Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Cafe Σεπτέμβριος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

kalliopaki μου ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

Μου είπε ο υπερηχογραφιστής ότι την μέτρηση αυτή μπορεί να την κάνει και ο γιατρός μου.

Έτσι από εβδομάδας που είναι το ραντεβού με τον γυναικολόγο μου θα το ξαναμετρήσουμε και ελπίζω να πάνε όλα καλά.

Καλή συνέχεια σε όλες μας!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κοπέλες.

Πως είστε τώρα που άρχισαν οι ζέστες????????

Απο ετοιμασίες πως τα πάτε??????????

Εγώ πήγα εχθές σε ένα κατάστημα με επιπλάκια και μπερδεύτηκα πάρα πολύ........

Kalliopaki πως πήγε το ραντεβού??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααααα,

καλά τα νέα μου, η κατάσταση είναι κάπως καλύτερη!!! Συνεχίζουμε να το παρακολουθούμε βέβαια κι εγώ παραμένω σπίτι!

Σάβια μου εγώ ευτυχώς έχω ήδη πολλά από το πρώτο κι επίσης έχουμε αδέρφια με μεγαύτερα παιδιά οπότε πάλι θα έχουν πραγματάκια από εκει και δεν θα μπλέξω με αγορές! Ευτυχώς γιατί και σε αυτή την κατάσταση μόνο για μαγαζιά δεν είμαι...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!!!!!πως πανε οι κοιλιτσες???

Πηγα χθες στην γιατρο μου και μου ειπε πως το μωρο ειναι χαμηλα και πως θελει να μετρησει τον τραχηλο μου ο οποιος ηταν καλος απ οτι ειπε

μου εδωσε yutopar και εχω αγχωθει πολυ!


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου Νινι-Κυριακή!

Υποθέτω χρειάζεται ξεκούραση και προσοχή σε αυτή τη φάση. Μην ανησυχείς όμως! Πρόσεχε με τα βάρη και τη γενικότερη καταπόνηση. Και γράφε μας νέα σου.

Σου στέλνω θετική ενέργεια, φουουφουφουφοφυοφυφοφυουυυυυυυυυ, έχω μπόλικη!

Link to comment
Share on other sites

kaliopaki ευχαριστω παρα πολυ να σαι καλα.

απλα ειναι λιγακι δυσκολο να ξεκουραζομαι πολυ γιατι εχω και την μικρη η οποια εχει τις αναγκες της και βοηθεια δεν εχω και πολυ.

αυτα τα Yutopar παντως μου φερνουν πονοκεφαλο ενα τεταρτο αφου τα παρω με πιανει.

αγχωθηκα πολυ απλα γιατι ειδα την γιατρο μου αρκετα προβληματισμενη και δεν μου ειπε και πολλα προφανως για να μην με αγχωσει....δεν ξερω.

εκανα 4 φορες υπερυχο εκεινη την μερα και δεν φτανουν ολα αυτα στις εξετασεις αιματος που εκανα ηταν ολα στα κοκκινα!!!!χολιστερινη ....λιπιδια....ειχα πολυ παραπανω απο το κανονικο,αυτο βεβαια μου ειπε δεν ειναι τοσο σοβαρο να προσεχω την διατροφη μου.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια αν εχει παρει καμια σας αυτα τα yutopar η πρεπαρ ας μου πει να ειχε παρενεργειες.

Γιατι εγω ειχα αρκετες ταχυκαρδιες χθες και σημερα και πηρα την γιατρο μου και μου ειπε πως ειχα παρει και η ιδια της κασι με νιωθει και πως ειναι λιγο δυσκολο χαπακι αλλα μεχρι να το συνηθισει ο οργανισμος.μου μειωσε και την δοση λιγακι για 1-2 μερες μου ειπε.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

kaliopaki ευχαριστω παρα πολυ να σαι καλα.

απλα ειναι λιγακι δυσκολο να ξεκουραζομαι πολυ γιατι εχω και την μικρη η οποια εχει τις αναγκες της και βοηθεια δεν εχω και πολυ.

αυτα τα Yutopar παντως μου φερνουν πονοκεφαλο ενα τεταρτο αφου τα παρω με πιανει.

αγχωθηκα πολυ απλα γιατι ειδα την γιατρο μου αρκετα προβληματισμενη και δεν μου ειπε και πολλα προφανως για να μην με αγχωσει....δεν ξερω.

εκανα 4 φορες υπερυχο εκεινη την μερα και δεν φτανουν ολα αυτα στις εξετασεις αιματος που εκανα ηταν ολα στα κοκκινα!!!!χολιστερινη ....λιπιδια....ειχα πολυ παραπανω απο το κανονικο,αυτο βεβαια μου ειπε δεν ειναι τοσο σοβαρο να προσεχω την διατροφη μου.

μην ανησυχείς για τα αιματολογικά, από διατροφή πως ήσουνα τελευταία? αυτό στρώνει εύκολα.

Με τη μικρή είναι δύσκολα, το ξέρω, το βλέπω και σε εμένα, αλλά λίγο ο΄άντρας, λίγο η γιαγιά (εμείς την έχουμε κοντά, κρατούσε τη μικρή προ αποκόλλησης όταν δούλευα) κάτι γίνεται. Απλά βάλε κι εσύ στο μυαλό σου ότι με τη μικρή θα ασχολείσαι σε άλλο στυλ, πχ θα παίζετε αλλά εσύ θα κάθεσαι, όχι όρθια να τρέχεις εδώ κι εκεί, όχι αγκαλιές όταν είσαι όρθια, μόνο καθιστή κτλ.

Σχετικα με τα χάπια θα ρωτήσω μια φίλη που νομίζω τα είχε πάρει και θα πω ότι μάθω.

κουράγιο, να περάσει γρήγορα

Link to comment
Share on other sites

kaliopaki μακαρι να ειχα βοηθεια ο αντρας μου γυρναει τις καλες μερες κατα τις 7 το απογευμα οταν γυρναει δεν κανω πραγματικα τπτ με βοηθαει παρα παρα πολυ.

οσο αναφορα τους γονεις οι γονεις μου δουλευουν οποτε ειναι λιγο δυσκολο οταν δεν δουλευουν καλη ωρα τωρα.....η μικρη ειναι παντα εκει.

αλλα και η πεθερα μου που δεν δουλευει μενει 1 ωρα μακρυα μας και αν στειλω την μικρη εκει για πολλες μερες θα γυρισει αλλος ανθρωπος τους κανει ολους εκει οτι θελει.....την πηγα βεβαια αρκετες φορες αλλα φροντιζω για μικρα διαστηματα για να ξεχναει τα χουγια της.

το προβλημα ειναι το μαγειρεμα και αν ξεκινησεις απο αυτο θα κανεις και ολα τα αλλα ....και δεν μπορεις να πεις θα κανω κατι απλο οταν εχεις παιδι....οπως και να εχει το παιδι πρεπει να τα τρωει ολα.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


οσο αναφορα την διατροφη μας ειναι πιστευω πολυ καλη εχω προγραμμα για την μικρη οποτε τωρα που δεν μπορω να κανω δυο φαγητα το ακολουθουμε και εμεις,γιαυτο και μου εκανε εντυπωση που τα ειχα ολα στα κοκκινα!!!δεν ξερω τι να κοψω.....


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις. Εγώ το παλεύω ως εξής όταν πρέπει να μαγειρέψω: κάνω φαγητά κατσαρόλας, πχ λαδερά φασολάκια κτλ (κατεψυγμένα) για να μην έχω ούτε πολύ ορθοστασία ούτε σκύψε σήκω στον φούρνο. Ή ψαράκια αχνιστά, ζυμαρικα που γίνονται γρήγορα.

Τις μέρες που ο άντρας είναι εδώ ετοιμάζω το φαγητό φούρνου και το ψήνει αυτός! ή ρίχνω μπριζολίτσες στο φούρνο και τις τρώμε απλώς με σαλάτα (βοηθάει και στη δίαιτα :wink:)

Όχι ότι σωθήκαμε, αλλά ότι γλιτώσεις από καταπόνηση όφελος είναι.

Βέβαια για αυτό τρώμε τα ίδια και τα ίδια και έχουμε βαρεθεί,αλλά τι να γίνει.. μέρες είναι θα περάσουν

Πότε ξαναπάς γιατρό?

Link to comment
Share on other sites

θα ξαναπαω σε δυο εβδομαδες στην γιατρο μου...μακαρι να στρωσει ο οργανισμος μου μαυτα τα χαπια πρωτα αυτο θελω να μην εχω ταχυκαρδιες και να εχουν φυσικα αποτελεσμα.δυο μερες τα πηρα και δεν τα αντεχω.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

θα ξαναπαω σε δυο εβδομαδες στην γιατρο μου...μακαρι να στρωσει ο οργανισμος μου μαυτα τα χαπια πρωτα αυτο θελω να μην εχω ταχυκαρδιες και να εχουν φυσικα αποτελεσμα.δυο μερες τα πηρα και δεν τα αντεχω.

καλησπέρα κορίτσια.ΝΙΝΙ ΚΥΡΙΑΚΗ μου ο γιατρος μου καποια στιγμη μου ειχε πει πως τα yutopar φερνουν ταχυκαρδιες αλλα αυτο ειναι ενδειξη οτι "πιάνουν" στον οργανισμο σου...δηλ κανουν δουλεια!υπομονη...:-P

Link to comment
Share on other sites

κατα τ'αλλα ειμαι κ εγω στο κλαμπ κοριτσια με πρωτα ο Θεος ΠΗΤ 12/09.εχω αρχισει να ψαχνω για επιπλα αλλα μου φαινεται πως ολοι εχουν τις ιδιες τιμες απο πρατηρια ως επωνυμα μαγαζια.εχει κανει καμια κοπελα ερευνα προσφατα να με βοηθησει γιατι το ταμειο ειναι μειον κ οι εποχες πολυ δυσκολες...?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...