Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Lila ki είπε:

      Το έχω περάσει παλαιότερα και ξέρω πως είναι … αλλά το αντιμετώπισα πολύ χαλαρά και με μεγάλη δύναμη απλά και μόνο για να μην με αποτρέψει από την επόμενη προσπάθεια μου… έχεις μια ακόμη βλαστοκύστη πράγμα πολύ πολύ θετικό … όσον αφορά εμένα δεν είμαι καθόλου αισιόδοξη αλλά έχει ο θεός τι να πω … θα δείξει πραγματικά … δεν ξέρω γιατί να τα περνάμε όλα αυτά … εύχομαι όμως σύντομα να προσπαθήσεις ξανά και μην πτοείσαι … 

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

Just now, Mariloux είπε:

Νομίζω πρέπει να το αφήσουν το λιγότερο πάνω απο 1'... Δεν γνωρίζω για τις ιδιωτικές τράπεζες αλλά δεν ξέρω αν αξίζει κάτι του οποίου η χρησιμότητα είναι ακόμα αβέβαιη!! Όπως, όμως, λέει και η @katia2018 είναι θέμα του κάθε ζευγαριού αν θέλει ή όχι!!! 

ενταξει ναι δεν ειναι κατι που ειναι απαραιτητο απλα μπαινεις στο τριπακι αμα εχεις τα χρηματα λες ας το κανω! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΤΩΡΑ ΜΠΗΚΑ ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟΥ....ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΔΩΡΕΑ ΤΑ ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΤΑΡΑ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΑ ΤΡΑΠΕΖΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΓΙΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΛΕΥΧΑΙΜΙΑΣ ΣΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΝΗΛΙΚΕΣ!!!! ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟΤΕ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ????? ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΩΘΟΥΝ ΖΩΕΣ ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΤΑΧΤΕΙ ΑΠΟ ΜΑΣ

  • Μου αρέσει 5

MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , elenistam είπε:

ΤΩΡΑ ΜΠΗΚΑ ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟΥ....ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΔΩΡΕΑ ΤΑ ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΤΑΡΑ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΑ ΤΡΑΠΕΖΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΓΙΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΛΕΥΧΑΙΜΙΑΣ ΣΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΝΗΛΙΚΕΣ!!!! ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟΤΕ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ????? ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΩΘΟΥΝ ΖΩΕΣ ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΤΑΧΤΕΙ ΑΠΟ ΜΑΣ

καλα τα κρατας κ για το δικο σου παιδι εγω ειμαι υπερ απλα δεν εχω ακουσει κ να τα χρησιμοποιουν στην πραγματικοτητα γιαυτο λεμε! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

καλα τα κρατας κ για το δικο σου παιδι εγω ειμαι υπερ απλα δεν εχω ακουσει κ να τα χρησιμοποιουν στην πραγματικοτητα γιαυτο λεμε! 

ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ.....ΤΩΡΑ ΑΝ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ  ΔΕ ΞΕΡΩ....ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ??? ΛΟΓΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΞΕΡΩ ΓΩ? 


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , elenistam είπε:

ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ.....ΤΩΡΑ ΑΝ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ  ΔΕ ΞΕΡΩ....ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ??? ΛΟΓΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΞΕΡΩ ΓΩ? 

ναι πληρωνεις οντως. αλλα οκ εδω θα δωσουμε για καροτσια κ κουνιες να μην δωσουμε για την υγεια του? τωρα οντως δεν μπορεις να ξερεις τι γινετε..  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, linaa είπε:

ναι πληρωνεις οντως. αλλα οκ εδω θα δωσουμε για καροτσια κ κουνιες να μην δωσουμε για την υγεια του? τωρα οντως δεν μπορεις να ξερεις τι γινετε..  

ΝΟΜΙΖΩ ΒΑΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΞΟΔΕΨΑΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΕΠΙΠΛΑ ΑΛΛΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΕ ΞΕΡΩ...ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΑΝ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΔΩΣΕΙΣ.....ΑΝ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΠΟΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΝ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΓΙΑ ΑΛΛΟΝ....


MNKKp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , elenistam είπε:

ΝΟΜΙΖΩ ΒΑΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΞΟΔΕΨΑΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΕΠΙΠΛΑ ΑΛΛΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΕ ΞΕΡΩ...ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΑΝ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΔΩΣΕΙΣ.....ΑΝ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΠΟΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΝ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΓΙΑ ΑΛΛΟΝ....

ναι εννοειτε οτι τα περνεις αν δεν εχουν χρησιμοποιηθει. ε ναι αμα δεν τα εχεις δεν μπορεις να κανεις αλλιως !!! αλλα μπορει να γινει ο επομενος στοχος μαζι με ολα τα υπολοιπα αν καποιοι το θελουν! 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από ότι ξέρω δεν τα χρησιμοποιει το ίδιο τό ίδιο το παιδί αλλά αδερφάκι του .δεν εξρω αν ισχύει σίγουρα αυτό .επισης έχουν κλείσει πολλές ιδιωτικές τράπεζες βλαστοκυττάρων και τα βλαστοκύτταρα χάθηκαν. Ας επίθ κοστίζουν και 2-3 χιλιάδες ευρώ. Δύσκολοι καιροί .καλύτερα δωρεάν και αν χρειαστεί παιρνεις από τη δημόσια τράπεζα.οσο δίνει ο κόσμος τόσο περισσότερο απόθεμα θα έχουν για τις ανάγκες του πληθυσμού.

Και διάβασα τελευταία ότι μπορεί να γίνει εξαγωγή βλαστοκύτταρων από τα νεογιλα δόντια του παιδιού και συνιστούν να κρατάμε τα δοντακια.

  • Μου αρέσει 4

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, linaa είπε:

αφορα δωρεα μονο αν τα πας σε δημοσια τραπεζα φυλαξης εχει κ ιδιωτικες που στα φυλανε για 20 χρονια. 

τωρα κατα ποσο τα εχει χρησιμοποιησει κανεις με επιτυχια ειναι αγνωστο...

τωρα αυτο με τον ομφαλιο λωρο δεν το ξερω γιατι αλλιως ποση ωρα περιμενουν να τον κοψουν??? αμεσως δεν γινετε? 

 

Όσον αφορά στον ομφάλιο λώρο καλό είναι να μην κοπεί αμέσως, αλλά μετά από 1-3 λεπτά Έχει να κάνει με την αιμάτωση μέσω του πλακούντα που προσφέρει πολλά θρεπτικά συστατικά στο μωρό.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Για τα βλαστοκύτταρα εμείς έχουμε αποφασίσει για την δημόσια τράπεζα, αλλά δεν έχω επικοινωνήσει μαζί τους ακόμα, για να μου στείλουν το υλικό που χρειάζεται. Έχει το ρίσκο του βέβαια (αν -ο μη γένοιτο-  τα χρειαστείς, μπορεί να μην είναι διαθέσιμα πια), αλλά από την άλλη και οι ιδιωτικές εταιρείες ασφαλείς δεν είναι. Συν του ότι αν δεν τα χρειαστείς, αν είναι σε ιδιωτική, πάνε χαμένα.

Καλά που πιάσατε το θέμα, για να το βάλω στο πρόγραμμα να επικοινωνήσω μαζί τους! (Δεν ξέρω πόσο καιρό κάνουν να στείλουν το βαλιτσάκι.)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, elenistam είπε:

ΤΩΡΑ ΜΠΗΚΑ ΣΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟΥ....ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΔΩΡΕΑ ΤΑ ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΤΑΡΑ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΑ ΤΡΑΠΕΖΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΓΙΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΛΕΥΧΑΙΜΙΑΣ ΣΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΝΗΛΙΚΕΣ!!!! ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟΤΕ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ????? ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΩΘΟΥΝ ΖΩΕΣ ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΤΑΧΤΕΙ ΑΠΟ ΜΑΣ

Έχω την αίσθηση ότι και στην περίπτωση της δωρεάς αυτής,χρεωνομαστε εμείς τη διαδικασία λήψης και μεταφοράς τους. Ενώ έλεγα κι εγώ τότε να τα κάνω δωρεά,αυτό δε μου άρεσε καθόλου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , katia2018 είπε:

Έχω την αίσθηση ότι και στην περίπτωση της δωρεάς αυτής,χρεωνομαστε εμείς τη διαδικασία λήψης και μεταφοράς τους. Ενώ έλεγα κι εγώ τότε να τα κάνω δωρεά,αυτό δε μου άρεσε καθόλου.

Την μεταφορά σίγουρα, αν δεν την κάνει αυτοπροσώπως κάποιος συγγενής και τα στείλεις με courier. Για την λήψη δεν ξέρω.... Όταν το είχε κάνει η αδελφή μου πριν από 10 χρόνια, απλώς είχαν ενημερώσει τον γιατρό και έκανε την διαδικασία ο ίδιος. Μπορεί βέβαια να έχει αλλάξει κάτι από τότε.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τα βλαστό κυταρρα ειναι 2 περιπτώσεις:

-φύλαξη σε ιδιωτική εταιρία (κοστίζει μερικές χιλιάδες ευρώ). Δε μπορούν να χρησιμοποιηθούν στο ίδιο παιδί, αλλα σε συγγενικο προωπο. Για σκεφτείτε το: αν το παιδί έχει κάποια πάθηση , τότε πάσχουν και τα βλαστοκύτταρα... νομιζω οτι δεν αξίζει τον κοπο, ηταν μόδα κάποια εποχή και ύπαρχουν όντως περιστατικά με εταιρίες που εκλεισαν

δωρεα στο δημόσιο. Κανείς κάποια αίτηση, πας παίρνεις το βαλιτσάκι να το έχεις να βρίσκεται και αμέσως μετα τη γεννα πρεπει κάποιος συγγενής να τα παραδώσει στο δημόσιο νοσοκομείο. Τα βλαστοκύτταρα μπαίνουν στην τράπεζα, τα δίνουν σε όποιον χρειαστεί. Αν χρειαστεί το παιδί σου σου δίνουν αλλουνου, βάση διαθεσιοτητας και συμβατότητας. Δεν εχω ακούσει όμως ούτε κι εγώ να έχει συμβεί αυτο...

ο λωρος, λένε, πρεπει να κοπεί οταν σταματήσει να πάλλεται. Κανει καλο στο μωρό όσο παραμένει δεμένος. Δεν ξέρω ποσα λεπτά παίρνει. Θα ρωτήσω το γιατρό. Εγώ λέω να κανω δωρεά, αλλα αν αυτο σημαίνει οτι θα τον κόψουμε αμέσως, μάλλον θα το ξανασκεφτώ...

 

 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Heidelberg είπε:

Σώπα βρε συ!! Ο γιατρός σου δεν έχει γυρίσει ακόμα, ε;

Το έντερο είναι πολύ άτιμο τελικά, πιέζεται και τώρα από την μήτρα και δεν ξέρεις πού μπορεί να σε χτυπήσει ο πόνος.  Σε έπιασε τουλάχιστον η παυσίπονη; Νιώθεις καλύτερα τώρα;

Σε 10 μέρες γυρίζει!γυρνά του λέω και μετά δεν με νοιάζει τι θα γίνει!ας γέννησω και νωρίτερα αλλά να είμαι μαζί σου!

Γενικά ο πόνος δεν ηταν ο κλασικός πόνος που ξέρουμε στην κοιλιά του εντέρου, είχα ενα περίεργο πράγμα!με έπιασε!Προς το παρόν είμαι εντάξει, οπότε πιστεύω οτι ήταν κολικος εντέρου!

6 ώρες πρίν, modena είπε:

Πάλι καλά που δεν είναι τίποτα.. Το έντερο έχω παρατηρήσει κ εγώ ότι μου κάνει διάφορα αν δεν έχω ενεργηθει για μέρες. Υπομονή! Λιγοας έμεινε! 

Εγώ κορίτσια έχω πάρει ένα πακέτο agnotis κ ένα pampers premium. Θα πάρω κ pufies κ babylino γτ ξέρω ότι το κάθε μωράκι θέλει τα δικά του. Με την έννοια ότι κάνουν αλλεργίες σε κάποια που κάποια άλλα δεν κάνουν. Εξαρτάται από το παιδί. Όποτε θα τα δοκιμάσουμε κ βλέπουμε που καταλήγουμε. Για καλλυντικά πήρα ένα σετ της agnotis κ βλέπουμε. Ήθελα το σπαθολαδο πολύ που είπε κ στα σεμινάρια της nutricia η μαία για φυσικό αναπλαστικο προϊόν οπότε είπα κ να πάρω κ τα σαμπουάν από κει..

Εχτες και προχτες είχα πάει γιατι πήρα Dufalac για αυτό και μου έκανε εντύπωση!θα δείξει, τι να πω!

5 ώρες πρίν, katia2018 είπε:

Αμάν βρε κοριτσάκι μου πάλι!!!Τι άλλο θα πάθεις κι εσύ!!! Αυτό με το έντερο είναι πολύ ύπουλο τελικά!Κι εγώ από προχθές μέχρι χθες βράδυ είχαν αυξηθεί πολύ τα πονακια χαμηλά και και πήρα το γιατρό.Τελικα μου λέει από το έντερο!!Αχ δεν ξέρω, rapounzel μου, να περάσει ο καιρός μας μόνο...

Καλή ξεκούραση κοριτσακι μου!!

Ασε με ρε Κάτια μου, τα εχω δει όλα!εχτες εκλαιγα με μαύρο δάκρυ, όχι απο τον πόνο αλλά απο οτι τι άλλο θα με πιάσει, δεν άντεχω άλλο κουραστηκα!πραγματικά εχω φτάσει στο σημείο να λέω μόλις μπω στον 9ο να γεννησω!φοβάμαι τι μου ξημερώνει!

4 ώρες πρίν, Agusta είπε:

Αχ βρε Ραπουνζελ μου, τουλάχιστον είδες ότι δεν είναι κάτι ανησυχητικό. Πάει κι αυτό! Τώρα πώς είσαι;;

Εγώ κορίτσια από πάνες έχω τα δείγματα που είχα παραγγείλει από Agnotis, σύνολο 46 πάνες. Δεν θα πάρω μάλλον τώρα αλλά, ίσως pampers ένα πακέτο αν πετύχω προσφορά. Γιατί στο μαιευτήριο τις παρέχουν κ θα μας φέρουν κ δείγματα απ'όσο ξέρω! @modena κ εγώ έλεγα να πάρω σπαθολαδο από Agnotis αλλά κάνει η μαμά μου φυσικό κ δεν παρήγγειλα. Παρήγγειλα τα μωρομαντηλα, απορρυπαντικό κ το μπλε ζιπουνακι!

Να σας ρωτήσω, έχει σκεφτεί καμία για δωρεά βλαστοκυττάρων;;

Ευτυχώς δεν με έχει ξαναπιασει μετά την παυσίπονη!θα πάρω πάλι και τκ βράδυ buscopan και κάνω τον σταυρό μου!!!και θα βγει η κύρια μετά απο όλα αυτά που εχω περάσει και θα μου βγάζει και γλώσσα!!!

4 ώρες πρίν, linaa είπε:

κοριτσαρα περαστικα! πω πω ρε συ οχι αλλες περιπετειες πραγματικα ποσα ακομα??? τοσο χαλια το νοσοκομειο ε?? τι να πω οταν περασουν ολα θα κλαιμε απο χαρα αυτο να σκεφτεσε! 

αχ ναι υπουλο το εντερο κ εγω συνεχεια θεματα εχω εφιαλτης καταρχας να μετρας μερες που πηγες τουαλετα... 

Και εγω αυτό λέω, πόσο ακόμα!!!αν πρέπει να πας στην εφημερια είναι άθλια τα πράγματα!στον γιατρό που έχει εφημερια εννοώ!ο γιατρός μου δεν θέλει να πλησιαζω εκεί γιατί φοβάται τι θα μου κάνουν! Και σκεψου οτι όταν τον γνώρισα στο Έλενα ήταν αλλά είχα να κάνω με αυτόν, όχι με το νοσοκομείο και τον κάθε τυχαίο!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Σε 10 μέρες γυρίζει!γυρνά του λέω και μετά δεν με νοιάζει τι θα γίνει!ας γέννησω και νωρίτερα αλλά να είμαι μαζί σου!

Γενικά ο πόνος δεν ηταν ο κλασικός πόνος που ξέρουμε στην κοιλιά του εντέρου, είχα ενα περίεργο πράγμα!με έπιασε!Προς το παρόν είμαι εντάξει, οπότε πιστεύω οτι ήταν κολικος εντέρου!

Εχτες και προχτες είχα πάει γιατι πήρα Dufalac για αυτό και μου έκανε εντύπωση!θα δείξει, τι να πω!

Ασε με ρε Κάτια μου, τα εχω δει όλα!εχτες εκλαιγα με μαύρο δάκρυ, όχι απο τον πόνο αλλά απο οτι τι άλλο θα με πιάσει, δεν άντεχω άλλο κουραστηκα!πραγματικά εχω φτάσει στο σημείο να λέω μόλις μπω στον 9ο να γεννησω!φοβάμαι τι μου ξημερώνει!

Ευτυχώς δεν με έχει ξαναπιασει μετά την παυσίπονη!θα πάρω πάλι και τκ βράδυ buscopan και κάνω τον σταυρό μου!!!και θα βγει η κύρια μετά απο όλα αυτά που εχω περάσει και θα μου βγάζει και γλώσσα!!!

Μην πάρεις buscopan, προκαλεί τρελή δυσκοιλιότητα!!! Κι εγώ δεν το πίστευα,αλλά το έντερο μπορεί να προκαλέσει πολλούς πόνους.Εγω ο,τι συμβαίνει πια εκεί το αποδίδω, γιατί δεν εντοπίσαμε να είναι γυναικολογικό!Ας κάνουμε υπομονή όσο μπορούμε, πλησιάζουμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...