Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet said:

      Δεν τις  έκανα σήμερα αυτές,μόνο ΑΜΗ έκανα..

      Εγώ έχω μόνο ένα εμβρυακι ακόμα.. ευτυχώς που έχω την κορούλα μου,νιώθω πως δεν θα μπορέσω να κάνω άλλο παιδί..δεν αισθάνομαι καθόλου καλά,δεν ξέρω 

      Θα περάσει ο καιρός θα τα βάλεις όλα σε μια σειρά και θα δεις μερικές φορές θα σε πάει εκεί που πρέπει μόνο του βήμα βήμα … αλλά σίγουρα με το καιρό θα ηρεμήσεις κ θα σκέφτεσαι ψύχραιμα … αλλά από τη φάση σπυ έχω περάσει και ξέρω πολύ καλα πως νιώθεις … άφησε το χρόνο να σε οδηγήσει και σίγουρα τους ειδικούς … 

Cafe Σεπτέμβριος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

nefel και εγω πιστευω πως η fine γεννησε!!!

για τα μπιμπερο που λετε στην Κυριακη τα ειχα παρει στην αρχη ολα nuk και δεν ετρωγε με τπτ και μετα πηρα κικο και ετρωγε ολα γυαλινα αλλα ειχε θεμα με τις πιπιλες.οσο για τον αποστειρωτη να ναι καλα που δεν πηρα απο την αρχη γιατι της nuk τα μπιμπερο δεν χωρανε καλα στον κικο και πιστευα πως θα θηλαζω οποτε το αφησα να δω τι θα κανω και ειχα παρει μονο μπιμπερο τα οποια ηταν αχρηστα τελικα και τα πηρα μετα ολα κικο

την αλλη Τριτη θα μπω στο νοσοκομειο οσο το σκεφτομαι.....

το μονο που δεν αντεχω σαυτην την εγκυμοσυνη ειναι οι καουρες που εχω ακομη και τωρα το μονο που με κανει και αισθανομαι καλυτερα ειναι οι καραμελες για τον λαιμο

kalliopaki χαθηκες!!

γενναμε με μια μερα διαφορα εγω 14/9


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΣΩ!ΓΕ ΝΝΗ ΣΑ!!!

ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑΧΑΡΑΣ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΚΑΙ ΥΓΙΗΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΑΣ!3100 Κ ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ ΣΦΟΔΡΑ!!!

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Κ ΣΕ ΕΣΑΣ!ΘΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΣΩ ΣΥΝΤΟΜΑ!

ΑΝ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΕΥΧΕΣ Μ!ΑΝ ΟΧΙ ΜΕ ΕΝΑ ΠΟΝΟ ΣΑΝ Κ ΕΜΕΝΑ!

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΣΩ!ΓΕ ΝΝΗ ΣΑ!!!

ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑΧΑΡΑΣ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΚΑΙ ΥΓΙΕΙΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΑΣ!3100 Κ ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ ΣΦΟΔΡΑ!!!

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Κ ΣΕ ΕΣΑΣ!ΘΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΣΩ ΣΥΝΤΟΜΑ!

ΑΝ ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΕΥΧΕΣ Μ!ΑΝ ΟΧΙ ΜΕ ΕΝΑ ΠΟΝΟ ΣΑΝ Κ ΕΜΕΝΑ!

Συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!! Να σου ζήσει κ να το χαίρεσαι το ζουζούνι σου!!!! Αχ θέλω κ εγώ να γεννήσω. Ανυπομονώ κ δεν περνάει ο καιρός. Πες μας λεπτομέρειες όποτε μπορέσεις. Την Τρίτη γεννάει κ η Νινή-Κυριακή νομίζω.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!! Να σου ζήσει κ να το χαίρεσαι το ζουζούνι σου!!!! Αχ θέλω κ εγώ να γεννήσω. Ανυπομονώ κ δεν περνάει ο καιρός. Πες μας λεπτομέρειες όποτε μπορέσεις. Την Τρίτη γεννάει κ η Νινή-Κυριακή νομίζω.

ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ.πήγαν όλα κατ'ευχήν.ο τοκετός και κυρίως η στιγμή της γέννας είναι τρομερή εμπειρια.άλλο να σας το λέω κ άλλο να το ζεις.όταν βλέπεις το παιδάκι σ πρώτη φορά είναι κάτι το απίστευτο.το να ζεις μαζί του εξίσου!!!

ο μπέμπης είναι καλό παιδάκι κ δεν με δυσκολεύει καθόλου.ρωτήστε ότι θέλετε!!!

Με το καλό κορίτσια!Τις καλύτερες ευχές μ.Να έχετε ένα εύκολο τοκετό κ γερά παιδάκια!:-P

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια Fine χαίρομαι πολύ που όλα πήγαν καλά και είχες εύκολο τοκετού.

Εγώ θα μπω την Τρίτη και θα γέννησω την Τετάρτη κανονικά έπρεπε να είχα παει για καρδιοτοκογραφια αλλά έχω κουράγιο έχω άγχος μίλησα με την γιατρό μου και μου είπε να μην πάω και ταλαιπωρηθω αν είναι έτσι.

Αχ όσο κοντεύει η Τρίτη με πιάνει σφιξιμο στο στομααχι και σε όποιον το λέω μου λένε πως είναι κάτι όμορφο και εγώ συμφωνώ αλλά αυτή η καισαρικη.

Fine πες μας λεπτομέρειες πως είναι τώρα στο σπίτι?θηλαζεις?


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπράβο ρε Fine παλικάρι. Χωρίς επισκληρίδιο ήσουν;;; Αχ κ εγώ ανυπομονώ για τον τοκετό. Χτες είχαμε πάει για καρδιοτοκογράφημα. Σκατά ουτε μια σύσπαση κ η μπέμπα είχε ξεραθεί στον ύπνο. Την κούναγαν οι μαίες τίποτα αυτή κοιμόταν. Θέλω να γεννήσω. Αλλά μάλλον είναι νωρίς ακόμα για μένα. Σήμερα θα πάω στο γιατρό, αλλά έχω ένα προαίσθημα οτι θα μου πει, εχεις πολύ δρόμο ακόμα, ο τράχηλος είναι κλειστός κ το παιδί ψηλά. Θα δούμε.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Fine να σας ζησει το αστερακι!Βλέπω το cafe μας καλα ξεκίνησε,με ευκολες γέννες!Ημουνα γουρλου φαίνεται!Χα Χα!!!:D:pΑντε πολύ χαίρομαι που τωρα θα αρχισουμε να μιλάμε για τα μωράκια μας!Πάντως ρε κορίτσια ωρες ωρες τον κοιτάω και δεν μπορώ να πιστεψω οτι εχω μωρο στο σπίτι!


E0adp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια εγώ κ μόνο που σκέφτομαι τη μπέμπα μου που θα τη δω, θα της μιλήσω, θα της λέω όλα αυτα που θέλω να της πω κ θα την κρατάω αγκαλιά κλαίω. Χτες στο μαιευτήριο άκουγα κλάμματα μωρών κ έλεγα δεν υπάρχει πιο γλυκιά μελωδία στον κόσμο.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ πολυ για τις ομορφες ευχες σας.

φυσικα και εκανα επισκληριδιο και φυσικα θα ξαναεκανα!!!μην και δεν κανεις νεφελ...

νινι ως ποση ωρα επιτρεπεται να αφηνεις λιγο μωρο να κλαιει?απο το βραδυ θελει καθε 2 ωρες το πολυ φαι..με ξεζουμισε!!!χαχα

επισης,πως αποστηρωνω την πιπιλα.λεω να δοκιμασω.την πλενω και μετα την βραζω η την βαζω με τα λοιπα στον αποστηρωτη?

καλα ναι η αληθεια ειναι οτι και εγω καμια φορα δεν το πιστευω οτι εχω μωρο και οτι ειναι δικο μας:!ειναι τελεια!!!:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα κοριτσια φινε να σου ζησει το μωρακι σου!!!Εγω εδω εχω καθε βραδυ πλεον συσπασεις αλλα ειναι πολυ χαμηλης εντασης ευτυχως,εχω βαρυνει πολυ και με το παραμικρο κουραζομαι...Ευτυχως εχω την μαμα μου εδω τα απογευματα με τον νατρα μου και ασχολουνται,αφηστε που θελω να κοιμαμαι συνεχεια τι πραγμα ειναι αυτο??Κοιμαμε 15ωρες πλεον την ημερα!Fine για την πιπιλα εγω την ξεπλενα και την εβαζα με ολα τα υπολοιπα στον αποστειρωτη η την εβραζα σε ενα μπρικι!Αλλα αν θες να θηλασεις μην δωσεις πιπιλα ειναι μικρουλι ακομα!


Θανούλης 10/3/2005

Σμαράγδα 19/8/2007

adhWm7.png CPy1m7.png

ΕΧΕ ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ έλεγα να μην κάνω επισκληρίδιο. Δεν ξέρω μόνο αν τα δω πολύ σκούρα λέω να κάνω. Θηλάζεις τελικά;;; Το κόλπο είναι να τον έχεις όλη μέρα στο στήθος τώρα που είναι μικρούλης. Με το που κλαίει θα τον βάζεις στο στήθος. Μετά απο κανα μήνα να περιμένεις να μπει σε πρόγραμμα. Τώρα αν προσπαθήσεις να του βάλεις πρόγραμμα τον έχασες το θηλασμό κ είναι κρίμα γτ είναι πολύ ωραίο να το καταφέρεις να το κρατήσεςι κ μακροπρόθεσμα (οταν δλδ θα περάσει ο πρωτος δυσκολος μήνας θα σου είναι πολύ βολικός). Απλά τωρα οσο πιο πολύ τον έχεις στο στ'ηθος τόσο πιο πολύ γάλα θα χεις. Αμα κλαίει στήθος τιποτ άλλο ούτε συμπλήρωμα ούτε τιποτα.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Επειδη θηλασα και τα 5αρκετα καιρο ειδικα τα 2μεγαλα για πολυ περισσοτερο διαστημα να ξερεις οι πρωτες 6εβδομαδες ειναι οι πιο σημαντικες ωστε να εδραιωθει ο θηλασμος..Οποτε με το που κλαιει το μωρο να το βαζεις στο στηθος ειναι πολυ μικρο ακομα οποτε υπολογιζε μαραθωνιους θηλασμους μπορει να εισαι και ολη μερα με το στηθος εξω αλλα ειναι το καλυτερο δωρο που μπορεις να κανεις στο μωρο σου!Να ξερεις οτι οσο πιο πολυ εχεςι το μωρο στο στηθος παιρνει το μηνυμα ο εγκεφαλος και παραγει πιο πολυ γαλα αρκετο ωστε να φτανει στο μωρακι σου!


Θανούλης 10/3/2005

Σμαράγδα 19/8/2007

adhWm7.png CPy1m7.png

ΕΧΕ ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ..

Link to comment
Share on other sites

Γεια και από μένα

Fine μην με ρωτάς για θηλασμο δυστυχώς δεν θηλασα για πολύ είχα πάθει μαστητιδα και αναγκάστηκα να σταματήσω με χάπια.

Την πιπιλα την αποστειρωνεις παρόλα αυτά μαζί με τα αλλά στον αποστειρωτη και την πλενεις πριν με υγρό για τα πιάτα.

Πάντως εγώ δεν έχω ακούσει και πολλές να έχουν γάλα ενώ έχουν Κάνει καισαρικη και αυτό πιστεύω γιατί η καισαρικη αργεί να φέρει σε επαφή την μάνα με το παιδί.εμένα αυτή τη στιγμή το στήθος μου τρέχει έτσι ήταν και στην Κυριακή και μετά είχα λίγο δεν μπορούσε να το πάρει τομωρο και ανέβασα πυρετό σταμάτησα να θηλαζω και έπαθα μαστητιδα παρόλο που το έβγαζαν με θυμάστρο.αλλα πιστεύω πως το μύρο ΤΕΕ είναι να έρθει σε εαπαφη η μάνα με το παιδι την ίδια ώρα και αυτό το λέω γιατί 1-2μερες δεν μπορείς να θηλασεις ανκανεις καισαρικη κπαι είναι αρκετό να μάθει το μωρό στο μπουκάλι και να νευριαζει μετά πουτο γάλα είναι λίγο.

Τεσπα ο θεός βοηθός μακαρι όλες μας να θηλασουμε.

Εγώ από το πρωί ετοιμαζω την βαλίτσα της Κυριακής .....η πιο δύσκολη βαλίτσα βαρέθηκα να σιδερωνω και ακόμη δεν την έκλεισα.

Την έπιασε χθες μια φαγούρα στην κοιλιά και τρόμαξε πολυ μου έλεγε συνέχεια με γρατζουναει μαμά η καημενουλα και σήμερα την πήγα στον γιατρό ευτυχώς είναι εκζεμα.

Το πρώτο που μου πέρασε από το μυαλό ήταν φυσικά παιδική αρρώστια .

Εγώ κορίτσια άραγε θα προλαβαίνω να σας διαβάζω με δυο τέκνα!!!!με δίνει κουράγιο η μαρουλιτα βασικά και εύχομαι να τα καταφέρω.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια, τι κανετε;

fine να σου ζησει κουκλα μου

κοριτσια εγω γενναω τελικα την Δευτερα ο γιατρος λεει πως για διδυμα ειναι μια χαρα κ οι εβδομαδες κ τα κιλακια τους.η αληθεια ειναι πως αγχοθηκα λιγο αλλα θα μου περασει.

για τον θηλασμο κ την αποστηρωση που λετε δεν εχω ιδεα βλεπετε ειναι τα πρωτα μωρα μου κ δεν ξερω ελπιζω μονο να μπορεσω να τα θηλασω

Νινι-κυριακη εσυ ποτε με το καλο;

φιλια σε ολες


url=http://lilypie.com]c9SQp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...