Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Sabrina_ είπε:

      @Angot μου ειμαι σε ίδια βδομάδα και αντίστοιχη διάθεση αλλά αυτό που μου φτιάχνει τη διάθεση είναι μικρές χαρες. Οπως μια βόλτα με το αμάξι ή να έρθουν να σε δουν οι φίλες σου ή το γεγονός οτι έπιασες ένα αρχικό στόχο(30 βδομάδες). Βήμα βήμα φτάνουμε όλο και πιο κοντά στο να συναντήσουμε τα μπεμπάκια μας και να "απελευθερωθούμε" από τα αγχη,τη κούραση,τα βάρη και τους πόνους της εγκυμοσύνης.

      εγώ δεν θέλω ούτε τις φίλες μ εχω φοβία μην κολλήσω τπτ γιατί είπε ο γιατρός θα γεννήσω αυτό το μήνα και λέω άμα κολλήσω τπτ τι θα κάνω! 

Cafe Σεπτέμβριος 2011


Συντονιστής Org

Recommended Posts

Εγω ώρες ώρες δεν καταλαβαίνω αν πεινάω ή αν έχω καούρα...το παθαίνετε?την παρασκευη και χθες που έφαγα το βραδυ κανονικά φαγητό κ γλυκά γιατί είμασταν έξω 4 το πρώι κόντεψα να σκάσω...

όσο για τα σίδερα τα έχω σιχαθεί νινι μου.ΘΑ ΤΑ ΚΑΨΩ ΤΑ ΡΗΜΑΔΙΑ ΤΑ ΑΠΛΥΤΑ ΜΟΥ!:tongue:

Σου έχει κλείσει ημ/νια για καισαρική νινι κυριακή?

savia είναι φυσιολογικό από την 32 ή απο την 34 βδ από οτι είχα διαβάσει σε ένα βιβλίο να είναι πιο χαλαρες οι κινήσεις του γιατί δεν έχει χώρο.εμένα βέβαια με έχει τσακίσει στα τεντώματα. οτι διαφορετικό καταλαβαίνεις να το λες στο γιατρό σου.είναι όμως λογικό από οτι ξέρω. εμένα κάθε φορά που με βλέπει ο γιατρός μου μου υπενθυμίζει "εσύ να προσέχεις να ακούς το μωρό".

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

fine 13 σεπτ θα μπω για κλισματακι και ορο 14 γενναω!!!

μολις γυρισα απο ψωνια πηρα δυο κουβερτακια απο τα mothercare και ειδα μια προικα που μου αρεσε πολυ αν και μου εδωσε η αδερφη μου λεω να παρω για αλλαγη αν και την ειδα λιγο κοντη ειναι μονο 33εκατ υψος εμενα το κρεββατακι εχει μεγαλα καγκελα μου φαινεται.αν παντως ταιριαζει θα την ηθελα.

πηρα γυαλια ηλιου σε μιση τιμη ειχε πολυ καλες τιμες

και μετα πηγαμε jumbo για να χαρει λιγο η Κυριακη.δεν ηθελα τπτ 78 ευρω βγηκανε ολα με μια ωρα στους διαδρομους του jumbo ...και που να ηθελα!!!!


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

αντε με το καλό λοιπόν!

εμένα μ'αρεσει να πηγαίνω και για πάρτη μου στο jumbo.παλιά έκανα καλούς λογ/σμους.τώρα μαζεύτηκα.

θα έλεγα μην πάρεις προίκα.δεν θα σου πάρει κανείς στο μαιευτήριο?και αν όχι αλλάζεις κάτι και παίρνεις!

ο απλός ο μάρσιπος από πόσο μηνών λέτε είναι καλό να χρησιμοποιείται?

τα άλλα τα κορίτσια που πήγαν γεννήσανε?

Link to comment
Share on other sites

μονες μειναμε fine!!!!

αντε κοριτσια εσεις που χαθηκατε!!!!!!

κανα ευχαριστο!!!!

η κουνιαδα μου ειπε πως θελει να με παρει δωρο προικα αλλα το θεμα ειναι πως εγω την ηθελα πριν γεννησω και δεν μπορω να της το πω....

μετα την γεννα παλι προικες να πλενω!!και ποσες προικες θα εχω στο σπιτι δεν εχει μεινει στην ντουλαπα ουτε ραφι.

αφου ηθελε τετοιο δωρο δεν επρεπε να το παρει νωρις?τεσπα!

για τον μαρσιπο εγω δεν μπορω να σε βοηθησω ειμαι πολυ κατα και δεν πηρα ουτε θα παρω ποτε.

σημερα δεν ξερω τι την εχει πιασει την κορη μου κατουρησε 2 φορες πανω της...και οσο ελεγα πως τελειωσαν τα πλυντηρια!!!ευτυχως δεν κατουραει ποτε πανω σε χαλι την βολευουν ομως πολυ τα πλακακια που εχουν καλη κλιση και αν δεν το καταλαβω ήδεν το πει η ιδια το ποταμακι παει προσ το χαλι..... αυχομαι μεχρι να γεννησω να κοπει και αυτο δεν θα το αντεξω!!!


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Κορίτσια.

Πώς είστε σήμερα??????

Εγώ μόλις επέστρεψα από τον γιατρό. Ευτυχώς όλα καλά.

Σήμερα 36 εβδομάδων έχει φθάσει τα 2700 η κοριτσάρα μας!!!!!!!!

Έτσι σε δύο εβδομάδες γεννάω με καισαρική. 14 ή 16 Σεπτεμβρίου.

Θα ξεπεράσει τα 3 κιλά λέει ο γιατρός.

Αχ κορίτσια έχει ξεκινήσει η αντίστροφη μέτρηση................

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ ξέχασα να ρωτήσω.........

Το κοριτσάκι μας θα το βαφτίσουμε ΝΙΚΗ το όνομα της μανούλλας μου που έφυγε από την ζωή πρόσφατα αλλά θα ήθελα να την φωνάζω κάτι πιο παιδικό και γλυκό χωρίς να χαθεί το όνομα.

Καμμιά ιδέα??????????

Link to comment
Share on other sites

savia και εγω γενναω 14 με καισαρικη.και εμενα 3 περιπου θα ειναi o παιδαρος

οσο για το ονομα μου αρεσει πολυ το νικη γιατι να το αλλαξεις?

εμεις θα τον πουμε Γιαννη ειναι το ονομα του πεθερου μου που σαν ονομα δεν μαρεσει καθολου και δεν αλλαζει αλλα θα το χαρει πολυ ο πεθερος μου που του εχω πολυ αδυναμια!!!

πολυ ζεστη και σημερα!!!!!


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

NINH-KYRIAKH ωραία κοντεύεις και εσύ!!!!!!!

Το Ιωάννης πολύ ωραία ακούγεται.

Το Νίκη μου αρέσει απλώς τώρα που θα είναι μικρούλλα έλεγα να της βγάζαμε κανένα υποκοριστικό....

Θερμόμετρο έχετε πάρει απο τώρα εσείς??? Ή το αφήνουμε για πιο μετά???

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Πήγα σήμερα για καρδιοτοκογράφημα κ είχα συνέχεια συσπάσεις γύρω στο 40-50. Φοβάμαι..Βρέχει κιόλας, μ εχει πιασει μια μιζερια οτι γενναω κ δεν εχω κλεισει βαλιτσα οτι θα κρυωνει το παιδι , οτι θα κρυωνω εγω με τα νυχτικα, μηπως επρεπε να παρω πυτζαμες κ οτι αλλο μπορειτε να φανταστειτε σκεφτομαι. Βασικά κ μόνο που μπηκα στο μαιευτηριο μ επιασε φοβος. Πολύ ηρεμία στο μαιευτήριο γενικά, καθριότητα ωραία ήταν. Αλλα ενα δικλινο που μου δειξαν δε μ αρεσε κ εγω σκεφτομουν για 4κλινο αλλα εχει μονο μια τουαλετα κ σκεφτομαι οτι αν ειμαστε 4 θα ναι πολυ δυσκολα τα πραγματα. Βεβαια απο οτι μου χουν πει ποτε δεν ειναι 4 αλλα..ποτε δεν ξερεις. Νιώθω ανέτοιμη κ με εχει πιασει πανικος.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

nefel σε ειχα στο μυαλο μου δεν εργραψες 1-2 μερες και νομιζα γεννησες!!

δεν ειναι τπτ το 40-50 για 9 μηνα θελςι κιαλλο μην σε πιανει πανικος ολα καλα θα πανε!!

νομιζω πως το 2κλινο με το 4 κλινο θα εχει σημαντικη διαφορα τιμης και οι εποχες ειναι δυσκολες με λιγη υπομονη νομιζω πως θα ειναι οκ.σκεψου και εμενα που γενναω σε νοσοκομειο.

savia το ιωαννης το θεωρω χειροτερο απο το γιαννης!!!!συνηθεια ειναι και τα ονοματα τι να κανουμε....θα το αντεξουμε και το γιαννης!!!

για το θερμομετρο που ρωτας δεν ξερω αν το γνωριζεις αλλα τα υδραργυρου δεν κυκλοφορουν πια προσπαθησε να βρεις απο μαμαδες-γιαγιαδες κανα υδραργυρου ειναι πιο αξιοπιστα.δεν ειναι αναγκη να το εχεις και απο τωρα παντως αλλα καλα θα ειναι να μην ειναι ηλεκτρονικο.


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας και απο μενα βλεπω μπενουμε σιγα σιγα σε μια σειρα , σε λιγο καθε μερα θα εχουμε κ γεννητουρια, τι καλα.

nefel τι αγχος βρε ειναι αυτο;ηρεμισε λιγακι

νινι-κυριακη που θα γεννησεις;

το θεμα του δωματιου το σκευτομαι κ εγω αλλα πιο πολυ γιατι θελω παρεα κ φοβαμαι επειδη θα ειναι κ η 1μου γεννα


url=http://lilypie.com]c9SQp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ θα ήθελα παρέα αλλά όχι κ 4 άτομα πανικό με επισκεπτήρια κ τέτοια. Οικονομικό είναι το θέμα. Βασικά το μόνο πρόβλημα είναι η τουαλέτα. Φαντάζομαι σκηνικό να σηκωθώ κ να γεμίσω αίμα κ να είναι κατειλειμένη η τουαλέτα κ να μη μπορώ να μπω να κάνω μπάνιο. Τεσπα νινη - κυριακη με καθυσηχάζεις αφού μου λες οτι αυτές είναι μικρές συσπάσεις. Να δω τι θα μου πει αύριο κ ο γιατρός. Πάντως μου άρεσε πολύ η καθαριότητα που χε το μαιευτήριο. Τα πλακάκια γυάλιζαν, η θέα καταπληκτική. Τώρα οι μαιες ηταν λιγο ξινές κ κλαψούριζα στη μαμά μου κ μου λέει μην ανησυχείς βρε χαζο θα τους δωσω εγω φακελάκι κ θα δεις πόσο θα γλυκάνουν.

Πολύ γέλασα. Δε μου άρεσε όπως μιλούσαν. Καποια στιγμη λέει μια αντε να βάλουμε κ τα υποθετα να τελειωνουμε κ μετα αραξαν κ εστησαν πηγαδάκι. Σιγά τη δουλειά που είχαν. Κ πηγα κατι να τις ρωτησω κ με κοιταξαν με ενα υφος δολοφονικό που τους χάλασα την κουβέντα.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites

κατερινα στο νοσοκομειο της χαλκιδικης γενναω εσυ?δεν θυμαμαι.

nefel υπερβαλεις λιγο με τα αιματα κια την τουαλετα χαλαρωσε δεν ειναι τοσο τραγικα και στα 2 ατομα μπορει να σου τυχει.

οσο για τις επισκεψεις μια παρεουλα θα την θες να μοιραστεις αυτα που για πρωτη φορα θα νιωσεις εκει 3-5 μερες ειναι θα περασουν σκεψου το και μην δωσεις ενα καρο λεφτα!!!

για τις συσπασεις βγαλτο απο το μυαλο σου ολα θα ερθουν μονα τους παντως εισαι σε καλο δρομο και αυτο ειναι πολυ καλο ευχομαι να μην χρειαστεις τεχνιτους γιατι θεωρω χειροτερο να αναγκαζουμε τον οργανισμο μας να κανει ποραγματα που δεν θελει εγω αυτο φοβηθηκα πολυ ...μετα βεβαια εκανα καισαρικη και χαλαρωσα!!

για τις μαιες που λες εχω συναντησει πραγματι πολλες ξινες ειναι το επαγγελμα τετοιο που νομιζω πως στην πορεια ξινιζουν αλλα αν δουν το φακελακι αλλαζουν σε δευτερολεπτα οι ατιμες


nuidsoz2w.png

vnqfr9cay.png

Link to comment
Share on other sites

εγω στο Διαβαλκανικο θα γεννησω αλλα για 3κλινο σκευτομαι να εχω και λιγο παρεα.οσο γι αυτα που σκευτετε η Νεφελ λογικα μου φαινοντε αλλα γυναικες στην ιδια κατασταση θα ειμαστε.καλα απο μαιες κ νοσοκομες ειναι θεμα τυχεις τελικα


url=http://lilypie.com]c9SQp3.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημά μου είναι οτι το ολύμπιο εχει καμια 10αρια μαιες που να πρωτοδωσεςι φακελακι;;; Δινεις σε αυτη που σου πρωτοφέρενι το παιδι για το καλό αλλα μεχρι εκει. Ασε που δε μου αρεσει αυτη η λογικη ιδιωτικό νοσοκομείο είναι. Στα ιδιωτικά σχολεία ας πούμε γτ δεν τολμάει καμία δασκάλα να συμπεριφερθει άσχημα;;; Πάντως κ στο γιατρο που το είπα μου πε οτι ειναι 2-3 εκει μεσα περιπτωσαρες κ σε μια πωλητρια στα πρεναταλ φοβερη που τα λεμε καθε φορά που πάω μου πε σε 3 φιλες μου που χω παει τελευταια ολες παράπονα είχαν.

Πήγα σήμερα στο γιατρό, πολύ ευχαριστημένος ήταν. Γυρω στα 2.900 ειμαστε. Βεβαια κολπικα την αλλη εβδομάδα θα με δει για να κρινει καλυτερα τη σχεση τραχηλου - κεφαλιού. Μου πε οτι γενικά όλα τα μεχρι τωρα δεδομενα ειναι με το μερος μου κ να μη φοβαμαι τιποτα. Ελπίζω να μου πει οτι οκ χωραει να περασει το παιδι. Κατερινα μια χαρα το τρικλινο , το ολυμπιο δε διαθετει τρικλινα.

Ρε σεις ειλικρινά απ'ολα εμενα το μονο που με αγχωνει ειναι το πολυ αιμα των πρωτων ημερων κ τα ραματα στο περινεο τιποτ αλλο. Τον έχω πρηξει τον αντρα μου. Θυμαμαι κ τη θεια μου την πρωτη μερα που σηκωθηκε απο το κρεβατι φορουσε μια λευκη πυτζαμα κ ασορτι παντοφλες κ πλημμυρισε το πατωμα εγιναν ολα χαλια κ μετα εκλαιγε η κακομοιρα. Φαντασου να παθεις τιποτα τετοιο κ να ειναι λαος στο δωματιο απο επισκεψεις των διπλανων.

Πήγα σήμερα κ πήρα μερικές πάνες αγκαλιάς ακόμα , αλλά επειδη δεν υπήρχε ποικιλία σε χρώματα κ δεν ηθελα να παρω παλι ροζ (εχω πάρει ηδη μια κ δεν ηθελα να παρω την ιδια) πήρα μια γαλάζια με αρκουδάκια να την ταιριάξω με κίτρινο σεντονάκι κ λευκή πικέ απαλή κο0υβερτούλα. Γλύκα μου φάνηκε ο συνδιασμός αλλά η μάνα μου μολις το ειδε εβαλε τις φωνές οτι θα νομιζουν ολοι οτι εχουμε αγορι. Α και πήρα κ μια ρόμπα γτ χτες κρυωνα κ λεω κατσε να υπάρχει. Αν κ ο συνδιασμός ρομπα - νυχτικό μου φαίνεται γελοίος. Μαλλον επρεπε να παρω 1 νυχτικο κ μετα πυτζαμες αλλα τωρα οτι πηρα πηρα. Εσεις τι εχετε πάρει;;; Α πήρα κ θερμομετρο πιπίλα. Νινι - Κυριακή εκανα καλή αγορά ή ειναι μούφα;; Εσυ σαν παλιοτερη θα ξερεις.


b5vNp2.png

6SMBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...