Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟΒΟΛΗ


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα σας και καλή χρονιά σε όλες.. Είμαι νέα στο φόρουμ..Πριν ένα χρόνο έμεινα έγκυος και εκεί που πέταξα από τη χαρά μου, μου παλινδρόμησε χωρίς να προλάβει καν να εμφανιστεί το έμβρυο ή να ακούσω  την καρδούλα του. Έκανα απόξεση και καθώς είπε ο γιατρός πως πρόκειται για τυχαίο γεγονός, προσπάθησα να το ξεχάσω και να το αφήσω πίσω μου. Τον Οκτώβριο που μας πέρασε ξαναξεκινήσαμε τις προσπάθειες γεμάτοι αισιοδοξία και το Δεκέμβριο έμεινα έγκυος. Από την πρώτη κιόλας μέρα καθυστέρησης έτρεξα και έκανα χοριακή. Όταν άκουσα ότι ήταν θετική από τη χαρά μου έκλαιγα και άρχισα να ελπίζω ξανά. Μάταια όμως.. Μία εβδομάδα μετά είδα καφέ και πολύ αίμα σαν περίοδο. Ο γιατρός μου σύστησε αμέσως προγεστερόνη και ακινησία. Η επόμενη χοριακή ήταν ήδη μικρότερη από την πρώτη. Δεν τα είχα καταφέρει και πάλι.. Βιοχημική αποβολή.. Έκανα ένα σωρό εξετάσεις μόλις προχτές για θρομβοφιλία, καρυότυπο, κλπ και ο σύζυγος θα κάνει σπερμοδιάγραμμα τη δευτέρα, ο οποίος πάσχει από κιρσοκήλη. Μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα σε 10 μέρες νομίζω πως θα έχω τρελαθεί από την αγωνία μου. Γιατί δε με αξιώνει ο Θεός να ζήσω κ γω το θαύμα της ζωής; Έχω στενοχωρηθεί αφάνταστα.. Ο γιατρός είπε πως αν δεν είναι και πάλι τυχαίο, κατά 70% φταίω εγώ και κατά 30% ο σύζυγος παρά την κιρσοκήλη, γτ ένα προβληματικό σπερματοζωάριο είναι πολύ δύσκολο να γονιμοποιήσει. Υπάρχει κάποια με παρόμοια εμπειρία;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα και καλη χρονια με υγεια!! Και εγω δυστυχως εχω ζησει μεσα σε ενα ετος δυο φορες το δυσαρεστο γεγονος της παλινδρομης. Την πρωτη φορα ηταν μολις ειχαμε ακουσει καρδουλα..μετα σταματησε..καναμε βιοψια στο εμβρυο και βρεθηκε τρισωμια 16..δηλαδη τυχαιο γεγονος..τωρα την δευτερη φορα ηταν κενος σακος...Καναμε εξετασεις καρυοτυπου ζευγους και κυστικης ινωσης και βγηκαν καθαρες..επισης εκανα ελεγχο θρομβοφιλιας και ολα ειναι καλα..εκανα εξεταση με αιμα περιοδου για τυχον λοιμωξεις και βγηκαν ολα καθαρα. Αναμενουμε το σπερμοδιαγραμμα του αντρα μου..Αποτελεσμα...ολα δειχνουν τυχαια γεγονοτα..Εγω θα σου προτεινα να κανεις οτι εξετασεις σου πει ο γιατρος σου και επειτα μας μενει μονο η πιστη...Θα τα καταφερουμε!

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...