Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , iwanna24 είπε:

Κοπελες καλημερα...μια που ειστε πολλες να ρωτησω...

Καθε που τρωω λαχανικα και οσπρια ποναω τρελα χαμηλα αριστερα. Σαν νευροπονος. Πιθανολογω πως ειναι το εντερο. Το χει παθει καμια?

Δεν θελω να κοψω και τελειως οσπρια και λαχανικα. Τι θα τρωω? :?

Εμένα με πιανει το έντερο μου απο τότε που ξεκίνησα σίδηρο!να δεις τι σε ενοχλεί και να το κόψεις!δεν θα σε πειράζουν όλα τα λαχανικά!απλά τσεκαρε το!

πρίν από 32 λεπτά , Elfs είπε:

Καλημέρα και από εμένα! Εγώ ειμαι ακομα ενθουσιασμένη με τη Β επιπέδου από χθες! Δυστυχώς αυτή τη φορά δε μας έβγαλε 3d απεικόνιση και το ξέχασα να το ρωτήσω... το θυμήθηκα μετα που φύγαμε από το ιατρειο  αλλά δεν πειράζει μπορεί να μην καταλάβαινα κ πολλά ούτως ή άλλως!!!!!

Ναι μαζι παμε μια χαρά μας βρίσκω!! Μόνο που εγώ θα είμαι στην άλλη άκρη της Ελλάδας!! Στο βενιζελειο νοσ Ηρακλείου θα γεννήσω εγώ!

Αχ!και εγώ!!!αν και εχω λίγο το άγχος μου με τον τράχηλο, είμαι τρελαμενη με την μπουμπου όπως την είδαμε εχτες!και έχουμε φοβερές φωτογραφίες από την 4D  απεικόνιση!!!ημουν τυχερή τελικά που ηταν σε καλή θέση!αν και όλο κουνιόταν και μια είχε τα πόδια στο κεφάλι της, μία τεντωμένα!την κομανετσι θα γέννησω!!!Χαχαχαχα 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , rapounzel_rapounzel είπε:

Εμένα με πιανει το έντερο μου απο τότε που ξεκίνησα σίδηρο!να δεις τι σε ενοχλεί και να το κόψεις!δεν θα σε πειράζουν όλα τα λαχανικά!απλά τσεκαρε το!

Σε πιανει σαν νευροπονος? Ειναι εντονος...δεν μπορω πχ να σηκωθω ή να περπατησω.

Εμενα συναμα κλωτσαει το μωρο εκει που ποναω. Λες να ειναι ο σιδηρος και οχι τα λαχανικα?

Γενικα, επειδη δεν ειχα θεμα με τον αιματοκριτη δεν επαιρνα το σιδηρο...τωρα ομως επεσε λιγακι...οποτε ξεκινησα να τον παιρνω. Δεν το ειχα σκεφτειιιι.

 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω κ εγώ ότι λόγω σιδήρου συμβαίνουν αυτά κ της κάθε κοπέλας ο οργανισμός ζοριζεται με διαφορετικό τρόπο. Κ εγώ δυσκοιλιότητα πολύ κ στα όσπρια ποναλακια. Είναι όμως υγιεινά κ θα συνεχίσω να τα τρώω. Έτσι κ αλλιώς μια φορά την εβδομάδα κάνουμε εμείς.


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, iwanna24 είπε:

Σε πιανει σαν νευροπονος? Ειναι εντονος...δεν μπορω πχ να σηκωθω ή να περπατησω.

Εμενα συναμα κλωτσαει το μωρο εκει που ποναω. Λες να ειναι ο σιδηρος και οχι τα λαχανικα?

Γενικα, επειδη δεν ειχα θεμα με τον αιματοκριτη δεν επαιρνα το σιδηρο...τωρα ομως επεσε λιγακι...οποτε ξεκινησα να τον παιρνω. Δεν το ειχα σκεφτειιιι.

 

Ναι, σαν κολικος!αν το παθαινεις μετα από συγκεκριμένα φαγητά, τότε είναι τα φαγητά!εγώ ξεκίνησα να εχω ευαισθησία στο έντερο μετα το σίδηρο όμως!δεν εχω δυσκοιλιότητα αλλά με πιάνουν πόνοι κάποιες φορές!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Ναι, σαν κολικος!αν το παθαινεις μετα από συγκεκριμένα φαγητά, τότε είναι τα φαγητά!εγώ ξεκίνησα να εχω ευαισθησία στο έντερο μετα το σίδηρο όμως!δεν εχω δυσκοιλιότητα αλλά με πιάνουν πόνοι κάποιες φορές!

Ουτε γω εχω δυσκοιλιοτητα...δεν παω πλεον καθε μερα αλλα δεν δυσκολευομαι κιολας. Απλα ξαφνικα με πιανει εντονος πονος αριστερα. Δεν μπορω να αλλαξω πλευρο, να περπατησω...τιποτα. 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, iwanna24 είπε:

Ουτε γω εχω δυσκοιλιοτητα...δεν παω πλεον καθε μερα αλλα δεν δυσκολευομαι κιολας. Απλα ξαφνικα με πιανει εντονος πονος αριστερα. Δεν μπορω να αλλαξω πλευρο, να περπατησω...τιποτα. 

ΚΑΙ ΓΩ ΧΘΕΣ ΤΟ ΕΠΑΘΑ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟΝ ΕΝΤΟΝΟ ΠΟΝΟ....ΔΕΞΙΑ ΝΟΜΙΖΩ.....ΑΛΛΑ ΚΡΑΤΗΣΕ 2-3 ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΓΙΑΤΙ ΧΕΣΤΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΒΟ ΜΟΥ


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , elenistam είπε:

ΚΑΙ ΓΩ ΧΘΕΣ ΤΟ ΕΠΑΘΑ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟΝ ΕΝΤΟΝΟ ΠΟΝΟ....ΔΕΞΙΑ ΝΟΜΙΖΩ.....ΑΛΛΑ ΚΡΑΤΗΣΕ 2-3 ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΓΙΑΤΙ ΧΕΣΤΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΒΟ ΜΟΥ

Οχι...εμενα κραταει ωρες...ειναι τοσο εντονος που κλαιω...

Δεν μπορω να τον περιγραψω ουτε μου χει ξανασυμβει ποτε. Νιωθω οτι μου κοβεται η αναπνοη!!!

Περναει οταν κοιμηθω...υποθετω οτι αδειαζει το στομαχι και ηρεμει και το εντερο. 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

 

Από τις βδομάδες σου ναι,ημερολογιακά μπαίνεις την ημερομηνία που έχεις σαν Πητ, σε λίγες μέρες!εγώ παράδειγμα αλλαζω μήνα κάθε 19!

 

Ναι έχω μπερδευτεί θέλω να ρωτήσω τον γιατρο εάν ξανά πάω για πητ στις 20 Αυγούστου. Γιατί την Τρίτη ήμουν 21κ6 απο την τελευταία μέρα περιόδου και μου ειπε εισαι 22εβ. Δηλαδή από 22 Αυγούστου που είχα στην αυχενικη τώρα πάω 19 Αυγούστου. Θα τον ρωτήσω να μου πει γιατι τωρα έχω τρεις ημερομηνίες.  Αν είναι να κρατήσουμε αυτή που μας συμφέρει.:-D


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , iwanna24 είπε:

Οχι...εμενα κραταει ωρες...ειναι τοσο εντονος που κλαιω...

Δεν μπορω να τον περιγραψω ουτε μου χει ξανασυμβει ποτε. Νιωθω οτι μου κοβεται η αναπνοη!!!

Περναει οταν κοιμηθω...υποθετω οτι αδειαζει το στομαχι και ηρεμει και το εντερο. 

ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΣ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ???? ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΡΙΚΟ ΑΛΛΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΤΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΩΡΑ ΝΑ ΤΟ ΛΕΣ...


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , elenistam είπε:

ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΣ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ???? ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΡΙΚΟ ΑΛΛΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΤΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΩΡΑ ΝΑ ΤΟ ΛΕΣ...

Οχι δεν το ανεφερα. Περιμενω σημερα να δω που δεν θα παρω το σιδηρο. 

Νιωθω και τι μικρη καλα οποτε δεν εχω ανησυχησει ιδιαιτερα..

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , iwanna24 είπε:

Οχι δεν το ανεφερα. Περιμενω σημερα να δω που δεν θα παρω το σιδηρο. 

Νιωθω και τι μικρη καλα οποτε δεν εχω ανησυχησει ιδιαιτερα..

ΟΧΙ ΟΧΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ.....ΚΑΙ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΜΑΣ ΦΥΣΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΕΙ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

  • Ευχαριστώ 1

MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , iwanna24 είπε:

Ουτε γω εχω δυσκοιλιοτητα...δεν παω πλεον καθε μερα αλλα δεν δυσκολευομαι κιολας. Απλα ξαφνικα με πιανει εντονος πονος αριστερα. Δεν μπορω να αλλαξω πλευρο, να περπατησω...τιποτα. 

Λογικά το έντερο είναι!να τσεκαρεις τι είναι αυτό που σε πειράζει!

πρίν από 31 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Ναι έχω μπερδευτεί θέλω να ρωτήσω τον γιατρο εάν ξανά πάω για πητ στις 20 Αυγούστου. Γιατί την Τρίτη ήμουν 21κ6 απο την τελευταία μέρα περιόδου και μου ειπε εισαι 22εβ. Δηλαδή από 22 Αυγούστου που είχα στην αυχενικη τώρα πάω 19 Αυγούστου. Θα τον ρωτήσω να μου πει γιατι τωρα έχω τρεις ημερομηνίες.  Αν είναι να κρατήσουμε αυτή που μας συμφέρει.:-D

21+1 με 22 είναι μια μέρα διαφορά!οι εβδομαδες της κυησης δεν αλλαζουν!στην αυχενική τι έγραφε σαν Πητ;;;  

Α!τώρα είδα το 22!δεν αλλάζει η πητ σε κάθε υπέρηχο!

πρίν από 6 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Λογικά το έντερο είναι!να τσεκαρεις τι είναι αυτό που σε πειράζει!

21+1 με 22 είναι μια μέρα διαφορά!οι εβδομαδες της κυησης δεν αλλαζουν!στην αυχενική τι έγραφε σαν Πητ;;;  

Α!τώρα είδα το 22!δεν αλλάζει η πητ σε κάθε υπέρηχο!

Από την πρώτη μέρα περιόδου ξεκινάνε οι βδομάδες, όχι την τελευταία!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γύρισα σπίτι μετά από αυτή τη 3ωρη ταλαιπωρία στο μικροβιολογικο τη πρώτη με δεύτερη ώρα νύσταζα πάρα πολύ μετά μου πέρασε 2 γεμάτα πλαστικά ποτήρια γλυκόζη ήπια με τη μία για να τελειώνω τώρα θα φάω γιατί πεινάω σα λύκος 


zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Λογικά το έντερο είναι!να τσεκαρεις τι είναι αυτό που σε πειράζει!

21+1 με 22 είναι μια μέρα διαφορά!οι εβδομαδες της κυησης δεν αλλαζουν!στην αυχενική τι έγραφε σαν Πητ;;;  

Α!τώρα είδα το 22!δεν αλλάζει η πητ σε κάθε υπέρηχο!

Από την πρώτη μέρα περιόδου ξεκινάνε οι βδομάδες, όχι την τελευταία!

Λογικα δεν εχει και πολυ σημασια γτ η διαφορα ειναι μικρη !!!! Παντως ο γιατρος θα σου πει να κρατησεις την ημερομηνια της αυχενικης, αυτη ειναι η πιο αξιοπιστη!!!! Γενικα να ξερεις οτι απο υπερηχο σε υπερηχο  θα εχει αρκετες αποκλισεις οπως και εγινε ηδη σε μενα γτ η ηλικια του εμβρυου στον υπερηχο εξαρταται απο καποιους δεικτες !δεν μεγαλωνουν ολα τα εμβρυα με τον ιδιο ρυθμο!!! εμας στην αυχενικη ο  μικρος ηταν 1 βδομαδα ακριβως μεγαλυτερος μαλλον λογω προωρης συλληψης, στην 17η εβδομαδα μας εβγαινε 2 βδομαδες μεγαλυτερος και τωρα στην β επιπεδου ειναι 1!!!! Αλλα εν τελει η πιο αξιοπιστη ειναι η αυχενικη!!!! Οποτε αυτ η κραταμε!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...