Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Σεπτέμβριος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

Nai βρε χαζουλι αφου στα λεγα τσαμπα ειχες αγχωθει με το grade. Οχι δεν ειναι πρησμενα τωρα τα ποδια αλλα με ενοχλουν οταν καθομαι.

τωρα που το λες μπορει να χουν βελτιωθει επειδη 4-5 φορες τη μερα κανω κρυο μπανιο.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Nai βρε χαζουλι αφου στα λεγα τσαμπα ειχες αγχωθει με το grade. Οχι δεν ειναι πρησμενα τωρα τα ποδια αλλα με ενοχλουν οταν καθομαι.

τωρα που το λες μπορει να χουν βελτιωθει επειδη 4-5 φορες τη μερα κανω κρυο μπανιο.

φιου ναι...

μόνο στα πόδια κρύο νερό.στο σώμα χλιαρό.το ξεπάγιασες το νινι!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ειμαι νεο μελος στις 1 αυγουστου εμαθα οτι ειμαι εγκυος αλλα στισ διακοπες μου ειδα αιμοραγγια γυρισα πισω και διαγνωστικε αποβολη περιμενω τωρα τα αποτελεσματα της ιστολογικης!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!!!

χαθηκα με τις δουλειες κα ακομη η βαλιτσα ειναι στη μεση , εβγαλα τον αποστειρωτη τα μπιμπερα και ολα αυτα ...και παλευα με τα ρουχα και την ζεστη να περασει το καλοκαιρι γιατι αλλαζουμε 10 φορες την ημερα!!!

fine στο θεμα του τραχηλου το κανεις πολλες φορες.εμενα στην κυριακη προσπαθουσε να τον ανοιξει κια να τον κανει να κατεβει...και να προκαλεσει τοκετο δεν ειναι και η πιο ευχαριστη στιγμη αλλα δεν εβαλα τα κλαματα.βγαλτο απο το μυαλο σου μπορει να μην χρειαστει!!!!!

αν σου τυχει κατι τετοιο απλα να ξερεις πως ειναι πιο ευκολο οταν οι πατουσες σου ειναι ενωμενες και ανοιξεις τα ποδια σχηματιζοντας ενα ρομβο και φυσικα να εισαι πολυ πολυ χαλαρη.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σημερα πηγα στην γιατρο μου 2.500 ο μπεμπης την αλλη εβδομαδα εχω αιματος ουρων και ειχα την ετυπωση πως δεν θα ξαναεκανα!!

ασχετο η κυριακη εχει φρικαρει αυτες τις μερεσ ειν αι μεσαστην γκρινια ευχομαι να μην κανει πυρετο γιατι την εκανα μολις σημερα εμβολιο....τι με περιμενει θεουλη 19 μερες και σημερααααααα!!!!!πως θα τα βγαλω περα και με τα δυο!!!!


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια γειά σας! Δεν ξέρω από που να αρχίσω. Βασικα να πω ότι έκανα την αρχή.

Έιμαι και επισημα η πρώτη μανούλα του καφέ μας. Λοιπόν περιληπτικά τετάρτη είχα όλη μέρα συσπασεις περίπου ανά 10λεπτο με έντονο πόνο στη μέση και καφέ υγρα τα οποία το απόγευμα έγιναν πολλά. Παίρνω τηλ το γιατρό μου και μου λέει να παω να με δει. Κάνω τοκογραφο . Τακτικές οι συσπασεις. Μου εξετάζει τον τραχηλο και μου λέει "είσαι για γεννά,έχει ξεκινήσει η διαστολη " καταλαβαίνετε κορίτσια εγώ σοκ!!! Έτσι όπως ήμουν στην καρέκλα μου κάνει η μαία κλισμα και ξύρισμα και παω στο δωμάτιο για να αλλάξω και να παω τουαλέτα. Εντομεταξυ είχε στείλει ο γιατρός τον άντρα μου να μου φέρει τη βαλιτσα μου .10.30 μου βάζουν όρο ,άρχισαν σιγά σιγά οι πόνοι να γίνονται δυνατοί (εμένα με χτυπούσαν άσχημα στη μέση και στον ποπο) μετά από λίγο μου σπάει ο γιατρος τα νερα...δε με πόνεσε καθόλου.11.30 περίπου κάνω επισκληριδιο ούτε αυτή με πόνεσε καθόλου,το ξύρισμα πιο πολύ πόνεσε!! Σάσα μου έκαναν και ένεση για να μαλακώσει ο τραχηλος . Συνολικά έκανα δύο δόσεις επισκληριδιου. Στις 1.15 ο θεός μου γεννήθηκε με δύο εξωθησεις.δε με ταλαιπώρησε καθόλου. Μικρούλης οπως περιμέναμε 2420 αλλά υγιεστατος . Αχ κορίτσια τι πρωτόγνωρο συναίσθημυα είναι αυτό. Τι πλάσμα είναι αυτό...

Πάντως όσο δύσκολη ήταν η εγκυμοσύνη μου τόσο εύκολη ήταν η γεννά! Εύχομαι σε όλες να γεννησουν όπως εγώ. Ότι ερωτήσεις γουσταρετε να κάνετε τις κάνετε.έιμαι όλη αφτιά...


E0adp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια γειά σας! Δεν ξέρω από που να αρχίσω. Βασικα να πω ότι έκανα την αρχή.

Έιμαι και επισημα η πρώτη μανούλα του καφέ μας. Λοιπόν περιληπτικά τετάρτη είχα όλη μέρα συσπασεις περίπου ανά 10λεπτο με έντονο πόνο στη μέση και καφέ υγρα τα οποία το απόγευμα έγιναν πολλά. Παίρνω τηλ το γιατρό μου και μου λέει να παω να με δει. Κάνω τοκογραφο . Τακτικές οι συσπασεις. Μου εξετάζει τον τραχηλο και μου λέει "είσαι για γεννά,έχει ξεκινήσει η διαστολη " καταλαβαίνετε κορίτσια εγώ σοκ!!! Έτσι όπως ήμουν στην καρέκλα μου κάνει η μαία κλισμα και ξύρισμα και παω στο δωμάτιο για να αλλάξω και να παω τουαλέτα. Εντομεταξυ είχε στείλει ο γιατρός τον άντρα μου να μου φέρει τη βαλιτσα μου .10.30 μου βάζουν όρο ,άρχισαν σιγά σιγά οι πόνοι να γίνονται δυνατοί (εμένα με χτυπούσαν άσχημα στη μέση και στον ποπο) μετά από λίγο μου σπάει ο γιατρος τα νερα...δε με πόνεσε καθόλου.11.30 περίπου κάνω επισκληριδιο ούτε αυτή με πόνεσε καθόλου,το ξύρισμα πιο πολύ πόνεσε!! Σάσα μου έκαναν και ένεση για να μαλακώσει ο τραχηλος . Συνολικά έκανα δύο δόσεις επισκληριδιου. Στις 1.15 ο θεός μου γεννήθηκε με δύο εξωθησεις.δε με ταλαιπώρησε καθόλου. Μικρούλης οπως περιμέναμε 2420 αλλά υγιεστατος . Αχ κορίτσια τι πρωτόγνωρο συναίσθημυα είναι αυτό. Τι πλάσμα είναι αυτό...

Πάντως όσο δύσκολη ήταν η εγκυμοσύνη μου τόσο εύκολη ήταν η γεννά! Εύχομαι σε όλες να γεννησουν όπως εγώ. Ότι ερωτήσεις γουσταρετε να κάνετε τις κάνετε.έιμαι όλη αφτιά...

Κοριτσάκι μου!!! Να σου ζήσει ο μπέμπης σου!!! Αντε όλα μια χαρά πήγαν. Βεβαια εγώ αυτή τη στιγμή που διάβασα το μν σου αγχώθηκα γτ εφτιαχνα μια τουρτα για τα γενέθλια του αντρα μου κ κατακουράστηκα κ λέω ωχ λες να πάθω κ εγώ τιποτα;;;


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια,

Ελσουλα να σου ζησει το μωρακι σου,μακαρι ολες ετσι ευκολη γεννα να εχουμε.

εγω χτες πηγα στο γιατρο τα μωρακια μας ειναι 2400γρ κ 2500γρ περιπου το καθενα, ο γιατρος ειναι ευχαρηστιμενος για διδυμα ειναι μια χαρα.το αγορακι εχει γυρισει με το κεφαλι κατω και ειναι πολυ χαμηλα οποτε μπορει κ να γεννησω αν πασα στιγμη μου ειπε , αν δεν σπασουν τα νερα κ δεν εχω γεννησω μεχρι της 9Σεπτεμβριου τοτε παω για την επομενη εξεταση και να δουμε ποτε θα μου τα παρει.

στο τικερακι μου μαλλον εχω κανει καποιο λαθος γιατι ειμαι 35εβδ+3ημερων ενω αυτο διχνει λιγοτερες ημερες.


url=http://lilypie.com]c9SQp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΑΣ!!!να είναι γερός και καλότυχος!βγήκες από το μαιευτήριο?Τι καλά!Μακάρι να γεννησουμε όλοι όσο "εύκολα" μας είπες!

νινι πόσο ήσουν οταν σου έκανε την εξέταση τραχήλου?θα ήσουν σχεδόν 40 βδ η θα ήταν το μωρό για να βγει?

προχθές που πήγα μου είπε οτι θα την κάνω οταν θα είμαι 38+3,δεν είναι νωρίς?λες να με σκαλίσει?τον ρώτησα αν πονάει γιατι μια φίλη είχε φυγει με κλάματα και είπε πως δεν πονάει τόσο.ελπίζω να μην με σκαλίσει από τόσο νωρίς και την Παρασκευή γεννησω!

και εσύ νινι μην το θεωρείς δεδομένο για 19 και σήμερα!χαχα κι αν είναι νωρίτερα?μπράβο ο γιόκας μια χαρα μεγαλώνει ε?δεν ξέρεις η κυριακη μπορεί να ηρεμήσει αν τον δεi!

κατερινακι και εσύ σε καλό δρομο είσαι!μου φαίνεται ήρθαν οι ώρες οι καλές για όλες μας!λέτε να φέρει γέννες η βδομάδα????

φιλάκια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάκια γειά σας! Δεν ξέρω από που να αρχίσω. Βασικα να πω ότι έκανα την αρχή.

Έιμαι και επισημα η πρώτη μανούλα του καφέ μας. Λοιπόν περιληπτικά τετάρτη είχα όλη μέρα συσπασεις περίπου ανά 10λεπτο με έντονο πόνο στη μέση και καφέ υγρα τα οποία το απόγευμα έγιναν πολλά. Παίρνω τηλ το γιατρό μου και μου λέει να παω να με δει. Κάνω τοκογραφο . Τακτικές οι συσπασεις. Μου εξετάζει τον τραχηλο και μου λέει "είσαι για γεννά,έχει ξεκινήσει η διαστολη " καταλαβαίνετε κορίτσια εγώ σοκ!!! Έτσι όπως ήμουν στην καρέκλα μου κάνει η μαία κλισμα και ξύρισμα και παω στο δωμάτιο για να αλλάξω και να παω τουαλέτα. Εντομεταξυ είχε στείλει ο γιατρός τον άντρα μου να μου φέρει τη βαλιτσα μου .10.30 μου βάζουν όρο ,άρχισαν σιγά σιγά οι πόνοι να γίνονται δυνατοί (εμένα με χτυπούσαν άσχημα στη μέση και στον ποπο) μετά από λίγο μου σπάει ο γιατρος τα νερα...δε με πόνεσε καθόλου.11.30 περίπου κάνω επισκληριδιο ούτε αυτή με πόνεσε καθόλου,το ξύρισμα πιο πολύ πόνεσε!! Σάσα μου έκαναν και ένεση για να μαλακώσει ο τραχηλος . Συνολικά έκανα δύο δόσεις επισκληριδιου. Στις 1.15 ο θεός μου γεννήθηκε με δύο εξωθησεις.δε με ταλαιπώρησε καθόλου. Μικρούλης οπως περιμέναμε 2420 αλλά υγιεστατος . Αχ κορίτσια τι πρωτόγνωρο συναίσθημυα είναι αυτό. Τι πλάσμα είναι αυτό...

Πάντως όσο δύσκολη ήταν η εγκυμοσύνη μου τόσο εύκολη ήταν η γεννά! Εύχομαι σε όλες να γεννησουν όπως εγώ. Ότι ερωτήσεις γουσταρετε να κάνετε τις κάνετε.έιμαι όλη αφτιά...[/quote

Ελσούλλα να σου ζήσει ο πρίγκιπας σου!!!!!!!!

Πολύ χαίρομαο που είχες εύκολη γέννα και όμορφες ανσμνήσεις..........

Έκανες καλή αρχή!!!!!!!!!!

Περιμένουμε την επόμενη άφιξη

Link to comment
Share on other sites

ελσουλα να σου ζησει ο αντρακλας!!!

πολυ καλα και πολυ ευκολα γεννησες μια χαρουλα!!!!

κατερινα μεγαλουτσικα τα μωρακια σου εμενα τοσο τον βγαζει και ειναι ενας...τι ετρωγες καλε???????

fine αν θυμαμαι καλα την 38 εβδομαδα αρχισε η εξεταση την 40 και κατι εκανα καισαρικη ......αδικα δηλαδη και δεν ηταν μια φορα το εκανε και δυο την ημερα.δεν ειναι τοσο τραγικα καλε γιατι το εβαλες στο μυαλο σου το μυστικο ειναι να εισαι χαλαρη εκεινη την ωρα και δεν κραταει πολυ βαζει δυο λεπτα το χερι και το βγαζει.

σαυτη την εγκυμοσυνη να φανταστεις το εκανα τον 6 μηνα γιατι ειχα πολλες συσπασεις και ηθελε να δει τον τραχηλο και live.εγω πιστευω πως δεν μπορει να προκαλεσει τοκετο μαυτο τον τροπο αλλα να τον βοηθησει αν ηταν να προκαλεσει το ειχα κανει τοσες φορες στην Κυριακη που επρεπε να ειχα γεννησει πολυ πιο νωρις.

Δεν πιστευω πωσ θα γεννησω νωριτερα γιατι παιρνω yutopar κανω καρδιοτοκογραφο οποτε παω στην γιατρο μου απο τον 6 μηνα η μητρα μου εχει μια ηρεμια....οπως την θελουμε δηλαδη.οποτε δεν νομιζω 16 και σημερα!!!!

χθες το βραδυ πηγα σε εναν γαμο πολυ σικ!!! γαμος υπερπαραγωγη!!!!ειχαν τον καλυτερο σεφ της θεσ-νικης κατι σαλατες υπεροχες το φαγητο δεν θα το ελεγα παρολα αυτα εφαγα δεν μπορω να πω ολα τα δοκιμασα και ηπια και παρα πολυ νερο

και με το που γυρναω σπιτι τα εβγαλα ολα!!!!και ειχα και πολυ πονο στο στομαχι αρχικα νομιζα πως γενναω αλλα μετα απο λιγο καταλαβα πως το στομαχι μου ηταν πλυντηριο!!!και μεσα σολα αυτα να και οι παρενεργειες που εκανε το εμβολιο στην Κυριακη εχει το καημενο διαρροια!!!


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ αφήστε κ μένα το στομάχι μου χτες χάλια ήταν. Είχε γενέθλια ο αντρούλης μου κ έφαγα εναμισι κομμάτι πίτσα, ελάχιστα πατατάκια κ ένα κομμάτι τούρτα κ 2 παγωτίνια. Ε δε τα θεωρώ κ υπερβολικά παρόλαυτα υπέφερα όλη νύχτα. Κ ξύπνησα κ εναμισι κιλό βαρύτερη. Έλεος.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σε όλες

Αυτό με το φαγητό το πρόσεξα και εγώ. Πλέον δεν μπορώ να φάω ποσότητα, ούτε διάφορα φαγητά μαζί. Ίσως πιέζει το μωράκι το στομάχι τώρα μου μεγάλωσε...........

Εσείς πως νιώθετε τις κινήσεις του μωρού σας στον 9 μήνα????????

Εγώ δεν τις νιώθω τόσο έντονα όπως προηγουμένως και έχω ψιλοαγχωθεί.

Το καταλαβαίνω πως κινείται αλλά αργά και απαλά πλέον. Είναι φυσιολογικό αυτό στον μήνα μας ???????????

Link to comment
Share on other sites

αχ βρε κοριτσια ενα πτωμα ειμαι μαγειρεψα δυο φαγητα διαφορετικο της Κυριακης γιατι εχει διαρροια ρυζογαλο για το κοριστι και 2 σαλατες και ειμαι ενα πτωμα αυτη την στιγμη και το απογευμα θα παω για ψωνια στην θεσ-νικη θα περασω και μια απο τα Bebe ολο και κατι θα παρω....

βρε κοριτσια με τα ασιδερωτα πως πατε?

εγω σκεφτομαι να πεταω τα ρουχα και οχι να τα πλενω και αντε το πλυσιμο...το σιδερωμα δεν παλευεται!!!!

οπως καταλαβατε εχω παλι ασιδερωτα .....μονο 4 πλυντηρια!!!!!!

οι κινησεις του μωρου ειναι φυσιολογικο να ειναι πιο λιγες και οχι τοσο εντονες δεν εχουν την απλα τους τα καημενα να τεντωθουν θελουν!!!!αυτες οι κινησεις του 9 μηνα μονο καουρες μπορουν να προκαλεσουν και αηδιες σεμας !!!


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...