Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

Cafe Σεπτέμβριος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

γεια και απο μενα!!

παλι χαλια τα ποδια μου σημερα!!ειχα κανει τραπεζι σε πεθερα και κουνιαδα και τωρα ειμαι ενα πτωμα!!

φυσικα δεν σιδερωσα τπτ.αααααυριο !!!

αυριο θα ετοιμασω και βαλιτσα το μονο που μενει να βρω ειναι οι μεταχειρουργικες ζωνες τισ οποιες πρεπει να πλυνω.

παω για παγωτακι μου το ζητησε ο μπεμπης ε να μην τον χαλασω....!!!


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημέρα κ καλή βδομάδα.

εγώ εχω σήμερα δουλειές κ σκυλοβαριέμαι.τις τελευταιες μέρες τα πόδια μ πρήζονται και πονάνε και έχω αρχίσει να κουράζομαι.

για να δούμε ποιά θα κάνει την αρχή από όλες μας!

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια τουλάχιστον εσείς κοντεύετε. Εγώ αυτές τις μέρες έδωσα ρεσιτάλ γκρίνιας γτ δεν αντέχω αλλο. Κλαψούριζα όλο το σ/κ. Ζέστη, φούσκωμα, καούρες. Δε μπορώ να κάτσω γτ με βαραίνει η κοιλιά κ μετα αντε σήκω. Καθόμαστε να δούμε μια ταινία κ εγώ γυρίζω σα τη σβούρα κ ολο πατάμε pause για μου τρίψει ο αντρας μου τα πόδια. Χτες σιδέρωσα 2 πλυντήρια, έβαλα άλλα 2 κ έφτιαξα κ μουσακά (με ψητές μελιτζάνες για να μην τηγανίζουμε κ παχαίνουμε)!! Πως με βρίσκετε;;;;


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο νεφελάκι..και εγώ από τη βδομάδα σου είχα σκυλοβαρεθεί-κουραστεί. φαντάζομαι σιδερώνεις καθιστή...?

το σκ έχω παρέα κ παλεύεται.τις καθημερινές κόβω φλέβες.μου έχουν δώσει 100 βιβλία να περνάει κ καλά η ώρα,έχω διαβάσει τα 50 (που λέει ο λόγος) αλλά δεν αντεχω άλλο.

αύριο έχω υπέρηχο!επιτέλους!για να δούμε τι θα μας πει ο ντοκ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσια , τι κανετε;

αχ ποσο σας καταλαβενω κοριτσια κ εμενα τα ποδια μου χαλια 1ωρα να ειμαι ορθια πριζοντε και πρεπει να ξαπλωσω.

nefel ακριβος ετσι ειμαι κ εγω μαλλον φταιει η εβδομαδα που ειμαστε.

ευτυχως τα εχω ετοιμασει ολα τα πραγματα για τα μωρα και μου εχει μεινει μονο η βαλιτσα , εχω ξεχωρισει περιπου τι θα παρω αλλα ακομα ολο κατι θυμαμαι


url=http://lilypie.com]c9SQp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα!!!

πολυ γκρινια νομιζω......η καθε μια κρινιαζει και για κατι διαφορετικο!!!!!

fine μακαρι να ειχα το χρονο σου στο δευτερο δεν υπαρχει περιπτωση να διαβαζεις οποτε και αυτα εχουν την χαρη τους χαλαρωσε και διαβαζε!!!

εμενα η κυριακη ειναι μες την γκρινια τις δυο τελευταιες μερες και δεν αντεχω και κρινιαζει για βλακειες....σημερα σκεφτομουν πως θα θα ειναι η ζωη μου σε 22 απο σημερα!!!!!!


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα κορίτσια μετά από πολύ καιρό!Μπένω ξανά στην παρέα για την αντίστροφη μέτρηση!Λέτε να σας φάω λάχανο?!!!!

Λίγο περιληπτικα θα τα πω, μέτά απο 3 μηνες ατελείωτων συσπάσεων, τρελού άγχους, ξάπλας,κλεισούρας στο σπίτι,πολλών yutopar ααα και νοσηλείας στην κλινικη τον 6ο μήνα οταν ξεκινησε αυτη η ιστορια έφτασα αισίως εδω,στον 9ο.Τα λέω γρηγορα γιατί κι εγώ δε θέλω να τα πολυθυμάμαι.

Χθες που πηγα στο γιατρό μου μου έκοψε όλα τα χάπια (yutopar,trofocard k reumacid-αχ κοριτσια πολυ χάπι,έπηξα στα χάπια) και μου έδωσε το ελεύθερο να σηκωθω απ΄το βασανιστήριο μου.Συγκεκριμένα τον ρωτάει ο άντρας μου "Σηκωνόμαστε,τέλος η ξάπλα?" και απαντάει ο γιατρός "Τώρα πήγαινε χόρεψε και στην πλατεία αν θες":-P:D

Θέλω να δω τωρα που έκοψα τα χάπια τι θα γίνει.Λέτε να γεννήσω σήμερα ρε κορίτσια?

Ο γιατρος μου είπε οτι απο'δω και περα μπορεί να γεννήσω οποιαδήποτε στιγμή,δεν υπάρχει πρόβλεψη.και 90% παμε για φυσιολογικο και μάλιστα για βατό φυσιολογικό γιατι λέει ο τράχηλος είναι χάμηλα.Το καλό είναι οτι ακόμα είναι κλειστός,μπας και αντέξουμε λιγο ακομη!

Εμένα αυτό που με ανησυχει είναι οτι ο μπόμπιρας μου είναι λιγο μοντελο παραπάνω, δε λέει να βάλει γραμμαριο, γύρω στα 2400 είναι.


E0adp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα και για τις συσπασεις όταν έρθει εκείνη η ώρα,γιατι υπάρχει ένα χάος με τοσες που έχω,και μου λέει θα είναι διαφορετικές απο αυτές που έχεις τώρα.(σαφέστατος!:mad::?:)ΑΑααα και φοβερη περιγραφή του γιατρού για το πως θα καταλάβω οτι εσπασαν τα νερά μου "Κατουριέσαι και δεν μπορείς να κρατηθείς":!::)Αλλα φτάνει μ'αυτά...

Την προικα του μωρού την εχω πάρει σχεδον όλη,μεσα στην εβδομάδα περιμένω και το δωμάτιο του:-P:smile:

Ρε κορίτσια τι θα φοράτε στα μωράκια σας το σεπτέμβριο, κοντομάνικα φορμάκια?

Αυτα προς το παρόν, σορρυ για την ακατάπαυστη φλυαρία μου!!!!

Αααα κάνα στοιχηματάκι θα βάλουμε?Ποια θα κάνει την αρχή?Τι λέτε είμαι φαβορί?


E0adp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Κορίτσια.

Ξεκίνησε η αντίστροφη μέτρηση πλέον............. κοντεύουμε όλες βλέπω

Ελσούλλα σίγουρα θα είσαι από τις πρώτες!!!!!!!!!!!! Με το καλό........

Ετοίμασες την βαλιτσούλλα σου?????

Όσο για τα ρούχα εγώ σκέφτομαι να τις βάλω εσωτερικό κοντομάνυκο και εξωτερικό μακρυμάνικο αλλά λεπτό.

Κουβερτούλλα δεν ξέρω τι να πάρω. Πικέ ή ελαφρώς πιο ζεστή????????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αντε επιτελους λιγη κίνηση στο φόρουμ. Αχ Ελσούλα τι πέρασες καλό μου;; Ευτυχώς όλα καλά αφού έφτασες μέχρι εδώ!! Εγώ τελέυταία κ καταιδρωμενη θα γεννήσω μου φαίνεται. Πάντως βρε κοριτσια δε μπορω να περπατησω, περπαταω σαν παπια γτ ποναω χαμηλα εξωτερικα. Fine πες μας κανα καλό βιβλίο που διαβασες. Εγώ παρόλο που διαβάζω πολύ στην εγκυμοσύνη εχω διαβάσει ελάχιστα πράγματα. Γενικά διαβάζω κλασσική λογοτεχνία, ιστορία κ θετικές επιστήμες κ αυτα μου πεφτουν λιγο βαρια στην κατάστασή μου κ ετσι δε διαβάζω τιποτα.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Κορίτσια.

Ξεκίνησε η αντίστροφη μέτρηση πλέον............. κοντεύουμε όλες βλέπω

Ελσούλλα σίγουρα θα είσαι από τις πρώτες!!!!!!!!!!!! Με το καλό........

Ετοίμασες την βαλιτσούλλα σου?????

Όσο για τα ρούχα εγώ σκέφτομαι να τις βάλω εσωτερικό κοντομάνυκο και εξωτερικό μακρυμάνικο αλλά λεπτό.

Κουβερτούλλα δεν ξέρω τι να πάρω. Πικέ ή ελαφρώς πιο ζεστή????????

Σαβια εμένα μου εραψε η μαμά μου πικέ πάνες αγκαλιάς κ από κουβέρτες πήρα φλις. Οι πικε ειναι πολυ λεπτες για την εποχή μας. Ετσι μου παν στο mothercare.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Nefel μου ωραια που σου έραψε η μανούλλα σου τις πανούλες.

Απο πάνες έχω πάρει και εγώ και πικέ και πιο χοντρούλλες.

Κουβέρτες πείρα μία φλις και δύο τρυπητές λεπτές (σαν μάλλινες απαλές) από mothercare.

Ελπίζω μέχρι το Σαββατοκύριακο να κλείσω την βαλίτσα επιτέλους........

Σαβια εμένα μου εραψε η μαμά μου πικέ πάνες αγκαλιάς κ από κουβέρτες πήρα φλις. Οι πικε ειναι πολυ λεπτες για την εποχή μας. Ετσι μου παν στο mothercare.
Link to comment
Share on other sites

να΄μαι και εγώ.σήμερα έκανα υπέρηχο.ο μπέμπης είναι 2900 και από οτι μου είπε ο γιατρος να πάρουμε καμια βδομάδα ακόμα καλό θα ήταν.να είμαι δηλαδη 38 βδ.αλλά και τώρα λέει να γεννηθεί είναι ετοιμος-μια χαρά.δεν με χάλασε αλλά τώρα πια κατάλαβα πόοοοσο κοντά είμαστε κορίτσια..

έχω πιάσει βιβλία ερωτίλες-λένας μαντά.

μ'αρεσε και το αγαπώ θα πει χανομαι(ρενα ρώσση ζαιρη)

αν δεν εχετε διαβάσει το νησί είναι θεικό!

διαβασα και άλλα αλλά δεν μάρεσαν.(κοέλο)

νινι κυριακη τις βαλίτσες όση ώρα γεννάμε τις παει ο αντρας μας σε δωμάτιο ή τις πάμε αφού γεννήσουμε κ μπούμε και εμείς στο δωμάτιο? με τι θα το βγάλετε από το μαιευτήριο.εγώ μάλλον πάνω στο καρεκλάκι του.

ελσούλα κάπου πρέπει να είχαμε ξαναμιλήσει. ποιά θα φάει άραγε την άλλη στη στροφή?:D και εγώ σημερα έκοψα το μαγνησιο και μου είπε να αρχίσω να ψιλοπερπατάω!

εγώ του έχω πάρει αμάνικο φορμακι και από πάνω θα του φορέσω κοντομάνικο μπλουζακι κ παντελονακι

Link to comment
Share on other sites

να΄μαι και εγώ.σήμερα έκανα υπέρηχο.ο μπέμπης είναι 2900 και από οτι μου είπε ο γιατρος να πάρουμε καμια βδομάδα ακόμα καλό θα ήταν.να είμαι δηλαδη 38 βδ.αλλά και τώρα λέει να γεννηθεί είναι ετοιμος-μια χαρά.δεν με χάλασε αλλά τώρα πια κατάλαβα πόοοοσο κοντά είμαστε κορίτσια..

έχω πιάσει βιβλία ερωτίλες-λένας μαντά.

μ'αρεσε και το αγαπώ θα πει χανομαι(ρενα ρώσση ζαιρη)

αν δεν εχετε διαβάσει το νησί είναι θεικό!

διαβασα και άλλα αλλά δεν μάρεσαν.(κοέλο)

νινι κυριακη τις βαλίτσες όση ώρα γεννάμε τις παει ο αντρας μας σε δωμάτιο ή τις πάμε αφού γεννήσουμε κ μπούμε και εμείς στο δωμάτιο? με τι θα το βγάλετε από το μαιευτήριο.εγώ μάλλον πάνω στο καρεκλάκι του.

ελσούλα κάπου πρέπει να είχαμε ξαναμιλήσει. ποιά θα φάει άραγε την άλλη στη στροφή?:D και εγώ σημερα έκοψα το μαγνησιο και μου είπε να αρχίσω να ψιλοπερπατάω!

εγώ του έχω πάρει αμάνικο φορμακι και από πάνω θα του φορέσω κοντομάνικο μπλουζακι κ παντελονακι

Fine μια χαρά από κιλάκια ο μπέμπης.........

Θα έχουμε αφίξεις σύντομα βλέπω!!!!!!!!!! (Άντε με το καλό)

Απο το μαιευτήριο εγω σκέφτομαι να το βγάλουμε με το πορτ-μπεμπέ. Είναι απόσταση 5 λέπτων.

Απο βιβλία εγώ συστήνω:

Εννοείται το Νησί

Λευκή Ορχιδέα

Ο Γυρισμός

Θεανώ η Λύκαινα της Πόλης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...