Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 59 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

      Γιατί δε τη βλέπω??? Πάω στο προφίλ σου αλλά που είναι???? Γιατί το έχουν τόσο δύσκολο με τις φωτογραφίες?

Cafe Σεπτέμβριος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

καλησπερα και απο μενα!

καρδιοχτυπω ακομη εγω.....τι πραγμα και αυτα τα χαπια!!!!

οσο αναφορα τα δωματια που λετε κοριτσια εγω στην κορη μου δεν ειχα παρει, μου ειχε δωσει η αδερφη μου ενα κρεβατακι και αυτο ηταν ολο μια ντουλαπα απο τα νιατα μου και μολις η Κυριακη εγινε 1 χρονων πηρα κουκετα και εκανα εφηβικο δωματιο.

Παρολα αυτα η κουνιαδα μου πηρε ενα απο το ικεα που τα ειχε ολα ντουλαπα τραπεζακι αλλαξιερα ντουλαπα και ενα επιπλο ακομη σαν μικρη βιβλιοθηκη και κρεββατακι ολα αυτα τα πηρε 500 ευρω σε λευκο χρωμα αλλα ειχε και σε καφε ,εβαψε το δωματιο φουξια και ειναι υπεροχο και εβαλε και λευκη με φουξια κουρτινα.

απο ποιοτητα δεν ειναι και οτι καλυτερο οπως και δεν γνωριζω αν η μπογια του επιπλου ειναι ελεγμενη.αλλα οπως και να εχει ειναι οικονομικη λυση αν δεν πολυ δινεις σημασια σαυτα δεν ειναι ασχημη επιλογη να μην σου πω ειναι η καλυτερη.

το δωματιο αυτο χωραει μεχρι και νηπιο..μετα θα πρεπει να κανεις εφηβικο.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

βλεπω με το καλο γεναμε μαζι.που γεννας αν επιτρεπεται?

το ικεα ειναι σουπερ απο οικονομικη αποψη.βεβαια δεν ξερω για τα χρωματα κ εγω...

απ' την αλλη θα ηθελα κατι με σχεδιο αν μπορεσω να βρω και σε καλη τιμουλα...

υπομονη ολα ειναι για καλο...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τα χρωματα πιστευω ειναι να το εχεις στο αιμα σου που λενε.....αν τα ψαχνεις πολυυυυ καλο θα ειναι να ειναι ελεγμενο απο την ευρωπαικη ενωση πως τα χρωματα ειναι καταλληλα για μικρα παιδια γιατι τα πιανουνε και τα γλυφουν καμια φορα τα καγκελα....εγω προσωπικα δεν τα δινω σημασια η τιμη φυσικα ειναι πολυ πιο πανω..καταλαβες..???και τα δικα σου καγκελα ελεγμενα ηταν???????????εμενα οχι!!!!!οπως και αν εχει ο καθενας μας εχει την αποψη του.

για μενα το ικεα ειναι καλη λυση και οικονομικη αν δεν ειχα το εφηβικο θα ημουν στο ικεα τωρα...χα!απλα εγω θα στριμωξω το κρεβατακι μεσα στο δωματιο και ο θεος βοηθος αν ξυπναει η Κυριακη το βραδυ το πολυ πολυ να κανουμε παρτυ!!!οοοολοι μαζι!!!!!

Τωρα αν θες και σχεδιακια νομιζω πως εχει και εκει ριξε μια ματια αλλα αν βαλεις ενα χρωματιστο παντα και σεντονακια χρωματιστα νομιζω πως καλυπτει σκεψου και το μουσικο παιχνιδι απο πανω θα δωσουν ολα αυτα παρα πολυ χρωμα.

εγω θα γενησω με καισαρικη ειμαι μεν 27 εβδομαδων αλλα με σιγουρη καισαρικη γεναω 14-9 και οχι 28-9.τα μωρακια μας ομως εχουν ιδια ηλικια!!!


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

κ από οτι κατάλαβα έχεις ενα κοριτσάκι.το δευτερο τι είναι?εγώ αγοράκι περιμένω!

με το καλό!

και εγω αντρα περιενω που θα με εχει αδυναμια ;) γιατι η Κυριακη είναι κολλημενη με τον πατερα της :mad:.

με πηρε τηλ η γιατρος μου σημερα να δει τι κανω και μου ειπε να σταματησω να κανω δουλειες να κανω μονο ενα φαγητο και οχι πολυ περπατημα ....τωρα που ανοιξε ο καιρος μενουμε και διπλα την θαλασσα...τι θα κανω??????μπανιο απαγορευεται!!!!βολτες τελος!!!!


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μπορεί να στο λέει για ενα διάστημα μέχρι να πάρεις πάλι τα πάνω σου!

κάνε υπομονή.

δεν πιστεύω οτι κάποια κοπέλα έστω κ για λίγο δεν έχει περάσει από κρεββάτωμα αν κ το αντεύχομαι για όλες μας...:)

με το καλό ο αντράκος σου!που γεννάς εσύ?

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε Κυριακή εσύ είσαι και δίπλα στη θάλασσα!! Σου εύχομαι να είναι για λίγο ο περιορισμός...

ΠΟυ θα γεννήσεις αλήθεια? Κι εγώ ΠΗΤ μαζί σου, λογικά κι εγώ ξανά καισαρική, οπότε κι εγώ το υπολογιζω (καλά να 'μαστε) περί τα μέσα Σεπτεμβρίου.

Ο γιατρός μου συνεργάζεται με όλες τις κλινικές, την προηγούμενη φορά είχα γενήσει στη Γενική.

Link to comment
Share on other sites

γεναω στο νοσοκομειο της χαλκιδικης

kaliopaki απο γνωστες μου που γενησαν στην γενικη μου ειπαν πως ηταν πολυ καλα και εγω αν η γιατρος μου ηταν σε ολες θα διαλεγα σιγουρα την γενικη,δυστυχως ομως ειναι μονο εδω, το μονο καλο ειναι πως ειναι γενικο νοσοκομειο οποτε ......κατι να παει στραβα....δεν παυει να ειναι νοσοκομειο.το γενεσις νομιζω την εχει δει λιγο....οσο αναφορα τα οικονομικα...για τις αλλες, δεν εχω αποψη.

fine εσυ που γεννας?


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

kaliopaki με ολικη εκανες την πρωτη καισαρικη?

σε ρωταω γιατι εγω εκανα ραχαια και ακομη με ποναει η πλατη....ειχα και προβλημα στην μεση μου ισως γιαυτο....μολις εμεινα εγκυος ειπα στην γιατρο μου να κανω ολικη και μου ειπε οχι.ειναι το μονο που με τρομαζει σαυτη την γεννα....!!!!


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Κυριακή εγώ έκανα καισαρική με επισκληρίδιο, αλλά δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα. Πάντως όσο δεν την ήθελα (ούτε την καισαρικη , ούτε την επισκληρίδιο) μου κατσαν και τα δύο... Το προτιμώ βέβαια από ολική, δεν το συζητώ, αλλά τρέμω στην ιδέα ξανά του χειρουργείου...

Για εμένα ειναι και βασικός λόγος για να διαλέξω νοσοκομείο αντί κλινικής, αλλά που να βρεις γιατρό σε δημόσιο στη Θεσσαλονίκη και να βολέψει και όταν είναι να γεννήσεις να έχει εφημερία...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κυριακή εγώ έκανα καισαρική με επισκληρίδιο, αλλά δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα. Πάντως όσο δεν την ήθελα (ούτε την καισαρικη , ούτε την επισκληρίδιο) μου κατσαν και τα δύο... Το προτιμώ βέβαια από ολική, δεν το συζητώ, αλλά τρέμω στην ιδέα ξανά του χειρουργείου...

Για εμένα ειναι και βασικός λόγος για να διαλέξω νοσοκομείο αντί κλινικής, αλλά που να βρεις γιατρό σε δημόσιο στη Θεσσαλονίκη και να βολέψει και όταν είναι να γεννήσεις να έχει εφημερία...

Γιατι εκανες καισαρικη????

αυτο που λες για τον γιατρτο ειναι πραγματι θεμα.εδω υπαρχουν μονο δυο και ειναι και οι δυο πολυ πολυ καλοι και διαλεγεις εναν απο δυο και οι δυο δεν εχουν εξωτερικο ιατρειο.

στην παρακολουθηση συνηθως εχεις τον δικο σου (σου λεει ποιες μερες ειναι εκει)αλλα στην γεννα αν τυχει 2 το βραδυ .....οποιος τυχει αλλα σου λεω ειναι οχι απλα καλοι και οι δυο.Εμενα ειναι με ραντεβου αυτη η γεννα οποτε σιγουρα θα εχω την δικη μου.

και εγω τρεμω στην ιδεα της καισαρικης περισοτερο ομως φοβαμαι την επισκληριδιο.η δικη σου επισκληριδιος ηταν ραχαια?μπορει να ειναι και κουφο αυτα που ρωταω γιατι νομιζω πως ολες ετσι ειναι με καισαρικη ραχαια κανουν δεν νομιζω να υπαρχει αλλη.την τρυπα την κανανε στην πλατη λιγο πιο κατω απο το στηθος?στην μεση της πλατης?

στην θεση σου παρολα αυτα ειχα παει στο νοσοκομειο.ολοι οι γιατροι πανω κατω ιδιοι ειναι τα ιδια σπουδασανε και στα νοσοκομεια της θεσ/νικης δεν εχει καθολου ασχετους..μια φιλη μου γενησε στο ιπποκρατειο και ηταν πολυ ευχαριστημενη απλα εκει πρεπει να διαλεξεις δωματια εχει κατηγοριες,και πληρωνεις γιαυτο.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Έκανα καισαρική γιατί είχα ένα προβληματάκι κακής κυκλοφορίας στην ομφαλική αρτηρία και βρέθηκα την επόμενη μέρα στην κλινική για καισαρική, στην 38η εβδομάδα ευτυχώς.

Βέβαια είχαν αρχίσει και τα σημάδια του κανονικού τοκετού (ίσως λόγω του άγχους που τράβηξα με τους απανωτούς υπέρηχους εκείνο το βράδυ...).

Τώρα σχετικά με το νοσοκομείο, είσαι σε μικρό μέρος, οπότε είσαι τυχερή. Εδώ γίνεται χαμός. Αισθάνομαι ανασφαλής να πάω σε κάποιον που δεν ξέρω. Ο γιατρός μου τουλάχιστον έχει μάθει πλέον τις ανασφάλειες και τις φοβίες μου και με προσέχει διαφορετικά. Μέχρι και οδηγίες στις μαίες έδινε για να μην ενοχληθώ.

Να πληρώσω για το δωμάτιο δεν με πειράζει, γιατί σίγουρα θα πληρώσω λιγότερα από ότι στην κλινική. Ουουουφφφ, αχρείαστο να είναι το νοσοκομείο και χαλάλι όλα τα υπόλοιπα.

Την επισκληρίδιο την έκανα στην πλάτη, νομίζω λίγο πιο χαμηλά από εκεί που λές. Όχι ότι θυμάμαι και καθαρά γιατί ήμουν τρομοκρατημένη, αλλά θυμάμαι ότι μου είχαν πει να σκύψω ενώ ήμουν καθιστή.

Δεν γράφω άλλα μην τρομοκρατήσουμε και τις υπόλοιπες που δεν έχουν σχετική εμπειρία και στις οποίες έχω να πω: η διαδικασία δεν είναι τίποτα, σαν μια ενεσούλα. Απλά εγώ είμαι ανώμαλη και δεν ήθελα με τίποτα να κάνω επισκληρίδιο, ήθελα (τρομάρα μου) να γεννήσω φυσιολογικά.

Επίσης, 10 λεπτά στο χειρουργιο και εκεί που νόμιζα ότι μόλις αρχίσαμε αμέσως μετά άκουσα κλαματάκι, τόσο απαλό και παραπονεμένο, αχ κορίτσια δεν μπορώ να το περιγράψω. και μου τη δώσανε αγκαλίτσα... ΠΟλύ συγκινητικές στιγμές!

Link to comment
Share on other sites

γεναω στο νοσοκομειο της χαλκιδικης

kaliopaki απο γνωστες μου που γενησαν στην γενικη μου ειπαν πως ηταν πολυ καλα και εγω αν η γιατρος μου ηταν σε ολες θα διαλεγα σιγουρα την γενικη,δυστυχως ομως ειναι μονο εδω, το μονο καλο ειναι πως ειναι γενικο νοσοκομειο οποτε ......κατι να παει στραβα....δεν παυει να ειναι νοσοκομειο.το γενεσις νομιζω την εχει δει λιγο....οσο αναφορα τα οικονομικα...για τις αλλες, δεν εχω αποψη.

fine εσυ που γεννας?

στο μητέρα στην αθήνα..

αντε αυτές τις μέρες με το καλό θα γεμίσουμε τα νοσοκομεία!!!!!:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Έκανα καισαρική γιατί είχα ένα προβληματάκι κακής κυκλοφορίας στην ομφαλική αρτηρία και βρέθηκα την επόμενη μέρα στην κλινική για καισαρική, στην 38η εβδομάδα ευτυχώς.

Βέβαια είχαν αρχίσει και τα σημάδια του κανονικού τοκετού (ίσως λόγω του άγχους που τράβηξα με τους απανωτούς υπέρηχους εκείνο το βράδυ...).

Τώρα σχετικά με το νοσοκομείο, είσαι σε μικρό μέρος, οπότε είσαι τυχερή. Εδώ γίνεται χαμός. Αισθάνομαι ανασφαλής να πάω σε κάποιον που δεν ξέρω. Ο γιατρός μου τουλάχιστον έχει μάθει πλέον τις ανασφάλειες και τις φοβίες μου και με προσέχει διαφορετικά. Μέχρι και οδηγίες στις μαίες έδινε για να μην ενοχληθώ.

Να πληρώσω για το δωμάτιο δεν με πειράζει, γιατί σίγουρα θα πληρώσω λιγότερα από ότι στην κλινική. Ουουουφφφ, αχρείαστο να είναι το νοσοκομείο και χαλάλι όλα τα υπόλοιπα.

Την επισκληρίδιο την έκανα στην πλάτη, νομίζω λίγο πιο χαμηλά από εκεί που λές. Όχι ότι θυμάμαι και καθαρά γιατί ήμουν τρομοκρατημένη, αλλά θυμάμαι ότι μου είχαν πει να σκύψω ενώ ήμουν καθιστή.

Δεν γράφω άλλα μην τρομοκρατήσουμε και τις υπόλοιπες που δεν έχουν σχετική εμπειρία και στις οποίες έχω να πω: η διαδικασία δεν είναι τίποτα, σαν μια ενεσούλα. Απλά εγώ είμαι ανώμαλη και δεν ήθελα με τίποτα να κάνω επισκληρίδιο, ήθελα (τρομάρα μου) να γεννήσω φυσιολογικά.

Επίσης, 10 λεπτά στο χειρουργιο και εκεί που νόμιζα ότι μόλις αρχίσαμε αμέσως μετά άκουσα κλαματάκι, τόσο απαλό και παραπονεμένο, αχ κορίτσια δεν μπορώ να το περιγράψω. και μου τη δώσανε αγκαλίτσα... ΠΟλύ συγκινητικές στιγμές!

ειναι αυτο που λεω μαλλον οταν κανεις καισαρικη ειναι ραχαια.

αρα εγω πονεσα λιγακι γιατι ειχα προβλημα με την μεση δεν με πονεσε το τσιμπιμα αυτο δεν ηταν τπτ αλλα μονο η κυκλοφορια του υγρου μεσα μου την αισθανομουνα και δεν μπορω να το πω πονο αλλα ενοχληση απλα εχω ακομη προβλημα με την μεση και γιαυτο με τρομαζει η επισκληριδιος μην γινω χειροτερα.

εμενα δεν μου την ειχαν δωσει αγκαλια....δεν μπορουσα μουν ειχαν πολλα στα χερια....!!!!!!

στην καισαρικη το δυσκολο ειναι λιγακι το μετα, που δεν μπορεις να συκωθεις με τοση ανεση οση εχει ο φυσιολογικος τοκετος τπτ αλλο

και οτι δεν μπορεις να κανεις οσα παιδια θες.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοπελιες!!!!

γιατι καλε χαθηκατε παλι??????

πηγα στην γιατρο μου σημερα τελος οι συσπασεις εκανα και καρδιοτοκογραφο ολα πολυ καλα ο μπεμπης ειναι ενας κουκλος 932 γρ.

θα συνεχισω τα yutopar μεχρι το τελος...τωρα ειμαι πολυ καλυτερα αυτα τα χαπια ηταν θεμα χρονου τελικα εχω ακομη ταχυκαρδιες αλλα οχι οσες στην αρχη.

τον αλλο μηνα ισως κανω κανα μπανακι μου ειπε.προχθες πηγα την Κυριακη για μπανιο στην θαλασσα και ημουν ετοιμη να μπω με τα ρουχα

που θα πατε διακοπες??????


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...