Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Cafe Σεπτέμβριος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!!! Αχ κορίτσια το ασθμα μου δεν ειναι κ πολύ καλά πήγα στον πνευμονολόγο κ μου δωσε κατι φαρμακα να τα παιρνω οποτε εχω ενοχλησεις κ μου πε οτι δεν πρεπει να το αφηνω το ασθμα γτ θα κανω χειροτερη ζημια στο εμβρυο σαπο αυτη που κανουν τα φαρμακα. Τα φαρμακα αυτα γενικα δεν επιτρεπονται στην εγκυμοσυνη. Εγω κρατιεμαι κ αντεχω γενικα δεν εχω πολυ σοβαρο προβλημα κ δεν τα παιρνω αλλα ενα φυλλαδιο που μου δωσε λεει οτι το ασθμα που δεν ελεγχεται προκαλει αποβολες , ελλιποβαρη μωρα, μονιμες εγκεφαλικες βλαβες, τοξιναιμια κτλ. Εχω φρικαρει. Καθε φορα που δεν αναπνεω καλα με πιανει αγχος μη λειπει οξυγονο στη μπεμα. Ο γιατρος μου μου ειπε παρτα δεν ειναι ακινδυνα αλλα καλυτερα να μην πιεζεσαι κι εσυ κ η μπεμπα. Καμια αλλη με παρομοιο προβλημα;;; Εσεις τι θα κανατε στη θεση μου;;;

Κατα τ'αλλα μετακομιζουμε τον αλλο μηνα κ τρεχουμε να παρουμε επιπλα, ηλεκτρικα κτλ κτλ. Εδω που μενουμε εχουμε τα φοιτητικα του αντρα μου κ την κρεββατοκαμαρα που μας πηραν οι γονεις μου κ η κουζινα ειναι εντοιχισμενη οποτε πρεπει να παρουμε αλλη κ το υγειο μικρο οποτε το αφηνουμε στους επομενους κ θα παρουμε αλλο εμεις. (Το σπιτι που μενουμε τωρα ειναι δικο μας κ τρεχαμε να το νοικιασουμε κιολας) ΧΑμός σας λέω..!!!!! Ολα μαζι. Ολη μερα ειμαι μ ενα τευτερι κ κανω υπολογισμους. Κ δε μου βγαινουν κιολας οι ατιμοι. Τουλάχιστον ετσι ξεχνιεμαι κ περνανε οι μερες. Αλλά αυτο το ασθμα με εχει αγχωσει αν παθει κατι η μπεμπα μου θα τρελαθω.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!Nefel τι έκανες τελικά με τα φάρμακα σου?τα παιρνεις?Εεεε και μην κουραζεσσαι και πολύ...Ασε και κανέναν άλλο να κάνει τίποτα!

Οι υπόλοιπες τι κάνετε?Τα μπεμπάκια σας μεγαλώνουν?


E0adp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερούδια!

σπίτι εδώ και λίγο καιρό και για 10 μέρες ακόμα... μικρή αποκόλληση....

ελπίζω να είστε όλες καλά, σας έχασα, αλλά τώρα θα έχω λίγο περισσότερο χρόνο να μπαίνω.

ελσούλα κι εσύ σπίτι? ανησυχώ για τα κιλά, τι διατροφή κάνεις? μου έχει γίνει σχεδόν εμμονή αυτή τη φορά, έχω ήδη βάλει, έχω φουσκώσει, έχω γεμίσει και μου τη δινειειειειειειειιιι

Link to comment
Share on other sites

kalliopaki περαστικουλια και σ'εσενα!κι εγώ ανησυχώ για τα κιλά και ειδικά τώρα που είμαι ξάπλα.Αλλα δε γίνεται να μην τρως ειδικα αν είσαι συνέχεια σπιτι.Δε θα έλεγα οτι προσεχω ειδικά τωρα που εχω και τα προβληματακια μου που μυαλό για διατροφη?Ένα διάστημα πρόσεχα και τα φρουτάκια μου και τις σαλάτες μου.Πρέπει να ξαναμπώ στο πρόγραμμα σιγά σιγά....

Κι εμένα μου τη δίνει που εχω γεμίσει.μπηκαν και απότομα τον τελευταίο 1.5 μηνα και μου πεσε αποτομο!


E0adp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είμαι μια βδομάδα σπίτι.Αυριο το πρωι πάω για β επιπέδου και το απογευμα θα περάσω απ'το γιατρό μου οπότε θα δούμε που βρίσκομαι και θα δουμε τι πορεία θα ακολουθήσω...Ελπιζω τα πράγματα τουλαχιστον να ειναι σταθερα,χειρότερα να μην είναι και την ξάπλα θα την υποστώ για το μπεμπουλινι μου.


E0adp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑλησπερα και απο εμενα!!!!

Πως τα πατε?

Ελσουλα εχεις πμ αλλα τωρα ειδα οτι πας αυριο για β επιπεδου!!!Ανε με το καλο!!!!Ολα να ειναι τελεια!!!!!

Νεφελακι μην αγχωνεσαι κοριτσακι μου....εχει δικιο νομιζω ο γιατρος σου για τα φαρμακα...Δεν υπαρχουν φαρμακα που να λενε οτι δεν εχουν παρενεργειες...Και οι περισσοτερες ειναι σπανιες ετσι?Οποτε καλυτερα να τα παρεις να αποφυγεις ενα ορατο προβλημα απο το να προσπαθεις να αποφυγεις ενα προβλημα το οποιο μπορει ή ειναι σπανιο να παθετε...

αντε καλο κουραγιο με την μετακομιση...Εγω δεν καταλαβα τωρα θα πατε σε δικο σας σπιτι ή αυτο που αφηνετε ειναι δικο σας?Οπως και να εχει μην κανεις απολυτως τιποτα εσυ και ασε τους αλλους να τρεχουν ετσι?

Καλλιοπακι περαστικα και σε εσενα και να προσεχεις και εσυ ετσι?

Αληθεια και εγω εχω βαλει 6 κιλα μεχρι τωρα αλλα η γιατρος μου μου ειπε οτι ειμαι καλα και να μην ανησυχω γιατι και εγω τωρα που φουσκωνω νιωθω πολυ χοντρη......

Και για να σας παρηγορησω λιγο στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα βαλει 24 κιλα!!!!!λογω τις ξαπλας.... αλλα τα εχασα μεσα σε περιπου εννια μηνες αι μαλιστα πριν ξαναμεινω εγκυος ειχα αδυνατισει κι αλλο...Γι αυτο κοριτσακια μην αγχωνεσται αν θελετε τα κιλα θα χαθουν...Οσα και αν ειναι αυτα!!!!Εκτος και αν υπαρχει καποιο προβλημα ετσι?Τοτε δεν εχω να πω τιποτα!!!!!


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.

Είμαι και εγώ μέλλουσα μαμά Σεπτεμβρίου 2011. Διανύω την 20η εβδομάδα κύησης.

Σας παρακολουθώ εδώ και καιρό αλλά λόγο διαφόρων προβλημάτων της εγκυμοσύνης μου φοβόμουνα να γράψω.

Εύχομαι όλες να έχουμε τελειόμηνη κύηση και υγιέστατα παιδάκια.

Ήθελα να σας ρωτήσω κάτι??????

Που ακριβώς νιώθετε το παιδάκι σας να κινείται (πάνω απο τον οφαλό-κάτω ή στην περιοχή του εφήβαιου ?????????

Εγώ το νιώθω κάτω χαμηλά και με ανυσήχεσε λίγο έτσι είπα να ρωτήσω............

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σου savia!Καταρχην σου εύχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσυνη κι ένα υγειέστατο μωρό!Εγω πλέον το νοιώθω σε όλες αυτές τις περιοχές που ανέφερες αλλα πριν 2 βδομαδες που ημουν σαν εσένα περίπου σίγουρα το ένοιωθα χαμηλά κι εγώ.Σιγα σιγά θα αρχίσει να ανεβαίνει πιο πάνω!


E0adp3.png
Link to comment
Share on other sites

λησπερα κοριτσια!!

εκανα β επιπεδου την περασμενη Δευτερα ημουν 22 εβδ ημερολογιακα και κανονικα ημουν 21 εβδ αλλα ολες τις μετρησεις μπορουσε να τις κανει οποτε δεν θα χρειαστει να επαναλαβω.ολα πηγαν καλα.

εχω εναν αντρακλα 352 γραμμαρια.ο υπερυχος καρατησε 1,5 ωρα γιατι το ζουζουνι δεν σταματουσε να τον μετρησει ο γιατρος.

Την Τεταρτη ομως πηγα στην γιατρο μου να δει τα αποτελεσματα και να με δει και αυτην και μου ειπε πως το μωρο ειναι χαμηλα μου σταματησε τα τροφοκαρντ και μου εδωσε πιο δυνατη δοση μαγνησιου μου ειπε να κοψω τις μετακινησεις και να ξεκουραζομαι πολυ.

παρολα αυτα το μωρο ειναι στην πισω πλευρα του πλακουντα και αυτο ειναι καλο για την καισαρικη που θα κανω.

Αυριο πρεπει να βαλω πληντυρια και να σιδερωσω....καλη μου ξεκουραση δηλαδη.

Ειναι δυσκολο οταν εχεις και αλλο παιδι οπως καλη ωρα εγω δεν μπορεις να πεις πως θα δεν θα το κανεις παρεα,φαγητο,μπανιο....

και εμενα χαμηλα κλωτσαει αλλα μερικες φορες θελω να κανω εμετο απο την κλωτσια την αισθανομαι κοντα στο στομαχι και ρωτησα τον γιατρο που μου εκανε β επιπεδου αν εχει συγκεκριμενη θεση αυτη την στιγμη και μου ειπε πως κανει βολτες και δεν εχει συγκεκριμενη θεση οτι θελει μπορει να κανει και οπου θελει κλωτσαει.

γραψτε κανενα νεο απο τον β επιπεδου


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!Πήγα σήμερα το πρωί για τον β επιπέδου.Ολα πήγαν μια χαρα.Όλα φυσιολογικοτητα!Φιου!!!Εφυγε ενα άγχος.482 γ ειμαστε.Κι εμεις καναμε πολύ ώρα,κανα 2ωρο, γιατι ο μπεμπούλης μου ηταν τεμπελίτσος!Δεν ελεγε να γυρισει πλευρα για να τα δει ολα ο γιατρος:Χθες είχε ξεσκισθει στα κλωτσομπουνιδια σημερα βρήκε να ηρεμήσει....:?::confused: Βέβαια μετα απο 2 βολτες,κρουασανακια και ενα χυμό βύσσινο που μου προτεινε να πιω ο γιατρος την κάναμε τη δουλειά μας.Την κούρασε τη μαμά του ο αντρακλας μου!Αλλά χαλάλι του!


E0adp3.png
Link to comment
Share on other sites

Hello!

Να 'μαι κι εγώ από τον καναπέ μου! Δουλεύω βέβαια παράλληλα, αλλά οκ, δεν πειράζει!! περνάει και η ώρα!

Savia καλώς ήρθες και μην ανησυχείς!!! Οι περισσότερες εγκυμοσύνες τα έχουν τα προβληματάκια τους, αλλά όλα ξεπερνιούνται (στην πρώτη εγκυμοσύνη μέχρι τον 5ο δεν ήξερα εάν θα κάνω διακοπή ή θα συνεχίσω, νομίζω κάπως καταλαβαίνω πως αισθάνεσαι).

Ελσούλα πολύ χαίρομαι που όλα πήγαν καλά, άντε μπράβο, να ακούμε τα χαρούμενα να ανεβαίνει η ψυχολογία μας!!!!

Ζωή 24 εε??? Μπράβο σου που τα έχασες. Εμένα με έχει πιάσει εμμονή γιατί σητν πρώτη είχα βάλει 12 τα οποία έχασα αμέσως (μέσα σε 10 μέρες μετά τη γέννα). Αλλά μετά έβαλα 2-3 στο θηλασμό, τα οποία δεν μπορούσα ένα χρόνο μετά να χάσω με ΤΙΠΟΤΑ. Μου κατσικώθηκαν και δεν έλεγαν να φύγουν... Οπότε το 'χω άγχος.... Ξεκίνησα ήδη φούσκα, τώρα θα γίνω αερόστατο. Αχ γκρινιάζω πολύ το ξέρω, αλλά εσάς έχω να λέω τον πόνο μου... και να ξεχνάω την πείνα μου.... Το βαλα πείσμα τώρα, έφαγα πρωινο, 12τιανό και τέλος. Το μεσημέρι πάλι και το απόγευμα φρούτα.

ΝΙΝΙ-ΚΥΡΙΑΚΗ να προσέχεις και με το μαλακό οι δουλειές. Και με το σιδέρωμα οκ, κόψε και τίποτα (σου μιλάει το φρεακ του σιδερώματος, τα θέλω όλα σιδερωμένα για να ειναι τακτοποιημένα τα ντουλάπια). Ας είναι και καμιά πετσέτα, πιτζάμα ασιδέρωτα, για το μάτι βρε.... ;)

Νεφελάκι μην αγχώνεσαι. ¨Ολα τα φαρμακάκια έχουν παρενέργειες, πόσες φορές όμως σου έχει συμβεί κάτι από αυτά που αναγράφονται? Το μωράκι θα 'ναι μια χαρά αν είναι η μαμά καλά! και προσοχή στην κούραση έτσι?

καλά αποτελέσματα σε όλες στον β' επιπέδου!!!

υγ. δεν θυμάμαι ποια ρώτησε, εγώ το μικράκι το νιώθω χαμηλά, σε γενικές γραμμές.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριστακια!!!!

Τι κανετε?

Εδω ολα καλα!!!

26 Μαιου εκλεισα β΄επιπεδου εχω τεραστια αγωνια και ελπιζω ολα να πανε καλα!!!

Οι κρεβατομανουλες τι κανουν?Πως τα περνατε?το ηθικο?

Ελσουλα χαθηκες....εισαι καλυτερα?

Τελεια νεα στη β επιπεδου!!!ΑΝτε ολα θα πανε καλα!!!


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...