Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

15 ώρες πρίν, katia2018 είπε:

Κάποτε έλεγα κι εγώ "πόσο κακό κάνουν πια αυτά τα φάρμακα".Τώρα πια βλέπω ότι κάποιες κυήσεις δεν κρατιούνται διαφορετικά και αποδέχτηκα την κατάσταση.Αυτο που λες όσο περνάει ο καιρός σκέφτεσαι διάφορα,το έχω πάθει κι εγώ τελευταία.Αυτες τις μέρες κόλλησα με το θηλασμό,επειδή δεν τα κατάφερα την πρώτη φορά,θέλω τώρα να τα πάω καλύτερα,όχι ότι θα τρελαθώ κιόλας αν δεν πετύχω, απλώς τότε με είχε επηρεάσει πολύ ψυχολογικά η αποτυχία αυτή!!Τώρα ξέρω ότι σημασία έχει η δική μας καλή ψυχολογία πρώτα,τα άλλα όλα γίνονται!!!

Εχει αποφασίσει καμιά αν θα κάνει rooming in?

Κι εγώ θα κάνω rooming in γιατί μου άρεσε πάρα πολύ η πολιτική του μαιευτηρίου σ αυτό το θέμα. Αν έχω λοιπόν το μωρό μαζί μου σε δίκλινο, θα βάλουν δίπλα μου κοπέλα που επίσης ζητάει rooming in. Οι επισκέπτες δε μπαίνουν καθόλου (!!!!!!) στο δωμάτιο ούτε οι συγγενείς. Θα είμαι 4 μέρες μόνο με το μωρό και τον άντρα μου για να πάρουμε το βάπτισμα του πυρός και να δούμε λίγο τις νέες ισορροπίες. Ο,τι χρειαστούμε φυσικά θα το ζητάμε απ' τις νοσηλευτριες! Όσοι έρθουν και θέλουν να δουν το μωρό, μισή ώρα κάθε μέρα μπορούν να το δουν από ένα τζάμι και αν μπορώ κι εγώ να περπατήσω κλπ γιατί θα αναρρωνω από καισαρικη, μπορώ να βγαίνω απ' το δωμάτιο και να τους βλέπω για λίγο. Θεωρώ ότι έτσι πρέπει να γίνονται τα πράγματα. Η δυάδα γίνεται τριάδα και το ζευγάρι πρέπει να ζήσει αυτές τις πρώτες στιγμές. Όλοι οι άλλοι θα έχουν χρόνο να δουν το μωρό αργότερα. Ποτέ δεν κατάλαβα αυτό το μπουγιο που πάει και μπαστακωνεται με τις ώρες στα επισκεπτήρια. Και αντίστοιχα τα μαιευτήρια που βάζουν στο ίδιο δωμάτιο κοπέλες που δε θέλουν το μωρό μαζί τους με κοπέλες που θέλουν rooming in. Άλλες οι ανάγκες της μιας, άλλες της άλλης.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, linaa είπε:

χα χα χα εμεις ειμαστε τυχερες ειναι αυγουστος κ μαλιστα 15 αυγουστος κοντα ολοι διακοπες!!!!!! αμφιβαλλω αν θα υπαρχει ατομο εκτος οικογενειας στην αθηνα! 

κ δεν ξερεις κ ποιος θα ερθει τι να περνεις τηλεφωνα κ να λες μην ερθετε κ αυτο δεν γινετε ! !! ουτε να πεις στους κολλητους σου ξερεις εγω δεν θελω να ερθετε να με δειτε διαδοστε το. 

Καλα εγω σου ειπα τη γνωμη μου. Τωρα ο καθενας κανει οτι γουσταρει.

πρίν από 11 λεπτά , Sunshine18 είπε:

Κι εγώ θα κάνω rooming in γιατί μου άρεσε πάρα πολύ η πολιτική του μαιευτηρίου σ αυτό το θέμα. Αν έχω λοιπόν το μωρό μαζί μου σε δίκλινο, θα βάλουν δίπλα μου κοπέλα που επίσης ζητάει rooming in. Οι επισκέπτες δε μπαίνουν καθόλου (!!!!!!) στο δωμάτιο ούτε οι συγγενείς. Θα είμαι 4 μέρες μόνο με το μωρό και τον άντρα μου για να πάρουμε το βάπτισμα του πυρός και να δούμε λίγο τις νέες ισορροπίες. Ο,τι χρειαστούμε φυσικά θα το ζητάμε απ' τις νοσηλευτριες! Όσοι έρθουν και θέλουν να δουν το μωρό, μισή ώρα κάθε μέρα μπορούν να το δουν από ένα τζάμι και αν μπορώ κι εγώ να περπατήσω κλπ γιατί θα αναρρωνω από καισαρικη, μπορώ να βγαίνω απ' το δωμάτιο και να τους βλέπω για λίγο. Θεωρώ ότι έτσι πρέπει να γίνονται τα πράγματα. Η δυάδα γίνεται τριάδα και το ζευγάρι πρέπει να ζήσει αυτές τις πρώτες στιγμές. Όλοι οι άλλοι θα έχουν χρόνο να δουν το μωρό αργότερα. Ποτέ δεν κατάλαβα αυτό το μπουγιο που πάει και μπαστακωνεται με τις ώρες στα επισκεπτήρια. Και αντίστοιχα τα μαιευτήρια που βάζουν στο ίδιο δωμάτιο κοπέλες που δε θέλουν το μωρό μαζί τους με κοπέλες που θέλουν rooming in. Άλλες οι ανάγκες της μιας, άλλες της άλλης.

Ηρθαν ανθρωποι που δεν τους ξερω καν!


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , iwanna24 είπε:

Καλα εγω σου ειπα τη γνωμη μου. Τωρα ο καθενας κανει οτι γουσταρει.

Ηρθαν ανθρωποι που δεν τους ξερω καν!

Εγώ είδα ανθρώπους που δεν τους ήξερα μόνο στο γάμο μου γιατί ήταν καλεσμένοι των πεθερικών :-P. Στο μαιευτήριο θα τους έβγαζα έξω. Σ' αυτά είναι μέγαιρα!!!!! Κι ας με πουν και παραξενη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Σκέφτομαι και εγώ να κάνω rooming in αλλά θα συμβουλευτώ και την μαία μου!! Πιστευω πως έτσι θα είναι πιο ομαλή η προσαρμογή για μας!! Πάντως έχω ακούσει πως στα μαιευτήρια αν ζητήσεις rooming in σε έχουν με γυναίκες που έχουν ζητήσει και αυτές το ίδιο & επίσης αν για οποιοδήποτε λόγω δεν νιωθεις καλα ή θες να σου πάρουν το μωρό στο παίρνουν χωρίς κανένα πρόβλημα!! Όταν μια γυναίκα πρέπει να θηλάσει όλοι βγαίνουν εκτός δωματίου ακόμα και οι δικοί της συγγενείς!! 

Δεν ξέρω πως θα σας φανεί αυτό που θα σας πω αλλά απο την στιγμή που έχω επιλέξει να είμαι σε τρίκλινο ξέρω πολύ καλα πως οι γυναίκες που θα είναι δίπλα μου πιθανόν θα έχουν επισκέψεις & σε καμία περίπτωση δεν θα μπορούσα να πω οτιδήποτε, αν ήθελα θα μπορούσα να πάω σε μονόκλινο και να έχω την ησυχία μου!! Αλλά εδώ πρέπει να προετοιμάσουμε τους άντρες μας ή γενικά τον σύνοδο μας και να μην αφήνει τον οποιοδήποτε να μπαίνει στο δωμάτιο ειδικά τους ανθρώπους που δεν έχουμε ξαναδεί στη ζωή μας!! Πολύ ευγενικά να λέει, τώρα θηλάζει ή κοιμάται, και να τους υποδέχεται στο σαλόνι του ορόφου!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!! Ειμαι κι εγω υπερ του rooming in. Έχει πολλαπλά οφέλη και για τη μαμα και για το μωρό. Ο μόνος μου ενδοιασμος ήταν τι θα γίνει σε περίπτωση που εγω ειμαι πολυ ταλαιπωρημένη ή εξαντλημένη και δεν μπορώ να φροντίσω το μωρό ή να μείνω ξύπνια. Απ οτι μου είπαν από την κλινικη μπορώ να το έχω μαζι μου από τη δεύτερη μερα, αν την πρώτη δεν νιώθω πολυ καλα ή να τους το δίνω για κάποιες ώρες σε περίπτωση που πάλι δεν τα καταφέρνω. Οποτε και με βάση τα νέα δεδομένα θα κάνω κι εγω rooming in

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...,ΚΑΙ ΓΩ ΓΙΑ ROOMING IN ΘΑ ΠΑΩ ΑΝ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΥΡΓΗΜΕΝΗ....ΘΑ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΑ ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑ ΔΙΠΛΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΚΑΙ ΓΩ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ ΜΟΝΗ....ΤΩΡΑ ΤΗ ΠΕΜΠΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΩ ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ....ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΗΚΩΝΟΜΑΙ ΚΑΙ ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ....ΙΣΩΣ ΤΟ ΠΑΡΩ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΑΦΟΥ ΣΗΚΩΘΩ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΘΑ ΕΧΩ ΚΑΘΕΤΗΡΑ ΚΑΙ ΟΡΟ...ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΚΑΝΟΝΤΑΣ...ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΓΩ ΔΕ ΘΕΛΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ...ΑΓΝΩΣΤΟΙ ΔΕ ΘΑ ΡΘΟΥΝ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΤΟΙ..................


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

On 17/6/2018 at 2:09 ΜΜ, Agusta είπε:

Εγώ θα παρακολουθήσω στις 11/7 το σεμινάριο του θηλασμού και στις 18/7 του τοκετού. Είναι δυωρα σεμινάρια, έχει κ τώρα τον Ιούνιο αλλά δεν με βολεύουν γιατί είμαι εκτός Θεσσαλονίκης κ θα έρθω στον μήνα μου. Εγώ το μόνο που θέλω να ρωτήσω είναι οι τιμές, γιατί μου έδωσαν έναν κατάλογο αλλά είχαν πει να ξαναρωτησω τον Ιούνιο. Αν μάθεις κάτι  αύριο ενημερωσε με σε παρακαλώ!

Εμένα μου είπε ο γιατρός μου θα μου το κάνει στο επόμενο ραντεβού, δεν υπάρχει λόγος να πάω αλλού μου λέει.. Το παραπάνω άρθρο @rapounzel_rapounzel το υπογράφει μαιευτήρας;;

Λοιπόν πήγα σημερα από εκεί και ζήτησα και τιμοκατάλογο, απ οτι βλέπω ειναι ίδιος με αυτόν που έχουν ανάρτησει στο Ίντερνετ από καιρό, οποτε δεν υπάρχει κάποια αλλαγή. Επίσης ρώτησα για το rooming in και το παρέχουν δωρεάν χωρίς επιπλέον χρέωση 

Δηλωσα και συμμετοχή για τα μαθήματα 26/6 και 11/7 (σ αυτό μαζι θα είμαστε αν έρθεις)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , elenistam είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...,ΚΑΙ ΓΩ ΓΙΑ ROOMING IN ΘΑ ΠΑΩ ΑΝ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΥΡΓΗΜΕΝΗ....ΘΑ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΑ ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑ ΔΙΠΛΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΚΑΙ ΓΩ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ ΜΟΝΗ....ΤΩΡΑ ΤΗ ΠΕΜΠΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΩ ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ....ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΗΚΩΝΟΜΑΙ ΚΑΙ ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ....ΙΣΩΣ ΤΟ ΠΑΡΩ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΑΦΟΥ ΣΗΚΩΘΩ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΘΑ ΕΧΩ ΚΑΘΕΤΗΡΑ ΚΑΙ ΟΡΟ...ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΚΑΝΟΝΤΑΣ...ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΓΩ ΔΕ ΘΕΛΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ...ΑΓΝΩΣΤΟΙ ΔΕ ΘΑ ΡΘΟΥΝ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΤΟΙ..................

Μα ούτως ή άλλως στο δημόσιο νοσοκομείο τα νεογέννητα είναι στο δωμάτιο με τη μητέρα.Δεν υπάρχει επιλογή να μην είναι, εκτός κι αν υπάρχει ανάγκη κάποιας ιδιαίτερης νοσηλείας του μωρού σε άλλη πτέρυγα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , katia2018 είπε:

Μα ούτως ή άλλως στο δημόσιο νοσοκομείο τα νεογέννητα είναι στο δωμάτιο με τη μητέρα.Δεν υπάρχει επιλογή να μην είναι, εκτός κι αν υπάρχει ανάγκη κάποιας ιδιαίτερης νοσηλείας του μωρού σε άλλη πτέρυγα.

ΔΕ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΥΤΟ...Η ΣΥΝΥΦΑΔΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΔΕ ΖΗΤΗΣΕ ROOMING IN KAI ΤΗΣ ΤΟ ΕΦΕΡΝΑΝ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΤΑΙΣΕΙ....ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ....ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΠΑΛΙ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ROOMING IN ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΑΙ ΔΕ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΤΗΣ ΤΟ ΠΑΡΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΡΑΝ...ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΜΑΖΙ....ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , elenistam είπε:

ΔΕ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΥΤΟ...Η ΣΥΝΥΦΑΔΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΔΕ ΖΗΤΗΣΕ ROOMING IN KAI ΤΗΣ ΤΟ ΕΦΕΡΝΑΝ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΤΑΙΣΕΙ....ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ....ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΠΑΛΙ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ROOMING IN ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΑΙ ΔΕ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΤΗΣ ΤΟ ΠΑΡΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΡΑΝ...ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΜΑΖΙ....ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ

Ρώτα οταν πας γιατί μου κάνει εντύπωση. Έτσι είναι σε όλα τα κρατικά.Εκτος κι αν το Παπαγεωργίου έχει νοοτροπία ιδιωτικού στο θέμα αυτό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, katia2018 είπε:

Ρώτα οταν γιατί μου κάνει εντύπωση. Έτσι είναι σε όλα τα κρατικά.Εκτος κι αν το Παπαγεωργίου έχει νοοτροπία ιδιωτικού στο θέμα αυτό.

ουτε ξερω πραγματικα.....ξερω οτι εχει και νομοθεσια ιδιωτικου (δε ξερω για ποιο λογο αλλα μου το ειχαν πει καιρο πριν αυτο)....μονο αυτο που μου ειπαν οι αλλες που γεννησαν ξερω...τωρα θα ρωτησω και η ιδια....εγω το θελω μαζι μου απλα ειμαι λιγο χεστου με τις εγχειρησεις και δε ξερω αν θα χω κοτσια να κινηθω νορμαλ


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , elenistam είπε:

ουτε ξερω πραγματικα.....ξερω οτι εχει και νομοθεσια ιδιωτικου (δε ξερω για ποιο λογο αλλα μου το ειχαν πει καιρο πριν αυτο)....μονο αυτο που μου ειπαν οι αλλες που γεννησαν ξερω...τωρα θα ρωτησω και η ιδια....εγω το θελω μαζι μου απλα ειμαι λιγο χεστου με τις εγχειρησεις και δε ξερω αν θα χω κοτσια να κινηθω νορμαλ

Το καθεστώς στο Παπαγεωργίου είναι 50% δημόσιο και 50% ιδιωτικό, οπότε ίσως έχει να κάνει με αυτό.Θα χρειαστείς κάποιον δικό σου τουλάχιστον για το πρώτο 24ωρο,αλλά ρώτα το και αυτό αν το επιτρέπουν.Στο Ιπποκράτειο δεν επιτρέπουν,ακόμη και καισαρική να ειναι,να μείνει κάποιος μαζί μας.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , katia2018 είπε:

Το καθεστώς στο Παπαγεωργίου είναι 50% δημόσιο και 50% ιδιωτικό, οπότε ίσως έχει να κάνει με αυτό.Θα χρειαστείς κάποιον δικό σου τουλάχιστον για το πρώτο 24ωρο,αλλά ρώτα το και αυτό αν το επιτρέπουν.Στο Ιπποκράτειο δεν επιτρέπουν,ακόμη και καισαρική να ειναι,να μείνει κάποιος μαζί μας.

ΑΥΤΟ ΤΟ ΡΩΤΗΣΑ...ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ....ΜΟΝΟ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΜΕΣΟΝ ΦΥΣΙΚΑ.....ΑΛΛΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΘΙΣΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 12


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , elenistam είπε:

ΑΥΤΟ ΤΟ ΡΩΤΗΣΑ...ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ....ΜΟΝΟ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΜΕΣΟΝ ΦΥΣΙΚΑ.....ΑΛΛΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΘΙΣΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 12

ουτε στα ιδιωτικα μπορει να μεινει μεσα αλλα φωναζεις τις μαιες νοσοκομες οτι κ να χρειαστεις δεν σε αφηνουν μονη σου. ακομα κ το μωρο να ακουσουν να κλαιει  πολυ ερχονται το εχω δει σε rooming in. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

ουτε στα ιδιωτικα μπορει να μεινει μεσα αλλα φωναζεις τις μαιες νοσοκομες οτι κ να χρειαστεις δεν σε αφηνουν μονη σου. ακομα κ το μωρο να ακουσουν να κλαιει  πολυ ερχονται το εχω δει σε rooming in. 

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΝΟΧΛΩ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ....ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΜΟΥ ΦΩΝΑΞΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΝ ΘΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ....ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΘΑ ΖΗΤΗΣΩ ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ ΝΑ ΤΟ ΧΩ.....3 ΜΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...