Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      Στην ετ δεν σε νοιάζει η fsh, αλλά σου μιλώ από προσωπική εμπειρία όλες αυτές οι εξετασεις μόνο άγχος μας φέρνουν. Τις κάνεις μόνο αν τις ζητήσει ο γιατρός, για να καταλάβεις εγώ του είχα πει δεν θέλω να τις κάνω ξανά και μου είπε κανένα πρόβλημα. Άλλωστε αν πας σε φυσικό κύκλο δεν σε νοιάζουν!

Μανούλες Αυγούστου 2018


Recommended Posts

10 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Εμένα την τελευταία φορά μου είδε τον τράχηλο κοιλιακά,παντα κολπικα τον μετραγαμε και ηταν 2,4 οπότε μου είπε σούπερ γιατι κολπικά θα είναι μεγαλυτερος!

Μου είπε οτι τράχηλο θα ξαναδουμε στις 28 που θα παω για doppler!σου έκανε κολπικό υπέρυχο για να μετρήσει;;;για να σου πω τι εντύπωση εχω!

Είχες κάποια ενόχληση γενικά;;;με αντιβιωση θα φύγει, μην ανησυχεις!εγω μάλλον καλλιέργεια θα κάνω αρχές Ιουλίου που θα παω στον γιατρό μου!

Να σκέφτεσαι θετικά!πλέον έχεις  βάλει πεσσό και έχεις μια ασφάλεια!είσαι ξάπλα ολα θα πάνε καλά!φυσικά και θα φτάσεις την 32η!εισαι πολύ κοντά!

Θηριακι μου!!!!είσαι το είδωλο μου πλέον!!!Χαχαχαχα 

Λεω θελω μια γέννα σαν της Ιωάννας!!!:-D

Δεν εχω βρει ακόμα!για δυο λόγους!ο ένας είναι γιατί δεν μπορώ ακόμα να κανω ραντεβού με κάποιον και ο δεύτερος γιατί αν υπάρξει προωρότητα θα απευθυνθω σε συγκεκριμένο παιδίατρο που τον ξέρω και είναι κορυφή αλλά έρχεται μόνο σπίτι και είναι ακριβός! Αλλά αν έχουμε θέμα μόνο αυτόν θα εμπιστευτω!αλλιώς θελω να βρω παιδίατρο φιλικό στον θηλασμό και θα ζητησω να μου συστήσουν κάποιον!

Φτάνουμε στο τέλος σιγά σιγά!τις μέρες μετραω!37 για να μπω στον μήνα μου!!!όλες Παναγία μου να φτάσουμε 36η!!!ετσι να είσαι, αισιόδοξη!είμαστε κοντά πλέον!

Αγαπημενο μου...εσυ θα χεις ακομα καλυτερη γεννα!!!

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

11 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Εμένα την τελευταία φορά μου είδε τον τράχηλο κοιλιακά,παντα κολπικα τον μετραγαμε και ηταν 2,4 οπότε μου είπε σούπερ γιατι κολπικά θα είναι μεγαλυτερος!

Μου είπε οτι τράχηλο θα ξαναδουμε στις 28 που θα παω για doppler!σου έκανε κολπικό υπέρυχο για να μετρήσει;;;για να σου πω τι εντύπωση εχω!

Είχες κάποια ενόχληση γενικά;;;με αντιβιωση θα φύγει, μην ανησυχεις!εγω μάλλον καλλιέργεια θα κάνω αρχές Ιουλίου που θα παω στον γιατρό μου!

Να σκέφτεσαι θετικά!πλέον έχεις  βάλει πεσσό και έχεις μια ασφάλεια!είσαι ξάπλα ολα θα πάνε καλά!φυσικά και θα φτάσεις την 32η!εισαι πολύ κοντά!

Ναι κατέβηκε λίγο αλλά γράφει δίπλα στο χαρτί με τα αποτελέσματα ότι έχω πεσσο.και εκείνη την ώρα δεν τον ρώτησα γτου είπε είναι σταθερός.

Όχι δεν είχα ενόχληση μου πηρε δειγμα για καλλιέργει τη μέρα που βάλαμε τον πεσσο. Ελπίζω να φτάσω σχεδόν 4 βδομάδες μείνανε. Εμένα με βλέπει κάθε βδομάδα μάλλον επειδή είναι πολύ κοντός.


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , λιλιτο είπε:

Ναι κατέβηκε λίγο αλλά γράφει δίπλα στο χαρτί με τα αποτελέσματα ότι έχω πεσσο.και εκείνη την ώρα δεν τον ρώτησα γτου είπε είναι σταθερός.

Όχι δεν είχα ενόχληση μου πηρε δειγμα για καλλιέργει τη μέρα που βάλαμε τον πεσσο. Ελπίζω να φτάσω σχεδόν 4 βδομάδες μείνανε. Εμένα με βλέπει κάθε βδομάδα μάλλον επειδή είναι πολύ κοντός.

Δεν πιστεύω οτι Φαίνεται μικρότερος με τον πεσσό!γιατί εμένα μόλις τον βαλαμε και δεν τρώει την πίεση απο το κεφάλι της μπεμπας ο τράχηλος,ξαναέγινε 2,5 εκατοστά!

Αφού σου λεει ότι είναι σταθερός, αυτό έχει σημασία!

Ναι,γιατί είναι αρκετά κοντός!πιστευω οτι αν δει οτι παραμενει σταθερος δεν θθα χρειάζεται να σε βλέπει κάθε βδομαδα! εμένα με έβλεπε κάθε 15 μέρες πριν τον πεσσό!

πρίν από 44 λεπτά , iwanna24 είπε:

Αγαπημενο μου...εσυ θα χεις ακομα καλυτερη γεννα!!!

Αχ!!!!μακάρι!!!

  • Μου αρέσει 2

Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοιλίτσες γεια σας!!! Ειμαι νέα στην παρέα αν και σας διαβάζω κανα δυο μήνες και νιώθω οτι σας γνωρίζω καιρό. Επιτέλους σας έφτασα! Συντονίστηκα με τα σχόλια. Λοιπόν περιμενω το πρώτο μου παιδάκι-ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ- με ΠΗΤ 12/8. Μένω Θεσσαλονικη και θα γεννήσω Γενική Κλινικη γιατι εκεί ειναι μονο ο γιατρός μου και του χω τυφλή εμπιστοσύνη. Θα κάνουμε πρόκληση καμία βδομάδα νωρίτερα. 

Παράθεση

Ι

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Summer G. είπε:

Κοιλίτσες γεια σας!!! Ειμαι νέα στην παρέα αν και σας διαβάζω κανα δυο μήνες και νιώθω οτι σας γνωρίζω καιρό. Επιτέλους σας έφτασα! Συντονίστηκα με τα σχόλια. Λοιπόν περιμενω το πρώτο μου παιδάκι-ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ- με ΠΗΤ 12/8. Μένω Θεσσαλονικη και θα γεννήσω Γενική Κλινικη γιατι εκεί ειναι μονο ο γιατρός μου και του χω τυφλή εμπιστοσύνη. Θα κάνουμε πρόκληση καμία βδομάδα νωρίτερα. 

 

Καλώς ήρθες!!!!με το καλό να έρθει το κοριτσάκι σου!!!πως και θα μπεις με πρόκληση;


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , rapounzel_rapounzel είπε:

Καλώς ήρθες!!!!με το καλό να έρθει το κοριτσάκι σου!!!πως και θα μπεις με πρόκληση;

Λόγω υποθυρεοειδισμου μου είπε ο γιατρός οτι γερνάει νωρίτερα ο πλακούντας γι αυτό θα κάνουμε πρόκληση καμία βδομάδα πριν την πητ Δηλαδή αρχές του μήνα 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Summer G. είπε:

Κοιλίτσες γεια σας!!! Ειμαι νέα στην παρέα αν και σας διαβάζω κανα δυο μήνες και νιώθω οτι σας γνωρίζω καιρό. Επιτέλους σας έφτασα! Συντονίστηκα με τα σχόλια. Λοιπόν περιμενω το πρώτο μου παιδάκι-ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ- με ΠΗΤ 12/8. Μένω Θεσσαλονικη και θα γεννήσω Γενική Κλινικη γιατι εκεί ειναι μονο ο γιατρός μου και του χω τυφλή εμπιστοσύνη. Θα κάνουμε πρόκληση καμία βδομάδα νωρίτερα. 

 

Καλημέρα και καλώς ήρθες! Με το καλό η μπεμπούλα σου! Κ εγώ Γενική Κλινική θα γεννήσω! Θα παρακολουθήσεις τα μαθήματα ψυχοπροφυλαξης που παρέχουν;


hutep2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Summer G. είπε:

Λόγω υποθυρεοειδισμου μου είπε ο γιατρός οτι γερνάει νωρίτερα ο πλακούντας γι αυτό θα κάνουμε πρόκληση καμία βδομάδα πριν την πητ Δηλαδή αρχές του μήνα 

Μάλιστα!καλά θα το δείτε και στο doppler την γήρανση του πλακούντα!ολο και κάτι έχουμε όλες!!!


Qqe8p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Summer G. είπε:

Κοιλίτσες γεια σας!!! Ειμαι νέα στην παρέα αν και σας διαβάζω κανα δυο μήνες και νιώθω οτι σας γνωρίζω καιρό. Επιτέλους σας έφτασα! Συντονίστηκα με τα σχόλια. Λοιπόν περιμενω το πρώτο μου παιδάκι-ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ- με ΠΗΤ 12/8. Μένω Θεσσαλονικη και θα γεννήσω Γενική Κλινικη γιατι εκεί ειναι μονο ο γιατρός μου και του χω τυφλή εμπιστοσύνη. Θα κάνουμε πρόκληση καμία βδομάδα νωρίτερα. 

 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας!

Με το καλό το κοριτσάκι σου!!Κι εγώ αν δε γεννήσω στο Ιπποκράτειο,θα γεννήσω στη Γενική Κλινική με ΠΗΤ 10/08.

Καλό υπόλοιπο να έχουμε!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, katia2018 είπε:

Καλώς ήρθες στην παρέα μας!

Με το καλό το κοριτσάκι σου!!Κι εγώ αν δε γεννήσω στο Ιπποκράτειο,θα γεννήσω στη Γενική Κλινική με ΠΗΤ 10/08.

Καλό υπόλοιπο να έχουμε!!!

Καλώς σας βρήκα!!! Φαντάζεσαι να γεννήσουμε ίδιες μέρες και να μαστε δίπλα δίπλα στο ίδιο δωμάτιο;! 

Το ένα με το άλλο όμως τι σχέση έχει;;; ο γιατρός που σε παρακολουθεί που ειναι; γενική ή ιπποκρατειο;

Εγω παντως αν ήταν να γεννήσω σιγουρα με καισαρική θα πήγαινα δημόσιο μιας και δεν έχω δύσκολη εγκυμοσυνη και έχω ακούσει πολυ καλα λόγια και για Ιπποκρατειο και για Παπαγεωργειου. Επειδή όμως θέλω να προσπαθήσω όσο ειναι εφικτό για φυσιολογικό τοκετό θα πάω ιδιωτικό. Απ οτι κατάλαβα στην εφημερία σε βάζουν 90% καισαρική 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 37 λεπτά , Summer G. είπε:

Καλώς σας βρήκα!!! Φαντάζεσαι να γεννήσουμε ίδιες μέρες και να μαστε δίπλα δίπλα στο ίδιο δωμάτιο;! 

Το ένα με το άλλο όμως τι σχέση έχει;;; ο γιατρός που σε παρακολουθεί που ειναι; γενική ή ιπποκρατειο;

Εγω παντως αν ήταν να γεννήσω σιγουρα με καισαρική θα πήγαινα δημόσιο μιας και δεν έχω δύσκολη εγκυμοσυνη και έχω ακούσει πολυ καλα λόγια και για Ιπποκρατειο και για Παπαγεωργειου. Επειδή όμως θέλω να προσπαθήσω όσο ειναι εφικτό για φυσιολογικό τοκετό θα πάω ιδιωτικό. Απ οτι κατάλαβα στην εφημερία σε βάζουν 90% καισαρική 

Απο ότι ξέρω στα δημόσια πολύ δύσκολα σε βάζουν για καισαρική αν δεν συντρέχει σοβαρός λόγος,σε αντίθεση με τα ιδιωτικά που το κάνει ο γιατρός για να τελειώνεο γρήγορα,όπως και πολύ δύσκολα σου κάνουν επισκληριδιο. Είχα φίλη που γεννούσε 18 ώρες και της κάνα επισκληριδιο στο δεκαωροο γτ άρχισε να εξαντλείται και τελικά της το πήραν με καισαρική γτ άρχισαν να πέφτουν οι παλμοί του μωρού από το ζόρι τόσων ωρών. Σε εφημερια πήγε στο νοσοκομείο.

  • Μου αρέσει 1

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

@Summer G. Καλώς μας ήρθες! Με το καλό η μπεμπούλα!

πρίν από 13 λεπτά , λιλιτο είπε:

Απο ότι ξέρω στα δημόσια πολύ δύσκολα σε βάζουν για καισαρική αν δεν συντρέχει σοβαρός λόγος,σε αντίθεση με τα ιδιωτικά που το κάνει ο γιατρός για να τελειώνεο γρήγορα,όπως και πολύ δύσκολα σου κάνουν επισκληριδιο. Είχα φίλη που γεννούσε 18 ώρες και της κάνα επισκληριδιο στο δεκαωροο γτ άρχισε να εξαντλείται και τελικά της το πήραν με καισαρική γτ άρχισαν να πέφτουν οι παλμοί του μωρού από το ζόρι τόσων ωρών. Σε εφημερια πήγε στο νοσοκομείο.

Εξαρτάται αυτό... Στο νοσοκομείο στην Κέρκυρα οι καισαρικές είναι πολύ πιο συχνές λόγω του ότι δεν έχουν πολλές μαίες και προσωπικό. Οπότε η καισαρική διευκολύνει από θέμα χρόνου. Φίλη μου γέννησε με καισαρική, γιατί ήταν 38 ετών και 38 εβδομάδων...αυτός ήταν ο λόγος που της είπε ο γιατρός στο νοσοκομείο....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Summer G. είπε:

Καλώς σας βρήκα!!! Φαντάζεσαι να γεννήσουμε ίδιες μέρες και να μαστε δίπλα δίπλα στο ίδιο δωμάτιο;! 

Το ένα με το άλλο όμως τι σχέση έχει;;; ο γιατρός που σε παρακολουθεί που ειναι; γενική ή ιπποκρατειο;

Εγω παντως αν ήταν να γεννήσω σιγουρα με καισαρική θα πήγαινα δημόσιο μιας και δεν έχω δύσκολη εγκυμοσυνη και έχω ακούσει πολυ καλα λόγια και για Ιπποκρατειο και για Παπαγεωργειου. Επειδή όμως θέλω να προσπαθήσω όσο ειναι εφικτό για φυσιολογικό τοκετό θα πάω ιδιωτικό. Απ οτι κατάλαβα στην εφημερία σε βάζουν 90% καισαρική 

Ο γιατρός μου είναι του Ιπποκρατειου,αλλά επειδή δεν έχω κάποια ένδειξη για καισαρική προς το παρόν (δεν ξέρω αργότερα), και πάω για φ.τ., θα είναι πολύ δύσκολο να πετύχω εφημερία της κλινικής που θέλω στο Ιπποκράτειο.Οποτε,αν ολα πηγαίνουν καλά και ξεπεράσω τις 37 εβδ. και δε βολεψει το Ιπποκράτειο θα πάω Γενική.Αν τύχει κάτι πριν τις 37 πάω όπου εφημερεύει χωρίς φυσικά το γιατρό μου.

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Agusta είπε:

Καλημέρα και καλώς ήρθες! Με το καλό η μπεμπούλα σου! Κ εγώ Γενική Κλινική θα γεννήσω! Θα παρακολουθήσεις τα μαθήματα ψυχοπροφυλαξης που παρέχουν;

Γεια σου Agusta! Ναι θέλω να τα παρακολουθήσω, είχα σκοπό τώρα που ξεμπέρδεψα απ τη δουλειά να επικοινωνήσω από Δευτέρα να δω ποτε ειναι τα μαθήματα και να ζητήσω λίστα για τη βαλίτσα του μαιευτηρίου. Ξέρεις κάτι σχετικό;

6 ώρες πρίν, rapounzel_rapounzel είπε:

Μάλιστα!καλά θα το δείτε και στο doppler την γήρανση του πλακούντα!ολο και κάτι έχουμε όλες!!!

Βέβαια μου το είχε πει στην αρχή της εγκυμοσυνης αυτό για την πρόκληση. Όσο αφορά το Doppler που μου κάνε στο τελευταίο ραντεβού μου είπε ολα καλα 

Θα δείξει φαντάζομαι όσο πλησιάζει ο καιρός...

Έχει καμία εμπειρία από πρόκληση;;;

Κορίτσια παντως αυτό για τις καισαρικές το άκουσα από πηγή μέσα στο Ιπποκρατειο. Από άτομα δηλαδή που ειναι χρόνια εκεί και αποθαρρύνθηκα, όπως και για την επισκληρίδειο δεν κάνουν σε φ.τ. 

 

Οπως και να χει είτε έτσι είτε αλλιώς εύχομαι σε όλες μας μια τελειομηνη εγκυμοσυνη χωρίς εκπλήξεις και απρόοπτα :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, υπάρχει καμία που έκανε ήδη doppler,  εκτός από την summerG.?

Εγώ έχω τη Δευτέρα  κι αγχώθηκα πολύ!!! Πέρα από αρτηρίες, πλακούντα, αμνιακό και ανάπτυξη ελέγχουν και κάτι άλλο?

πρίν από 50 λεπτά , Summer G. είπε:

Γεια σου Agusta! Ναι θέλω να τα παρακολουθήσω, είχα σκοπό τώρα που ξεμπέρδεψα απ τη δουλειά να επικοινωνήσω από Δευτέρα να δω ποτε ειναι τα μαθήματα και να ζητήσω λίστα για τη βαλίτσα του μαιευτηρίου. Ξέρεις κάτι σχετικό;

Βέβαια μου το είχε πει στην αρχή της εγκυμοσυνης αυτό για την πρόκληση. Όσο αφορά το Doppler που μου κάνε στο τελευταίο ραντεβού μου είπε ολα καλα 

Θα δείξει φαντάζομαι όσο πλησιάζει ο καιρός...

Έχει καμία εμπειρία από πρόκληση;;;

Κορίτσια παντως αυτό για τις καισαρικές το άκουσα από πηγή μέσα στο Ιπποκρατειο. Από άτομα δηλαδή που ειναι χρόνια εκεί και αποθαρρύνθηκα, όπως και για την επισκληρίδειο δεν κάνουν σε φ.τ. 

 

Οπως και να χει είτε έτσι είτε αλλιώς εύχομαι σε όλες μας μια τελειομηνη εγκυμοσυνη χωρίς εκπλήξεις και απρόοπτα :)

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...