Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ναι ναι θα παω μέσα στο ΣΚ. Το ότι η κοιλιτσα μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει είναι νορμαλ; Τα πρωινά ξυπνάω ξεφούσκωτη και όσο προχωρά η μέρα (ίσως επειδή τρώω κιόλας) αρχίζει και φουσκώνει..

      Ναι συμβαίνει αυτό.. Δεν ξέρω γιατί, να πω την αλήθεια.. Αλλά το βράδυ κ εγώ φαινομουν "περισσοτερο έγκυος" σε σχέση με το πρωί..

      • Μου αρέσει 1

Cafe Σεπτέμβριος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

Καλησπέραααα!!!!!!!!! Χρόνια πολλάαααααααα!!!!!!!!!!!!!

Εξαφανίστηκα το ξέρω, είχα πολύ δουλειά, τρέξιμο με τη μικρή, νύστα από την εγκυμοσύνη, κτλ κτλ....

Κάναμε και την αμνιοπαρακέντηση εχθές, περιμένω αποτελέσματα τώρα, έχουμε ξανά κοριτσάκι!

Σας φιλώ όλες, ελπίζω να είστε καλά, τα μπεμπάκια το ίδιο και πάω να διαβάσω αυτά που έχασα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια!Τι κάνετε?Εμένα ο μπέμπης μου μάλλον έχει γυρίσει με τα πόδια προς τα κάτω και με εχει ταράξει!Είναι ενοχλητικές οι κλωτσιές προς τα κάτω(σαν χτυπηματακια στον κόλπο τα νοιώθω)!Βιάζεται να περπατήσει μου φαίνεται!Αφηστε που με στέλνει και για κατούρημα κάθε φορά που βαράει δυνατά.Ενιωσε καμια άλλη κάτι παρόμοιο?


E0adp3.png
Link to comment
Share on other sites

fine,όντως κάπως έτσι κι εγώ,ευτυχώς τώρα γύρισε στο πλάι το ζουζουνι μου και δε με βασανίζει.

Τελικά κοριτσάκια τις έχω τις συσπασούλες μου,μου έδωσε ο γιατρός yutopar και μου είπε να μην κουράζομαι για να αποφύγουμε τον προωρο τοκετό.Ψιλοστεναχωρήθηκα χθες αλλά ενταξει μου περναει.Το μόνο καλό είναι οτι όλοι θελουν να με βοηθάνε με δουλειες κλπ...δεν μ'αφήνουν να κάνω τιποτα(δε με χαλάει καθόλου)

Βέβαια ο μπέμπης μου άψογος,μια χαρά μεγαλώνει!Είδαμε και τα νεφράκια του.Μια χαρά!:P:)Τωρα θα κλεισω ραντέβου για β επιπέδου.


E0adp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελσούλα κι εγώ αυτή την ερώτηση έχω!! Πώς το κατάλαβες/διαπίστωσες?

Νιώθω διάφορα, δεν ξέρω, μπορεί να είναι και στο μυαλό μου, αλλά λόγω πρόσφατης άμνιο έχω λίγο άγχος επί του θέματος και στο γιατρό πάω σε μια βδομαδούλα

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα

εκλεισα για β επιπεδου την Δευτερα 9-5!!!!!

χθες εκει που εβλεπα τηλεοραση παω να συκωθω και αισθανομουν ενα φρικτο πονο χαμηλα στην κοιλια μονο αν ξαπλωνα μου εφευγε κρατησε αρκετη ωρα μεχρι που κοιμηθηκα και ξυπνησα πολυ καλυτερα και στην διαρκεια της ημερας τον αισθανομουν τον πονο αλλα σαν στιμπιματακια

Δεν πηρα την γιατρο μου θα περιμενω να δω πως θα ειμαι και αυριο. το μωρο το αισθανομαι μια χαρα ζωηρο.ευχομαι να μην ειναι κατι και να εκανα καλα που δεν πηρα τηλ.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Νοιωθω την κοιλια μου να πετρωνει για κάποια δευτερολεπτα, γινεται καπως σαν καρούμπαλο κι επειδη αρχισαν να γινονται πιο συχνες πηρα το γιατρό μου,μου εκλεισε ενα εκτακτο ραντεβουδακι,ειδαμε και τον τραχηλο μου ο οποιος λογω των συσπασεων εχει μικρυνει λίγο και θέλει προσοχη.Τωρα περιμενουμε να δουμε πως θα παει η θεραπεια.Το καλό είναι οτι δεν νοιωθω πονο την ωρα των συσπασεων.Είχε καμία άλλη παρόμοια εμπειρια σε τωρινή ή προηγούμενη εγκυμοσύνη να μου πει πως πήγε?


E0adp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα!!!!!!!!!!!!σημερα παω για β-επιπεδου!!!!!εγω δεν ξερω αν εχω νοιωσει συσπασεις:rolleyes:αλλα οταν ειμαι για πολυ ωρα καθισμενη ή κουραστω νοιωθω την κοιλια μου μια μαζα, δεν μπορω να τεντωθω!!!!!αλλα δεν εχω καταλαβει για ποσο κραταει, οταν ξαπλωνω μετα μου περναει!!!!!!αραγε να ειναι συσπαση?δεν εχω ιδεα!!!!!


Dpbzp2.png

H3tcp2.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια εγώ τον ρωτάω τα πάντα το γιατρό μου.μην έχετε πρόβλημα.δεν αισθάνεστε άνετα να τους ρωτάτε?σας δείχνουν πως δεν πολυθέλουν να τους πρήζετε..αν δεν θελουν υπάρχουν κ αλλού πορτοκαλιές...μην αφήνετε απορίες.και επίσης ελσούλα ρωτα το γιατρό σου για το yutopar.νομίζω δεν κανει να το κοψεις απότομα.καπου ετσι ειχα διαβασει.

εγω αγχωνομαι με αυτη την αισθηση σαν να με κλοτσαει στην κύστη μου.χθες το βραδυ το αισθανομουν αρκετα κ εκανε και σαν αντιλαλο στον κόλπο μου αυτο το τακ τακ.το εχει νιωσει καμια αλλη κοπελα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια καλημερα!!!!!!!!!!!!σημερα παω για β-επιπεδου!!!!!εγω δεν ξερω αν εχω νοιωσει συσπασεις:rolleyes:αλλα οταν ειμαι για πολυ ωρα καθισμενη ή κουραστω νοιωθω την κοιλια μου μια μαζα, δεν μπορω να τεντωθω!!!!!αλλα δεν εχω καταλαβει για ποσο κραταει, οταν ξαπλωνω μετα μου περναει!!!!!!αραγε να ειναι συσπαση?δεν εχω ιδεα!!!!!

καλη επιτυχια να μας στειλεις τα νεα σου~!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια!!!!!

Τι κανετε?

εγω εδω ολα καλα!!!

Ελσουλα οπως ειχα πει πιο πανω εγω εβγαλα την πρωτη εγκμοσυνη με συσπασεις yutopar και στο κρεβατι!!!!Δεν ξερω βεβαια ποσες περιπου εχεις την ημερα...Εγω ειχα συννεχεια και δεν περασαν ποτε με κανενα φαρμακο....Μαλιστα ειχα παει και στο νοσοκομειο 2 φορες!!!Ολα ομως πηγαν πολυ πολυ καλα και ο μικρος μου ειναι μια χαρα!!!!Το μονο που θελει ειναι πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυ ξεκουραση πολυυυυυυυυυυυυ υπομονη και οσο γινεται λιγοτερο αγχος!!!!!

Εγω σε αυτη την εγκυμοσυνη ομολογω οτι ζω με ατο το φοβο και συνεχεια σκεφτομαι μηπως αυτο ηταν συσπαση/Ευτυχως μεχρι τωρα εχω ελαχιστες και προς το παρων δεν ειναι ανησυχητικες!!!!

Το μαγνησιο θα σου ελεγα εγω μην κοψεις και οσο για τα yutopar εγω παντως αποτομα τα εκοψα.....


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Ζoi_m στην αρχή έπαιρνα μισο yutopar ανα 6ωρο αλλα δεν μου εκανε και πολλα.Ηρεμουσα περιπου τις 2 πρώτες ώρες και μετά τα ιδια γι'αυτο ο γιατρός μου το αύξησε μισο ανα 3ωρο απο χθες΄και φυσικά ξαπλα!Μπορω να πω οτι σήμερα νοιωθω καλύτερα.Κι εμένα με βλέπω να την βγάζω όλη την εγκυμοσυνη ξάπλα!Αλλά χαλάλι του, για την αγορίνα μου οτι χρειάζεται.Zoi σε ποια εβδομαδα γέννησες?Αααα κκαι με την ξάπλα πως την πάλεψες?


E0adp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγω νομιζω οτι επαιρνα ή μισο ή ενα ανα 3 ωρες!!!!!Και οι συσπασεις ειχαν αρχισει περιπου στην 21η εβδομαδα.....

Λοιπον χαιρομαι πολ που το παιρνεις ετσι το θεμα και να ξερεις οτι αξιζει το κοπο ο αντρακος σου!!!!!

Στην ξαπλα λοιπον ειχα παρεα ενα laptop με ιντερνετ φυσικα και παιχνιδια ενα nintedo ds τηλεοραση και βιβλια......Ετσι θα περασει ο καιρος!!!Ελπιζω να εχεις βεβαια και βοηθεια!!!!

Γεννησα στην 39 εβδομαδα ενω εκοψα τα χαπια στην 36 εβδομαδα και βεβαια στην 39 δεν με επιασαν οι πονοι απλα σε μια επισκεψη ειδαμε οτι ο μικρος ζοριζοτανε και τον βγαλαμε!!!Δηλαδη ανετα εφτανα ως το τελος!!!!

Οτι χρειαστεις μην διστασεις να με ρωτησεις!!!ξερω οτι ειναι δυσκολη η ξαπλα αλλα ολα θα πανε καλα!!!!


an1cF0ueg3D1210OTQ1NjZvfDg4OTk4M2RhfFRoZW8gaXM.gif

an1cJVi-O6k1210NzIzNjMxfDEzNDU1NTZsamF8TXkgc3dlZXQgQnV0dGVyZmx5IGlz.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!Που χαθήκατε όλες?Όλα καλα?

Εγω προσπαθώ να μην αγχωνομαι για την κατάσταση μου αν και λιγο δύσκολο τωρα που ξαπλώνω όλη την ώρα ,τα σκέφτομαι όλα λίγο παραπάνω!Σήμερα θα μιλήσω και με το γιατρό μου και θα δω τι θα μου πει.

Zoi_m έχεις πμ


E0adp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...