συμφωνώ! Τώρα θα χαλαρώσω μια δεκαπενταρια μέρες. Θα μείνουμε στους δικούς μου μέχρι να τελειώσουν οι εργασίες στο σπίτι κ τα βαψιματα, οπότε θα κάνει η μανούλα τα πιο πολλά! ❤️

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , modena είπε:

Συμφωνώ! Τώρα θα χαλαρώσω μια δεκαπενταρια μέρες. Θα μείνουμε στους δικούς μου μέχρι να τελειώσουν οι εργασίες στο σπίτι κ τα βαψιματα, οπότε θα κάνει η μανούλα τα πιο πολλά! ❤️

Έτσι μπράβο!! Εκμεταλλεύσου την βοήθεια της μαμας κ άραξε καναπέ ή κρεβάτι κ ξεκούραση!!! 

Πολυ ευχαρίστως να καθίσω να σας γράψω για βιβλία. Εγώ με τον μικρό μου έχουμε τρελα κ κρατάω τεράστια λίστα με βιβλια

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Sam13 είπε:

Έτσι μπράβο!! Εκμεταλλεύσου την βοήθεια της μαμας κ άραξε καναπέ ή κρεβάτι κ ξεκούραση!!! 

Πολυ ευχαρίστως να καθίσω να σας γράψω για βιβλία. Εγώ με τον μικρό μου έχουμε τρελα κ κρατάω τεράστια λίστα με βιβλια

Καλημέρα! Μου αρέσει σίγουρα η διαδικασία του παραμυθιού στο παιδί κ θεωρώ ότι ακόμη κ στη φάση που δεν μιλάει θα βοηθήσει πολύ στο να μιλήσει. Περνάς χρόνο μαζί του, γενικά είναι πολύ όμορφη ασχολία για τη μαμά κ το παιδί από πολλές απόψεις. Εμείς δεν θα έχουμε κ τηλεόραση ανοιχτή όσο μπορούμε γιατί έχουμε διαβάσει τα χειρότερα για το τι τους δημιουργεί αυτή η γρήγορη εναλλαγή εικόνων. Οπότε μουσικουλα στο σπίτι κ δημιουργική απασχόληση. 

Κορίτσια από αυτή την εβδομάδα αρχίζουν λέει να κάνουν την εμφάνιση οι ραγαδες! Πλακωθειτε στις κρέμες!


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...