Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ναι εμένα ήταν ευχαριστημένος ο γιατρός με την τιμή. Μην αγχώνεσαι αν κάτι δεν του άρεσε θα στο έλεγε. Μια χαρά είσαι, θα πάνε όλα καλά αυτή τη φορά ❤️ 

      Μου είπε πως είναι πολύ καλή η τιμή απλώς όταν περίμενα να με πάρουν είπα να ρωτήσω για να δω περίπου τ να περιμένω !! Όλα καλά μου είπε προχωράμε Σάββατο πρώτα ο θεός θα μεταφέρουμε τα εμβρυακια μουυυ🙏🏼❤️

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχή 2

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , elenistam είπε:

ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΔΕΝ ΤΟΝ ΜΕΤΡΑΩ ΓΙΑΤΙ ΛΟΓΩ ΘΕΜΑΤΟΣ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ...ΟΠΟΤΕ ΛΕΩ 3 ΜΑΙΟ ΙΟΥΝΙΟ ΚΑΙ ΙΟΥΛΙΟ....ΧΟΝΤΡΙΚΑ ΠΑΝΤΑ ΜΙΛΑΩ

Η καθέμια μπορεί να γεννήσει νωρίτερα δεν έχει να κάνει. Αλλά κ πάλι μη νομίζεις θα σε βάλει να γεννησεισ πριν τις 38 εβδομάδες οπότε έχεις ακόμα καιρο

  • Μου αρέσει 1

zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , gogouli88 είπε:

Η καθέμια μπορεί να γεννήσει νωρίτερα δεν έχει να κάνει. Αλλά κ πάλι μη νομίζεις θα σε βάλει να γεννησεισ πριν τις 38 εβδομάδες οπότε έχεις ακόμα καιρο

ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΠΡΙΝ ΤΙΣ 38 ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ.....ΤΟ ΟΤΙ ΛΕΩ ΧΟΝΤΡΙΚΑ ΟΤΙ ΜΟΥ ΜΕΝΟΥΝ 3 ΜΗΝΕΣ ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΥΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΕ 3, ΟΥΤΕ ΟΤΙ ΜΕΤΡΑΩ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ.....ΑΠΛΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΥΟ ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΑΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΙΟ....:)


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , gogouli88 είπε:

Η καθέμια μπορεί να γεννήσει νωρίτερα δεν έχει να κάνει. Αλλά κ πάλι μη νομίζεις θα σε βάλει να γεννησεισ πριν τις 38 εβδομάδες οπότε έχεις ακόμα καιρο

χα χα χα καλε γιατι μας γειωνεις για λιγες μερες τις συνοψιζουμε για να μας φαινετε λιγο λιγοτερο χα χα χα 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

χα χα χα καλε γιατι μας γειωνεις για λιγες μερες τις συνοψιζουμε για να μας φαινετε λιγο λιγοτερο χα χα χα 

ΠΕΣ ΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑ......ΤΑ ΛΕΜΕ ΧΟΝΤΡΑ ΧΟΝΤΡΑ ΓΙΑΤΙ ΑΜΑ ΜΕΤΡΗΣΟΥΜΕ ΜΙΑ ΜΙΑ ΔΕ ΠΕΡΝΑΝΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ....ΛΕΤΕ ΕΣΕΙΣ 3 ΜΗΝΕΣ ΤΟΥ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , linaa είπε:

χα χα χα καλε γιατι μας γειωνεις για λιγες μερες τις συνοψιζουμε για να μας φαινετε λιγο λιγοτερο χα χα χα 

Α οκ τότε αλλά έχει κ η εγκυμοσύνη τη χάρη της γιατί βιάζεστε χαρείτε το κ μη μετράτε 

  • Μου αρέσει 1

zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , gogouli88 είπε:

Α οκ τότε αλλά έχει κ η εγκυμοσύνη τη χάρη της γιατί βιάζεστε χαρείτε το κ μη μετράτε 

Τι ωραία που το αντιμετωπιζεις έτσι!!!εγώ εχω τόσο άγχος να πάνε ολα καλά που δεν το χαίρομαι όπως θα ήθελα!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Τι ωραία που το αντιμετωπιζεις έτσι!!!εγώ εχω τόσο άγχος να πάνε ολα καλά που δεν το χαίρομαι όπως θα ήθελα!

Κ γω έτσι ήμουν τώρα ηρέμησα ίσως γιατί τώρα το νιώθω έντονα κάθε μέρα κ πολλές φορές τη μερα

  • Μου αρέσει 1

zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κοιλίτσες!

Μετράω ανάποδα για την β'επιπέδου (στις 6:30 έχω ραντεβού)! 

Ψιλοαγχώθηκα γμτ μου...Ήμουν σήμερα με τον μπαμπά μου στο νοσοκομείο και στον θάλαμο ήταν μια κυρία (ναι, μεικτός θάλαμος, μην το συζητάτε...) που είπε μετά από πολλή ώρα ότι είχε πάει για σπινθηρογράφημα... Βέβαια, εμείς ήμασταν στην άλλη άκρη με ανοιχτά παράθυρα και δεν ήρθα καθόλου σε επαφή μαζί της, αλλά όσο να'ναι...φοβήθηκα λίγο... 

Τώρα με έχει πιάσει πονοκέφαλος απ'το άγχος, ο junior κλωτσάει όπου βρει, θα'μαι και μόνη μου στον γιατρό...τέλεια...:?:? Και δεν περνάει και η ώρα!!

Τουλάχιστον πέτυχα το tickerάκι :)

6 ώρες πρίν, linaa είπε:

καλημερα σε ολα τα κοριτσια!!! 

οχι δεν εισαι η μεγαλητερη ειμαστε ισα!!!! θα εισαι το πρωτο παιδακι της λιστας λοιπον!!!!! 

Όταν μιλάτε για ηλικίες, κορίτσια, να σέβεστε κι εμένα που γεννήθηκα προτού καν γίνει το ΠΑΣΟΚ κυβέρνηση!! :D:D:D

Καλώς ήρθες, @Caty!

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Heidelberg είπε:

Καλησπέρα, κοιλίτσες!

Μετράω ανάποδα για την β'επιπέδου (στις 6:30 έχω ραντεβού)! 

Ψιλοαγχώθηκα γμτ μου...Ήμουν σήμερα με τον μπαμπά μου στο νοσοκομείο και στον θάλαμο ήταν μια κυρία (ναι, μεικτός θάλαμος, μην το συζητάτε...) που είπε μετά από πολλή ώρα ότι είχε πάει για σπινθηρογράφημα... Βέβαια, εμείς ήμασταν στην άλλη άκρη με ανοιχτά παράθυρα και δεν ήρθα καθόλου σε επαφή μαζί της, αλλά όσο να'ναι...φοβήθηκα λίγο... 

Τώρα με έχει πιάσει πονοκέφαλος απ'το άγχος, ο junior κλωτσάει όπου βρει, θα'μαι και μόνη μου στον γιατρό...τέλεια...:?:? Και δεν περνάει και η ώρα!!

Τουλάχιστον πέτυχα το tickerάκι :)

Όταν μιλάτε για ηλικίες, κορίτσια, να σέβεστε κι εμένα που γεννήθηκα προτού καν γίνει το ΠΑΣΟΚ κυβέρνηση!! :D:D:D

Καλώς ήρθες, @Caty!

Τι ναι αυτό καλέ κ αγχώθηκες; 


zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , gogouli88 είπε:

Τι ναι αυτό καλέ κ αγχώθηκες; 

Όποιος κάνει σπινθηρογράφημα, για 2-3 μέρες δεν επιτρέπεται να έρχεται σε επαφή με εγκύους και μικρά παιδιά λόγω της ακτινοβολίας. Το φάρμακο φεύγει σταδιακά απ'το σώμα με τον ιδρωτα, τα ούρα κλπ και είναι επικίνδυνο. 

Βέβαια, δεν την άγγιξα καθόλου και αεριζόταν και ο χώρος αλλά όσο να'ναι...ξέρω τώρα...θα προτιμούσα να μην ήμασταν καθόλου στο ίδιο δωμάτιο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 57 λεπτά , gogouli88 είπε:

Κ γω έτσι ήμουν τώρα ηρέμησα ίσως γιατί τώρα το νιώθω έντονα κάθε μέρα κ πολλές φορές τη μερα

Και εγώ την νιώθω όλη μερα την γοργόνα μου!!!ίσως σήμερα μετά την β'επιπεδου να χαλαρωσω λίγο και να είμαι πιο ήσυχη!

πρίν από 37 λεπτά , Heidelberg είπε:

Καλησπέρα, κοιλίτσες!

Μετράω ανάποδα για την β'επιπέδου (στις 6:30 έχω ραντεβού)! 

Ψιλοαγχώθηκα γμτ μου...Ήμουν σήμερα με τον μπαμπά μου στο νοσοκομείο και στον θάλαμο ήταν μια κυρία (ναι, μεικτός θάλαμος, μην το συζητάτε...) που είπε μετά από πολλή ώρα ότι είχε πάει για σπινθηρογράφημα... Βέβαια, εμείς ήμασταν στην άλλη άκρη με ανοιχτά παράθυρα και δεν ήρθα καθόλου σε επαφή μαζί της, αλλά όσο να'ναι...φοβήθηκα λίγο... 

Τώρα με έχει πιάσει πονοκέφαλος απ'το άγχος, ο junior κλωτσάει όπου βρει, θα'μαι και μόνη μου στον γιατρό...τέλεια...:?:? Και δεν περνάει και η ώρα!!

Τουλάχιστον πέτυχα το tickerάκι :)

Όταν μιλάτε για ηλικίες, κορίτσια, να σέβεστε κι εμένα που γεννήθηκα προτού καν γίνει το ΠΑΣΟΚ κυβέρνηση!! :D:D:D

Καλώς ήρθες, @Caty!

Χαχαχαχα!!!θεά!!!!

Εγω στις 8.00 εχω ραντεβού!!!

Λογικά δεν θα υπάρχει πρόβλημα!δεν αγκαλιαστηκατε!μην αγχωνεσαι!για λίγο ήσουν στο ίδιο δωμάτιο!

  • Μου αρέσει 1

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ απο μένα! Εγώ στις 6 εχω ραντεβού! Τώρα ισιωνω μαλλι έβαλα τις κρέμες μ να πάω να δω το καμάρι!

πρίν από 21 λεπτά , Heidelberg είπε:

Όποιος κάνει σπινθηρογράφημα, για 2-3 μέρες δεν επιτρέπεται να έρχεται σε επαφή με εγκύους και μικρά παιδιά λόγω της ακτινοβολίας. Το φάρμακο φεύγει σταδιακά απ'το σώμα με τον ιδρωτα, τα ούρα κλπ και είναι επικίνδυνο. 

Βέβαια, δεν την άγγιξα καθόλου και αεριζόταν και ο χώρος αλλά όσο να'ναι...ξέρω τώρα...θα προτιμούσα να μην ήμασταν καθόλου στο ίδιο δωμάτιο...

Περίπου το ίδιο έπαθα κ εγώ σήμερα. Πήγα να δω τη μαμά μου στο νοσοκομείο στην καρδιολογική κλινική γιατί έκανε μια μικροεπεμβαση. Είχα κάτσει περίπου ένα τέταρτο στο θάλαμο όταν με είδε μια νοσοκόμα κ μου ειπε ότι δεν επιτρέπεται να είμαι εκεί γιατί οι ασθενείς ( μάλλον οι άλλοι του θαλαμου) κάνουν θεραπεία με θαλλιο.   Έφυγα αμέσως κ ούτε είχα πλησιάσει κανένα όσο ήμουν εκεί

Μετά που διάβασα στο ίντερνετ έλεγε ότι σε μικρότερες  εβδομάδες μπορεί επιδράσει στο έμβρυο κάτι τέτοιο. Πάντως δε νομίζω να έγινε τίποτα ούτε σε εμένα ούτε στη δική σου περίπτωση...


8pRep2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά αποτελέσματα κορίτσια σε όλες τις β επιπέδου που υπολείπονται. Είναι τεράστια ανακούφιση!! Εγώ από τη Δευτέρα που την έκανα είμαι πιο ήρεμη. Βέβαια μετά είμαστε ικανές να αγχωθουμε για το πόσο συχνά ακούμε το μπεμπάκι μας κ.α. Τέλος πάντων όλα καλά θα πάνε για όλες. Εγώ έκανα και καμπύλη σήμερα , εντάξει δεν ήταν τόσο χάλια όσο μου έλεγαν έμοιαζε λίγο με γκαζόζα ξεθυμασμένη λίγο πιο γλυκό ακόμα συν ότι είχε και λίγο πάγο. Έκανα και επαναληπτικές τοξόπλασμα ούρων αίμα κλπ. Σιγά σιγά θα πέρασε ο ο καιρός !!!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Heidelberg είπε:

Καλησπέρα, κοιλίτσες!

Μετράω ανάποδα για την β'επιπέδου (στις 6:30 έχω ραντεβού)! 

Ψιλοαγχώθηκα γμτ μου...Ήμουν σήμερα με τον μπαμπά μου στο νοσοκομείο και στον θάλαμο ήταν μια κυρία (ναι, μεικτός θάλαμος, μην το συζητάτε...) που είπε μετά από πολλή ώρα ότι είχε πάει για σπινθηρογράφημα... Βέβαια, εμείς ήμασταν στην άλλη άκρη με ανοιχτά παράθυρα και δεν ήρθα καθόλου σε επαφή μαζί της, αλλά όσο να'ναι...φοβήθηκα λίγο... 

Τώρα με έχει πιάσει πονοκέφαλος απ'το άγχος, ο junior κλωτσάει όπου βρει, θα'μαι και μόνη μου στον γιατρό...τέλεια...:?:? Και δεν περνάει και η ώρα!!

Τουλάχιστον πέτυχα το tickerάκι :)

Όταν μιλάτε για ηλικίες, κορίτσια, να σέβεστε κι εμένα που γεννήθηκα προτού καν γίνει το ΠΑΣΟΚ κυβέρνηση!! :D:D:D

Καλώς ήρθες, @Caty!

καλη επιτυχια Heidelberg !!!!! Ολα καλα θα πανε!!!!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Ελένη μου ασε τις βδομάδες!για μηνες μιλαμε!πητ έχεις 3/09 άρα μήνα αλλαζεις κάθε 3 του μήνα!03/08 μπαίνεις στον 9ο, 03/07 στον 8ο και πάει λέγοντας!αν μπήκες 16/04 στον 6ο, μπαίνεις 16/07 στον 9ο οπότε δεν γίνεται να γέννας μέχρι 03/09 αλλά πολύ νωρίτερα!

Οι μήνες δεν έχουν 4 βδομάδες, μην μπερδευεσαι!

Με την Πητ που σου έχουν δώσει!εγώ εχω Πητ 19/08!οπότε κάθε 19 αλλαζω μήνα!στις 19/07 μπαίνω στον 9ο και περιμένω την άφιξη!

Κορίτσια μου δεν είναι έτσι. Ο κάθε μήνας της εγκυμοσύνης έχει συγκεκριμένο αριθμό εβδομάδων. Ο έκτος μήνας ξεκινάει από την αρχή της 22ης μέχρι και το τέλος της 26ης. 

Ο έβδομος μήνας από 27-30 εβδομάδες.

Ο όγδοος μήνας από 31-35 εβδομάδες και ο ένατος από 36-40 εβδομάδες. Κάποιοι είναι πιο σύντομοι σε διάρκεια κ κάποιοι άλλοι όχι.

3 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Οι μήνες έχουν 30-31 μέρες!οι 4 βδομάδες είναι 28 μέρες!!!αν κατσεις και το υπολογισεις όπως το λες, θα δεις οτι δεν βγαίνει ο λογαριασμός!στις 20 εβδομάδες είσαι ακριβώς στην μέση, άρα έχεις διανύσει 4,5 μήνες και εχεις άλλο τόσο!!!

Για να υπολογίσετε τον ακριβή μήνα ακολουθείτε τα παρακάτω:
1ος μήνας: 1η, 2η, 3η, 4η εβδομάδα
2ος μήνας: 5η, 6η, 7η, 8η εβδομάδα
3ος μήνας: 9η, 10η, 11η, 12η, 13η εβδομάδα (εδώ υπολογίζετε μία παραπάνω)
4ος μήνας: 14η, 15η, 16η, 17η βδομάδα
5ος μήνας: 18η, 19η, 20η, 21η βδομάδα
6ος μήνας: 22η, 23η, 24η, 25η, 26η βδομάδα (υπολογίζετε μία παραπάνω)
7ος μήνας: 27η, 28η, 29η, 30η βδομάδα
8ος μήνας: 31η, 32η, 33η, 34η, 35η βδομάδα (υπολογίζετε μία παραπάνω)
9ος μήνας: 36η, 37η, 38η, 39η, 40η βδομάδα (υπολογίζετε μία παραπάνω)

Η εγκυμοσύνη χωρίζεται επίσης σε τρίμηνα. Εκεί είναι πιο απλός ο υπολογισμός.
1ος - 3ος μήνας = 1η – 13η βδομάδα = 1ο τρίμηνο
40ς - 6ος μήνας= 14η – 26η βδομάδα = 2ο τρίμηνο
7ος - 9ος μήνας= 27η – 40η βδομάδα = 3ο τρίμηνο

Ακριβώς!!! 

Πρόλαβα κ τα γραψα.. Πολύ σωστά!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...