Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

Εγώ απο όσο ξέρω στην Αθηνα πάντα μπορείς να έχεις σύνοδο μαζί σου, αλλά αν δεν θέλουν οι άλλες γυναίκες δεν επιτρέπουν να μεινει ο άντρας σου, μπορεί να μεινει κάποια γυναίκα!! Στη Θεσσαλονίκη δεν ξέρω πως είναι τα πράγματα... 

Μετα την καισαρική ξέρετε αν υπάρχει η επιλογή να μην μπει καθετηρας; Μετά απο πόση ώρα σου δίνουν το μωρό να θηλάσει; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , elenistam είπε:

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΝΟΧΛΩ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ....ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΜΟΥ ΦΩΝΑΞΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΝ ΘΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ....ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΘΑ ΖΗΤΗΣΩ ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ ΝΑ ΤΟ ΧΩ.....3 ΜΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ

ενταξει τι να ενοχλεις την δουλεια τους κανουν γιατι να σου φωναξει αν δεν εισαι καμια παραξενη να γκρινιαζεις κ να φωναζεις κ μιλας γλυκα κ ευγενικα καμια δεν σου φωναζει τους κανεις κ λιγο πλακα κ σε συμπαθουν !! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Mariloux είπε:

Εγώ απο όσο ξέρω στην Αθηνα πάντα μπορείς να έχεις σύνοδο μαζί σου, αλλά αν δεν θέλουν οι άλλες γυναίκες δεν επιτρέπουν να μεινει ο άντρας σου, μπορεί να μεινει κάποια γυναίκα!! Στη Θεσσαλονίκη δεν ξέρω πως είναι τα πράγματα... 

Μετα την καισαρική ξέρετε αν υπάρχει η επιλογή να μην μπει καθετηρας; Μετά απο πόση ώρα σου δίνουν το μωρό να θηλάσει; 

ΠΡΕΠΕΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΜΠΕΙ ΚΑΘΕΤΗΡΑΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ ΑΜΕΣΩΣ....ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΒΑΛΟΥΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΘΑ ΒΑΛΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΘΕΤΗΡΑ ΚΑΙ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ....ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΣΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΑΡΓΕΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕ ΞΕΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ...ΕΓΩ ΘΑ ΖΗΤΗΣΩ ΣΧΕΔΟΝ ΑΜΕΣΩΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ....ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΘΕΣ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ ΘΗΛΑΣΜΟ

  • Μου αρέσει 2

MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, elenistam είπε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...,ΚΑΙ ΓΩ ΓΙΑ ROOMING IN ΘΑ ΠΑΩ ΑΝ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΥΡΓΗΜΕΝΗ....ΘΑ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΑ ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑ ΔΙΠΛΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΚΑΙ ΓΩ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ ΜΟΝΗ....ΤΩΡΑ ΤΗ ΠΕΜΠΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΩ ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ....ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΗΚΩΝΟΜΑΙ ΚΑΙ ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ....ΙΣΩΣ ΤΟ ΠΑΡΩ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΑΦΟΥ ΣΗΚΩΘΩ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΘΑ ΕΧΩ ΚΑΘΕΤΗΡΑ ΚΑΙ ΟΡΟ...ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΚΑΝΟΝΤΑΣ...ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΓΩ ΔΕ ΘΕΛΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ...ΑΓΝΩΣΤΟΙ ΔΕ ΘΑ ΡΘΟΥΝ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΤΟΙ..................

Ελένη στα δημόσια δεν έχεις επιλογή!το έχεις 24 ώρες δίπλα σου θέλεις δεν θέλεις!

πρίν από 3 λεπτά , elenistam είπε:

ΠΡΕΠΕΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΜΠΕΙ ΚΑΘΕΤΗΡΑΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ ΑΜΕΣΩΣ....ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΒΑΛΟΥΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΘΑ ΒΑΛΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΘΕΤΗΡΑ ΚΑΙ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ....ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΣΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΑΡΓΕΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕ ΞΕΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ...ΕΓΩ ΘΑ ΖΗΤΗΣΩ ΣΧΕΔΟΝ ΑΜΕΣΩΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ....ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΘΕΣ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ ΘΗΛΑΣΜΟ

Τώρα διάβασα που έγραψες οτι εκεί είναι αλλιώς!στην Αθήνα δεν έχεις επιλογή στο δημόσιο! 

Τώρα για τον θηλασμό καλό θα ηταν να μπεις να ενημερωθείς αφου θέλεις να θηλασεις!το στήθος ενεργοποιείται μετά την έξοδο του πλακούντα!είτε αυτό είναι φυσιολογικός τοκετός είτε καισαρική και στις 2 περιπτώσεις βγαίνει!οπότε δεν ισχύει!το κανονικό γάλα κατεβαίνει το 3ο 24ωρο!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Ελένη στα δημόσια δεν έχεις επιλογή!το έχεις 24 ώρες δίπλα σου θέλεις δεν θέλεις!

Τώρα διάβασα που έγραψες οτι εκεί είναι αλλιώς!στην Αθήνα δεν έχεις επιλογή στο δημόσιο! 

Τώρα για τον θηλασμό καλό θα ηταν να μπεις να ενημερωθείς αφου θέλεις να θηλασεις!το στήθος ενεργοποιείται μετά την έξοδο του πλακούντα!είτε αυτό είναι φυσιολογικός τοκετός είτε καισαρική και στις 2 περιπτώσεις βγαίνει!οπότε δεν ισχύει!το κανονικό γάλα κατεβαίνει το 3ο 24ωρο!

ΑΡΑ ΘΑ ΤΟ ΤΑΙΣΩ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟΓΑΛΑ....ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΟ ΧΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΕΜΠΤΟ....ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΡΟΜΑΞΑΝ ΚΑΤΙ ΧΑΖΕΣ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΔΕ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ...


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , elenistam είπε:

ΑΡΑ ΘΑ ΤΟ ΤΑΙΣΩ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟΓΑΛΑ....ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΟ ΧΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΕΜΠΤΟ....ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΡΟΜΑΞΑΝ ΚΑΤΙ ΧΑΖΕΣ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΔΕ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ...

Όπως και να βγουν τα μωρακια πρέπει να μπουν άμεσα στο στήθος!να μην ακούς κανέναν!πρώτον ο περισσότερος κόσμος έχει άγνοια και δεύτερον αυτές οι συμβουλές απο ανθρώπους που "γνωρίζουν"γιατί κανανε και αυτοί παιδιά είναι επικίνδυνες!σε ομάδα θηλασμού θα ενημερωθείς!ολα τα μωρά τις 2 πρώτες μερες τρέφονται με το πρωτογαλα και φυσικά τους φτάνει!αλλιώς η φύση θα είχε προνοήσει να κατεβαίνει το γάλα απο το πρώτο 24ωρο!

πρίν από 21 λεπτά , Mariloux είπε:

Εγώ απο όσο ξέρω στην Αθηνα πάντα μπορείς να έχεις σύνοδο μαζί σου, αλλά αν δεν θέλουν οι άλλες γυναίκες δεν επιτρέπουν να μεινει ο άντρας σου, μπορεί να μεινει κάποια γυναίκα!! Στη Θεσσαλονίκη δεν ξέρω πως είναι τα πράγματα... 

Μετα την καισαρική ξέρετε αν υπάρχει η επιλογή να μην μπει καθετηρας; Μετά απο πόση ώρα σου δίνουν το μωρό να θηλάσει; 

Τον καθετήρα στον βάζουν απο την αρχή, δεν γίνεται μετά την γέννα να βγει γιατί δεν σε αφήνουν να σηκωθείς!όταν σηκωθείς μπορείς να ζητήσεις να στον βγάλουν!

Κανονικά το μωρό πρέπει να στο δώσουν αμέσως να θηλάσει!θα μιλησεις με τον γιατρό σου πριν και θα πεις οτι τα θέλεις άμεσα!μονο τα μωρακια που ειναι προωρα δεν μπορουν να στα δωσουν!που θα γεννήσεις;

  • Μου αρέσει 2

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Όπως και να βγουν τα μωρακια πρέπει να μπουν άμεσα στο στήθος!να μην ακούς κανέναν!πρώτον ο περισσότερος κόσμος έχει άγνοια και δεύτερον αυτές οι συμβουλές απο ανθρώπους που "γνωρίζουν"γιατί κανανε και αυτοί παιδιά είναι επικίνδυνες!σε ομάδα θηλασμού θα ενημερωθείς!ολα τα μωρά τις 2 πρώτες μερες τρέφονται με το πρωτογαλα και φυσικά τους φτάνει!αλλιώς η φύση θα είχε προνοήσει να κατεβαίνει το γάλα απο το πρώτο 24ωρο!

Τον καθετήρα στον βάζουν απο την αρχή, δεν γίνεται μετά την γέννα να βγει γιατί δεν σε αφήνουν να σηκωθείς!όταν σηκωθείς μπορείς να ζητήσεις να στον βγάλουν!

Κανονικά το μωρό πρέπει να στο δώσουν αμέσως να θηλάσει!θα μιλησεις με τον γιατρό σου πριν και θα πεις οτι τα θέλεις άμεσα!μονο τα μωρακια που ειναι προωρα δεν μπορουν να στα δωσουν!που θα γεννήσεις;

Αγαπημενο εμενα μου εβαζαν και μου εβγαζαν τον καθετηρα κατα τη διαρκεια του τοκετου...

Μετα δεν ειχα καθετηρα. Πηγαινα κανονικα τουαλετα...δεν ξερω ομως αν ειναι το ιδιο στην καισαρικη...

Και σημερα θα ημουν 38 και 2:roll:


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Summer G. σ'ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! Κ εγώ όταν είχα πάει τις ίδιες τιμές μου έδωσαν, αλλά μου είχαν πει ίσως ισχύουν προσφορές λόγω των 40χρόνων της Γενικής Κλινικής, οπότε άκυρο! στις 11/7 θα είμαστε μαζί! Αυτό που διάβασα για το rooming in πίσω από τον κατάλογό τους και με προβλημάτισε, είναι ότι δεν σε αφήνουν να κάνεις rooming in αν δεν υπάρχει άλλη διαθέσιμη κοπέλα που επέλεξε rooming in. Επειδή θα διαλέξω δίκλινο νομίζω.. Παρόλα αυτά αν κρίνω από εμάς που στην πλειοψηφία μας θέλουμε rooming in, τι στο καλό, δεν θα βρεθεί μία κοπέλα κ τότε;! Επίσης απ' ότι θυμάμαι το βράδυ δεν μπορεί να μείνει ο σύντροφος αν δεν είσαι μονοκλινο, αλλά μία γυναίκα! Εμένα μάλλον η μαμά μου θα μείνει αλλά θα προτιμούσα τον άντρα μου που με ηρεμεί περισσότερο!

  • Μου αρέσει 1

hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , iwanna24 είπε:

Αγαπημενο εμενα μου εβαζαν και μου εβγαζαν τον καθετηρα κατα τη διαρκεια του τοκετου...

Μετα δεν ειχα καθετηρα. Πηγαινα κανονικα τουαλετα...δεν ξερω ομως αν ειναι το ιδιο στην καισαρικη...

Και σημερα θα ημουν 38 και 2:roll:

Στην καισαρική δεν στον βγάζουν γιατί δεν μπορείς να σηκωθείς!εσυ γεννησες φυσιολογικοτατα baby!!!!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 42 λεπτά , Agusta είπε:

@Summer G. σ'ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! Κ εγώ όταν είχα πάει τις ίδιες τιμές μου έδωσαν, αλλά μου είχαν πει ίσως ισχύουν προσφορές λόγω των 40χρόνων της Γενικής Κλινικής, οπότε άκυρο! στις 11/7 θα είμαστε μαζί! Αυτό που διάβασα για το rooming in πίσω από τον κατάλογό τους και με προβλημάτισε, είναι ότι δεν σε αφήνουν να κάνεις rooming in αν δεν υπάρχει άλλη διαθέσιμη κοπέλα που επέλεξε rooming in. Επειδή θα διαλέξω δίκλινο νομίζω.. Παρόλα αυτά αν κρίνω από εμάς που στην πλειοψηφία μας θέλουμε rooming in, τι στο καλό, δεν θα βρεθεί μία κοπέλα κ τότε;! Επίσης απ' ότι θυμάμαι το βράδυ δεν μπορεί να μείνει ο σύντροφος αν δεν είσαι μονοκλινο, αλλά μία γυναίκα! Εμένα μάλλον η μαμά μου θα μείνει αλλά θα προτιμούσα τον άντρα μου που με ηρεμεί περισσότερο!

Αποκλείεται να μην υπάρχει κι άλλη κοπέλα!θα σε βάλουν σε δωμάτιο που έχει κοπέλα με rooming in!

Και εδω άντρας δεν μπορεί να μείνει μέσα το βράδυ!νομίζω οτι στο Ρέα που θα γέννησω εγω δεν θα μπορεί ούτε η μάνα μου να κάτσει στο δωμάτιο το πρώτο βράδυ που θέλω!μπορεί να κάτσει μόνο στο σαλονακι!θα ρωτήσουμε οταν έρθει η ώρα!

Κορίτσια εχω έναν περίεργο πόνο τις τελευταίες μέρες!τον έχω συνήθως στην δεξιά πλευρά της κοιλιάς στο ύψος του αφαλου και ,κάτω από το στήθος δεξιά!σήμερα τον είχα και πιο κεντρικά στην κοιλιά και οταν κουνηθηκε η μπεμπα διπλωθηκα!είναι σαν τσιμπήματα όμως και δυνατές σουβλιες!Δεν τον εχω συνέχεια!εχτες δεν με έπιασε, σήμερα είναι αρκετά έντονο!δεν εχει καμια σχεση με συσπαση!το έχει πάθει καμία;;;σκέφτηκα μήπως είναι το έντερο!αλλά δεν εχω τον κλασικό πόνο!είναι λες και μου χωνεις καρφίτσες!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

@elenistam συμφωνώ με την @rapounzel_rapounzel οτι απο τη στιγμή που βγαίνει ο πλακούντας είτε έχεις γεννήσει φυσιολογικά είτε με καισαρική αρχίζει η παραγωγή γάλακτος απλά δεν ξέρω κατα πόσο σε αφήνουν να θηλασεις μετά την καισαρική γτ είσαι δεμένη απο παντού και ούτε να αγγίξεις το μωρό δεν μπορείς!! Έχω ακούσει οτι σε αφήνουν στην αίθουσα ανάνηψης για κανα 2ωρο για να δουν αν η μήτρα κάνει συσπάσεις & γενικά να παρακολουθούν την κατάσταση επομένως το μωρό στο φέρουν να θηλασεις αφού θα σε ανεβάσουν στο δωμάτιο και όχι αμέσως!! :( Ανυπομονώ να πάω στο γιατρό να μου λύσει τις αποριες, έχω και πολλές ρε γαμωτο... Φοβάμαι και την προωροτητα λόγω διδύμων... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Αποκλείεται να μην υπάρχει κι άλλη κοπέλα!θα σε βάλουν σε δωμάτιο που έχει κοπέλα με rooming in!

Και εδω άντρας δεν μπορεί να μείνει μέσα το βράδυ!νομίζω οτι στο Ρέα που θα γέννησω εγω δεν θα μπορεί ούτε η μάνα μου να κάτσει στο δωμάτιο το πρώτο βράδυ που θέλω!μπορεί να κάτσει μόνο στο σαλονακι!θα ρωτήσουμε οταν έρθει η ώρα!

Κορίτσια εχω έναν περίεργο πόνο τις τελευταίες μέρες!τον έχω συνήθως στην δεξιά πλευρά της κοιλιάς στο ύψος του αφαλου και ,κάτω από το στήθος δεξιά!σήμερα τον είχα και πιο κεντρικά στην κοιλιά και οταν κουνηθηκε η μπεμπα διπλωθηκα!είναι σαν τσιμπήματα όμως και δυνατές σουβλιες!Δεν τον εχω συνέχεια!εχτες δεν με έπιασε, σήμερα είναι αρκετά έντονο!δεν εχει καμια σχεση με συσπαση!το έχει πάθει καμία;;;σκέφτηκα μήπως είναι το έντερο!αλλά δεν εχω τον κλασικό πόνο!είναι λες και μου χωνεις καρφίτσες!

Μήπως βρίσκει σε κάποιο νεύρο η μπέμπα; Αλλά εκεί που λες μπορεί να είναι κ το έντερο, ίσως λόγω δυσκοιλιότητας; Αν συνεχίσει πάρε κ ένα τηλ στον γιατρό σου να ηρεμήσεις.

Εγώ σήμερα πιάνω ένα γρομπαλακι μεταξύ του θώρακα κ έχω αγχωθεί, δεν με πονάει αλλά δεν ξέρω τι είναι


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, rapounzel_rapounzel είπε:

Αποκλείεται να μην υπάρχει κι άλλη κοπέλα!θα σε βάλουν σε δωμάτιο που έχει κοπέλα με rooming in!

Και εδω άντρας δεν μπορεί να μείνει μέσα το βράδυ!νομίζω οτι στο Ρέα που θα γέννησω εγω δεν θα μπορεί ούτε η μάνα μου να κάτσει στο δωμάτιο το πρώτο βράδυ που θέλω!μπορεί να κάτσει μόνο στο σαλονακι!θα ρωτήσουμε οταν έρθει η ώρα!

Κορίτσια εχω έναν περίεργο πόνο τις τελευταίες μέρες!τον έχω συνήθως στην δεξιά πλευρά της κοιλιάς στο ύψος του αφαλου και ,κάτω από το στήθος δεξιά!σήμερα τον είχα και πιο κεντρικά στην κοιλιά και οταν κουνηθηκε η μπεμπα διπλωθηκα!είναι σαν τσιμπήματα όμως και δυνατές σουβλιες!Δεν τον εχω συνέχεια!εχτες δεν με έπιασε, σήμερα είναι αρκετά έντονο!δεν εχει καμια σχεση με συσπαση!το έχει πάθει καμία;;;σκέφτηκα μήπως είναι το έντερο!αλλά δεν εχω τον κλασικό πόνο!είναι λες και μου χωνεις καρφίτσες!

Δεν παίρνεις το γιατρό σου; Μπορεί να είναι η χολή σου αν όχι το έντερο. Συχνό φαινόμενο στις εγκύους.... Συγνώμη αν πετάγομαι! Είμαι από μανουλες Σεπτεμβρίου. Με το καλό κορίτσια!!!


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

@elenistam στο σεμινάριο θηλασμού του Λητω (το μαγαζί, όχι το μαιευτήριο) μας είπε η μαία οτι στην ανάνηψη μπορούμε να έχουμε το μωρό δίπλα μας και να το ζητήσουμε οπωσδήποτε. Δεν υπάρχει λόγος να ειμαστε χωριστά.

Κατα τ'αλλα έχει δικό η @Mariloux οτι το στήθος ενεργοποιείται με την έξοδο του πλακούντα. Παρά την καισαρική μπορούν να στο ακουμπήσουν το μωρό,  να σε βοηθήσουν να το πιάσεις και να το βάλεις στο στήθος αμέσως. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...