Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, vaclia είπε:

Kαλημερα και καλως μας ηρθες!!!!! Ναι φυσικα και μπορεις να τις κανεις και στο γλουτο με βοηθεια αλλα και στο μηρο και στην κοιλια γυρω απο τον οφαλο. Στον γλουτιαιο  μυ το κανουμε συνηθως στο δεξι κωλομερι σχεδιαζοντας ενα σταυρο οποτε στο ανω και εξω τεταρτημοριο του σταυρου. Αυτο το κανουμε γτ περνανε πολλα νευρα απο την περιοχη αν και μιλαμε για μια βελονιτσα πολυ μικρη οποτε δεν πειραζει.!!!! Οπως και ναχει καλο ειναι ανα αλλαζεις μεροσ απο κοιλια σε μηρο και σε γλουτο και να αποφευγεισ το ιδιο σημειο συνεχεια!!!!Καλη επιτυχια. Με το καλο το μωρακι σου!!!!

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας, βλέπω αρκετές ομοιοπαθουσες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και εμείς του πεθερού μου το όνομα θα δώσουμε. Μου αρέσει και σαν όνομα κ γενικά ήθελα αφού είναι κ αγόρι να συνεχιστεί το όνομα στην οικογένεια. Το δεύτερο θα ναι από τους δικούς μου γονείς. Και εμείς τα είχαμε κανονίσει από πριν με τον άντρα μου.


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, linaa είπε:

εγω το παρατηρησα αμεσως γιατι μολις εβαλα την κρεμουλα φυγαν αμεσως κ τα σημαδακια που ειχα απο τις τρυπες κ δεν μπορουσα να τρυπησω με τιποτα αφου οταν τρυπισα τελικα εκανε κρακ... απο οταν αφησα το σημειο χωρις κρεμα δεν ξαναζοριστηκα καθολου. 

Ωραία!!!αυτο θα κάνω γιατί πολύ ταλαιπωρούμαι το τελευταίο διάστημα!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, linaa είπε:

κ εγω δυο ονοματα θα δωσω! αφου υπαρχει κ αυτη η λυση ειναι ολοι ευχαριστημενοι!!!!!!! επειδη ειναι πρωτο εγγονι δεν θελω να τους στεναχωρησω τσαμπα..!!! 

Ναι αλλά το ένα όνομα θα επικρατήσει που θα φωνάζεται το παιδί γιατί κ με τα 2 δε θα φωναζεται


zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, gogouli88 είπε:

Κορίτσια έχετε αποφασίσει όνομα για το μωράκι σας; εννοώ θα έινσι όνομα της οικογένειας η ότι σας αρέσει απευθύνομαι πιο πολύ στισ πρώτο μανούλες. Εμείς δεν έχουμε πει κάτι αλλά το ξέρω από τώρα τι θα μου πει ο άντρας μου

Εγω εχω κάνει τάμα στην Παναγία πριν μείνω έγκυος για το όνομα οπότε θα την βγάλω Μαρία!θα βαπτιστει Μαρία+Άννα(το αννα το διαλεξα γιατι ειναι η μητερα της παναγιας)για να την φωναζουμε Μαριάννα!!!

Αν δεν είχα κάνει τάμα όμως θα διαλεγαμε ουδέτερο όνομα!δεν υπήρχε περίπτωση να βγάλω ένα όνομα απλά γιατί υπάρχει στην οικογένεια και ποτέ δεν κατάλαβα τι θα πει να συνεχιστεί!και δεν βρίσκω και ουσία σε δυο ονόματα οταν δεν χρησιμοποιήται!

 

πρίν από 4 λεπτά , gogouli88 είπε:

Ναι αλλά το ένα όνομα θα επικρατήσει που θα φωνάζεται το παιδί γιατί κ με τα 2 δε θα φωναζεται

Συμφωνώ με την Γωγώ!οταν κάποιος θέλει το όνομα του, θέλει να φωνάζεις το παιδί έτσι!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , gogouli88 είπε:

Ναι αλλά το ένα όνομα θα επικρατήσει που θα φωνάζεται το παιδί γιατί κ με τα 2 δε θα φωναζεται

Μπορείς να το φωνάζεις όπως σου αρέσει!! Στη βάφτιση θα ακουστεί το όνομα. Κι αν δε σου αρέσει βγάλε χαϊδευτικό!! Η μάθε το παιδί με το δεύτερο και θα το συνηθίσουν. 

Κορίτσια άσχετο αλλά μου έχει κολλήσει όλη μέρα από τη στιγμή που το διάβασα στο ίντερνετ. Απαγορεύεται να τρώμε μαρούλι; Εγώ τρώω πάρα πολύ μαρούλι το πλένω σχολαστικά ( δεν έχω αντισώματα στο τοξόπλασμα ) ούτε τρώω απ' έξω σαλάτες φυσικά. Προβληματίστηκα λιγάκι. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Εγω εχω κάνει τάμα στην Παναγία πριν μείνω έγκυος για το όνομα οπότε θα την βγάλω Μαρία!θα βαπτιστει Μαρία+Άννα(το αννα το διαλεξα γιατι ειναι η μητερα της παναγιας)για να την φωναζουμε Μαριάννα!!!

Αν δεν είχα κάνει τάμα όμως θα διαλεγαμε ουδέτερο όνομα!δεν υπήρχε περίπτωση να βγάλω ένα όνομα απλά γιατί υπάρχει στην οικογένεια και ποτέ δεν κατάλαβα τι θα πει να συνεχιστεί!και δεν βρίσκω και ουσία σε δυο ονόματα οταν δεν χρησιμοποιήται!

 

Συμφωνώ με την Γωγώ!οταν κάποιος θέλει το όνομα του, θέλει να φωνάζεις το παιδί έτσι!

Νταξει αυτή είναι γνώμη σου.. Εγώ παράδειγμα το βλέπω πιο ρομαντικά. Δεν είναι αναγκαστικό να συμφωνήσεις.

πρίν από 16 λεπτά , Melissoula27 είπε:

Μπορείς να το φωνάζεις όπως σου αρέσει!! Στη βάφτιση θα ακουστεί το όνομα. Κι αν δε σου αρέσει βγάλε χαϊδευτικό!! Η μάθε το παιδί με το δεύτερο και θα το συνηθίσουν. 

Κορίτσια άσχετο αλλά μου έχει κολλήσει όλη μέρα από τη στιγμή που το διάβασα στο ίντερνετ. Απαγορεύεται να τρώμε μαρούλι; Εγώ τρώω πάρα πολύ μαρούλι το πλένω σχολαστικά ( δεν έχω αντισώματα στο τοξόπλασμα ) ούτε τρώω απ' έξω σαλάτες φυσικά. Προβληματίστηκα λιγάκι. 

Εμένα ο γιατρός μου είπε ότι εφόσον είναι πλυμένο καλά κανένα προβλημα. Κ εγώ παρά πολύ! Πάντα μου άρεσε!


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Εγω εχω κάνει τάμα στην Παναγία πριν μείνω έγκυος για το όνομα οπότε θα την βγάλω Μαρία!θα βαπτιστει Μαρία+Άννα(το αννα το διαλεξα γιατι ειναι η μητερα της παναγιας)για να την φωναζουμε Μαριάννα!!!

Αν δεν είχα κάνει τάμα όμως θα διαλεγαμε ουδέτερο όνομα!δεν υπήρχε περίπτωση να βγάλω ένα όνομα απλά γιατί υπάρχει στην οικογένεια και ποτέ δεν κατάλαβα τι θα πει να συνεχιστεί!και δεν βρίσκω και ουσία σε δυο ονόματα οταν δεν χρησιμοποιήται!

 

Συμφωνώ με την Γωγώ!οταν κάποιος θέλει το όνομα του, θέλει να φωνάζεις το παιδί έτσι!

Πεστα ρε παιδί μου αυτό ποτέ μου δε το κατάλαβα τόσες κ τόσες γενιές να συνεχίζονται με 2 ονόματα γιατί; αφού το επίθετο θα είναι του άντρα θα πρέπει να βγάλω κ του πεθερου το όνομα ανεξαρτήτως αν μου αρέσει η όχι τι να πω κ ολεσ κάνουμε πίσω για να μη τσακωθούμε για ένα όνομα. Ε ναι προφανώς κ το ένα θα φωνάζεται κ θα γράφετε απλά εγώ θέλω να βγάλω το όνομα της Παναγίας κ έτσι θα ακουστεί μόνο εκείνη την ώρα τόσο μετράει η γνώμη των μητέρων στο πρώτο παιδί 


zTF7p3.png

dj8Lp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , modena είπε:

Νταξει αυτή είναι γνώμη σου.. Εγώ παράδειγμα το βλέπω πιο ρομαντικά. Δεν είναι αναγκαστικό να συμφωνήσεις.

Εμένα ο γιατρός μου είπε ότι εφόσον είναι πλυμένο καλά κανένα προβλημα. Κ εγώ παρά πολύ! Πάντα μου άρεσε!

Εμένα ο γιατρός μου είναι χαλαρός υπερβολικά όμως. Για τον μοναδικό λόγο που μου τα έχει χώσει είναι τα κιλά που έχω πάρει τελευταία. Πχ αν τον ρωτήσω αν κάνει να φάω κάτι μου λέει Γιατί όχι είσαι αλλεργική; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , gogouli88 είπε:

Ναι αλλά το ένα όνομα θα επικρατήσει που θα φωνάζεται το παιδί γιατί κ με τα 2 δε θα φωναζεται

ενταξει ναι αλλα οκ μετα σπιτι σου δεν θα σου πουν πως θα το φωναζεις θα ερθει πιο ομαλα αν θες να το φωναζεις καπως αλλιως απτο να πεις δεν βγαζω το ονομα των παππουγιαγιαδων στη βαφτιση χε χε χε χε !!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 51 λεπτά , Melissoula27 είπε:

Εμένα ο γιατρός μου είναι χαλαρός υπερβολικά όμως. Για τον μοναδικό λόγο που μου τα έχει χώσει είναι τα κιλά που έχω πάρει τελευταία. Πχ αν τον ρωτήσω αν κάνει να φάω κάτι μου λέει Γιατί όχι είσαι αλλεργική; 

Αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό. Εμένα για τα πράσινα σαλατικα που το συζήτησε είπε μόνο αυτό. Κ όχι απέξω σαλάτες..


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και εμεις θα βγάλουμε το ονομα του πεθερου... 

Πιο παλια το σκευτομουν κ εγω ετσι για πιο λογο συνεχιζουν τα ονοματα... Οταν ομως  εχασα τον πατερα μου πριν απο λιγα χρονια καταλαβα ποσο πολυ θελω να βγαλω το ονομα του. Ισως να ειναι και ενας τροπος να μη μου λειπει τοσο δε ξερω.... 

Στο πρωτο ομως το ειχαμε πει απο πριν θα βγαζαμε τον πεθερο μου (κ αυτος εχει φυγει πολλα χρονια και μεγαλωσε μονος του τον αντρα μου) 

 

  • Μου αρέσει 3

8pRep2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gogouli88 είπε:

Πεστα ρε παιδί μου αυτό ποτέ μου δε το κατάλαβα τόσες κ τόσες γενιές να συνεχίζονται με 2 ονόματα γιατί; αφού το επίθετο θα είναι του άντρα θα πρέπει να βγάλω κ του πεθερου το όνομα ανεξαρτήτως αν μου αρέσει η όχι τι να πω κ ολεσ κάνουμε πίσω για να μη τσακωθούμε για ένα όνομα. Ε ναι προφανώς κ το ένα θα φωνάζεται κ θα γράφετε απλά εγώ θέλω να βγάλω το όνομα της Παναγίας κ έτσι θα ακουστεί μόνο εκείνη την ώρα τόσο μετράει η γνώμη των μητέρων στο πρώτο παιδί 

Καλησπέρα! Εμείς βάλαμε δύο ονόματα στη κόρη μου..ένα από ταμα που είχε κάνει η μαμά μου και το δεύτερο που ήθελα εγώ και ο άντρας μου! Δεν δώσαμε ούτε από τους γονείς μου,ούτε από τους δικούς του! Όσο και να γκρινιαξαν απόφαση μας ήταν πως θα φωνάζουμε τη κόρη μας! Οι γονείς μου βέβαια τη φωνάζουν με το πρώτο όνομα και εμείς είτε με το δεύτερο είτε συνδιασμό και τα δύο! Η μικρή πάντως απαντάει και στα δύο..γιατί και στο σχολείο άλλοι τη φωνάζουν με το πρώτο όνομα και άλλοι με το δεύτερο! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, modena είπε:

Καλημέρα! Μου αρέσει σίγουρα η διαδικασία του παραμυθιού στο παιδί κ θεωρώ ότι ακόμη κ στη φάση που δεν μιλάει θα βοηθήσει πολύ στο να μιλήσει. Περνάς χρόνο μαζί του, γενικά είναι πολύ όμορφη ασχολία για τη μαμά κ το παιδί από πολλές απόψεις. Εμείς δεν θα έχουμε κ τηλεόραση ανοιχτή όσο μπορούμε γιατί έχουμε διαβάσει τα χειρότερα για το τι τους δημιουργεί αυτή η γρήγορη εναλλαγή εικόνων. Οπότε μουσικουλα στο σπίτι κ δημιουργική απασχοληση

Τι ωραία που τα λες!!! Κι εγώ έτσι το φαντάζομαι!  Θα προσπαθήσω όσο μπορώ να μην πέσω στην εύκολη λύση των ταμπλετ και της τηλεόρασης!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Melissoula27 είπε:

Μπορείς να το φωνάζεις όπως σου αρέσει!! Στη βάφτιση θα ακουστεί το όνομα. Κι αν δε σου αρέσει βγάλε χαϊδευτικό!! Η μάθε το παιδί με το δεύτερο και θα το συνηθίσουν. 

Κορίτσια άσχετο αλλά μου έχει κολλήσει όλη μέρα από τη στιγμή που το διάβασα στο ίντερνετ. Απαγορεύεται να τρώμε μαρούλι; Εγώ τρώω πάρα πολύ μαρούλι το πλένω σχολαστικά ( δεν έχω αντισώματα στο τοξόπλασμα ) ούτε τρώω απ' έξω σαλάτες φυσικά. Προβληματίστηκα λιγάκι. 

να το βαζεις στο ξυδι να μουλιαζει για κανενα μισαωρο εκτος απτο καλο πλυσιμο! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...