Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου.Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Cafe Σεπτέμβριος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

Το νησί κι εγώ το διάβασα στο πρώτο τριμηνο που ημουν καθηλωμενη στο κρεββάτι.

κορίτσια να ρωτήσω κάτι;; Εχω ακούσει οτι πρέπει να δώσεςι μια πετσέτα μαζι με τα πρώτα ρούχα του μωρού για να το σκουπίσουν από τα αίματα γτ την πρωτη μερα δε το πλένουν. Κ δεν ξέρω τι να κάνω έχω πάρει 2 μπουρνουζακια αλλά αν ειναι να δώσω κ κατι που θα μου το κανουν χαλια να μη δωσω τα καλα μου να παρω τπτ πιο απλο. Ξερετε κατι γι αυτο;; Ρούχα εξόδου δεν έχουμε πάρει το θεωρώ υπερβολή. Κ τον αντρα μου που τον ρώτησα μου λέει αστο κ αμα μας τη βαρέσει αργότερα πάμε κ παίρνουμε κάτι. Αλλά δεν έχει νόημα τοσο μικρούλα να τη ντύσω με φουστανάκι για να πάμε σπίτι κ να το βγάλουμε να μαστε με το φορμακι ανετα. Εξάλλου μου χουν πάρει ενα ολοσωμο φορμάκι εξόδου χοντρουλό κ θα τη βγάλω με αυτό λογικά αν κ μου φαινεται αρεκτα ζεστο να πω την αληθεια. Επίσης θα ναι κ τυλιγμένο με μια κουβερτούλα μη μπερδευτούμε κ με φουστες φουστάνια. Εξαλλου μου φαίνεται μπελάς να φοράω ρούχα κ καλσονακια σε μωρο.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Fine τωρα κατάλαβα τι εννοεις με τι θα το βγάλουμε απο το μαιευτηριο. Αγκαλιά κ κατευθείαν στο καρεκλάκι αυτοκινήτου. Αχου ανυπομονώ. δεν αντέχω άλλο ανυπομονώ να ρθει η μπέμπα μου αλλά εγώ ακομα δεν έχω μπει στον 9ο αρα εχω δρομο. 1η Σεπτεμβρη μπαινω 9ο.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Fine μια χαρά από κιλάκια ο μπέμπης.........

Θα έχουμε αφίξεις σύντομα βλέπω!!!!!!!!!! (Άντε με το καλό)

Απο το μαιευτήριο εγω σκέφτομαι να το βγάλουμε με το πορτ-μπεμπέ. Είναι απόσταση 5 λέπτων.

Απο βιβλία εγώ συστήνω:

Εννοείται το Νησί

Λευκή Ορχιδέα

Ο Γυρισμός

Θεανώ η Λύκαινα της Πόλης

ευχαριστώ savia μου!επίσης με το καλό!

Η Θεανώ όλα τα λεφτά!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Εχω ακούσει οτι πρέπει να δώσεςι μια πετσέτα μαζι με τα πρώτα ρούχα του μωρού για να το σκουπίσουν από τα αίματα γτ την πρωτη μερα δε το πλένουν. Κ δεν ξέρω τι να κάνω έχω πάρει 2 μπουρνουζακια αλλά αν ειναι να δώσω κ κατι που θα μου το κανουν χαλια να μη δωσω τα καλα μου να παρω τπτ πιο απλο. Ξερετε κατι γι αυτο;; Ρούχα εξόδου δεν έχουμε πάρει το θεωρώ υπερβολή.

ε πρώτη φορά το ακούω αυτό.να μην κάνουν μπάνιο το μωρό???και να πρεπει εσείς να το σκουπίσετε?που γίνονται αυτά?μάθε το όμως σίγουρα.ρώτα το γιατρό σου να δεις τι θα σου πει να ξέρεις τι θα κάνεις.

φορμάκι έγραψα.φανελάκι εννοούσα και από πάνω μπλουζακι και παντελονακι.εσένα μήπως κάνει λίγο παραπάνω δροσιά?πάρε κάνα δυο αλλαξιές για σίγουρα.μια πιο δροσερή και μια πιο ζεστούλα.παντως δεν νο΄μιζω να κανει καλό να τα κάνουμε κρεμμύδια.

Link to comment
Share on other sites

fine απο το νοσοκομειο εμεις βγηκαμε και θα βγουμε με το πορτ μπεμπε στο καρεκλακι δεν θα μπουμε για την πρωτη μερα.ρουχα εγω πηρα στον αντρακλα τζιν με πλουζακι και ζακετουλα με κουκουλα μπλε με πρασινο και ριγε μανικια στα ιδια χρωματα απο τα meχχ.

την Κυριακη την ειχα βγαλει με ενα κοφτο λευκο φορεμα καπελακι βρακακι κοφτο και αυτο ολα σετ απο τα mothercare.

εγω ειμαι της αποψης να μην βγαλτε τα μωρα με φορμακια ειναι πολυ ομορφη στιγμη και θα βγαλτε και φωτογραφιες!!εκτως αυτου τα ιδια ρουχα φορεσα στην κυριακη οταν ηρθε ο παπας την 8η μερα στο σπιτι να διαβασει το μωρο οπως και οταν πηγαμε εκκλησια 40 μερες μετα οποτε τα ιδια ρουχα τα φοραει 3 φορες τουλαχιστον!!!

οι πικε μια χαρα ειναι για την εποχη εκτως απροοπτου.τα φορμακια να ειναι ομως με μακρυ μανικι και απο μεσα κοντομανικο.

και μεσα στο καλοκαιρι να γεννουσαμε παλι μακρυ μανικι το βαζεις εμενα μου το ειπαν και απο το νοσοκομειο γιατι η κυριακη γεννηθηκε 28-6 απλα να μην το φορτωσεις απο πανω με μαλλινες κουβερτες και παπλωματα....


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

nefel δεν θυμαμαι που γεννας αλλα αν γεννας σε νοσοκομειομπορει να συμβει αυτο σε ιδιωτικη κλινικη δεν νομιζω πρωτη φορα το ακουω η αληθεια ειναι.

εγω που γενναω σε νοσοκομειο για παραδειγμα πρεπει να εχω μαζι μου τα φορμακια που θα φοραει εκει το μωρο οσες μερες μεινω.διαλεξα και εγω καποια που μου εδωσε η αδερφη μου απο τα παιδια της και οχι φυσικα τα καινουρια που μολις αγορασα και μετα θα τα δωσω εκει δεν θα τα παρω πισω αν και σου τα δινουν εγω τα ψιλοσυχενομαι.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

savia με το καλο.

η περιπετεια σου μοιαζει με την δικη μου!!!!αλλα εγω δεν θα κοψω τα yutopar θα καρδιοχτυπω μεχρι 14/9.

εγω λεω πως θα εισαι η πρωτη!!!αντε να δουμε!!!θα αρχισουν σιγα σιγα αλλα θεματα ....γαλατα....ποσα γραμμαρια...ποσα κιλα...εμβολια....πυρετος θα εχουμε πολλα να πουμε!!


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ιδιωτική κλινική θα γεννήσω. Μπορεί αυτά να ισχύουν για νοσοκομείο. Αλλά ξέρω οτι τωρα πια δε τασ κανουν μπανιο πρωτη μερα γτ δεν εχουν καλη ομοιοσταση στην αρχη κ δεν μπορουν να ρυθμισουν τη θερμοκρασία τους. Θα ρωτήσω βέβαια.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!να ρωτήσω αν ξέρει καμία.μου είπε μια φίλη για την εξέταση τραχήλου οτι πέθανε από τον πόνο.βγήκε κλαίγοντας,δεν είχε πονέσει ποτέ πιο πολύ...

νινι σου την είχε κάνει εσένα στην κυριακή ο γιατρός σου?με αγχώνει λίγο.δεν μου έχει αναφέρει τπτ ο γιατρός.σκέφτομαι να μην πω τπτ μήπως τη γλυτώσω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσια , τι κανετε;

αρχησαμε να μετραμε αντιστροφα βλεπω, αχ ωραια για να δουμε ποια θα ειναι η 1η να μας λεει κ τις εμπειριες της , εμενα για τελευταια με βλεπω οποτε θα μου λυσετε εσεις ολες τις αποριες που θα εχω χαχαχα.

αυτο με το μπανιο κ εγω πρωτη φορα το ακουω νομιζω κατευθιαν τα κανουν μπανιο .

για ρουχακια κ εγω ενα κοντομανικο και ενα φορμακι με μανικι θα παρω , μαζι μια πικε κουβερτουλα κ μια φλισ με το καθησματακι θα τα βγαλω αναγκαστικα γιατι ειναι κ 2τα δικα μου θα γεννησω κ στην θεσσαλονικη οποτε να ειμαι σιγουρη κ για την διαδρομη ειναι κανα 45λεπτοαπο το σπιτι.

αρχισα σιγα σιγα να φτιαχνω κ εγω την βαλιτσα γιατι μου ειπαν στα διδυμα ειναι φυσιολογικο να γεννησεις νορις αν κ δεν εχω συσπασεις και προβλημα εκτος απο λιγα πονακι χαιλα μερικες φορες.

την Παρασκευη εχω υπερηχο να δουμε τα μπεμπε μας ποσα κιλακια εφτασαν κ να μου πει ποτε με το καλο θα γεννησω.

βρε κοριτσια οσο πλησιαζει ο καιρος νομιζω οτι δεν περνανε οι μερες


url=http://lilypie.com]c9SQp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα. Fine την εξέταση τραχήλου θα στην κάνουν οχι μια αλλά πολλες φορές δλδ καθε φορά που θα ρχονται να ελεγξουν τη διαστολή σου. Αλλά εκείνη την ώρα θα πονάς γενικώς οπότε κ ενας πονοςε ακομα..εκτος αν εχεις κανει επισκληρίδιο οπότε λογικά δε θ α πονάς. Κατερινα κ εγώ το ιδιο πρόβλημα έχω δεν περνάν οι μέρες. Χτες είδαμε το σημαδεμένο με τον αλ πατσίνο. Πολύ ωραία ταινία αλλά είχε πολύ πιστολίδι κ η μπέμπα λύσαξε στην κοιλιά μου κ ο αντρας μου ειχε πάθει σοκ μου λεγε τι της κανουμε;;; Μήπως να το κλείσουμε;;; Κ του λέω εγώ μια χαρά ήρεμη είμαι δε νομίζω οτι έχει σχέση, αν ειχα ταραχτεί εγω' τότε το καταλαβαίνω.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

άλλο την ώρα του τοκετού και άλλο στο ιατρείο στο άσχετο...

κάτι της έκανε την σκάλισε λίγες μέρες πριν γεννήσει...εφυγε με κλάμματα.αυτό δεν θέλω να ακούσω και πόσο μάλλον να αισθανθώ!

ο καιρός εμένα μου φαινεται πως περνάει τώρα πια αλλά και το οτι περνάει με αγχώνει...

α ο πλακούντας νεφελ ήταν 1 προς 2!!!!για τις βδομάδες σου μου λέει είναι τέλειος!

επίσης ο αντρας μου θέλει να πάμε σινεμα να δουμε το http://www.conanthebarbarianin3d.com/ ...φοβάμαι από το τρειλερ και μονο οτι θα τα κάνω πάνω μου κ θα τρέχουμε μετά να γεννήσουμε!δεν νομίζω να ακολουθήσω...

Link to comment
Share on other sites

άλλο την ώρα του τοκετού και άλλο στο ιατρείο στο άσχετο...

κάτι της έκανε την σκάλισε λίγες μέρες πριν γεννήσει...εφυγε με κλάμματα.αυτό δεν θέλω να ακούσω και πόσο μάλλον να αισθανθώ!

ο καιρός εμένα μου φαινεται πως περνάει τώρα πια αλλά και το οτι περνάει με αγχώνει...

α ο πλακούντας νεφελ ήταν 1 προς 2!!!!για τις βδομάδες σου μου λέει είναι τέλειος!

επίσης ο αντρας μου θέλει να πάμε σινεμα να δουμε το http://www.conanthebarbarianin3d.com/ ...φοβάμαι από το τρειλερ και μονο οτι θα τα κάνω πάνω μου κ θα τρέχουμε μετά να γεννήσουμε!δεν νομίζω να ακολουθήσω...

Ξερω οτι κατι γιατροι με αυτο το σκαλισμα προκαλουν τοκετο. Κανονικα δεν επιτρεπεται. Μην πας να το δεις γτ ειναι κ δυνατα τα ηχεια στο σινεμα μπορει να γεννησεις πριν την ωρα σου. Εγω σε ολη τη διαρκεια της εγκυμοσυνης δεν εβλεπα τρομακτικες ταινιες. Κ το μαυρο κυκνο νομιζω το λεγανε του αρονοφσκι δεν πηγα να το δω γτ μου παν ειναι πολυ τρομακτικο για σενα μην πας. Αλλά τώρα έχω κολλήσει με τις μαφιοζικες ταινιες, εχουν δραση κ ξεχνιεμαι με τους πονους στα ποδια. Απόψε θα δουμε ταραντινο to reservoire dogs. Προχτες ειδαμε την ερωτικη επιθυμια, κουλτουριαρικη ιαπωνικη ταινια με πεθαναν τα ποδια μου τοσο αργα που πηγαινε υπέφερα σας λέω. Βασικά μιαμιση ωρα ταινια κ την ειδαμε σε 2 δοσεις μιση τη μια μερα μιση την αλλη. Δε μου πάει η κουλτουρα σ αυτη την εγκυμοσύνη βαρια κι ασηκωτη μου φαινεται.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ξερω οτι κατι γιατροι με αυτο το σκαλισμα προκαλουν τοκετο. Κανονικα δεν επιτρεπεται. Μην πας να το δεις γτ ειναι κ δυνατα τα ηχεια στο σινεμα μπορει να γεννησεις πριν την ωρα σου. Εγω σε ολη τη διαρκεια της εγκυμοσυνης δεν εβλεπα τρομακτικες ταινιες. Κ το μαυρο κυκνο νομιζω το λεγανε του αρονοφσκι δεν πηγα να το δω γτ μου παν ειναι πολυ τρομακτικο για σενα μην πας. Αλλά τώρα έχω κολλήσει με τις μαφιοζικες ταινιες, εχουν δραση κ ξεχνιεμαι με τους πονους στα ποδια. Απόψε θα δουμε ταραντινο to reservoire dogs. Προχτες ειδαμε την ερωτικη επιθυμια, κουλτουριαρικη ιαπωνικη ταινια με πεθαναν τα ποδια μου τοσο αργα που πηγαινε υπέφερα σας λέω. Βασικά μιαμιση ωρα ταινια κ την ειδαμε σε 2 δοσεις μιση τη μια μερα μιση την αλλη. Δε μου πάει η κουλτουρα σ αυτη την εγκυμοσύνη βαρια κι ασηκωτη μου φαινεται.

και τότε τι το κάνουν οι σφάχτες?και το έχω διαβάσει στο parents από αρκετά κορίτσια...μόνο που το σκέφτομαι φρικάρω.

και εγώ ηθελα να δω το μαύρο κύκνο αλλά θα το δω μετά την εγκυμοσύνη.αίματα και σκοτωμούς κ θριλεριές τα απέφυγα τόσους μήνες.

τα πόδια σου χάλια ακόμα?είναι κ πρησμένα?του το έχεις πει τελικά του γιατρού?δεν σου έδωσε τπτ?να τους ρίχνεις κρύο νερό στο μπάνιο.εγώ τουλ αυτό κάνω αφου τελειώνω το ντουζ από τα γόνατα και κάτω.μετά τα αισθάνομαι πιο ξαλαφρωμένα.

διάβασες που σου είπα για τον πλακούντα ε?τσάμπα είχα αγχωθει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...