Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Lila ki είπε:

      Το έχω περάσει παλαιότερα και ξέρω πως είναι … αλλά το αντιμετώπισα πολύ χαλαρά και με μεγάλη δύναμη απλά και μόνο για να μην με αποτρέψει από την επόμενη προσπάθεια μου… έχεις μια ακόμη βλαστοκύστη πράγμα πολύ πολύ θετικό … όσον αφορά εμένα δεν είμαι καθόλου αισιόδοξη αλλά έχει ο θεός τι να πω … θα δείξει πραγματικά … δεν ξέρω γιατί να τα περνάμε όλα αυτά … εύχομαι όμως σύντομα να προσπαθήσεις ξανά και μην πτοείσαι … 

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

Cafe Σεπτέμβριος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

Καλημέρα κούκλες!

Zoi_m σου εύχομαι καλά αποτελέσματα!Αντε όλα καλά θα είναι,μην αγχώνεσαι.Περιμένουμε και τα δικά σου νέα.

Εμένα η κατάσταση μου σταθερή.Τις έχω βέβαια τις συσπάσεις μου αλλά απ'οτι φάνηκε στη β επιπέδου προς το παρόν δεν μας κάνουν κακό.Βεβαια συνεχίζω ¨με περιορισμένη κινητικότητα¨ όπως είπε ο γιατρός μου, οχι συνέχεια ξάπλα αλλά πολύ ήρεμα.Περιμένω το επόμενο ραντεβού(3/6) να δω πως παμε...


E0adp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!!! Ωχ Ζωή κι εγώ στις 26 έχω β επιπέδου, κ ανυπομονώ!!! Βρε παιδιά αυτό το παιδί μου με έχει ταράξει σταματημό δεν έχει!!! Τρεις μέρες δε σταματάει λεπτό κ πέφτει με φόρα όχι κλωτσίτσες απλές. Η κοιλιά μου είναι σα θάλασσα με κύματα!! Είναι υσιολογικό όλο αυτό;; Πάντως ο γιατρός όποτε τη βλέπει μου λέει οτι είναι πολύ ζωηρή και να τη χαίρομαι!! Τι να πω ελπίζω να το πάμε καλά μέχρι τέλους γτ αν ειναι τοσο ανησυχη φοβαμαι μη μου αρχισουν κ εμενα συσπασεις από νωρίς. Οχι τπτ αλλο αλλα εχω κ μετακομιση τον αλλο μηνα!!


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Μανούλες,

Zoi και Nefel και εγώ έχω ραντεβού για την β΄ επιπέδου στις 27 Μαίου.

Εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα σε όλες μας.

Nefel και εμένα έτσι κάνει το παιδάκι μου. Με έχει ταράξει. Νιώθω το ίδιο που λές-θάλασσα με κύματα!!!!!!!!!

Ελπίζω να ηρεμήσουν όταν γεννηθούν .

Ελσούλλα και εγώ σε μερική ακινησία είμαι. Υπομονη..............

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!

βρε κορίτσια έχω αρχίσει ανησυχώ, το μπεμπόνι αυτο δεν το νιώθω πολύ συχνά :(

Στην πρώτη εγκυμοσύνη σε αντίστοιχο μήνα κάναμε πάρτυ! λέτε να οφείλεται στον εμπρόσθιο πλακούντα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!

βρε κορίτσια έχω αρχίσει ανησυχώ, το μπεμπόνι αυτο δεν το νιώθω πολύ συχνά :(

Στην πρώτη εγκυμοσύνη σε αντίστοιχο μήνα κάναμε πάρτυ! λέτε να οφείλεται στον εμπρόσθιο πλακούντα?

Να σε ρωτήσω κάτι που με καίει το προηγούμενο παιδάκι σου που κανε πάρτυ βγήκε κ ζωηρό ή δεν έχει σχέση;; Πάντως νομίζω οτι ο δικός μου πλακούντας είναι πίσω οπότε μπορεί κ να χει κάποια σχέση.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα και απο μενα!!!!

πολυ κλωστσια και σε μενα βρε κοριτσια!!!

κοριτσια για τον πλακουντα που λετε δεν νομιζω να εχει σχεση τουλαχιστον ετσι αισθανομαι εγω που στην πρωτη εγκυμοσυνη ηταν μπροστα και σαυτη ειναι πισω το ιδιο ειναι....τις ιδιες κλωτσιες ειχα και τοτε.

nefel οσο αναφορα το πως θα βγει μετα....εμενα η Κυριακη με ταραξε στην κλωτσια και κυριως μετα τον εβδομο αλλα σχετικα καλη βγηκε ησυχουλα...μην περιμενεις θαυματα.....δεν παυουν να ειναι παιδια!!!

κοριτσια εγω νομιζω πως εχω προβλημα με το σιδηρο νομιζω πως ειναι αιτια που εχω διαρροιες βεβαια τις περισσοτερες φορες εχει τα αντιθετα αποτελεσματα αλλα απο οσο εχω καταλαβει αυτη πρεπει να ειναι η αιτια.προσπαθω να το επιβεβαιωσω και μετα να το πω στην γιατρο μου.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!Πάντως βλέπω ότι πολλές από εσάς είναι δευτερομανούλες.Χαίρομαι πολύ γι'άυτό,κάνει τις συμβουλές σας πολύτιμες για εμάς τις άσχετες που δεν ξέρουμε τι μας γίνεται!:confused::confused:Αλήθεια είστε το ίδιο αγχωμένες με την 1η σας εγκυμοσύνη ή είστε πολύ πιο χαλαρές?

NINI-KYRIAKH κι εμενα μ'έπιασαν κάτι διάρροιες αλλά λίγο αφού άρχισα να παίρνω μαγνήσιο και yutopar οπότε φαντάζομαι οτι είναι από αυτά(παίρνω και 850 χάπια την ημέρα,ποσο να αντέξει το ερμο το έντερο?:?::confused:)

με λιγη αλλαγη στη διατροφή και καμια μπανανούλα παραπάνω αρχισε να διορθώνεται λιγο η κατάσταση.


E0adp3.png
Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω κάτι που με καίει το προηγούμενο παιδάκι σου που κανε πάρτυ βγήκε κ ζωηρό ή δεν έχει σχέση;; Πάντως νομίζω οτι ο δικός μου πλακούντας είναι πίσω οπότε μπορεί κ να χει κάποια σχέση.

χα χα χα χαχααααα, κι εγώ τις ίδες ανησυχίες είχα. Αλλά ήταν πολύ ήσυχη μέχρι που΄άρχισε να μπουσουλάει. Τώρα βέβαια είναι σβούρα....

Καλημέρα κοριτσάκια!Πάντως βλέπω ότι πολλές από εσάς είναι δευτερομανούλες.Χαίρομαι πολύ γι'άυτό,κάνει τις συμβουλές σας πολύτιμες για εμάς τις άσχετες που δεν ξέρουμε τι μας γίνεται!:confused::confused:Αλήθεια είστε το ίδιο αγχωμένες με την 1η σας εγκυμοσύνη ή είστε πολύ πιο χαλαρές?

Σε κάποια θέματα είμαι πιο χαλαρή (π.χ. έκβαση κάποιων εξετάσεων), αλλά σκεπτόμενη τον τοκετό έχω πολύ περισσότερο άγχος αυτή τη φορά!

Link to comment
Share on other sites

Μία φιλη μου ειχε διαρροιες που τις το προκαλουσε ο σιδηρος κ δεν ηταν εγκυος οποτε παιζει κ να ναι ετσι. Εγω γενικα πηγαινω πολυ ευκολα τουαλετα καθε μερα (οχι ακριβως διαρροια) Αλλα νομιζω οτι ειναι απο την αλλαγη της διατροφης κ τα πολλα υγρα. Το χειροτερο ηταν στην αρχη με το μαγνησιο, αυτο μου ξεσκιζε το στομαχι κ το εντερο κατ επεέκταση.

Πάντως από τοτε που άλλαξα γιατρό μου δινει μονο ενα σιδηρο τη μερα κ ενα ασβεστιο κ το στομαχι μου κ η καθημερινοτητα μου ειναι μια χαρα. Δεν αντεχεται να παιρνεις ολη μερα χαπια κ να πρεπει να μη φας πριν κ μετα. Μου εξήγησε οτι το μαγνησιο δεν εχει αποδειχτει πουθενα οτι βοηθαει καπου κ οτι αν παραστει αναγκη στο δινουν ενεσιμο που εκει οντως βοηθαει, αλλα το να το παιρνεις προληπτικα κ να επιβαρύνεις το στομαχι σου ετσι μηπως κ βοηθαει καπου το θεωρει βλακεια. Οπότε σκεφτείτε το οσες υποφερετε απο διαρροιες να κοετε τιποτα.

Και κατι αλλο που με απασχολεί, τι θα κανετε με τα βλαστοκυτταρα;;


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Νεφέλη μου εγώ είχα προχωρήσει σε συλλογή και φύλαξη σε ιδιωτική εταιρία εδώ στη Θεσσαλονίκη. Πιστεύω το ίδιο θα κάνω με το καλό και αυτή τη φορά.

Εσύ τι σκέφτεσαι να κάνεις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νεφέλη μου εγώ είχα προχωρήσει σε συλλογή και φύλαξη σε ιδιωτική εταιρία εδώ στη Θεσσαλονίκη. Πιστεύω το ίδιο θα κάνω με το καλό και αυτή τη φορά.

Εσύ τι σκέφτεσαι να κάνεις?

Θα έλεγα πριν αποφασίσετε το οτιδήποτε να δείτε την εκπομπή εξάντας με τίτλο το πολύτιμο κύτταρο. Αν γουγλαρετε αυτο θα βρειτε λινκ. Είναι συγκλονιστικό. Κ επειδή το χω άξει πάρα πολύ αυτές τις μέρες κατέληξα οτι παρόλο που ειναι δυσκολο γτ μενω πατρα, θα κανω δωρεα στη δημοσια τραπεζα. Δωρεά κ τίποτα αλλο. Απλά οσοι μενουν επαρχια πρεπει να επομιστουν την ευθυνη να σταλει ταχυδρομικως το αιμα με δικα τους εξοδα κ να ειναι ασφαλες να μη χαλασει αλλα αξιζει πιστευω. Κοριτσια ειλικρινα δειτε το ντοκυμαντερ μια ωριτσα ειναι.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα!!!

θελω να πω την γιατρο μου να μου δωσει καποιο αλλο σιδηρο μηπως και αλλαξει κατι βεβαια ειμαι σιγουρη πως θα μου δωσει υγρο σιδηρο και ειναι απαισιο αλλα σιγουρα με λιγη υπομονη θα τα καταφερω γιατι πραγματικα δεν αντεχω αλλο.........!!!!!!

για τα βλαστοκυτταρα

και εγω σε ιδιωτικη τραπεζα της θεσσαλονικης πηγα στην πρωτη εγκυμοσυνη αλλα θελω πρωτα να παω για ενημερωση γιατι δεν γνωριζω κατα ποσο το πρωτο παιδι καλυπτει το δευτερο οπως και το κοστος γιατι νομιζω πως στο δευτερο εχουμε εκπτωση οπως και να εχει νομιζω πως θα τα κρατησω παλι εκει.

καλα θα ηταν να καναμε δωρεα αλλα ειναι δυσκολο για μενα γιατι θα γεννησω στην επαρχια οπως και δεν τα εχεις οποτε τα χρειαστεις.Δεν την εχω δει την εκπομπη βασικα αλλα το ειχα ψαξει πολυ στην πρωτη εγκυμοσυνη.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα!!!

θελω να πω την γιατρο μου να μου δωσει καποιο αλλο σιδηρο μηπως και αλλαξει κατι βεβαια ειμαι σιγουρη πως θα μου δωσει υγρο σιδηρο και ειναι απαισιο αλλα σιγουρα με λιγη υπομονη θα τα καταφερω γιατι πραγματικα δεν αντεχω αλλο.........!!!!!!

για τα βλαστοκυτταρα

και εγω σε ιδιωτικη τραπεζα της θεσσαλονικης πηγα στην πρωτη εγκυμοσυνη αλλα θελω πρωτα να παω για ενημερωση γιατι δεν γνωριζω κατα ποσο το πρωτο παιδι καλυπτει το δευτερο οπως και το κοστος γιατι νομιζω πως στο δευτερο εχουμε εκπτωση οπως και να εχει νομιζω πως θα τα κρατησω παλι εκει.

καλα θα ηταν να καναμε δωρεα αλλα ειναι δυσκολο για μενα γιατι θα γεννησω στην επαρχια οπως και δεν τα εχεις οποτε τα χρειαστεις.Δεν την εχω δει την εκπομπη βασικα αλλα το ειχα ψαξει πολυ στην πρωτη εγκυμοσυνη.

Οτι θέλετε δε θέλω να επηρεάσω κανέναν, γτ ο καθένας ειναι υπεύθυνος για το παιδι που φερνει στον κοσμο κ παιρνει τις αποφασεις που κρινει καλυτερες γι αυτο. Απλα πλέον πολλοί γονείς την έχουν πατήσει με τις ιδιωτικές τράπεζες φύλαξης γτ οταν τα χρειαστηκαν ακομα κ αν υπήρχαν τα βλαστοκύτταρα κ δεν ειχαν καταστραφεί τους ήταν άχρηστα αφού οι γιατροί ισχυρίζονται οτι δε γινεται να κανεις μεταμοσχευση με τα δικα σου κυτταρα. Δεν εχει γινει ουτε μια τετοια μεταμοσχευση αντιθετως εχουν γινει παρα πολλες με ξενα βλαστοκυτταρα κ ηταν ακρως επιτυχεις. Αυτά τα ισχυρίζεται η γιατρός που ανακάλυε τ α βλαστοκυτταρα κ αλλοι διακεκριμενοι γιατροι. Τώρα οι ιδιωτικές τράπεζες λένε κι αυτές τα δικά τους γτ θέλουν να εμπορευτούν κάτι το τοσο πολύτιμο. Εγω ρε κοριτσια ειλικρινα συγκλονιστηκα κ εκλαιγα με αυτη την εκπομπη. Σωθηκαν ανθρωποι απο αυτη την ιστορια κ αν οι περισσοτεροι διναμε τα βλαστοκυτταρα στη δημοσια τραπεζα τοτε θα ηταν απιθανο να μη βρεθει συμβατος δοτης. Πάρτε κ ενα τηλ στην ακαδημια αθηνων (δημοσια τραπεζα ) να εχετε κ απο εκει μια ενημερωση. Αυτοι δεν εχουν κανενα κερδος οποτε η πληροφορηση φανταζομαι θα ειναι εγκυρη. Κ δειτε το ντοκυμαντερ!!!! Ελπίζω να μη θειχτεί παρεξηγηθεί καμια μανούλα που εχει κανει φυλαξη σε ιδιωτικη κ εγω ιδεα δεν ειχα για τη δημοσια τραπεζα μια φιλη μου το πε οτι θα το κανει για το παιδι της κ αρχισα να αχνω.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια χαθήκαμε!Τι κάνετε?Εγώ καλύτερα και ελπίζω να συνεχίσω έτσι.Μετράω τις μέρες μέχρι το ραντεβού για να καμαρώσω τον άντρακλα μου!Δεν περνάν οι άτιμες!!!!:mad::mad:Πάντως μ'έχει ρημάξει στις κλωτσιές ο άτιμος!!

Από κιλάκια κορίτσια πως πάτε?Εγώ έχω βάλει 5.5 με 6 κιλα.Δεν ξέρω αν είναι πολλά η λίγα αλλά το σώμα μου πολύ εχει αλλάξει και μου κακοφαίνεται.Εχουν φαρδύνει όλα,κανένα ρούχο μου δε μου κάνει μέχρι και τα εσώρουχα άρχισαν να μ'ενοχλούν...δεν θέλω καν να φανταστώ πως θα είναι η κατάσταση το 3ο τρίμηνο!:(:confused:


E0adp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αααααααααααααχ αφήστε κορίτσια κ εγω έχω ξεφύγει με τα κιλά!! Ηταν η γιορτή του άντρα μου το Σάββατο κ έφεραν όλοι γλυκά!! Έλεος τι να κανω κι εγω κάποια τα μοιρασα αλλα αρκετά από αυτά τα έφαγα. Αποτέλεσμα είμαι στα +6 κιλά. Ανησυχώ γιατί πρωτο τριμηνο εκλεισε με 800 γραμ. κ μετα το πάω μηνας κ τρικιλο τουτεστιν αν συνεχισω ετσι το χω στο τσεπακι το 18κιλο. Αλλά ρε γαμώτο εγώ 2 κιλάκια τα παίρνω κάθε καλοκαιρι ποσο μαλλον τωρα που μαι εγκυος. Κατι οι χωριατικες, κατι οι κολοκυθοκεφτεδες, κατι οι μουσακάδες, κάτι τα παγωτά... Ιδιο ηταν μεχρι τωρα που τη βγαζαμε με μαρουλακι τα βραδια κ ιδιο τωρα οι βουτες στη χωριατικη;;;

Εν τω μεταξύ έχω αρχίσει να τρώω για 2 σχεδόν κ ο αντρας μου επισης με αποτελεσμα να μαγειρευω καθε μερα. Πριν μαγειρευα καθε 2η - 3η.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...